Skocz do zawartości

Golf VIII - dziś premiera 18:30


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Akurat 6 od 7 to się rozni dość mocno :ok:

 

Ja mam 7 i jak słowo daje dla mnie 6 wygląda identyko

Chyba ma deko większe (5%?) światła z przodu i z tyłu. I tyle.

Nawet w tych samych smutnych kolorach je robili.

 

Edit: który jest który ;]

 

1920px-2013_Volkswagen_Golf_SE_BlueMotio

 

volkswagen-golf-vi-hatchback-3d.jpg

Edytowane przez kravitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Serio nie widzisz roznicy, ze 6-ka jest dość obla, a 7-ka kanciasta? ;]

 

Daj Pan spokój ;]

Jak to napisałeś, to widzę jedno więcej przetłoczenie na drzwiach z boku w 7. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Serio nie widzisz roznicy, ze 6-ka jest dość obla, a 7-ka kanciasta? ;]

 

Ja na ulicy nie rozpoznam czy przejezdza 6, 7 czy 8 czy ktory tam teraz ma numer. Ba, z pewnej odleglosci (powyzej 10 metrow) nie wiadomo nawet czy to Polo czy Golf :hehe: BTW - co oni tam zmienili, ze nazywaja to nastepnym pokoleniem? Ksztalt swiatel? Rozstaw osi? Jak dla mnie nowe pokolenie to istotne zmiany w budowie samochodu. A niektorzy producenci maja przesade w druga strone - np. Suzuki zmienilo w S-Crossie wyglad (znacznie + kompletnie nowe lampy przod i tyl), calkowicie CALA game silnikow, jest inne zawieszenie, nowy system multimedialny, nowe skrzynie i kupe mniejszych rzeczy i nazwali to.... FL :hehe: , chociaz wg logiki powinno to byc nastepne pokolenie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wladmar napisał:

 

Ja na ulicy nie rozpoznam czy przejezdza 6, 7 czy 8 czy ktory tam teraz ma numer. Ba, z pewnej odleglosci (powyzej 10 metrow) nie wiadomo nawet czy to Polo czy Golf :hehe: BTW - co oni tam zmienili, ze nazywaja to nastepnym pokoleniem? Ksztalt swiatel? Rozstaw osi? Jak dla mnie nowe pokolenie to istotne zmiany w budowie samochodu. A niektorzy producenci maja przesade w druga strone - np. Suzuki zmienilo w S-Crossie wyglad (znacznie + kompletnie nowe lampy przod i tyl), calkowicie CALA game silnikow, jest inne zawieszenie, nowy system multimedialny, nowe skrzynie i kupe mniejszych rzeczy i nazwali to.... FL :hehe: , chociaz wg logiki powinno to byc nastepne pokolenie. 

 

W Golfie 6 i 7 to z tego co wiem buda wygląda podobnie, ale są to dwa różne auta.

Chyba nie ma części karoserii która jest wspólna, a płyta podłogowa też jest inna. Płyta "chyba" była ta sama w wersji 5 i 6, ale pewny nie jestem.

 

Golfy takie mają być. Największa wada tego wyglądu, to że się naszukasz na parkingu. Jak nie pamiętam gdzie zostawiłem samochód, to mogę obok przejść kilka razy i go nie zauważę ;)

 

Może to chodzi o niedrażnienie tych co już kupili? Żeby ich nie wyglądało na stary model? Nie wiem jaki w tym inny cel miałby być.

 

A wczoraj zaparkowało nowe Polo obok mojego Golfa. Kolor ten sam. Widziałem te auta z przodu oba obok siebie, bo parkowanie było prostopadłe do chodnika. Nie założyłbym się o żadne pieniądze, jak miałbym wskazać który to Golf a który Polo, pomimo tego, że jego z nich to przecież moje auto było ;]

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kravitz napisał:

Może to chodzi o niedrażnienie tych co już kupili? Żeby ich nie wyglądało na stary model? Nie wiem jaki w tym inny cel miałby być.

 

Ludzie, którzy to kupują nie lubią zmian. W tym samym celu jest ten idiotyczny wyłącznik świateł - ktoś, kto się przesiądzie z trójki do ósemki znajdzie go w tym samym miejscu i będzie działał dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Ludzie, którzy to kupują nie lubią zmian. W tym samym celu jest ten idiotyczny wyłącznik świateł - ktoś, kto się przesiądzie z trójki do ósemki znajdzie go w tym samym miejscu i będzie działał dokładnie tak samo.

