Skocz do zawartości

Skoda znów ma być tania


Zbynek

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Polarny napisał:

L&K z definicji jest drogie - porównaj jakieś bardziej cywilne wersje.

 

Superb Ambition 129kPLN https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-ambition-fl-2-0-tdi-190km-dsg-ID6CB36R.html#5060c93c73

Mondeo Titanium 125kPLN https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-titanium-2-0-ecoblue190-kmfwdfull-ledelektryczna-klapalift2019-ID6CAgRF.html#7dc3595fc8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Skończ z wciskaniem mi teorii, których nie wygłaszam. Po prostu naucz się rozumieć, co czytasz.

wiedziałem, że prowadzenie tej dyskusji to był błąd :hehe: 

 

2 godziny temu, Polarny napisał:

Superb jest najlepszy pod względem kategorii komfort, osiągi i cena.

nie jest. Jest najlepszy dla Ciebie. Nie mam złudzeń, że to zrozumiesz, więc uznajmy, że pokonałeś mnie doświadczeniem i zakończmy tę wymianę, nazwijmy to poglądów. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcindzieg napisał:

Tam masz skórę. Bardziej cywilne wersje maja szmatę.

I lepiej, że szmatę.

15 minut temu, Zbynek napisał:

Superb Ambition + Fresh TDi 190 KM - 122 kPLN

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-combi-ambition-fresh-sunset-2-0-tdi-190km-dsg-od-reki-rabat-20000-zl-ID6BKgU2.html#6fd7c1079c

Ale fakt - różnica niewielka.

8 minut temu, bergerac napisał:

wiedziałem, że prowadzenie tej dyskusji to był błąd

A wiesz, że wciskasz innym to, czego nigdy nie twierdzili? Nie, nie sądzę byś to przyjął do wiadomości.

Nie będę cię już niepokoił - twoich postów też nie będę widział. Nie toleruję trolli, które fałszują czyjąś wypowiedź i jeszcze pozują na poszkodowanych.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Polarny napisał:

 

Model przed liftingiem. Specjalnie szukałem aktualnych wersji, Mondeo też niedawno miało lifting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

 

Ja uznaje, ze jak ktos podaje cene, to takiej ceny oczekuje. Jak cos obnizy, to fajnie, ale sie o to specjalnie nie upominam na poczatku procesu. Jak juz mam wybrane 2-3 auta roznych producentow, to w tym momencie pytam, ile obniza. Jak nic, to OK, taka cene podali, widzialem ja i tyle place. 

Jak ja cos sprzedaje, to tez nie negocjuje, zwlaszcza na poczatku. Cena jest w cenniku, prosze bardzo. 

W pl sie negocjuje wszedzie lacznie z media markt. A samochody to chyba nikt cennikowo nie bierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sa w cenie francuzow także tego...

Albo ten Q5 w automacie 4x4, ma wypas co trzeba.

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-sport-35-tdi-quattro-nawigacja-virtual-kamera-rowinski-wajdemajer-ID6CAeCt.html#ea00ab0274

Ostatnio takiego białego widziałem w galerii handlowej za 145 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rado_ napisał:

Albo ten Q5 w automacie 4x4, ma wypas co trzeba.

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-sport-35-tdi-quattro-nawigacja-virtual-kamera-rowinski-wajdemajer-ID6CAeCt.html#ea00ab0274

Ostatnio takiego białego widziałem w galerii handlowej za 145 tys.

To sa bardzo dobre okazje w sumie nic nie brakuje a jak juz brakuje to we francuzach bedzie dzialac gorzej. No i wieksze od Superb

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mPh napisał:

Jest taka 40tys firma co się zowie PGE i w tejże firmie jeżdzą Hultaje i40 ;) wcześniej były Skody :) Ot, takie to "nikt nie kupi"

U nich misz masz straszny jest.

W osobówkach Skoda Superb, Octavia, Yeti, Kia Ceed, Hyundai i40, i30, Fiaty Punto też dobijają.

Choc fakt, obrót mocno w krzywe H poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zbynek napisał:

Model przed liftingiem. Specjalnie szukałem aktualnych wersji

Czyli najwyraźniej w dieslach skoda najtańsza nie jest. Osobiście jestem zainteresowany wyłącznie tsi i przyznam, że nigdy nie sprawdzam cen tdi.

Btw. lubię tego typu argumentowanie - konkrety, linki, merytoryka.

4 godziny temu, marcindzieg napisał:

Jednak za skórę trzeba dać więcej więc porównujemy takie same wersje.

Wersje mocno topowe nie są niestety reprezentatywne. Tu może nastąpić zupełne odwrócenie relacji cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bergerac napisał:

sam się źle czuję z tym, że podejmuję z Tobą dyskusję, ale OK. Wymiary - praktycznie cała czwórka jest podobna:

 

image.png.26182a7b5cd58693faebf1181cc6faa5.png

 

Osiągi - tu nie mam jak porównać bezpośrednio analogicznych silników, ale już widać, że nie jest źle:

image.png.4a15284bed4539abdf72319eeba7b878.png

 

Skończ z tą teorią, że Superb jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i najlepszy. Może dla Ciebie tak. Obiektywnie - nie. To przeciętne auto.

