Skocz do zawartości

Nowy Leon ST czy używany Superb Combi


leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, bielaPL napisał:

Jeżeli autor nie planuje potomstwa Leon wystarczy. Ale jeśli za 2 lata będzie dzidzia to lepiej mieć większe auto.

Auto zawsze można zmienić, a teraz kupić to które spełnia oczekiwania. Nie ma co kupować na zapas, bo jak będą czworaczki, to i tak mu nie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BMW celować w Skodę lub plastikowego Seata. Świat oszalał :phi:
Oszalały to ceny używanych aut, jak popatrzyłem ile miałbym zapłacić za używaną np. F11 z jakimś fajnym silnikiem i wyposażeniem, ile bym musiał dołożyć do pakietu startowego i co roku na naprawy, to wyszło mi że chyba jednak lepiej klasę/segment niżej ale nowe z gwarancją
Zastanawiałem się jeszcze nad astrą 1.6T kombi i kia proceed 1.6 GT.
Za ok 116tys mogę mieć 318d touring F31 wersja bieda z minimalnym przebiegiem, 2018r z oferty premium selection, albo lepiej wypasioną z tym samym silnikiem, ten sam rocznik i trochę większy przebieg za ok 137.
Ale IMO jak BMW to nie najsłabszy silnik i nie wersja zaślepka


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leszcz napisał:

Oszalały to ceny używanych aut, jak popatrzyłem ile miałbym zapłacić za używaną np. F11 z jakimś fajnym silnikiem i wyposażeniem, ile bym musiał dołożyć do pakietu startowego i co roku na naprawy, to wyszło mi że chyba jednak lepiej klasę/segment niżej ale nowe z gwarancją emoji16.png
Zastanawiałem się jeszcze nad astrą 1.6T kombi i kia proceed 1.6 GT.
Za ok 116tys mogę mieć 318d touring F31 wersja bieda z minimalnym przebiegiem, 2018r z oferty premium selection, albo lepiej wypasioną z tym samym silnikiem, ten sam rocznik i trochę większy przebieg za ok 137.
Ale IMO jak BMW to nie najsłabszy silnik i nie wersja zaślepka emoji3.png


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

Może 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-comfortline-2-0-tdi-150km-active-info-display-led-top-od-reki-ID6BRNaa.html

 

Manual będzie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona już nie chce manualem jeździć i woli benzynę

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Brać! ;]
 
Ale serio, jakbyś miał pytania, to wal...
Gdyby zwykły ceed SW był dostępny z tym silnikiem to byłby mocny kandydat proceed mi się bardzo podoba, niestety kształt bagażnika prz naszych potrzebach raczej go wyklucza

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, leszcz napisał:

Gdyby zwykły ceed SW był dostępny z tym silnikiem to byłby mocny kandydat emoji106.png proceed mi się bardzo podoba, niestety kształt bagażnika prz naszych potrzebach raczej go wyklucza emoji20.png

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

W Leonie jest podobnie ścięta klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2019 o 09:33, leszcz napisał:

W Superbie 28OKM 4x4 na wypasie :hmm: myślę że mógłbym się pomęczyć emoji106.png

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

Niestety nawet w prasie sponsorowanej przez DE slabsza insignia ja lyka. Na prostej wciaga kura ale na zakretach gorzej. No ale to nie jest auto do pokonywania serpentyn tylko do udawania bycia premium za cene niepremium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wujekcybul napisał:

Niestety nawet w prasie sponsorowanej przez DE slabsza insignia ja lyka. Na prostej wciaga kura ale na zakretach gorzej. No ale to nie jest auto do pokonywania serpentyn tylko do udawania bycia premium za cene niepremium.

Łyka co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2019 o 16:54, wujekcybul napisał:

No ale to nie jest auto do pokonywania serpentyn tylko do udawania bycia premium za cene niepremium.

Jako właściciel superba pierwsze słyszę, że to auto ma służyć do udawania czegokolwiek.

I fakt - do serpentyn się nie nadaje. Co o tyle mi nie przeszkadza, że w mojej okolicy jest nieprzyzwoicie mało serpentyn. I jakoś ostatnio po torach nie jeżdżę ...

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał:

To nie jest niesamowite, to jest zupelnie normalne. Wyobraz sobie, ze sa ludzie myslacy innymi kategoriami niz Ty :oki:

I znowu okazało się, że moje ironie są zbyt mało czytelne.

