Skocz do zawartości

Skoda znów ma być tania


Zbynek

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Vadero napisał:

 

Kolezanka się poddała chyba po 1.5 roku ;]

To już jest przejaw poświęcenia, że aż tyle wytrzymała:phi:. I jeszcze może powiesz, że zamawiajac sprzedała dotychczasowe auto i bujała się zbiorkomem :hehe: ? 

Jakby mnie tak bardzo mieli w d...nosie to bym zaczął tupać nogą po pół roku. Jeszcze rozumiem Ferrari, Lamborghini, ale żeby aż tyle czekać dłużej na zwykły samochód 8]? Do pół roku to jeszcze zaakceptuję - są modele, które cieszą się wzięciem i,  zwłaszcza na początku produkcji, zdarza się, że fabryki nie nadążają... ale więcej, to już odbieram jako komunikat "czekaj jeleniu, a i tak mamy Cię w... i nie będziemy się spieszyć, bo wiemy że i tak poczekasz".

 

Niedługo może przebiją Suzuki Jimny, gdzie importer informując ostatniego klienta, że odbiór za 3 lata, stwierdził że to siara i przestał przyjmować kolejne zamówienia :hehe:

 

Kilka lat temu (kiedy Octavia III RS była nowością rynkową - była na rynku rok-może dwa) znajomy poszedł do Skody i kiedy powiedzieli mu że na Octavię III RS kombi będzie czekał oficjalnie 8 miesięcy, ale nieoficjalnie ok 12, to przeraził się, wyszedł za salonu i Skodę omija szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bergerac napisał:

nie tylko ja, jeszcze kogoś wystawili z Superbem - chyba kolegę @sherif ale nie jestem pewien. 

Bergerac - antyskodziarz i zawołany esteta kształtu powyginania blach - nie tylko pomyślał o tym, by zamówić skodę, ale nawet to zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

Nigdzie nic takiego nie napisałem. Skąd taka sugestia? W tej wersji jest wystarczająco dynamiczny, że mógłby uchodzić nawet za Cuprę.

Jakby mu chcieć zmienić markę, to żeby się fajnie wpasował musiałby mieć więcej wersji typu FR, Cupra, a do tego musieliby odstrzelić zawalidrogi jak 1.4 TSI 125  KM czy 1.6 TDI 120 KM - ponad 10-11 s 0-100 km/h to dobre ale w samochodziku do miasta.

Skoda ma wersje pseudo sportowe Monte Carlo i Sport Line, jak każda szanująca się marka 🤪😁🤣 i czasem VRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Polarny napisał:

Bergerac - antyskodziarz i zawołany esteta kształtu powyginania blach - nie tylko pomyślał o tym, by zamówić skodę, ale nawet to zrobił?

 

Tak. 100 sztuk do firmy. I nie jest antyskodziarzem tylko umie liczyć. Ale w tym wypadku się przeliczył. Jakbyś przeczytał tamten wątek od początku to byś zrozumiał o czym dyskutowaliśmy.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcindzieg napisał:

 

Tak. 100 sztuk do firmy. I nie jest antyskodziarzem tylko umie liczyć.

Antyskodziarz też umie liczyć, ale się szanuje i kupuje coś droższego, co skodą nie jest.

W firmie liczy się przecież wizerunek - pokażesz się u kontrahenta w firmowej skodzie i kontrakt przepadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcindzieg napisał:

 

Tak. 100 sztuk do firmy. I nie jest antyskodziarzem tylko umie liczyć. Ale w tym wypadku się przeliczył. Jakbyś przeczytał tamten wątek od początku to byś zrozumiał o czym dyskutowaliśmy.

myślę, że szkoda (skoda) Twojej energii :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polarny napisał:

Antyskodziarz też umie liczyć, ale się szanuje i kupuje coś droższego, co skodą nie jest.

W firmie liczy się przecież wizerunek - pokażesz się u kontrahenta w firmowej skodzie i kontrakt przepadł.

Wszystko sie zgadza.

Dlatego skodę kupił planktonowi, którego jedyne kontrakty to zamówienia do sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Wszystko sie zgadza.

Dlatego skodę kupił planktonowi, którego jedyne kontrakty to zamówienia do sklepów.

A jak ktoś się dowie? I w ogóle sama świadomość tej kury na masce - toć to zagina czasoprzestrzeń tak, że interesy od razu gorzej idą.