 

Może najlepszy nie jest bo to określenie względne ale na pewno daje/dawał najwięcej w danych $. Ja miałem zamówiony L&K 280KM 4x4 za ok 165kzł, w podobnym przedziale nie było wtedy i wątpię że jest teraz auto z tyloma bajerami co ma L&K, osiągami (<7s do 100kmph), napędem 4x4 no i wielkością (może wymiary sa podobne ale jeździłem w tych samych dniach Insignią A, Passatem, XC70 i Superb był wyraźnie obszerniejszy w środku).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wladmar napisał:

 

Ja uznaje, ze jak ktos podaje cene, to takiej ceny oczekuje. Jak cos obnizy, to fajnie, ale sie o to specjalnie nie upominam na poczatku procesu. Jak juz mam wybrane 2-3 auta roznych producentow, to w tym momencie pytam, ile obniza. Jak nic, to OK, taka cene podali, widzialem ja i tyle place. 

Jak ja cos sprzedaje, to tez nie negocjuje, zwlaszcza na poczatku. Cena jest w cenniku, prosze bardzo. 

To imho błędne myślenie i powoduje deko bezsensowne tabelaryczne porównanie, które jest oderwane od rynku (piszę o min aucie za te 100kzł). Bez rozmowy ze sprzedawcami nie ma co porównywać.

Dwa razy już porównywałem auta, wczytywałem się w detale a finalnie kupiłem co innego.. nawet czego nie brałem pod uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rado_ napisał:

 

Jak porownujemy najtansze oferty to 508 bym zestawil cenowo z A4. Jak widac znalazles jedne z najtanszych A6 za 145tys, w tym samym serwisie najtansze 508 kosztuje 110tys. Za 108 zaczynaja sie A4. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest. Jest najlepszy dla Ciebie. Nie mam złudzeń, że to zrozumiesz, więc uznajmy, że pokonałeś mnie doświadczeniem i zakończmy tę wymianę, nazwijmy to poglądów. 
Znajdź za 136 700 albo 140 000 nowy samochód, który ma 5,5s do 100, jest takich rozmiarów jak superb z 4x4 i automatem - powodzenia. Pod tym względem ten samochód nie ma żadnej konkurencji tak jak mówi polarny, a Ty próbujesz zaklinać rzeczywistość. W wielu modelach jeżeli dla kogoś priorytetem jest stosunek osiągi/cena/spalanie to najnowsze VAG TSI miażdżą konkurencję.

Oczywiście jak ktoś chce traktor albo nie zależy mu na osiągach, ewentualnie akceptuje w benzynie 50% wyższe spalanie niż VAG o podobnych osiągach to sprawy wyglądają zupełnie inaczej.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spajdi napisał:

Znajdź za 136 700 albo 140 000 nowy samochód, który ma 5,5s do 100, jest takich rozmiarów jak superb z 4x4 i automatem - powodzenia. Pod tym względem ten samochód nie ma żadnej konkurencji tak jak mówi polarny, a Ty próbujesz zaklinać rzeczywistość. W wielu modelach jeżeli dla kogoś priorytetem jest stosunek osiągi/cena/spalanie to najnowsze VAG TSI miażdżą konkurencję.

Oczywiście jak ktoś chce traktor albo nie zależy mu na osiągach, ewentualnie akceptuje w benzynie 50% wyższe spalanie niż VAG o podobnych osiągach to sprawy wyglądają zupełnie inaczej.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

tak, już widzę. Jak wszystko zawiodło to znaleźliśmy jedną wersję z najmocniejszym silnikiem :) Rozumiem, że jak kolega @Polarny wybierał auto, to taką właśnie wersję wybrał :) 

 

Ja porównywałem popularne odmiany silnikowe i wyposażeniowe :ok: I tu podtrzymuję swoje zdanie. Jeśli natomiast mówimy o Superbie wersja 272 KM to prawdopodobnie ciężko znaleźć będzie godnego konkurenta dla tej konkretnej odmiany silnikowej, natomiast nie potrafię się wypowiedzieć dokładnie, bo się takim wersjami nigdy nie interesowałem. Co do ceny również ciężko mi się odnieść, ale jeśli można kupić taką specyfikację poniżej 140 tys zł to jest to dobra oferta :ok: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sherif napisał:

 

Może najlepszy nie jest bo to określenie względne ale na pewno daje/dawał najwięcej w danych $. Ja miałem zamówiony L&K 280KM 4x4 za ok 165kzł, w podobnym przedziale nie było wtedy i wątpię że jest teraz auto z tyloma bajerami co ma L&K, osiągami (<7s do 100kmph), napędem 4x4 no i wielkością (może wymiary sa podobne ale jeździłem w tych samych dniach Insignią A, Passatem, XC70 i Superb był wyraźnie obszerniejszy w środku).

Już odpisałem koledze - przyznaję, że ta specyfikacja jest konkurencyjna :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

@ZUBERTO podpisują ramowe przetargi na floty samochodów i dlatego punta i pandy pochodzą z tego samego okresu ~06, potem była skoda i stąd yeti i superby ~10, a teraz hyundai ~16 ; misz masz jest bo jeszcze jeżdżą samochody ze wszystkich tych przetargów, powoli je wyprzedają - superby poszły pod młotek, skąd wzięły się kia teraz wzięły nie wiem - może po prostu hyundai je dostarczył, w końcu to jeden koncern ;) są też rav4 ale to pewnie wynik kupowania hiluxów które teraz zastąpiły isuzu - lodówki też są toyoty ;) przez krótki okres czasu hiluxy zastępowali mitsubishi, w BM jeździ też jeden Ford - chyba na próbę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.