 

Wszystkie "niemieckie" samochody (czyli także Skody, Seaty i Fordy) mają taki przełącznik świateł. Po prostu taki standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

render słaby, nie widzę przełącznika świateł ;]

 

Wyprodukowali go tylko sto milionów i wsadzali do wszystkich aut koncernu. Kiedyś musiały się skończyć zapasy. Ale jestem pewien, że nowy przełącznik będzie w równie kreatywnym miejscu, np. pod fotelem.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomy napisał:

Jest temat przełącznika świateł w VAG, jest i @Ryb :hehe:

 

Temat nie mógł zostać pominięty. Zauważ, że najprawdopodobniej będzie to najbardziej rewolucyjna zmiana w Golfach w ciągu ostatnich siedmiu generacji.

:hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał:

 

Ja mam 7 i jak słowo daje dla mnie 6 wygląda identyko

Chyba ma deko większe (5%?) światła z przodu i z tyłu. I tyle.

Nawet w tych samych smutnych kolorach je robili.

 

Edit: który jest który ;]

Myślę, że okulista rozwiązałby Twój dylemat. Ok to prawda, że kolejne generacje niewiele się między sobą różnią, ale żeby nie widzieć różnic, to trzeba mieć problem ze wzrokiem. ;)

 

Nie jest fanboyem VW, ale nie mogłem się powstrzymać. 😁

 

volkswagen_golf_chart.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pietro_M napisał:

Myślę, że okulista rozwiązałby Twój dylemat. Ok to prawda, że kolejne generacje niewiele się między sobą różnią, ale żeby nie widzieć różnic, to trzeba mieć problem ze wzrokiem. ;)

 

Nie jest fanboyem VW, ale nie mogłem się powstrzymać. 😁

 

volkswagen_golf_chart.jpg

Z kazda kolejna generacja coraz bardziej bezplciowy ten golf sie dla mnie robi.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cinos napisał:

@zinger bo takie zdjęcia i wersja

ten tez jest bezpłciowy? :)

 

W takich wersjach jezdzi tego najwiecej po naszych drogach i usportowione GTI czy R-ki nie zmienia mojego ogolnego postrzegania tego modelu. Stylistycznie jest nudny jak flaki z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pietro_M napisał:

Myślę, że okulista rozwiązałby Twój dylemat. Ok to prawda, że kolejne generacje niewiele się między sobą różnią, ale żeby nie widzieć różnic, to trzeba mieć problem ze wzrokiem. ;)

 

Nie jest fanboyem VW, ale nie mogłem się powstrzymać. 😁

 

Też miałem tę fotkę wstawić ;)

 

384312_10152130558530790_906696866_n.jpg

 

Golf stał się pewnym symbolem, wszystkie kompakty porównywane są do Golfa, cały czas się sprzedaje, więc niemieccy konstruktorzy wyszli z założenia, że nie ma potrzeby zmieniać czegoś co jest dobre i sprawdzone. Między poszczególnymi generacjami nie ma wielkich różnic i dzięki można dobrze zaobserwować, jak na przestrzeni lat zmieniała się stylistyka samochodów. Fiat w tym czasie miał 128, Ritmo, Tipo, Bravo/Brava, Stilo, Bravo II, Tipo II :pukpuk:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cinos napisał:

ciekawe czy obniżą ceny 7 jak wejdzie 8 i będą wyprzedawać

 

To zależy ile i jakich wersji im zostanie i jaka będzie cena wyjściowa nowego.

Jak na stanie nie ma zbyt wielu "siódemek" i do tego cena "gołej ósemki" będzie wyższa, to nie ma co myśleć o jakiś super rabatach na stare swetry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pietro_M napisał:

Myślę, że okulista rozwiązałby Twój dylemat. Ok to prawda, że kolejne generacje niewiele się między sobą różnią, ale żeby nie widzieć różnic

 

Zestawisz obok siebie na zdjęciu, to różnice jakieś widać.

Jednak czy rozpoznasz co to pojechał za Golf ot tak na ulicy, jak dookoła są inne auta? Czy to 7, czy 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał:

 

Ja mam 7 i jak słowo daje dla mnie 6 wygląda identyko

Chyba ma deko większe (5%?) światła z przodu i z tyłu. I tyle.

Nawet w tych samych smutnych kolorach je robili.

 

Edit: który jest który ;]

 

1920px-2013_Volkswagen_Golf_SE_BlueMotio

 

volkswagen-golf-vi-hatchback-3d.jpg

Ten u góry ma koła skręcone, zamazana rejestracja i inne otoczenie... 

