Skocz do zawartości

kzAK kosiarka oraz podkaszarka spalinowa


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

do koszenia około 800m2, teren równy

polećcie jakąś niedrogą podkaszarkę spalinową do objechania trawy przy ogrodzeniu oraz kosiarką spalinową na pozostałą część.

Zielony jestem;), raz kosiłem jakąś kosiarka bez napędu z silnikiem BS pożyczoną, starą i było ok...

Co kupić by nie rozpadło się po 3 sezonach...

sam nie wiem czy z mulczowaniem czy koszem? Co polecacie?

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 62545tomasz napisał:

witam

do koszenia około 800m2, teren równy

polećcie jakąś niedrogą podkaszarkę spalinową do objechania trawy przy ogrodzeniu oraz kosiarką spalinową na pozostałą część.

Zielony jestem;), raz kosiłem jakąś kosiarka bez napędu z silnikiem BS pożyczoną, starą i było ok...

Co kupić by nie rozpadło się po 3 sezonach...

sam nie wiem czy z mulczowaniem czy koszem? Co polecacie?

Jak chcesz zbierać trawę i masz gdzie składować (kompost) bądź oddawać (gmina odbiera) to można z koszem.

Ja koszę z wyrzutem bocznym, bo nie chce mi się zbierać ;]

Można kupić uniwersalną z wszystkimi tego typu funkcjami.

Ja mam już kilka lat jakąś bez nazwy ale z silnikiem BS i cały czas działa :ok:

Na 800 m2 napęd już może się przydać, ale jak ktoś zdrowy to i bez napędu da radę.

Kosę mama jakąś NAC, działa, ale już trzecie sprzęgło włożyłem, a i pracę gaźnika trzeba co chwilę regulować śrubkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak chcesz jakość to honda :)

ja kupiłem castoramowego macallister z b&s, po pół roku działa, co będzie nie wiem, napęd jest wygodny

podkaszarkę mam zajechanego naca ale albo bym szukał najtańszego chinola albo coś bardziej markowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomrad napisał:

U mnie 5 sezon Stiga 48 z napędem i silnikiem B&S. Do obkoszenia około 800m2 do tego podkaszarka NACa za 350zl.

Stiga mam traktorek - już 3 sezon bez awarii :ok:

Ale akumulator siada i na wiosnę trzeba będzie kupić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zinger napisał:

U mnie Stiga z BS 10 lat smiga, ale niedawno zauwazylem, ze siwy dym puszcza przy wylaczeniu. Uszczelka, jakies pierscienie czy cus? Czekam na koniec sezonu i pojdzie do serwisu.

Jaki to model briggsa? 

Jeśli gaźnik na membranie to pewnie sama membrana do wymiany... Jakieś 25zl za oryginał i wymiana we własnym zakresie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 4tyelement napisał:

Jaki to model briggsa? 

Jeśli gaźnik na membranie to pewnie sama membrana do wymiany... Jakieś 25zl za oryginał i wymiana we własnym zakresie 

Membrana swoją drogą

Ale może być coś więcej.

U mnie czasem potrafi się coś zaciąć i nie chce odpalić. A jak odpali, to mocno dymi. Potem jej przechodzi i działa dobrze.

Inna sprawa, że regulacja obrotów też już nie działa - jest praktycznie zawsze max.

Ale póki chodzi, to nie ruszam. Bo i tak ostatnie lata chodzi jako dodatek do traktorka w mniej dostępnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zinger napisał:

 

 

Nie widze nic oprócz modelu handlowego 

Na tej podstawie nie wiem jaki to gaźnik go ze silnik pewnie gornozaworowy to moge podejrzewać 

Zrób no zdjęcie gaźnika i tabliczki znamionowej która jest w okolicy wydechu wybita na korpusie silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 4tyelement napisał:

Nie widze nic oprócz modelu handlowego 

Na tej podstawie nie wiem jaki to gaźnik go ze silnik pewnie gornozaworowy to moge podejrzewać 

Zrób no zdjęcie gaźnika i tabliczki znamionowej która jest w okolicy wydechu wybita na korpusie silnika 

 

15719200005158800143439422601596.jpg

15719200494833482342104236496197.jpg

15719200936895579915163407094105.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zinger

zdemontuj gaźnik, uważaj na oring pomiędzy gaźnikiem a kolektorem, sprawdź go dokładnie czy nie ma śladów uszkodzenia

Rozkręć gaźnik, nie ma w nim zbytnio nic skomplikowanego, uważaj na zawór pływaka bo jest mały

wykręć dysze znajdującą się na spodzie komory pływakowej i dmuchnij w nią tak jak w pozostałe sprężonym powietrzem. Umyj wszystko i poskładaj.

Jeśli przy odpalaniu lubi przykopcić to zastanowiłbym się nad wymianą sprężyny powrotu ssania, z czasem się wyciąga i może dawać takie objawy.

Z tego co widzę w manualu nie masz układu sprężynek samoregulatora, czyli obstawiam układ odśrodkowy. Sprężyna powrotu ssania ma nr katalogowy 690354.

w razie "w" serwice manual w załączniku

122T021783B1 (1).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 4tyelement napisał:

@zinger

zdemontuj gaźnik, uważaj na oring pomiędzy gaźnikiem a kolektorem, sprawdź go dokładnie czy nie ma śladów uszkodzenia

Rozkręć gaźnik, nie ma w nim zbytnio nic skomplikowanego, uważaj na zawór pływaka bo jest mały

wykręć dysze znajdującą się na spodzie komory pływakowej i dmuchnij w nią tak jak w pozostałe sprężonym powietrzem. Umyj wszystko i poskładaj.

