Skocz do zawartości

Nowe, do 100k katalogowo, leasing


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Jest potrzeba zakupu samochodu w leasingu, katalogowo do ~100k minus rabat który uda się ugadać.

Aktualnym faworytem jest Skoda Scala 1.0 tsi dsg w wersji wszystkomającej.

 

Pytanie - co jeszcze oferuje rynek, co mogłoby konkurować z powyższą.

Wymagania - subiektywnie ładne (eh te kobiety), automat, nie mniejsze niż Scala.

Raczej szybka akcja. Jutro zrobię objazd po salonach i pewnie zamknę temat.

 

Ps:  dzięki wszystkim którzy pisali w wątku o leasingu który skasowałem ;] dogadałem dzisiaj szczegóły i wszystko co mnie interesowało już wiem więc nie było sensu ciągnąc tamtego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujekcybul napisał:

Skode? Za 100 

 

Mnie też to gryzie ;) Decyzja w zasadzie zapadła, ale po chwili do mnie dotarło powyższe; stąd ten wątek i pytanie o alternatywę.

Z drugiej strony - cena ostateczna jest trochę niższa, a znalezienie czegoś o podobnych parametrach i stopniu wyposażenia okazuje się pewnym wyzwaniem.

 

[edit] Z trzeciej strony - patrzę na salony szukając pomysłu i wszystkie są jutro pozamykane :facepalm:

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, camel00 napisał:

Aktualnym faworytem jest Skoda Scala 1.0 tsi dsg w wersji wszystkomającej.

dasz radę pokazać konfiguracje tej Skody? przykładowo w nowym 208 za prawie 100 tys. nie ma w standardzie podgrzewanych foteli ani koła zapasowego. Trzeba dopłacić odpowiednio 700 oraz 500 zł. Na pewno można dostać to przysłowiowym gratisie ale dziwi mnie ten fakt w konfiguratorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ogłoszenia. Cenowo łapią się:

 

Fiat 500x

Ford Focus

Honda Civic

Jeep Renegade

Kia Xceed

Mazda mx3

Mitsubishi ASX

Nissan Quashquai

Peugeot 2008

Renault Scenic

Renault Kadjar

Renault Megane

Seat Arona

Seat Leon

Skoda Octavia

Skoda Karoq

Skoda Scala

Suzuki s-cross

Suzuki Vitara

Toyota Corolla

VW T-cross

VW Golf

 

Poza tym jeszcze kilka, ale odpadły na starcie. Część z powyższych odpada z założenia (Fiat, Jeep), część nie przejdzie testu ładności (Golf), inne są za duże (Octavia) albo sensownie skonfigurowane przekroczą budżet (Karoq). Wysłałem do zainteresowanej, zobaczymy co powie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie wątki "co kupić" są zawsze o kant dupy potłuc.

Pytający dostaje rady, a i tak kieruje się kryteriami, które są znane tylko jemu.

Dlatego moja rada jest zawsze taka sama: kupuj, co chcesz. Jedynie - dla własnego dobra - najpierw się tym przejedź.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, camel00 napisał:

Skoda Scala 1.0 tsi dsg w wersji wszystkomającej.

 

Moim zdaniem dużo stracisz na takim samochodzie. Szukający używek raczej nie szukają super wyposażonej Skody Scala. A nawet jak szukają, to nie są skorzy do płacenia za takie coś wiele więcej niż zwykła wersja.

A w leasingu jak rozumiem, chodzi jednak o coś innego.

Korzystasz z tego, że odliczone podatki w dużej mierze pokrywają utratę wartości samochodu i ten samochód opychasz jak najszybciej po skończeniu leasingu.

Tutaj to się nie doda.

 

Bym zweryfikował założenia, bo może się okazać, że na droższym aucie stracisz mniej i będzie Cię kosztować tyle samo co ta Scala. Już po sprzedaży tych samochodów.

 

Proponuję poszukać samochodu, co w standardzie ma już takie wyposażenie jakie chcesz (lub zbliżone). Wtedy będzie to auto średnie na rynku w chwili jego sprzedaży za kilka lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz Scalę, to przynajmniej weź normalny silnik 1.5 ;)

Jako alternatywa zobacz z tej samej stajni leona, przy czym jest to odchodzący model.

Zobacz też Qashqai'a - mają naprawdę dobrą promocję obecnie na auta, które nie spełniają normy emisji spalin, która weszła 1 września.

Ze swojej strony mogę też polecić obejrzenie nowego CEED lub XCEED, jeżeli te 100 kzł to kwota netto to na PROCEED starczy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie wątki "co kupić" są zawsze o kant dupy potłuc.
Pytający dostaje rady, a i tak kieruje się kryteriami, które są znane tylko jemu.
Dlatego moja rada jest zawsze taka sama: kupuj, co chcesz. Jedynie - dla własnego dobra - najpierw się tym przejedź.
Są bardzo przydatne, dzięki mojemu wątkowi kupiłem świetne auto, które polecił jeden z kolegów. ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scala jest ładna? a jakie drugie auto też jest ładne i brane pod uwagę?

