Skocz do zawartości

Budowlanka


Gripen

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę ocieplić strop pomieszczenia gospodarczego. To deska przykryta papą. W zasadzie już zdecydowałem, że będzie wełna mineralna.

Ale znalazłem coś takiego. Co Państwo na to ?

 

https://allegro.pl/oferta/polynor-izolacje-natryskowe-piana-pur-zestaw-24el-8098997627?reco_id=00fabfcc-ec5c-11e9-8d77-b02628c808a0&sid=4ff40c840cdcf178556a07ba43c6f454bd9bac0cb20532ba39776a525078097b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gripen napisał:

Muszę ocieplić strop pomieszczenia gospodarczego. To deska przykryta papą. W zasadzie już zdecydowałem, że będzie wełna mineralna.

Ale znalazłem coś takiego. Co Państwo na to ?

 

https://allegro.pl/oferta/polynor-izolacje-natryskowe-piana-pur-zestaw-24el-8098997627?reco_id=00fabfcc-ec5c-11e9-8d77-b02628c808a0&sid=4ff40c840cdcf178556a07ba43c6f454bd9bac0cb20532ba39776a525078097b

Ale bajka . Jak chcesz piane PUR to są firmy robiące agregatem. Wydajnosc ze 2m2 z puchy to czysta bajka . A opis ze 5cm to iles tam styropianu czy wełny to usmiałem sie szczerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, demoneczek napisał:

Ale bajka . Jak chcesz piane PUR to są firmy robiące agregatem. Wydajnosc ze 2m2 z puchy to czysta bajka . A opis ze 5cm to iles tam styropianu czy wełny to usmiałem sie szczerze. 

 

 

Domyślam się, że jest to trochę przekolorowane. Ale sama technologia daje radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gripen napisał:

 

 

Domyślam się, że jest to trochę przekolorowane. Ale sama technologia daje radę ?

Technologia podobno tak. Widziałem sporo poddaszy tak ocieplone. Na pewno ładnie izoluje dźwięki . Same wspólczynniki nie mam bladego pojęcia. Styro dokładnie nie zaizolujesz a wełna lubi sie zsuwac na skosach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, demoneczek napisał:

Technologia podobno tak. Widziałem sporo poddaszy tak ocieplone. Na pewno ładnie izoluje dźwięki . Same wspólczynniki nie mam bladego pojęcia. Styro dokładnie nie zaizolujesz a wełna lubi sie zsuwac na skosach 

 

Akurat mam dach płaski z niewielkim spadem, więc problem nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gripen napisał:

 

Akurat mam dach płaski z niewielkim spadem, więc problem nie istnieje.

To wal wełne jak pisałeś wczesniej. Dobre rękawiczki maska na twarz i smiało do roboty ;) ja tam mam alergie na wełne niby ma nie pylic a drapię sie po niej niemiłosiernie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, demoneczek napisał:

To wal wełne jak pisałeś wczesniej. Dobre rękawiczki maska na twarz i smiało do roboty ;) ja tam mam alergie na wełne niby ma nie pylic a drapię sie po niej niemiłosiernie 

 

No tak, tylko muszę konstrukcję zrobić. A wcześniej deski jakoś przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to robić teraz to odpuść temat. Ocieplenia dachów takich jak w Twoim przypadku robi się latem. W chwili obecnej deski już masz nasiąknięte wilgocią, jak to teraz zamkniesz to deski zaczną gnić, pruchnieć itd. Za parę lat będziesz musiał cały dach robić na nowo, bo już do niczego nie będzie się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gripen napisał:

Muszę ocieplić strop pomieszczenia gospodarczego. To deska przykryta papą. W zasadzie już zdecydowałem, że będzie wełna mineralna.

Ale znalazłem coś takiego. Co Państwo na to ?

 

https://allegro.pl/oferta/polynor-izolacje-natryskowe-piana-pur-zestaw-24el-8098997627?reco_id=00fabfcc-ec5c-11e9-8d77-b02628c808a0&sid=4ff40c840cdcf178556a07ba43c6f454bd9bac0cb20532ba39776a525078097b

Daj wełnę będzie taniej i nie będzie problemu z wilgocią.

W tej ofercie nawet nie ma info o wydajności, bo z 10 puszek to nie wiele zrobisz. Znowu piana z agregaty była kilkakrotnie droższe kilka lat temu, nie wiem czy jest sens w gospodarczym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Daj wełnę będzie taniej i nie będzie problemu z wilgocią.

W tej ofercie nawet nie ma info o wydajności, bo z 10 puszek to nie wiele zrobisz. Znowu piana z agregaty była kilkakrotnie droższe kilka lat temu, nie wiem czy jest sens w gospodarczym ...

 

 

Czymś przygotować te deski ? Jakiś impregnat lub jakaś hydroizolacja. Oświadczam, że się nie znam, więc zbieram rady ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ccLot napisał:

Zostawić szczelinę wentylacyjną między deskami a wełną i zamontować kominki wentylacyjne na dachu, chyba że dach jednospadowy wtedy bym odpuścił kominki.

Ja bym kominków nie robił tylko kratki pod okapem z obu stron. Cyrkulacja będzie wystarczająca.

Każda dziura w pokryciu to potencjalny problem. Szczególnie przy takich pokryciach jak papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.