Skocz do zawartości

Samodzielna naprawa odprysków szyby.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś kamyczek walną mi w szybę i pojawił się odprysk wielkości dwudziestogroszówki.

Czy ktoś z Was próbował samodzielnie naprawiać szybę dostępnymi na allegro zestawami?

Warte to jest coś i czy efekt będzie zadowalający?

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujekcybul napisał:

20 groszy to spora dziurka. Jedz do specjalistow od szyb male odpryski widzialem jak na tvn turbo naprawiali i to nie jest tak, ze to zniknie. Jest po prostu mniej widoczne.

To w Terrano, które ma już 20 lat także to, że będzie mniej widoczne mi nie przeszkadza. Poza tym uszkodzenie znajduje się z boku po stronie pasażera. Dopiero na drugi dzień syn zwrócił uwagę na kropkę na szybie i dopiero wtedy skojarzyłem, że coś mi puknęło dzień wcześniej.  Tylko, że myślałem, że to coś w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fred77 napisał:

To w Terrano, które ma już 20 lat także to, że będzie mniej widoczne mi nie przeszkadza. Poza tym uszkodzenie znajduje się z boku po stronie pasażera. Dopiero na drugi dzień syn zwrócił uwagę na kropkę na szybie i dopiero wtedy skojarzyłem, że coś mi puknęło dzień wcześniej.  Tylko, że myślałem, że to coś w bagażniku.

próbuj - kolega jak próbował - to tak przekombinował, że rozwalił szybę. IMHO szkoda kasy - 60 zł biorą w punkcie za robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CRAZY_Wroc napisał:

próbuj - kolega jak próbował - to tak przekombinował, że rozwalił szybę. IMHO szkoda kasy - 60 zł biorą w punkcie za robotę

Do najbliższego punktu mam 20km, do tego powrót to kolejne 20km.

Naprawa kosztuje 100zł za jedno uszkodzenie.

Łącznie kosztowałoby mnie to 120zł.

Spróbuję naprawić sam. Podejrzewam, że będę z tego zadowolony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj. Ja naprawiałem w zakładzie i nie jestem zadowolony. Kosztowało mnie to 100 albo 120 zł. Odprysk po kamieniu około 3mm, na środku szyby. Jak był widoczny, to dalej jest.

Naprawiałem tylko dlatego, że miesiąc wcześniej wymieniłem szybę na nową i szkoda było mi kasy na kolejną szybę.

 

Jakbym wiedział, że tak to będzie wyglądało po naprawie, to bym nie robił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2019 o 22:41, JacWeg napisał:

Jakbym wiedział, że tak to będzie wyglądało po naprawie, to bym nie robił...

Z tym jest różnie. Ojciec i szwagier robili w tym samym punkcie Szybex za 50 zł i w obu przypadkach została plamka, którą da się zlokalizować na szybie jak ktoś palcem pokaże. Obaj mieli odpryski po kamieniach i to spore. Teść robił u jakiegoś magika i zamiast naprawić to od miejsca obicia kamieniem szyba pękła, a macher powiedział, że tak już bywa i to nie jego wina. Skasował 100 zł.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2019 o 12:08, HARDTECHNO napisał:

@angrius tlenek ceru bodajże polerka wolnoobrotowa i woda. Ale jeżeli chcesz polerować czołowa szybę to sobie odpuść . Zbyt mocno przypolerujesz i zrobisz sobie soczewkę... 

Nie zrobisz soczewki ani zbyt mocno nie przepolerujesz. To nie lakier, szkło jest twarde, dobrze ciepło odprowadza. Kilka szyb czołowych już się wypolerowało.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r1sender paręnaście lat temu robiłem polerke szyby w rajdowym swoim CC i narobiłem refleksji i rys większych niż były wcześniej. Nie wiem zraziłem się do tego typu zabawy. Wymieniłem na nową dla spokoju... Może technika się zmieniła ale ja się zraziłem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fred77 napisał:

Kupiłem zestaw naprawczy za 30zł i udało się naprawić. Jest ślad o średnicy może 3mm ale wewnętrzne pęknięcie i większość pajęczynki zniknęła, no i brud oraz wilgoć nie będzie się tam dostawać.

Jak dla mnie wyszło rewelacyjnie.

Jakiego producenta zestaw nabyłeś?

Trzeba było wstawić fotki przed i po:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.