 

ten jest droższy, ale stoi u dealera ;] a na pewno duzo wiecej osob sie obejrzy za takim Golfem niż za Scalą, bardzo fajnie wyposażony

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-high-1-5tsi-r-line-130km-dsg-kamera-navi-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6z37Nb.html#6bbd2c9795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinos napisał:

Scala jest ładna?

 

Pierwsza zasada - nie dyskutuj z kobietą o tym co jest ładne ;] Jest jej ładne i nie ładne.

 

2 godziny temu, Cinos napisał:

ten jest droższy, ale stoi u dealera

 

Skoda też ;) Jutro podjadę to tego VW obejrzeć T-Cross, to przy okazji zerknę na Golfy i zapytam jak bardzo chcą się pozbyć starego modelu ;] Przy czym z Golfem jest jeden problem - jest po prostu brzydki.

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swojego (150 + dsg) to z lektury forumowe wynikało, że jest bardzo zauważalna różnica w odczuciach pomiędzy tsi 130, a 150. Na niekorzyść 130.

 

Chociaż tak jak byłem mega zaskoczony dynamiką tsi85KM, tak tsi150KM jestem troszkę rozczarowany. Fakt, ciągnie nieźle, ale bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, camel00 napisał:

Przejrzałem ogłoszenia. Cenowo łapią się:

 

Fiat 500x

Ford Focus

 

Chciałem zaproponować Kię, ale znalazłem coś fajnego...

 

Focus ST-Line 182KM A8 za 89400PLN... :skromny:

 

https://www.ford.pl/content/dam/guxeu/pl/pl_pl/documents/price-list/cars/PL-ford_focus_pazdziernika.pdf

Edytowane przez K3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Polarny napisał:

Te wszystkie wątki "co kupić" są zawsze o kant dupy potłuc.

Pytający dostaje rady, a i tak kieruje się kryteriami, które są znane tylko jemu.

Dlatego moja rada jest zawsze taka sama: kupuj, co chcesz. Jedynie - dla własnego dobra - najpierw się tym przejedź.

 

 

Heh popieram, ja dla żony miałem kupić, nikogo nie pytałem (poza żoną), znalazłem w internecie, dogadałem papiery i po 2 tygodniach wyjechałem z salonu 300 km od domu, dojechałem do garażu, zapakowałem tasiemką i kazałem wieczorem iść żonie do garażu po mleko. Radość nie do opisania i niespodzianka na całe życie.

Wystarczyło się jej spytać jakie auto jej się podoba a nie pytać w internetach ;] To ona ma być zadowolona a nie forumowicz ;)

BTW żona nawet się nie przejechała nowym autem przed zakupem, ale że jeździła poprzednią generacją więc z góry założyłem że będzie jej pasować :]

Edytowane przez komor
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cinos napisał:

Scala jest ładna? a jakie drugie auto też jest ładne i brane pod uwagę?

 

ten jest droższy, ale stoi u dealera ;] a na pewno duzo wiecej osob sie obejrzy za takim Golfem niż za Scalą, bardzo fajnie wyposażony

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-high-1-5tsi-r-line-130km-dsg-kamera-navi-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6z37Nb.html#6bbd2c9795

 

Nie wiem co Ty masz z tymi Golfami, ale uwierz mi, one nie są ładne.

 

Moja żona ma mieć wymieniony samochód i ma warunek taki, żeby to nie był Golf. Wie jak wygląda, bo stoi w garazu, zaraz obok jej Lancera ;]

 

Zeby nie było. Uważam że Golf to bardzo dobry samochód, może i nawet najlepszy w segmencie, ale....na pewno nie jest ładny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, komor napisał:

Heh popieram, ja dla żony miałem kupić, nikogo nie pytałem (poza żoną), znalazłem w internecie, dogadałem papiery i po 2 tygodniach wyjechałem z salonu 300 km od domu, dojechałem do garażu, zapakowałem tasiemką i kazałem wieczorem iść żonie do garażu po mleko. Radość nie do opisania i niespodzianka na całe życie.

 

To jest mozliwe tylko przy gotówce ;]

 

Przy leasingu czy kredycie, to zona musi się podpisać, bo jest wspólnota majatkowa ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, franekrob napisał:
1 minutę temu, kravitz napisał:
 
To jest mozliwe tylko przy gotówce ;]
 
Przy leasingu czy kredycie, to zona musi się podpisać, bo jest wspólnota majatkowa emoji6.png

Przy leasingu nie potrzeba

 

No chyba wiem czy potrzeba czy nie, bo brałem leasing i żona musiała być ;)

 

Chyba że to leasing na spółkę, a nie d.g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, franekrob napisał:
9 minut temu, kravitz napisał:
 
No chyba wiem czy potrzeba czy nie, bo brałem leasing i żona musiała być emoji6.png
 
Chyba że to leasing na spółkę, a nie d.g.