Zwłaszcza że od jakiegoś czasu lansuję większe auta nie ze względu na możliwości załadunkowe, tylko na komfort jazdy.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Jako właściciel superba pierwsze słyszę, że to auto ma służyć do udawania czegokolwiek.

I fakt - do serpentyn się nie nadaje. Co o tyle mi nie przeszkadza, że w mojej okolicy jest nieprzyzwoicie mało serpentyn. I jakoś ostatnio po torach nie jeżdżę ...

Na tor kupuje się Opla 🤣😁🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No więc tak, jeździliśmy proceedem GT, i nie przypadł nam do gustu. Jeździliśmy superbem limuzyna 220 i kombi 272 4x4 i tu mieszane uczucia, gdybyśmy się zdecydowali to na wiosnę na pewno wrzuciłbym jakieś Eibachy + tuleje przednich wahaczy z RS3 bo auto niestety kiepsko się prowadzi

No a dzisiaj...

Wybraliśmy się do seata, ale z racji tego że nie mają żadnego Leona z DSG, nie mówiąc już o interesującym nas silniku, to jazdę próbną odbyliśmy cuprą 290 i... żona poczuła efekt łał nie wiem kiedy i czy jej to przejdzie, ale na razie jest zdecydowana na Leona gdyby demowka miała podgrzewane fotele to chyba dzisiaj wplacilaby zaliczkę

 

Zobaczymy co przyniesie jutro, jak już ohłonie

 

 

pozdr.

 

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, leszcz napisał:

No więc tak, jeździliśmy proceedem GT, i nie przypadł nam do gustu. Jeździliśmy superbem limuzyna 220 i kombi 272 4x4 i tu mieszane uczucia, gdybyśmy się zdecydowali to na wiosnę na pewno wrzuciłbym jakieś Eibachy + tuleje przednich wahaczy z RS3 bo auto niestety kiepsko się prowadzi emoji20.png

No a dzisiaj...

Wybraliśmy się do seata, ale z racji tego że nie mają żadnego Leona z DSG, nie mówiąc już o interesującym nas silniku, to jazdę próbną odbyliśmy cuprą 290 i... żona poczuła efekt łał emoji16.png nie wiem kiedy i czy jej to przejdzie, ale na razie jest zdecydowana na Leona emoji7.png gdyby demowka miała podgrzewane fotele to chyba dzisiaj wplacilaby zaliczkę emoji6.png

 

Zobaczymy co przyniesie jutro, jak już ohłonie emoji6.png

 

 

pozdr.

 

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Niemozliwe ceed zly? Gdzie jest @K3

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe ceed zly? Gdzie jest [mention=172430]K3[/mention]
Nigdzie tak nie napisałem nie zły, po prostu nam nie podpasowal i tyle. Zonie spodobało się i wnętrze i systemy i sama jazda, ale jako całość - nie. Natomiast z Cupry wyszła i nie chodzi o 290 koni bo jechała spokojnie w trybie NORMAL, ale o to "coś", efekt łał

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, leszcz napisał:

Nigdzie tak nie napisałem emoji85.png nie zły, po prostu nam nie podpasowal i tyle. Zonie spodobało się i wnętrze i systemy i sama jazda, ale jako całość - nie. Natomiast z Cupry wyszła emoji7.png i nie chodzi o 290 koni bo jechała spokojnie w trybie NORMAL, ale o to "coś", efekt łał emoji16.png

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

 

To bierz cupre, polecam ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, leszcz napisał:

No więc tak, jeździliśmy proceedem GT, i nie przypadł nam do gustu. Jeździliśmy superbem limuzyna 220 i kombi 272 4x4 i tu mieszane uczucia, gdybyśmy się zdecydowali to na wiosnę na pewno wrzuciłbym jakieś Eibachy + tuleje przednich wahaczy z RS3 bo auto niestety kiepsko się prowadzi emoji20.png

No a dzisiaj...

Wybraliśmy się do seata, ale z racji tego że nie mają żadnego Leona z DSG, nie mówiąc już o interesującym nas silniku, to jazdę próbną odbyliśmy cuprą 290 i... żona poczuła efekt łał emoji16.png nie wiem kiedy i czy jej to przejdzie, ale na razie jest zdecydowana na Leona emoji7.png gdyby demowka miała podgrzewane fotele to chyba dzisiaj wplacilaby zaliczkę emoji6.png

 

Zobaczymy co przyniesie jutro, jak już ohłonie emoji6.png

 

 

pozdr.

