Skocz do zawartości

VW - polityka rabatowa


Obywatel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam nastepujace pytanie.

 

Do kupna sa jednoczesnie VW Golf i Touran. Auta sa do produkcji, wyslalen zapytanie ofertowe do kilku salonow i dostaje rozne odpowiedzi - niektorzy twierdza, ze maja terminy na 49 tydzien tego roku i moga udzielic dodatkowego oficjalnego rabatu od VW (12.000 zl i 8.000 zl), inni mowia, ze moze sie nie udac w tym roku i w związku z tym, że rabaty na przyszły rok nie są znane to takie oferty są naturalnie mniej korzystne.

 

Czy ma ktoś doświadczenie, jaką.moze być polityka rabatową VW na początku roku? Auta jak na początku że względu na konfigurację nie są dostępne na placu.

 

Pozdrawiam 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bujałem się z nimi 2 lata temu, jedni chcieli już zamawiać z rabatem z tego roku, inni kazali czekać, by dostać już nowy rocznik.

W końcu kupiłem to co chciałem innej marki z tego, co mieli dostępne w ciągu 2 tyg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obywatel napisał:

Witam,

 

mam nastepujace pytanie.

 

Do kupna sa jednoczesnie VW Golf i Touran. Auta sa do produkcji, wyslalen zapytanie ofertowe do kilku salonow i dostaje rozne odpowiedzi - niektorzy twierdza, ze maja terminy na 49 tydzien tego roku i moga udzielic dodatkowego oficjalnego rabatu od VW (12.000 zl i 8.000 zl), inni mowia, ze moze sie nie udac w tym roku i w związku z tym, że rabaty na przyszły rok nie są znane to takie oferty są naturalnie mniej korzystne.

 

Czy ma ktoś doświadczenie, jaką.moze być polityka rabatową VW na początku roku? Auta jak na początku że względu na konfigurację nie są dostępne na placu.

 

Pozdrawiam 👍

 

Aut na przyszły rok nie zrobią Ci z żadnym sensownym rabatem bo nie mają pojęcia jak nowe regulacje dot. emisji CO2 wpłyną na ceny samochodów. Bierz to co jest teraz. Mi dają 10% i nie uważam tego za jakiś wielki sukces.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kravitz napisał:


Drugi Golfik? :)

Jak spalanie w porównaniu do 1.0?

 

Tak, tylko tym razem kombi :)

Spalanie w 1.0 średnie z kompa z 25kkm pokazywała 6.35. Tu na razie średnie z 1300km mam na kompie 7.9. Pewnie finalnie spadnie jeszcze, więc po razy oko można przyjąć +1.5l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ryb napisał:

 

Aut na przyszły rok nie zrobią Ci z żadnym sensownym rabatem bo nie mają pojęcia jak nowe regulacje dot. emisji CO2 wpłyną na ceny samochodów. Bierz to co jest teraz. Mi dają 10% i nie uważam tego za jakiś wielki sukces.

 

 

Niemozliwe z Twoimi mozliwosciami negocjacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sdss napisał:

Salony VW to jeden wielki dramat, obsługa masakra. 

Trafiłeś pewnie na gorszy.

 

Podobnie miałem jak szukałem samochodu, idealny przykład Hyundai, chciałem przejechać się I30 z DCT trafiłem na Zakopiańską w Krakowie, obsługa koszmar... Na zasadzie po co pan tu przyszedł idź pan gdzie indziej.

Po godzinie byłem w salonie na Wielickiej i tam byłem obsłużony perfekcyjnie...

Gdybym miał robić tabelę jesli idzie o obsługę w salonach to jeden byłby w pierwszej trójce, drugi w ostatniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, siwyyy77 napisał:

Trafiłeś pewnie na gorszy.

 

Podobnie miałem jak szukałem samochodu, idealny przykład Hyundai, chciałem przejechać się I30 z DCT trafiłem na Zakopiańską w Krakowie, obsługa koszmar... Na zasadzie po co pan tu przyszedł idź pan gdzie indziej.

Po godzinie byłem w salonie na Wielickiej i tam byłem obsłużony perfekcyjnie...

Gdybym miał robić tabelę jesli idzie o obsługę w salonach to jeden byłby w pierwszej trójce, drugi w ostatniej.

