Skocz do zawartości

Koszt budowy domu


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega obecnie szykuje się do budowy domu o powierzchni 140m2. Dom parterowy dach koperta z blachy, oferty które ma opiewaja na kwoty od 65 tys. do 100 tys za sso z dachem i elewacją. Okolice Lublina. 

Ja budując w 2016 płaciłem 32tys sso z dachem + 9.5 elewacja (parter z poddaszem użytkowym 200m2) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hebel napisał:

Kolega obecnie szykuje się do budowy domu o powierzchni 140m2. Dom parterowy dach koperta z blachy, oferty które ma opiewaja na kwoty od 65 tys. do 100 tys za sso z dachem i elewacją. Okolice Lublina. 

Ja budując w 2016 płaciłem 32tys sso z dachem + 9.5 elewacja (parter z poddaszem użytkowym 200m2) 

 

To ja się chyba chcę kryzysu na rynku budowlanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna od fundamentów do dachu około 60k zł, elewacja około 10k zł, montaż okien i drzwi w cenie zakupu.

Ceny z tamtego i tego roku. SSZ wyszedł mnie około 240k zł (140m2 użytkowej + garaż, fundamenty z bloczków zalewane, strop i skosy lane, ściany porotherm).

Edytowane przez Cherokee18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ccLot napisał:

Jeśli można uszczegółowić jaka powierzchnia, jaki strop, jakie fundamenty, jaka więźba, z czego ściany, lokalizacja?

 

dom w zielistkach 2 G 110m2 uzytkowa, strop teriva, fundament lany + bloczki podwyzszony, sciany h+h, lokalizacja WPR, uwaga cena nie dotyczy dachu... dach kto inny robił. Źle napisałem że SSO... jak się z kolesiem dobrze dogada że będzie robił od A do Z większość (u mnie tak robił) to dobre ceny może dać, bo on lubi sobie siedziec i robic w jednym miejscu. Minus taki ze troche browary zaczął łoić ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2019 o 20:24, rwIcIk napisał:

Ceny z 2011 r. 8]

 

 

trafił się w miarę dobry chłopina, ale ze mnie też był zadowolony bo mu nad głową nie stałem z każdą pierdołą :) i sporo czasu na spokojnie sobie przepracował

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

 

trafił się w miarę dobry chłopina, ale ze mnie też był zadowolony bo mu nad głową nie stałem z każdą pierdołą :) i sporo czasu na spokojnie sobie przepracował

 

To zrobił za pół darmo, oby w połowie dobrze i bez błędów 😄 bo jak nie stoisz, nie pilnujesz, to masz więcej jak pewne, że coś schrzani.

 

Parterówka o powierzchni zabudowy ~200m2 (dachu 350m2 dachówka betonowa):

Murarze: 30k

Cieśla z dekarzem: 25k

Elektryk: 4k

Hydraulik: ?

Montaż okien: 10% wartości okien (ciepły montaż robię/robiłem sam)

Tynki: 29zł/m2 z materiałem (gips), 33zł/m2 (CW)

Elewacja: ~50-55zł/m2 za ściany + podbitka ~30-50zł mb. 120-130zł z materiałem, zależnie od ekipy.

 

Dane z 2019, lubelszczyzna. Porównując różne oferty powyższe kwoty to albo jedne z najniższych ofert, albo środek. Był taki, co za elektrykę chciał 10k za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mazi napisał:

 

To zrobił za pół darmo, oby w połowie dobrze i bez błędów 😄 bo jak nie stoisz, nie pilnujesz, to masz więcej jak pewne, że coś schrzani.

 

co do chrzanienia, każdy schrzanił, pytanie tylko co i kiedy wyjdzie i czy naprawił po sobie czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.