 

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Weź ją jeszcze do Hondy, nawet tak z ciekawości... 

Mi też najlepiej się jeździło Leonem i właśnie Hondą Civic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leszcz napisał:

Pewnie się skończy na 2.0TSI 190, emoji20.png ale nadzieja umiera ostatnia emoji6.png

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

a sa jeszcze dostepne 2.0 190 w cenniku? ;]

 

Leon już schodzi ze sceny

ale w Cuprze prawie cały czas jest banan na twarzy o ile nawierzchnia pozwala

bo jak się trafi na kiepską i da się pełen sandał, no to jest straszne wheel hop

ja jeździłem troche wersja przedliftowa ale 280, masakra, coś jak tutaj

 

13:52

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sa jeszcze dostepne 2.0 190 w cenniku? ;]
 
Leon już schodzi ze sceny
ale w Cuprze prawie cały czas jest banan na twarzy o ile nawierzchnia pozwala
bo jak się trafi na kiepską i da się pełen sandał, no to jest straszne wheel hop
ja jeździłem troche wersja przedliftowa ale 280, masakra, coś jak tutaj
 
13:52
 
Tylko to co na placach.
A cupre może by się udało 4x4 :hmm:

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, leszcz napisał:

Tylko to co na placach.
A cupre może by się udało 4x4 :hmm:

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

jak oglądaliście Leona to może zerkniecie na Golfa?

 

trochę lepiej poskładany i lepiej wykonany od Leona, gorzej z zewnątrz, ale wewnątrz fajniej

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-290km-gti-tcr-5-6sek-100km-h-ID6CpxrN.html#a38eda7b55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oglądaliście Leona to może zerkniecie na Golfa?  

trochę lepiej poskładany i lepiej wykonany od Leona, gorzej z zewnątrz, ale wewnątrz fajniej

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-290km-gti-tcr-5-6sek-100km-h-ID6CpxrN.html#a38eda7b55

 

Ty to masz fetysz na punkcie golfa, co?

Brzydki

Nie kombi

Drogi

Ale podgrzewane fotele ma

 

 

pozdr.

 

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

 

 

P.s

2 lata temu, przez kilka miesiecy, pracowalem u tego dealera

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinos napisał:

jak oglądaliście Leona to może zerkniecie na Golfa?

 

trochę lepiej poskładany i lepiej wykonany od Leona, gorzej z zewnątrz, ale wewnątrz fajniej

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-290km-gti-tcr-5-6sek-100km-h-ID6CpxrN.html#a38eda7b55

opon w nim już nie ma, a 1500 przebiegu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vadero napisał:

Bez sensu - bez szpery nie do ogarnięcia, będzie tylko jarał laćka. 190KM dla kompakta to naprawdę dużo - wręcz bym powiedział że więcej nie trzeba.

Tak w takim przypadku tylko rolka takie 801-160 to moment. A Cupra ma mechaniczna czy elekroniczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Tak w takim przypadku tylko rolka takie 801-160 to moment. A Cupra ma mechaniczna czy elekroniczna?

mechaniczno-elektroniczną.

 

Z Cuprą jest tak, że w trybie comfort jest bardziej miękka niż leon FR, pali 8.6 przy normalnej, dynamicznej jeździe w trybie mieszanym, a jednocześnie jest to auto którym wieczorem zamiast iść pić piwo przy AK, jedziesz sobie pojeździć w trybach sportowych po mieście, ot tak dla czystej przyjemności (kiedy myślałeś że jesteś już stary i masz ten etap za sobą) ;)

Edytowane przez Vadero
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Vadero napisał:

mechaniczno-elektroniczną.

 

Z Cuprą jest tak, że w trybie comfort jest bardziej miękka niż leon FR, pali 8.6 przy normalnej, dynamicznej jeździe w trybie mieszanym, a jednocześnie jest to auto którym wieczorem zamiast iść pić piwo przy AK, jedziesz sobie pojeździć w trybach sportowych po mieście, ot tak dla czystej przyjemności (kiedy myślałeś że jesteś już stary i masz ten etap za sobą) ;)

To dobrze w sumie ostatnio jezdzilem Fiesta ST nowa i ma mechaniczna (tylko nie w standardzie) to niebo a ziemia vs moje padlo. Ja czasem BMka polatam wieczorem ale malo kto chce sie scigac :phi: Za to malolatki sie patrza to plus :serducha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.