Skocz do zawartości

C4GP 2.0 diesel - ile wchodzi do baku ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, dodomela napisał:

a wiecie że w instrukcji może być napisane coś w stylu: ... nie dolewać pod korek, co najwyżej do drugiego odbicia pistoletu" ?

 

pewnego poranka, ujeżdżając jeszcze C5, przekonałem się, że jest to prawda.... 💧

 

i co sie stalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2019 o 18:46, costam000 napisał:

najwięcej wlałem 62,47 l pod korek - to już była bardzo głęboka rezerwa

regularnie przy tankowaniu między 55-59 l wlewam (też pod korek)

 

 

nie wiem czy mamy takie same baki ale ja wyjezdzajac z zakopca tego dnia mialem zasieg pokazany jako 280 km i tak dojechalem do wawy.

juz sie balem ze stane na drodze z zona i dzieciakami a wtedy zonka by mi zrobila jesien sredniowiecza :) ale trzeba byc twardym :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, PawelWaw napisał:

 

i co sie stalo ?

zatankowałem na full FULL, przed wyjazdem na wakacje, wieczorem. Stacja tuż pod domem.

Rano konkretna plama pod samochodem i czuć ON....

Pierwsza myśl -> dziura w baku

okazało się, że na skutek... oparów, gazów, temperatury, powietrza czy Bóg wie czego odkształciła się nakrętka mocująca pompkę w baku i tam ciekło.

odkręciłem, nakręciłem i do sprzedania problem nie wystąpił, ale potem tankowałem tak jak w instrukcji.

Od tego momentu jak tankuję za więcej niż 50zl. to max do drugiego odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dodomela napisał:

zatankowałem na full FULL, przed wyjazdem na wakacje, wieczorem. Stacja tuż pod domem.

Rano konkretna plama pod samochodem i czuć ON....

Pierwsza myśl -> dziura w baku

okazało się, że na skutek... oparów, gazów, temperatury, powietrza czy Bóg wie czego odkształciła się nakrętka mocująca pompkę w baku i tam ciekło.

odkręciłem, nakręciłem i do sprzedania problem nie wystąpił, ale potem tankowałem tak jak w instrukcji.

Od tego momentu jak tankuję za więcej niż 50zl. to max do drugiego odbicia.

 

ja tankuje tak ze az prawie sie wylewa.

 

btw za 10-20-50 tankowalem hjak mialem matiza i zarabialem 300 zl miesiecznie.

co teraz motywuje do tankowania za 50 zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2019 o 14:56, PawelWaw napisał:

Wlal ktos wiecej ? :)

 

wNjHHzj4QpO0-Zfqj7Cttg.png

 

 

Bułaaaaahahahahahah :)
Najwięcej wlałem ponad 64 litry :) ale..... kontrolka od rezerwy migała już jak wściekła, a "- - -" były już na wyświetlaczu mega długo.
Normalnie, gdy mam jeszcze te 30 km do przejechania lub dopiero wejdą "- - -" wchodzi ~62 litry, pod korek, nie do odbicia :)

Aaa i najważniejsze, na różnych stacja w całej Europie, zatem odpada "fałszerstwo" :)

 

I drugie AAAAAaaaa, w BSI można sobie ustawić poziom Krytyczny stanu paliwa, u mnie jest to (fabryczne 2 litry)...

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2019 o 19:02, jedrocha napisał:

 

Bułaaaaahahahahahah :)
Najwięcej wlałem ponad 64 litry :) ale..... kontrolka od rezerwy migała już jak wściekła, a "- - -" były już na wyświetlaczu mega długo.
Normalnie, gdy mam jeszcze te 30 km do przejechania lub dopiero wejdą "- - -" wchodzi ~62 litry, pod korek, nie do odbicia :)

Aaa i najważniejsze, na różnych stacja w całej Europie, zatem odpada "fałszerstwo" :)

 

I drugie AAAAAaaaa, w BSI można sobie ustawić poziom Krytyczny stanu paliwa, u mnie jest to (fabryczne 2 litry)...

 

Krytyczny to kiedy jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.