Skocz do zawartości

No to testujemy assistance


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Maciej__ napisał:
 
Wymieniales kiedys zarowke kierunkowskazu?
Bo ja przez 20 lat jak mam PJ i auta to nigdy ;]

tak - ze 2 razy...
Ale jak np chcesz przejść na ledy w O3 to też musisz to samo zrobic:
1. wyjąć lampę (standard)
2. nozykiem lub otwornica wycinasz otwór w lampie!!!
3 wymienisz żarówkę
4. przykrecasz specjalna zaślepke kupiona w aso
5 wkładasz lampę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez DZIDA
  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DZIDA napisał:

2. nozykiem lub otwornica wycinasz otwór w lampie!!!

No takiego absurdu to jeszcze nie widziałem :pad:

Myślałem, że Fiesta miała nagorzej, a to jednak przebija. W UK na forum sobie żartowali, że jakiś ginekolog z długimi palcami projektował lampę do Fiesty. Żeby wymienić kierunek trzeba było zdjąć lampę, odkręcić dekielek i przez powstałą dziurę próbować przekręcić oprawkę z przymocowanym do niej płaskim plastikowym listkiem. W końcuało radę, ale czasu sporo stracone, dużo mięcha rzucone, palce pokrojone przez ostre krawędzie lampy :sciana:

Za parę lat już kompletnie wyginą żarówki i nawet w bieda wersjach ich nie będzie - opowiadanie o wymianie to będzie jak opowieść o rzucaniu kamieniami w dinozaury ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Manx napisał:

No takiego absurdu to jeszcze nie widziałem :pad:

Myślałem, że Fiesta miała nagorzej, a to jednak przebija. W UK na forum sobie żartowali, że jakiś ginekolog z długimi palcami projektował lampę do Fiesty. Żeby wymienić kierunek trzeba było zdjąć lampę, odkręcić dekielek i przez powstałą dziurę próbować przekręcić oprawkę z przymocowanym do niej płaskim plastikowym listkiem. W końcuało radę, ale czasu sporo stracone, dużo mięcha rzucone, palce pokrojone przez ostre krawędzie lampy :sciana:

Za parę lat już kompletnie wyginą żarówki i nawet w bieda wersjach ich nie będzie - opowiadanie o wymianie to będzie jak opowieść o rzucaniu kamieniami w dinozaury ;) 

Fajnie się we Fiescie te żarówki mienialo - 2 śrubki, lampa na stół i sobie spokojnie wymieniasz. Kierunek był głęboko, więc miał taki listek - żadnego problemu nie sprawiał. 

To co teraz w mondeo odwalili to jakiś żart... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2019 o 07:44, bergerac napisał:

 

Mercedesa...

 

81f2699b3c738bb949667d9ffd4a1bdb.jpg

 

Jestem mega wkurzony, ze w aucie nie ma zapasu. Juz bym byl na miejscu, moze z troche ubrudzonymi rekoma. A tak siedze i czekam na holownik, serwis jest w zupelnie inna strone niz ja jade. Spiesze sie wiec musze dac auto i zamowic sobie takse, zeby dojechac na spotkanie, a pozniej jeszcze dymac po auto.

 

To tak gwoli wyjasnienia dla milosnikow assistance i teorii ze dzisiaj w aucie zapas niepotrzebny ;)

 

Jesli kiedys sam tak mowilem to glupi bylem emoji36.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Dnia 26.10.2019 o 08:21, Vadero napisał:

Witam w klubie, też sobie parę dni temu posiedziałem i ponudziłem się ;]

Wezwana z PZU laweta miała 1h czas na dojazd, od razu wysyłają Ci smsa z możliwością podglądu na mapie gdzie jest laweta, ucieszyłem się bo firma miała bazę 3km ode mnie - niestety Pan zjadł śniadanie i wyjechał z domu po 55 minutach 🤣

IMG_20191008_065418.jpg

 

Na obydwu autach opony Hankook ... przypadek ? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vadero napisał:

Fajnie się we Fiescie te żarówki mienialo - 2 śrubki, lampa na stół i sobie spokojnie wymieniasz. Kierunek był głęboko, więc miał taki listek - żadnego problemu nie sprawiał. 

To co teraz w mondeo odwalili to jakiś żart... 

Czy tak fajnie to nie sądzę - sam fakt konieczności wyjmowania lampy to dla mnie już jest porażka, nawet jeśli zajmuje to 2-3 min ;)  W żadnm samochodzie z którym miałem do czynienia, nie było aż takiej akrobacji. Ja z tym listkiem przy kierunku miałem problem, bo nie mam tak długich palców jak przewidział projektant lampy i długo nie mogłem tego przekręcić-  tzn., że dla projektanta lampy ja jestem mutantem :phi:. Ty masz w tytule wpisane dokotorek hmmm... może to tłumaczy łatwość ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2019 o 07:55, HARDTECHNO napisał:

A zestawu naprawczego brak? Powinien być chociaż kompresor 12v

Przerabialem taką opcję i to się nadaje do pchania karuzeli. Deszcz/śnieg, zestaw zużyty, dziura miała się dobrze, oczekiwanie na assistance 1,5 godziny.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, akir napisał:

To wymiencie kierunkowskaz w przednirej lampie w szkodzie Octavii. Potrzebna otwornica, żarówka demontaż lampy, kolejno zakup w aso dopasowanej zaślepki.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

a w ktorej?

w 2FL wymienia się w 5 minut, bo tam chyba cała lampa wyjeżdza po dwóch zatrzaskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.