No i przede wszystkim - gdzie szacunek dla samego siebie?

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Manx napisał:

To już jest przejaw poświęcenia, że aż tyle wytrzymała:phi:. I jeszcze może powiesz, że zamawiajac sprzedała dotychczasowe auto i bujała się zbiorkomem :hehe: ? 

Jakby mnie tak bardzo mieli w d...nosie to bym zaczął tupać nogą po pół roku. Jeszcze rozumiem Ferrari, Lamborghini, ale żeby aż tyle czekać dłużej na zwykły samochód 8]? Do pół roku to jeszcze zaakceptuję - są modele, które cieszą się wzięciem i,  zwłaszcza na początku produkcji, zdarza się, że fabryki nie nadążają... ale więcej, to już odbieram jako komunikat "czekaj jeleniu, a i tak mamy Cię w... i nie będziemy się spieszyć, bo wiemy że i tak poczekasz".

 

Niedługo może przebiją Suzuki Jimny, gdzie importer informując ostatniego klienta, że odbiór za 3 lata, stwierdził że to siara i przestał przyjmować kolejne zamówienia :hehe:

 

Kilka lat temu (kiedy Octavia III RS była nowością rynkową - była na rynku rok-może dwa) znajomy poszedł do Skody i kiedy powiedzieli mu że na Octavię III RS kombi będzie czekał oficjalnie 8 miesięcy, ale nieoficjalnie ok 12, to przeraził się, wyszedł za salonu i Skodę omija szerokim łukiem.

koleżanka auto miała, bardzo chciała Kodiaqa, zestawiła sobie takiego do produkcji w nietypowej konfiguracji i mimo że mówiłem jej wiele razy, że jak brać to coś z placu w przypadku tego auta, to ona była uparta. No i skończyło się jak się skończyło. Teraz jeździ Kiłą ;)

Skoda ma tak zapchane sloty, że jak mają kluczowego klienta, to po prostu zwykłego człowieka wywalają ze slotu licząc się z tym, że co najwyżej zrezygnuje ;) Moja żona zarządza flotą na 750 aut i... wcale nie jest dobrze traktowana w skodzie, bo tam najpierw się zajmują tymi co mają 1000+ aut - ot skala tego co tam sie dzieje ;]

 

  • Lubię to 4
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 12:53, Vadero napisał:

 

Kolezanka się poddała chyba po 1.5 roku ;]

Wszystko od układów zależy. Kolega kupował jakieś pół roku temu, deko przed wakacjami. Auto do produkcji z konfiguratora. Po miesiącu miał już auto, sam mu nie wierzyłem ale coś mówił o jakieś przysłudze w Skodzie :swinka:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

A jak ktoś się dowie? I w ogóle sama świadomość tej kury na masce - toć to zagina czasoprzestrzeń tak, że interesy od razu gorzej idą.

No i przede wszystkim - gdzie szacunek dla samego siebie?

Kapustę na masce można przeboleć, osobiście mnie wali jakie auto ma znaczek. Superb mi podszedł bo w kategorii moc-wyposażenie-wielkość-cena nie miał konkurencji. Niestety tak się składa,że nie lubię być dymany i polityka owej marki bardzo mi do gustu nie przypadła, więc skreśliłem tą markę dopóki nie dorosną do obsługi klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sherif napisał:

Kapustę na masce można przeboleć, osobiście mnie wali jakie auto ma znaczek. Superb mi podszedł bo w kategorii moc-wyposażenie-wielkość-cena nie miał konkurencji. Niestety tak się składa,że nie lubię być dymany i polityka owej marki bardzo mi do gustu nie przypadła, więc skreśliłem tą markę dopóki nie dorosną do obsługi klienta.

 

oni chyba ciebie nie traktuja jako swojego klienta i masz odpowiedz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał:

 

indywidualny, masz odpowiedz :)

raczej nie dorosna do tego zeby do Ciebie zadzwonic i prosic o zakup auta :)

maja duze floty

Zakup był przez moją firmę, którą obsługuje pewna firma leasingowa. Ta firma zamawiała w tamtym czasie dziesiatki Superbów, w tym dla swojego zarządu. Temat był znany i dyskutowany z importerem marki. Tez ich zlali. Wg lektury forum Superb tak traktowali każdego i wynikało to głównie z ich bałaganu oraz braku przepływu informacji pomiędzy produkcją - importererem i sprzedawcą.