Byłem w dwóch,  potraktowany jak intruz.

Świat nie kończy na VW. Kupiłem inna markę.

 

Najlepiej w Audi umówiony na jazdę dostałem pytanie czy chce sam auto na kilka godzin czy handlowiec ma mi towarzyszyć. Kontakt i obsługa prefekt. 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sdss napisał:

Salony VW to jeden wielki dramat, obsługa masakra. 

 

W VW, podobnie jak przy innych markach, pewnie wszystko zależy od salonu, a dokładniej ludzi tam pracujących.

Szwagier jest stałym klientem a VW i coś kiedyś mówił że jeździ do jednego a nie do drugiego, właśnie ze względu na obsługę.

Z Fiatem miałem podobne spostrzeżenia - inni ludzie i od razu inna ocena salonu czy ASO.

Kiedyś podjechałem do salonu Forda (w dodatku fordem) i poczułem się jak intruz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, pejus1982 napisał:


Jakie są rabaty na Q1 i Q3?

Nie wiem jakie na Q1 😁 ale na Q3 było podczas zamówienia w zeszłym tygodniu ponad 30% procent na model bazowy. Rabat 35 tys zl dostała również osoba zamawiająca Q3 Sportback, a więc swiezynke, co dało rabat 19%. Zakup za gotówkę i auto do produkcji 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pejus1982 napisał:


Jakie są rabaty na Q1 i Q3?

Jak był biznes line to od 70tys startowało q1, na Q5 było równo 55tys rabatu. Trzeba popytać. Dużo zależy od finansowania, jak weźmiesz ofertę specjalną leasingu Audi to cena z katalogu.

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

kolega to jakis zawodowy negocjator cen ?

ile mozna znegocjowac za golfa 7 gti, wyjsciowo ok 155k ?

Nie, po prostu mam sporo znajomych pełniących funkcje kierownicze w salonach, także czasem uda się zrobić jakąś lepszą ofertę dla moich osób..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Będzie 110 ale netto :)

 

I tak fajna cena jak za GTI.

Ja za Varianta 150TSI + DSG z kilkoma dodatkami (navi, lampy led top, cyfrowe zegary, key less i inne) + przedłużona gwara + pakiet serwisowy mam wartość fakturową 116k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

kto jeszcze kupuje auta bez AT, chyba Ci co takim nie jechali :)

- ci, komu szkoda 10 kpln na AT

- ci, którzy nie mają dodatkowe 10 kpln

- ci, któzy lubią i umieją korzystać z manual

- ci, któzy myślą że lubią i i umieją korzystać 

jeszcze pare się znajdzie ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

jeszcze tacy co jechali, nie raz i nie dwa i im nie przypadło do gustu :) 

Początkowo może się nie podobać, bo człek myśli, że zmieniłby bieg inaczej, w innej chwili, na inny :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rwIcIk napisał:

Początkowo może się nie podobać, bo człek myśli, że zmieniłby bieg inaczej, w innej chwili, na inny :hehe:

 

 

 

Niedlugo auta autonomiczne ale znajda sie osoby ktore z tylniej kanapy beda chcialy zmieniac biegi drazkiem :)

 

imho dodatkowy pedal i galka do machania a jeszcze plus korki to nie jest szczesliwe polaczenie :) trzeba automatyzowac co sie da :)

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, akisel napisał:

- ci, komu szkoda 10 kpln na AT

- ci, którzy nie mają dodatkowe 10 kpln

- ci, któzy lubią i umieją korzystać z manual

- ci, któzy myślą że lubią i i umieją korzystać 

jeszcze pare się znajdzie ;)

Najwazniejsze jest czucie auta. Nie zapominajmy o czuciu!:old: Szczegolnie w miejskiej jezdzie i w korkach, to czucie napieprzania w lewej nodze od ciaglego wciskania sprzegla - bezcenne. :hehe:

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Początkowo może się nie podobać, bo człek myśli, że zmieniłby bieg inaczej, w innej chwili, na inny :hehe:

 

 

Pojeździć różnymi, znaleźć taki z adaptacyjnym oprogramowaniem i kupić auto, które zmienia wtedy, kiedy sam byś zmienił. Lub takie, w którym nawet nie wiesz kiedy zmienia i na jaki.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.