A mi w trakcie rozwodu mówili w salonie że to jedyna opcja bez zgody żony

 

No to źle mowili ;)

Jak chcesz robic takie numery, to z tego co wiem, musisz zarejestrowac spółkę, np z o.o. Chociaż nie wiem (bo tego nie przerabiaem), czy przypadkiem nie musisz mieć zgody żony na rejestrację spółki ;] Ktoś przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No to źle mowili
Jak chcesz robic takie numery, to z tego co wiem, musisz zarejestrowac spółkę, np z o.o. Chociaż nie wiem (bo tego nie przerabiaem), czy przypadkiem nie musisz mieć zgody żony na rejestrację spółki ;] Ktoś przerabiał?
Mówili że do kredytu jest potrzebna a do leasingu nie. Ford i fiat tak samo.
W sumie miało to sens bo leasing to wypożyczenie auta i jak zapłacisz więcej niż jego wartość to stajesz się właścicielem. Pomijam szczegóły ale tak w skrócie ja to pojmuję.
A przy kredycie jesteś właścicielem.

Przecież jak podpisujesz umowę na telefon czy wynajem lokalu to żony nie potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kravitz napisał:

 

No chyba wiem czy potrzeba czy nie, bo brałem leasing i żona musiała być ;)

 

Chyba że to leasing na spółkę, a nie d.g.

 

Moja zona brala leasing na DG i nie przypominam sobie, zebym cokowliek podpisywal...

To nie hipoteka na kilkaset kPLN ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komor napisał:

U mnie RCI, dealer tylko pytał czy jest rozdzielność itp. standardowy wniosek i po tygodniu wszystko gotowe. Dobrze że VW nie kupowałem :hehe:

 

A dlaczego pytał czy jest rozdzielność?

Podpisałeś się że masz rozdzielność, jak nie masz? Czy jednak masz rozdzielność i dlatego żony nie musiałeś fatygować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, komor napisał:

U mnie RCI, dealer tylko pytał czy jest rozdzielność itp. standardowy wniosek i po tygodniu wszystko gotowe. Dobrze że VW nie kupowałem :hehe:

Ale teraz już nic kazać żonie nie musisz, sama dba o zatowarowanie lodowki w browara 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kravitz napisał:

 

A dlaczego pytał czy jest rozdzielność?

Podpisałeś się że masz rozdzielność, jak nie masz? Czy jednak masz rozdzielność i dlatego żony nie musiałeś fatygować?

 

Nie mam, nie wiem dlaczego pytał, zapewne takie pytanie było we wniosku, albo chciał mnie poderwać ? :hehe: A może mnie nie pytał, tylko mi się wydawało... nie pamiętam już nawet do końca. Ważne że żona o niczym nie wiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komor napisał:

 

Nie mam, nie wiem dlaczego pytał, zapewne takie pytanie było we wniosku, albo chciał mnie poderwać ? :hehe: A może mnie nie pytał, tylko mi się wydawało... nie pamiętam już nawet do końca. Ważne że żona o niczym nie wiedziała.

 

Dla mnie to o tyle interesujące, bo może tez bym chciał zrobić niespodziewankę żonie. Jednak wiem z doświadczenia, że żona wie pod jakim autem się podpisuje i pod jaką kwotą ;]

Nie ściemnię, że to "okazja, najtańszy model", czy cos w ten deseń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał:

 

Dla mnie to o tyle interesujące, bo może tez bym chciał zrobić niespodziewankę żonie. Jednak wiem z doświadczenia, że żona wie pod jakim autem się podpisuje i pod jaką kwotą ;]

Nie ściemnię, że to "okazja, najtańszy model", czy cos w ten deseń ;)

 

Zapytaj w reno, powinno też się udać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kravitz napisał:

 

No chyba wiem czy potrzeba czy nie, bo brałem leasing i żona musiała być ;)

 

Chyba że to leasing na spółkę, a nie d.g.

Ja też przy leasingu musiałem dostarczyć pisemną zgodę żony. Nie mamy rozdzielności. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, angrius napisał:

Za przeproszeniem co ma żona do JDG zarejestrowaną na mnie? 

 

JDG to jesteś Ty. ten sam podmiot prawny. To jedynie taka etykieta i informacja dla państwa, że Ty Jak Kowalski będziesz prowadził d.g. i Państwo oczekuje że od Ciebie powinny spływac jakieś dokumenty i podatki.

To nie jest spółka, która jest oddzielnym podmiotem, a Ty jedynie właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.