Przykład: dowiedziałem się, że mają problem z jasną tapicerką. Dealer nie zaprzecza ale się dowie, po 2tyg już wie, że to prawda. Pytam się jak zmienię na brązową to będzie problem, czy dalej nie wiecie .. nie wiemy, ale się dowiemy .. kolejne 2tyg :facepalm:. Tak samo był w wersjach z kamerą cofania, też była jakaś obsuwa u podwykonawców :bzik:. Taka to tragikomedia z nimi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Zakup był przez moją firmę, którą obsługuje pewna firma leasingowa. Ta firma zamawiała w tamtym czasie dziesiatki Superbów, w tym dla swojego zarządu. Temat był znany i dyskutowany z importerem marki. Tez ich zlali. Wg lektury forum Superb tak traktowali każdego i wynikało to głównie z ich bałaganu oraz braku przepływu informacji pomiędzy produkcją - importererem i sprzedawcą.

Przykład: dowiedziałem się, że mają problem z jasną tapicerką. Dealer nie zaprzecza ale się dowie, po 2tyg już wie, że to prawda. Pytam się jak zmienię na brązową to będzie problem, czy dalej nie wiecie .. nie wiemy, ale się dowiemy .. kolejne 2tyg :facepalm:. Tak samo był w wersjach z kamerą cofania, też była jakaś obsuwa u podwykonawców :bzik:. Taka to tragikomedia z nimi :)

 

 

no to niezly balagan.

ciekawe czy nie chca tego uporzadkowac czy po prostu maja takie zamowienia ze jak straca kilka/kilkaset zamowien to nie zrobi roznicy bo i tak moce produkcyjne sa mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

no to niezly balagan.

ciekawe czy nie chca tego uporzadkowac czy po prostu maja takie zamowienia ze jak straca kilka/kilkaset zamowien to nie zrobi roznicy bo i tak moce produkcyjne sa mniejsze

mają w dupie kompletnie plus taka taktyka marki. Jeśli jest duże zapotrzebowanie i mają również napięte plany produkcyjne na inne kraje, gdzie często sprzedają z lepszą marżą to olewają klientów. To właśnie świadczy o słabości marki - bo np. taki Pug, który nie mógł w pewnym momencie nadążyć z zapotrzebowaniem na 3008 i dealerzy walczyli o samochody był w stanie wzorowo przeprowadzić proces dostarczenia aut, być w kontakcie z klientem i zaproponować rekompensatę z tytułu opóźnienia, mimo, że wyniosło około 2 tygodni.

Porządna i godna zaufania firma stwarza komfort i dba o każdego klienta, a nie manifestuje kogo ma bardziej w dupie. To bardzo źle świadczy o firmie.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

Kapustę na masce można przeboleć, osobiście mnie wali jakie auto ma znaczek. Superb mi podszedł bo w kategorii moc-wyposażenie-wielkość-cena nie miał konkurencji. Niestety tak się składa,że nie lubię być dymany i polityka owej marki bardzo mi do gustu nie przypadła, więc skreśliłem tą markę dopóki nie dorosną do obsługi klienta.

ja myślę, że kolega stosuje tę paplaninę w celu podniesienia chyba samooceny, bo merytoryki w tym nie ma :)

 

Trzeba przede wszystkim rozróżnić zakup auta dla siebie, a zakup dla firmy. O ile w pierwszym przypadku można mieć komfort wyboru auta, które się podoba, o tyle w tym drugi już wartości użytkowe i ekonomiczne są na pierwszym miejscu. Mnie bardzo namawiali na zakup Superba, zarówno ostatnio, jak i przy wcześniejszym aucie, ale mi zwyczajnie nie podeszło. Jest dla mnie brzydkie, a jedyną wartość, którą widziałem, a która dla mnie akurat jest mało ważna to duży rozmiar. Poza tym auto dla mnie zupełnie przeciętne, a nieatrakcyjne z wyglądu zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Niestety nie stać mnie było na auta, które mi się podobają, więc musiałem wybrać samochód, który jest akceptowalny, dobrze wyposażony i zamknie się w określonej kwocie. Tu każdy wybiera wg własnego gustu i tyle.

