Skocz do zawartości

Odzyskanie odszkodowanie z OC sprawcy ze sprzedanego auta


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

Zadano mi w pracy taki temat.

Koleżanka w pracy miała auto. W auto cofnęła jej inna pani wgniatając zderzak lekko [oprócz tego poszedł jeden spryskiwacz, lekko belka pod, jedno światło dzienne].

Dało się z tym jeździć. Auto kilka m-cy później z racji awarii silnika sprzedano.

Dziewczyna zaszła w ciąże a jej konkubent za jej zgodą [oboje mają nikłe pojecie o moto] sprzedał zwłoki samochodu.

 

Pani która cofła jej w przód chciała się dogadać.

Jest spisane oświadczenie, nr polisy, zdjęcia itp.

Nie było policji.

Sprawa miała miejsce w październiku 2018

 

Czy da się wyciągnąć jakoś kasę za to zdarzenie? Cenę sprzedaży obniżono o około 3 tys zł. Nie było to opisane na umowie sprzedaży [jeżeli dobrze kojarzę].

 

Czy oddanie sprawy do jakieś firmy co wyciąga kasę z odszkodowań ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadano mi w pracy taki temat.
Koleżanka w pracy miała auto. W auto cofnęła jej inna pani wgniatając zderzak lekko [oprócz tego poszedł jeden spryskiwacz, lekko belka pod, jedno światło dzienne].
Dało się z tym jeździć. Auto kilka m-cy później z racji awarii silnika sprzedano.
Dziewczyna zaszła w ciąże a jej konkubent za jej zgodą [oboje mają nikłe pojecie o moto] sprzedał zwłoki samochodu.
 
Pani która cofła jej w przód chciała się dogadać.
Jest spisane oświadczenie, nr polisy, zdjęcia itp.
Nie było policji.
Sprawa miała miejsce w październiku 2018
 
Czy da się wyciągnąć jakoś kasę za to zdarzenie? Cenę sprzedaży obniżono o około 3 tys zł. Nie było to opisane na umowie sprzedaży [jeżeli dobrze kojarzę].
 
Czy oddanie sprawy do jakieś firmy co wyciąga kasę z odszkodowań ma sens?
Na zgłoszenie szkody z OC sprawcy jest z tego co pamiętam 3lata.
Nie wiem tylko czy to prawo nie przechodzi na nowego właściciela auta.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TWENTIS napisał:

Czy oddanie sprawy do jakieś firmy co wyciąga kasę z odszkodowań ma sens?

 

Wg mnie nie ma, bo oni zyja glownie z prowizji i tu za wiele do ugrania nie ma...

Inna kwestia, to jak koleznka zamierza przedstwic auto rzeczoznawcy w celu ogledzin ? ;]

Sam pomysl na likwidacje szkodoy po sprzedazy auta pozwole sobie skomentowac tak :facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wg mnie nie ma, bo oni zyja glownie z prowizji i tu za wiele do ugrania nie ma...
Inna kwestia, to jak koleznka zamierza przedstwic auto rzeczoznawcy w celu ogledzin ? ;]
Sam pomysl na likwidacje szkodoy po sprzedazy auta pozwole sobie skomentowac tak :facepalm:
Dlaczego nie ma emotikonki z cebulą?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce zapędzać ale . . .jeżeli poszkodowana zrobiła by zdjęcia z dnia szkody w takim świetle jakim chce ubezpieczyciel czyli z kilku profili żeby było widać auto przebieg itp dołączyła.niezbedne dokumenty może by załatwiła sprawę... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma dokładne zdjęcia uszkodzenia, zdjęcia całęgo samochodu z każdej strony, zdjęcie numeru VIN, tabliczki znamionowej i stanu licznika, to może zgłosić przez internet i próbować załatwić całą sprawę "online" w trybie uproszczonym bez wizyty rzeczoznawcy.

Roszczenie nie przechodzi na nowego właściciela, są 3 lata na zgłoszenie szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ghost2255 napisał:

Jak ma dokładne zdjęcia uszkodzenia, zdjęcia całęgo samochodu z każdej strony, zdjęcie numeru VIN, tabliczki znamionowej i stanu licznika, to może zgłosić przez internet i próbować załatwić całą sprawę "online" w trybie uproszczonym bez wizyty rzeczoznawcy.

Roszczenie nie przechodzi na nowego właściciela, są 3 lata na zgłoszenie szkody.

 

jak zglaszalem sprawę przez internet, to zdjęcia musiały być z exifem z dnia zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.