Jeśli przy odpalaniu lubi przykopcić to zastanowiłbym się nad wymianą sprężyny powrotu ssania, z czasem się wyciąga i może dawać takie objawy.

Z tego co widzę w manualu nie masz układu sprężynek samoregulatora, czyli obstawiam układ odśrodkowy. Sprężyna powrotu ssania ma nr katalogowy 690354.

w razie "w" serwice manual w załączniku

122T021783B1 (1).pdf 703 kB · 0 downloads

Obawiam sie ze to przerasta moje zdolnosci :) Ale dzieki za dobre checi :oki:

 

A kopci tylko przy gaszeniu jesli to ma zanczenie, w sensie puszcza bialego/siwego dymnego baka. Przy odpalaniu i samej pracy nie i silnik rowno pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zinger napisał:

Obawiam sie ze to przerasta moje zdolnosci :) Ale dzieki za dobre checi :oki:

 

A kopci tylko przy gaszeniu jesli to ma zanczenie, w sensie puszcza bialego/siwego dymnego baka. Przy odpalaniu i samej pracy nie i silnik rowno pracuje.

aaa to zmienia postać rzeczy, myślałem że przy odpaleniu zakopci....

 

w takim razie...kosić obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2019 o 11:15, rwIcIk napisał:

Stiga mam traktorek - już 3 sezon bez awarii :ok:

Ale akumulator siada i na wiosnę trzeba będzie kupić nowy.

Widzę że stiga tu polecają. To dobrze bo kupiłem elektryczną kosiarkę  tej firmy (ja mam tylko 200m2 do koszenia)    ;]

Edytowane przez tomata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomata napisał:

Widzę że stiga tu polecają. To dobrze bo kupiłem elektryczną kosiarkę  tej firmy (ja mam tylko 200m2 do koszenia)    ;]

Stiga kiedyś chyba szwedzka, obecnie włoska, a produkcja w Chinach.

Mieli spadek jakości, ale w ostatnich latach podobno poprawili się :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Stiga kiedyś chyba szwedzka, obecnie włoska, a produkcja w Chinach.

Mieli spadek jakości, ale w ostatnich latach podobno poprawili się :)

 

Nawet na kartonie napisane "made  for  Sweden.  Kiedyś pisali in" 😂👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi co się bardziej sprawdzi...

do tej pory jak nie było domu kosiłem jakimś starym B$S z wyrzutem bocznym, szła jak czołg....

teraz jak będzie dom zastanawiam się jaką kupić, z mulczowaniem, zbieraniem do kosza czy z wyrzutem bocznym?

na stara umarła:), zgniła obudowa... i musze coś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 62545tomasz napisał:

a powiedzcie mi co się bardziej sprawdzi...

do tej pory jak nie było domu kosiłem jakimś starym B$S z wyrzutem bocznym, szła jak czołg....

teraz jak będzie dom zastanawiam się jaką kupić, z mulczowaniem, zbieraniem do kosza czy z wyrzutem bocznym?

na stara umarła:), zgniła obudowa... i musze coś kupić.

Ja kosiłem kosiarką z wyrzutem bocznym

Obecnie traktorkiem z mulczowaniem

Jak kosisz w miarę regularnie, to IMO nie ma znaczenia. Choć pewnie lepiej z mulczowaniem. Do traktorka założyłem specjalne noże - były w komplecie.

U mnie z areału 2000 m2 nie wyobrażam sobie zbierania trawy ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy działka była pusta to nie wnikałem, dostałem stara kosiarkę z wyrzutem boczny, troszkę ją polepiłem i 3 lata chodziła;), aż zgniła obudowa;). Nie mam spawarki by ją reanimować... czas kupić coś swojego...

po postawieniu domu zostanie mi do koszenia ok. 700 -800m2, przy tej kosiarce schodziło mi około 40 minut może do godzinki, to w sumie mój jedyny ruch;) więc chętnie kupie bez napędu;;) tylko zastanawiam się własnie nad wyrzutem trawy... by dzieciaki do domu nie wnosiły pod butami itp... by żona nie marudziła;), ten wyrzut boczny był extra, czekałem aż trawa podrośnie do około 15 - 20 cm i szła jak czołg;). Teraz jak stanie dom to będzie trzeba częściej i nie wiem w co pójść... na pewno mała by dużo miejsca w garażu nie zajmowała, upatrzyłem to

https://www.castorama.pl/kosiarka-spalinowa-pchana-macallister-b-s-450e-40-cm-id-1050699.html

 

ale zacząłem się zastanawiać czy nie kupić czegoś właśnie z mulczowaniem/wurzutem bocznym... bo ta z linka ma tylko kosz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, 62545tomasz napisał:

na allegro widzę coś takiego....

 

kusi ceną;)

co to za wynalazek??

 

https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-riwall-5170-51cm-7km-outlet-7hp-8419166553

To waży 38 kg :old:

51 cm to dużo na ręczne pchanie i do tego areału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.