Jeśli chodzi o zakup firmowy to trzeba już wziąć pod uwagę szereg czynników. I udało mi się Skodę wyeliminować prawie wszędzie, bo konkurencja dostarcza już lepsze rozwiązania, ale ciągle nie mam alternatywy dla segmentu B kombi. Jest dostępna (sic!) tylko Skoda Fabia i Renault Clio. Clio jest bardzo mało sensowne, więc zostaje Fabia. Taki life. Mam nadzieję, że niedługo zagrają ten model i mi sie problem rozwiąże 😄 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vadero napisał:

Moja żona zarządza flotą na 750 aut i... wcale nie jest dobrze traktowana w skodzie, bo tam najpierw się zajmują tymi co mają 1000+ aut - ot skala tego co tam sie dzieje ;]

 

Hmm to by było zbieżne z tym co słyszę od znajomych i klientów jeżdzących Skodami (są to głównie jdg lub małe spółki, które mają kilka-kilkanaście aut) - serwis Skody traktuje klienta jako zło koniecznie - terminy oczekiwania na wizytę długie, po naprawach trzeba wracać, roszczenia gwarancyjne jak tylko mogą to odrzucą, a jeżeli nawet przyjmą to naprawy się przeciągają, a wydobycie jakiejś informacji jest trudne.

Ja ze 2 razy pojechałem do pobliskiego ASO Seat/Skoda, gdzie stały na serwisie praktycznie same flotowe Skody. Przestałem się dziwić moim klientom i znajomym którzy narzekają. Mi to przypomniało Polmozbyt z opowieści rodziców. A niech sobie knedliki same tym jeżdżą :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sherif napisał:

Kapustę na masce można przeboleć, osobiście mnie wali jakie auto ma znaczek. Superb mi podszedł bo w kategorii moc-wyposażenie-wielkość-cena nie miał konkurencji. Niestety tak się składa,że nie lubię być dymany i polityka owej marki bardzo mi do gustu nie przypadła, więc skreśliłem tą markę dopóki nie dorosną do obsługi klienta.

Doskonale o tym wiem - nabijałem się z tego smutasa bergaraca.

Superb jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi właśnie o moc-komfort-cenę (a przynajmniej był, kiedy podejmowałem decyzję o zakupie).

Faktycznie zlewają klientów - poprosiłem wcześniej o wycenę jakiejś podstawowej octavii - zero odzewu. Co śmieszniejsze, tracą czas na jazdy próbne a później brakuje im tego czasu na ponowny kontakt. A już zupełnym kuriozum jest ankieta, w której pytają, czy diler był zainteresowany klientem indywidualnym.

W końcu kupiłem superba - jakżeby inaczej - z placu. Zamówiona wcześniej octavia w końcu podobno się jednak pojawiła po iluś miesiącach opóźnienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:

Jest dla mnie brzydkie, a jedyną wartość, którą widziałem, a która dla mnie akurat jest mało ważna to duży rozmiar. Poza tym auto dla mnie zupełnie przeciętne, a nieatrakcyjne z wyglądu zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.

Jeżeli traktujesz auto jako pomnik, a nie jako auto, to jak najbardziej. Chociaż podejrzewałbym, iż - wzorem "znafcóf" win - najbardziej przeszkadza ci znaczek.

No bo znajdź mi "przeciętne" auto tej wielkości z takimi osiągami za taką cenę. Ale przecież nie o autach tu mowa, lecz o kształcie powyginania blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Polarny napisał:

Jeżeli traktujesz auto jako pomnik, a nie jako auto, to jak najbardziej. Chociaż podejrzewałbym, iż - wzorem "znafcóf" win - najbardziej przeszkadza ci znaczek.

No bo znajdź mi "przeciętne" auto tej wielkości z takimi osiągami za taką cenę. Ale przecież nie o autach tu mowa, lecz o kształcie powyginania blach.

dyskusja z Tobą jest problemem o tyle, że Ty już masz z góry ustalone zdanie i wiesz najlepiej i Twoja racja jest jedyna właściwa. Dlatego uważam, że szkoda na nią czasu :ok:

 

Dość precyzyjnie opisałem co myślę, nie wiem czego jeszcze oczekujesz ? Nie potrafisz sam porównać parametrów samochodów dostępnych na rynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Polarny napisał:

Jeżeli traktujesz auto jako pomnik, a nie jako auto, to jak najbardziej. Chociaż podejrzewałbym, iż - wzorem "znafcóf" win - najbardziej przeszkadza ci znaczek.

