Skocz do zawartości

Pęknieta belka


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Vadero napisał:

Oglądałem sobie belki na poddaszu, wszystkie ładne, tylko w jednym miejscu wygląda jak na zdjęciu. Martwić się? 

IMHO to ona popękała ani pękła :). Tak bywa z drewnem, że schnać kurczy się pęka. Jeżeli jest zakotwione w kilku miejscach i nie pękło do końca to się nie martw.

8 godzin temu, luccass napisał:

A tak na marginesie - impregnujecie czymś dechy i belki dachowe kilka lat po budowie? 

Tak, jak tak zrobiłem. Co innego impregnacja mokrego drewna co innego wyschniętego po kilku latach. Został mi preparat więc najpierw uzupełniłem łączenia /spękania taką mazią specjalną a potem pomalowałem. Na pewno ładniej wygląda :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał:

IMHO to ona popękała ani pękła :). Tak bywa z drewnem, że schnać kurczy się pęka. Jeżeli jest zakotwione w kilku miejscach i nie pękło do końca to się nie martw.

Tak, jak tak zrobiłem. Co innego impregnacja mokrego drewna co innego wyschniętego po kilku latach. Został mi preparat więc najpierw uzupełniłem łączenia /spękania taką mazią specjalną a potem pomalowałem. Na pewno ładniej wygląda :)

 

 

Daj znac co to za produkty uzyles :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vadero napisał:

 

Daj znac co to za produkty uzyles :ok:

Nazwy nie podam, bo kupowane podczas budowy a wyrzucone jakiś czas temu. Pierwszy środek miał konsystencje smaru o lekko białawym kolorze. Służył do uzupełniania ubytków i pęknięć a także łączeń w drewnie konstrukcyjnym. Jak wysychał tworzył taki film, który zabezpieczał drewno.

Drugi to zwykły środek zabezpieczający od grzybów i ognia do drewna konstrukcyjnego. Rozrabia się go z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się poruszyć, rozhuśtać to połączenie? Ja się tam nie znam ale słabo dla mnie wygląda to połączenie na kilka gwoździ. Są one przynajmniej ciesielskie, prążkowane czy zwykłe gładkie? Może warto dołożyć tam jakieś złącza ciesielskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Harp napisał:

Są one przynajmniej ciesielskie, prążkowane czy zwykłe gładkie?

Bez przesady, dopóki drewno nie zbutwieje to raczej ciężko wyrwać taki gwóźdź z krokwi, nawet gładki . Co więcej zaleca się wiercić dziury pod gwoździe większej średnicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.