Skocz do zawartości

Montaż drążka do podciągania na stropie teriva


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

Drążek na 8 śrub, oczywiście rozstawem niepasujących do pełnych fragmentów stropu - tylko połowa wchodzi solidnie w sufit, druga połowa niestety trafia w puste przestrzenie.

Jak to cholerstwo przymocować, aby się nie urwało? Kotwa chemiczna chyba odpada, bo trzeba by jej jakieś masakrycznie duże ilości, aby się rozlała po wszystkich pustkach?

Jakieś 22mm OSB jedną/dwie warstwy o dużej powierzchni przykręcić, a dopiero przez nie drążek?

 

Mniej więcej coś takiego:

comment_qdG7y7JH6nK1i9EF41WHeKCf088XoPDf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2019 o 23:52, luccass napisał:

Takie dwie szyny zamocowac w poprzek, do belek Terivy, a drazek do tych szyn. Plus taki, ze drazek bedziesz mogl w kilka chwil odkrecic jesli bedzie taka potrzeba.

 

Najpewniejszy sposób :ok: A w razie czego huśtawkę dla dziecka powiesi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2019 o 12:23, Danielo napisał:

Laczniki segmentowe zastosuj, pewnie masz ok 80kg...wiec przy silach dynamicznych wyjdzie jakies 400kg, czyli 4'pkt polaczenie da rade.

Poka co to, bo google dużo różnych dziwnych rzeczy zwraca pod tym hasłem ;) Ważę więcej, ale celuję w mniej - i wtedy i tak podciąganie z obciążeniem, więc na to samo wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, DamianB napisał:

Poka co to, bo google dużo różnych dziwnych rzeczy zwraca pod tym hasłem ;) Ważę więcej, ale celuję w mniej - i wtedy i tak podciąganie z obciążeniem, więc na to samo wyjdzie

Pewnie taki?

sld_copy.jpg

Ale to SLD, więc nie wiem czy Ci podejdzie? ;]

Mimo wszystko dałbym szyny do belek, na podobnych łącznikach i dopiero do nich konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Zamocowanie to najmniejszy problem. Pytanie , czy wytrzyma pod Twoim ciężarem ? Oby przy gimnastyce nie spadło Ci pół sufitu na głowę. Sugerował bym raczej drążek mocowany do sciany.
Czemu do ściany z pustaków miałby być mocniejszy? Siła ścinająca wtedy dochodzi. A tak w ogóle, to drążek już mam z poprzedniego mieszkania i na żadnej ścianie nie mam miejsca ;)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DamianB napisał:

Czemu do ściany z pustaków miałby być mocniejszy? Siła ścinająca wtedy dochodzi. A tak w ogóle, to drążek już mam z poprzedniego mieszkania i na żadnej ścianie nie mam miejsca ;)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka
 

 Cóż, pozostaje profesjonalna pakernia.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.