No bo znajdź mi "przeciętne" auto tej wielkości z takimi osiągami za taką cenę. Ale przecież nie o autach tu mowa, lecz o kształcie powyginania blach.

Jeździłem wczoraj superbem , w porównaniu do bmw pozycja za kierownicą jak jadąc dostawczakiem.  Silnik i skrzynia ok ale pozycja tylko dla skodziarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bergerac napisał:

Nie potrafisz sam porównać parametrów samochodów dostępnych na rynku ?

Najwidoczniej nie, skoro uzyskujesz inne wyniki. Po prostu się nimi podziel. To też moje jedyne, niepodważalne zdanie?

15 godzin temu, Marcin79 napisał:

Jeździłem wczoraj superbem , w porównaniu do bmw pozycja za kierownicą jak jadąc dostawczakiem.  Silnik i skrzynia ok ale pozycja tylko dla skodziarzy.

Jest coś takiego jak regulacja fotela.

Poza tym nie wiem, w czym masz problem - ostatnio trochę aut wypożyczam i wszędzie pozycja jest taka sama. W moim ostatnim bmw pozycja też była taka sama.

Niesamowite, jakie znaczek ma magiczne właściwości - ciekawe, jak by wypadł test, gdyby ludziom zasłonić oczy i mieli zgadnąć czy wsiedli do bmw czy skody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Polarny napisał:

Najwidoczniej nie, skoro uzyskujesz inne wyniki. Po prostu się nimi podziel. To też moje jedyne, niepodważalne zdanie?

praktycznie cała klasa D jest bardzo zbliżona pod względem wymiarów, osiągów i ceny. Porównaj sobie Superba, Mondeo, Insignię i Paska. Te auta są wymiarowo bardzo zbliżone do siebie i rzekłbym, że w tym towarzystwie Skoda jest mocno przeciętnym samochodem. Oczywiście na koniec dnia każdy wybiera co mu się podoba - dla Ciebie to powyginane blachy i kapusta na masce, dla innych klientów (np. dla mnie) wygląd jest istotny i istotne to jak się czuję wewnątrz auta i jak się ono prowadzi. 

Podam Ci przykład Mazdy 6. Byłem mega najarany na ten samochód, bo z zewnątrz bardzo mi się podoba. Ich czerwony lakier robi robotę i auto prezentuje się świetnie. Na szczęście udało mi się udało wziąć auto na okres próbny, bo się mocno rozczarowałem. Auto prowadzi się zupełnie inaczej niż oczekiwałem, a wnętrze mnie negatywnie zaskoczyło. Czasem tak bywa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bergerac napisał:

praktycznie cała klasa D jest bardzo zbliżona pod względem wymiarów, osiągów i ceny. Porównaj sobie Superba, Mondeo, Insignię i Paska. Te auta są wymiarowo bardzo zbliżone do siebie i rzekłbym, że w tym towarzystwie Skoda jest mocno przeciętnym samochodem.

Napisałeś masło maślane - zero konkretów, po prostu zaprezentowałeś w inny sposób swoje zdanie opierając się na jakimś porównaniu, którego w ogóle nie przedstawiłeś.

Wymiarowo z 3 wyżej tylko mondeo przystaje do superba. Niestety, żeby mieć osiągi, potrzebna była wersja 240 KM, która jest bardzo droga.

Teraz optima ma w końcu turbobenzynę, ale tylko 265 Nm w porównaniu do skodowskiego 350 Nm. Jest jeszcze talisman, ale dużo droższy.

I już mamy wyżej 3 kryteria: cena, osiągi, komfort. Tak to się robi - naprawdę nic trudnego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Polarny napisał:

Napisałeś masło maślane - zero konkretów, po prostu zaprezentowałeś w inny sposób swoje zdanie opierając się na jakimś porównaniu, którego w ogóle nie przedstawiłeś.

Wymiarowo z 3 wyżej tylko mondeo przystaje do superba. Niestety, żeby mieć osiągi, potrzebna była wersja 240 KM, która jest bardzo droga.

Teraz optima ma w końcu turbobenzynę, ale tylko 265 Nm w porównaniu do skodowskiego 350 Nm. Jest jeszcze talisman, ale dużo droższy.