Ten u dołu bogatsza wersja z przeciwmgielnymi. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kravitz napisał:

 

Każdy Golf taki jest ;)

 

Patrz na to auto

bd9fd63b643b430b98423b75f2854d91.jpg?4a5

no dobra ten jest brzydki

jeden się zapatrzył na mercedesa okulara i zrobil lift Octavii 3, ten co to robił się zapatrzył na Ferrari FF, szeroki tył i duże błotniki mały wąski przód

ten co robi Golfa zrobił go sam

jedyne co jest ładne w tej maździe to kolor i zestawienie z czarnym, ale to już Fiat robił 10 lat temu zrobił z Bravo i kolorem Maranello Rosso

Fiat-Bravo-2007-1024-07.jpg

Ferrari-FF-2012-1024-09.jpg

 

czyli nuda, to już było

 

przejeżdża obok Ciebie taki Golf albo taki i już wiesz po palecie kolorów, który to jest 7 który 7FL

jeden ma ksenon drugi ma ledy, jeden jest błękitny, drugi to kurkuma - ciągle coś nowego

co zwykły człowiek zauważy - nawet paleta kolorów

a Mazda... no cóż, ani technicznie, ani designersko

Volkswagen-Golf-2013-1280-07.jpg

Volkswagen-Golf-2017-1280-09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cinos napisał:

przejeżdża obok Ciebie taki Golf albo taki i już wiesz po palecie kolorów, który to jest 7 który 7FL

 

Dobra, to może napiszę coś zamykającego wątek.

Ja dzięki tym zdjęciom się dowiedziałem dzisiaj, że obok lusterka u mnie w Golfie jest takie małe okienko.

Do tej pory tego nie zauważyłem. Tak interesujące jest to auto ;]

 

Golf to samochód który się wygodnie używa. Bardzo go lubię jak mnie wiezie. Czuję się doceniony.

Jednak ani odrobinę się nie zastanawiam co tam jest na pokładzie, bo to trochę tak, jakby jechać Intercity, tylko nie jakimś gruźlikiem, ale powiedzmy Pendolino. I tyle. Nuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:

 

Zestawisz obok siebie na zdjęciu, to różnice jakieś widać.

Jednak czy rozpoznasz co to pojechał za Golf ot tak na ulicy, jak dookoła są inne auta? Czy to 7, czy 6?

No bez jaj to jest forum motoryzacyjne nigdy ne mialem problemu zeby 6 od 7 odroznic.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wujekcybul napisał:

No bez jaj to jest forum motoryzacyjne nigdy ne mialem problemu zeby 6 od 7 odroznic.

Nie uwazam sie za ignoranta moto ale ni cholery nia kojarze ani 6 ani 7. Ba, nawet nie wiedzialem ze juz bylo 7 gen a teraz 8 wchodzi. Tak samo jak zgubilem sie z Astrami, ile ich jest i ktora to ktora. Przy ktorej literze alfabetu jestesmy J, K? 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zestawisz obok siebie na zdjęciu, to różnice jakieś widać.
Jednak czy rozpoznasz co to pojechał za Golf ot tak na ulicy, jak dookoła są inne auta? Czy to 7, czy 6?
Bez problemu na ulicy odróżnię 4/5/6/7 ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrBEAN napisał:

Włącznik z ID. 
Teoretycznie to ma być ostatnia generacja Golfa.

nie wiem czy niemieckim i austriackim emerytom to się spodoba

chociaż ludzie Octavie 3 FL brali to Golfa nie wezmą...

 

mi sie ten Golf nie podoba, 7 i 7.5 są ładniejsze i łączą jeszcze nowoczesność z normalnością

tutaj coś chyba przesadzili..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cinos napisał:

nie wiem czy niemieckim i austriackim emerytom to się spodoba

chociaż ludzie Octavie 3 FL brali to Golfa nie wezmą...

 

mi sie ten Golf nie podoba, 7 i 7.5 są ładniejsze i łączą jeszcze nowoczesność z normalnością

tutaj coś chyba przesadzili..

Opatrzy się, obmaca każdy dłużej, i za rok będzie już najlepszym Golfem w historii.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

Nie uwazam sie za ignoranta moto ale ni cholery nia kojarze ani 6 ani 7. Ba, nawet nie wiedzialem ze juz bylo 7 gen a teraz 8 wchodzi. Tak samo jak zgubilem sie z Astrami, ile ich jest i ktora to ktora. Przy ktorej literze alfabetu jestesmy J, K? 

 

Czyli jednak jesteś ignorantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kravitz napisał:

To jest test 

"Znajdź 10 różnic pomiędzy obrazkami" i brakuje zdjęcia Golfa VII i VI ;]

Znowu VI pokazuja z nieco innym srodkiem?

Ilez mozna zanudzac buda bez zmian zauwazalnych?

Nudny ten golf na maxa od V

Takie Das Auto. Euforii nie czyni, poprawny jak kazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.