Jump to content
Gripen

Budowlanka

Recommended Posts

Muszę ocieplić strop pomieszczenia gospodarczego. To deska przykryta papą. W zasadzie już zdecydowałem, że będzie wełna mineralna.

Ale znalazłem coś takiego. Co Państwo na to ?

https://allegro.pl/oferta/polynor-izolacje-natryskowe-piana-pur-zestaw-24el-8098997627?reco_id=00fabfcc-ec5c-11e9-8d77-b02628c808a0&sid=4ff40c840cdcf178556a07ba43c6f454bd9bac0cb20532ba39776a525078097b

Teraz, Gripen napisał:

. Co Państwo na to ?

Jest kącik zrób to sam

2 minuty temu, r1sender napisał:

Jest kącik zrób to sam

No to na co czeka, przenosić ;]

3 minuty temu, Gripen napisał:

Muszę ocieplić strop pomieszczenia gospodarczego. To deska przykryta papą. W zasadzie już zdecydowałem, że będzie wełna mineralna.

https://allegro.pl/oferta/polynor-izolacje-natryskowe-piana-pur-zestaw-24el-8098997627?reco_id=00fabfcc-ec5c-11e9-8d77-b02628c808a0&sid=4ff40c840cdcf178556a07ba43c6f454bd9bac0cb20532ba39776a525078097b

Ale bajka . Jak chcesz piane PUR to są firmy robiące agregatem. Wydajnosc ze 2m2 z puchy to czysta bajka . A opis ze 5cm to iles tam styropianu czy wełny to usmiałem sie szczerze. 

Teraz, demoneczek napisał:

Ale bajka . Jak chcesz piane PUR to są firmy robiące agregatem. Wydajnosc ze 2m2 z puchy to czysta bajka . A opis ze 5cm to iles tam styropianu czy wełny to usmiałem sie szczerze. 

Domyślam się, że jest to trochę przekolorowane. Ale sama technologia daje radę ?

Teraz, Gripen napisał:

Domyślam się, że jest to trochę przekolorowane. Ale sama technologia daje radę ?

Technologia podobno tak. Widziałem sporo poddaszy tak ocieplone. Na pewno ładnie izoluje dźwięki . Same wspólczynniki nie mam bladego pojęcia. Styro dokładnie nie zaizolujesz a wełna lubi sie zsuwac na skosach 

1 minutę temu, demoneczek napisał:

Technologia podobno tak. Widziałem sporo poddaszy tak ocieplone. Na pewno ładnie izoluje dźwięki . Same wspólczynniki nie mam bladego pojęcia. Styro dokładnie nie zaizolujesz a wełna lubi sie zsuwac na skosach 

Akurat mam dach płaski z niewielkim spadem, więc problem nie istnieje.

1 minutę temu, Gripen napisał:

Akurat mam dach płaski z niewielkim spadem, więc problem nie istnieje.

To wal wełne jak pisałeś wczesniej. Dobre rękawiczki maska na twarz i smiało do roboty ;) ja tam mam alergie na wełne niby ma nie pylic a drapię sie po niej niemiłosiernie 

1 minutę temu, demoneczek napisał:

To wal wełne jak pisałeś wczesniej. Dobre rękawiczki maska na twarz i smiało do roboty ;) ja tam mam alergie na wełne niby ma nie pylic a drapię sie po niej niemiłosiernie 

No tak, tylko muszę konstrukcję zrobić. A wcześniej deski jakoś przygotować.

Jeśli chcesz to robić teraz to odpuść temat. Ocieplenia dachów takich jak w Twoim przypadku robi się latem. W chwili obecnej deski już masz nasiąknięte wilgocią, jak to teraz zamkniesz to deski zaczną gnić, pruchnieć itd. Za parę lat będziesz musiał cały dach robić na nowo, bo już do niczego nie będzie się nadawał.

20 godzin temu, Gripen napisał:

Daj wełnę będzie taniej i nie będzie problemu z wilgocią.

W tej ofercie nawet nie ma info o wydajności, bo z 10 puszek to nie wiele zrobisz. Znowu piana z agregaty była kilkakrotnie droższe kilka lat temu, nie wiem czy jest sens w gospodarczym ...

16 godzin temu, Morgan napisał:

W chwili obecnej deski już masz nasiąknięte wilgocią,

Hello, on ma dach nad tym.

;)

Godzinę temu, Joki napisał:

;)

Tak, bardzo gruba papa

1 godzinę temu, sherif napisał:

Daj wełnę będzie taniej i nie będzie problemu z wilgocią.

W tej ofercie nawet nie ma info o wydajności, bo z 10 puszek to nie wiele zrobisz. Znowu piana z agregaty była kilkakrotnie droższe kilka lat temu, nie wiem czy jest sens w gospodarczym ...

Czymś przygotować te deski ? Jakiś impregnat lub jakaś hydroizolacja. Oświadczam, że się nie znam, więc zbieram rady ;]

Zostawić szczelinę wentylacyjną między deskami a wełną i zamontować kominki wentylacyjne na dachu, chyba że dach jednospadowy wtedy bym odpuścił kominki.

3 godziny temu, Joki napisał:

;)

i strop specjalnie pokrył papą od góry mimo iż wyżej jest dach. Albo ja coś pokręciłem, albo ten co pisał posta sam się zakręcił przy jego pisaniu

2 godziny temu, ccLot napisał:

Zostawić szczelinę wentylacyjną między deskami a wełną i zamontować kominki wentylacyjne na dachu, chyba że dach jednospadowy wtedy bym odpuścił kominki.

Ja bym kominków nie robił tylko kratki pod okapem z obu stron. Cyrkulacja będzie wystarczająca.

Każda dziura w pokryciu to potencjalny problem. Szczególnie przy takich pokryciach jak papa.