I już mamy wyżej 3 kryteria: cena, osiągi, komfort. Tak to się robi - naprawdę nic trudnego.

 

 

sam się źle czuję z tym, że podejmuję z Tobą dyskusję, ale OK. Wymiary - praktycznie cała czwórka jest podobna:

 

image.png.26182a7b5cd58693faebf1181cc6faa5.png

 

Osiągi - tu nie mam jak porównać bezpośrednio analogicznych silników, ale już widać, że nie jest źle:

image.png.4a15284bed4539abdf72319eeba7b878.png

 

Skończ z tą teorią, że Superb jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i najlepszy. Może dla Ciebie tak. Obiektywnie - nie. To przeciętne auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bergerac napisał:

Skończ z tą teorią, że Superb jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i najlepszy.

Skończ z wciskaniem mi teorii, których nie wygłaszam. Po prostu naucz się rozumieć, co czytasz.

Superb jest najlepszy pod względem kategorii komfort, osiągi i cena. Jeżeli kogoś interesuje co innego, to superb nie będzie najlepszy.

Co do twoich tabelek - brakuje mi tu miejsca w środku, bo komfort jest określany przestrzenią wewnątrz, a nie na zewnątrz (patrz: przyciasnawe SUVy, które z zewnątrz są duże).

 

Ceny podaje się nie katalogowe, lecz realne - z otomoto.

Podałeś za superba 120 za silnik 1.5. Na otomoto masz 2.0 190 KM i to w średniej wersji wyposażenia. Tyle warte są katalogi. Z innymi markami pewnie podobnie.

 

Ponieważ mówimy o osiągach, wziąłem silniki o mocy od 180 KM. Superb ma 190, Insignia 200, Talisman 225, Mondeo 190. Mondeo od razu odpada, bo drogi.

Tu wygrywa talisman, bo są na niego rabaty po 27 tys., ale superb ma dużo więcej miejsca z tyłu (i to na szerokość, na długość rzecz oczywista).

Opel ma słaby moment obrotowy i mały bagażnik. Talisman bagażnik ma spory, ale Nm też mu brakuje.

 

Nie przekonuje? To podnieśmy poprzeczkę do wyższych mocy.

Superb 272 KM Style (wyższa wersja to tylko L&K) za 136.700

Czekam na konkurencyjne oferty.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

 

W cenniku Skody jest za 160 ;]

link

Nie znasz się wchodzisz i od razu dostajesz rabat. Choc 160k za Skode to już jest tylko dla Januszow na DG co mysla, ze oszukali system i maja premium za czapke gruszek. Takie 2.0 4X4 ladnie na autostradzie idzie i na tym koniec zalet. Teraz Audi A6 jakies tam business line z dieselem jest za kole 150k wiec rachunek prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcindzieg napisał:

 

W cenniku Skody jest za 160 ;]

link

A niech sobie będzie i za 300. Liczy się cena zakupu a nie w jakimś cenniku. Sam kupiłem obecny z rabatem 18 tys.

BTW. Ten superb za 137 tys. nie jest wirtualny - jest do odbioru z placu.

 

9 minut temu, wujekcybul napisał:

Choc 160k za Skode to już jest tylko dla Januszow na DG co mysla, ze oszukali system i maja premium za czapke gruszek

Tzn. cieszą się, że zapłacili więcej?

Jakieś dziwne motywacje ludziom przypisujesz. Ostatnio było, że jak firma zmieni flotę np. z vw na renault, to ludzie poodchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Polarny napisał:

Liczy się cena zakupu a nie w jakimś cenniku.

 

A po cholere niektorzy producenci klamia w cennikach? Co to, bazar jakis i pietruszke sprzedaja, ze mozna sie targowac? Ja jak kupuje auto, to mam okreslony budget i wymagania, wchodze na strony dealerow i patrze, co moge w tej cenie miec. Potem jazdy probne i decyzja. Jezeli moj budget konczy sie na 100 kzl, a np. Skoda kosztuje 110 kzl, to automatycznie odpada z mojego zestawienia i nawet sie nie dowiem, ze sprzedadza za 90 kzl, bo tam po prostu nie pojde. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

 

Te auta istnieją tylko w cenniku. Może jak z rok poczekasz to kupisz. Dlatego porównywanie do czegokolwiek jest bez sensu.

Ale jak widze Superba na drodze to najczęściej ma znaczek 4x4 to chyba te wersje? Chyba, ze 4x4 jest tez w innych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

A po cholere niektorzy producenci klamia w cennikach? Co to, bazar jakis i pietruszke sprzedaja, ze mozna sie targowac? Ja jak kupuje auto, to mam okreslony budget i wymagania, wchodze na strony dealerow i patrze, co moge w tej cenie miec. Potem jazdy probne i decyzja. Jezeli moj budget konczy sie na 100 kzl, a np. Skoda kosztuje 110 kzl, to automatycznie odpada z mojego zestawienia i nawet sie nie dowiem, ze sprzedadza za 90 kzl, bo tam po prostu nie pojde. 

Dlatego, ze na ak każdy umie negocjować i dostaje zniżki. Pare aut kupowałem i nigdzie takiej gigantycznej zniżki nie dali. No chyba, ze premium tam -30% korpo dajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

Dlatego, ze na ak każdy umie negocjować i dostaje zniżki. Pare aut kupowałem i nigdzie takiej gigantycznej zniżki nie dali. No chyba, ze premium tam -30% korpo dajo.

 

Ja uznaje, ze jak ktos podaje cene, to takiej ceny oczekuje. Jak cos obnizy, to fajnie, ale sie o to specjalnie nie upominam na poczatku procesu. Jak juz mam wybrane 2-3 auta roznych producentow, to w tym momencie pytam, ile obniza. Jak nic, to OK, taka cene podali, widzialem ja i tyle place. 

Jak ja cos sprzedaje, to tez nie negocjuje, zwlaszcza na poczatku. Cena jest w cenniku, prosze bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2019 o 09:46, wujekcybul napisał:

Niestety ale nikt nie kupi i40 zamiast Passata do floty. Raz postrzeganie marki (ludzie odejda), dwa VAG w tej chwili kosi konkurencje warunkami finansowymi i 5 letnia gwarancja. Takze bidne floty nadal beda kupowaly podstawowe wersje ceedow CRDI i i30 a lepsze przerzuca sie na VW. Kupia im Golfy kombi i beda zadowoleni.

Jest taka 40tys firma co się zowie PGE i w tejże firmie jeżdzą Hultaje i40 ;) wcześniej były Skody :) Ot, takie to "nikt nie kupi"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wladmar napisał:

Jezeli moj budget konczy sie na 100 kzl, a np. Skoda kosztuje 110 kzl, to automatycznie odpada z mojego zestawienia i nawet sie nie dowiem, ze sprzedadza za 90 kzl, bo tam po prostu nie pojde. 

Tak jest w wielu markach. A już zupełnym kuriozum są auta wystawowe - przy nich mam wrażenie że cena jest wręcz podbita sztucznie.

Chyba się tak po prostu opłaca - przyjdzie ktoś nieobeznany z internetem, zobaczy na żywo, podjara się i przepłaci.

@marcindzieg

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-style-2-0-tsi-272-km-4x4-dsg-od-reki-wyprzedaz-rabat-29-150-zl-ID6BAu9j.html#37b02de34f

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

 

Nie przekonuje? To podnieśmy poprzeczkę do wyższych mocy.

Superb 272 KM Style (wyższa wersja to tylko L&K) za 136.700

Czekam na konkurencyjne oferty.

 

Konkurencja nie-premium nie ma tak mocnych silników, więc nie ma z czym porównywać. 

Ale weźmy choćby silnik Diesla z maksymalnym wyposażeniem, to okazuje się że Skoda tak dobrze nie wypada:

Superb przedlift TDI 190KM L&K - 155kPLN https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-2-0tdi-190km-dsg-l-k-wentylowane-fotele-alarm-wyprzedaz-2019-ID6BNno0.html?

Aktualny Superb TDI 190KM L&K - 169kPLN  https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-iii-2-0-tdi-190km-dsg-l-k-po-liftingu-dostepny-od-reki-ID6C776U.html?

 

Porównywalne Mondeo Vignale 190KM po ostatnim liftingu - 140kPLN https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-2-0-ecoblue-190-km-a8-fwd-vignale-5d-extra-rabat-jasna-skora-ID6Cuqhz.html#db8ae9d681

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.