Skocz do zawartości

Nowe, do 100k katalogowo, leasing


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wilu_80 napisał:

I ja osobiście za te 100tyś wolę kupić taki wypas z segmentu B, niż wersję bieda z segmentów wyżej (na przykładzie aut VW - wolę kupić T-Crossa z zaptaszkowanym wszystkim co tylko możliwe w konfiguratorze niż T-Rocka, w którym musiałbym wybierać pomiędzy opcjami).

 

tylko wersja bieda z D nie będzie aż taką biedą jak z segmentu B, tam nikt schowków nie zabiera :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wilu_80 napisał:

(na przykładzie aut VW - wolę kupić T-Crossa z zaptaszkowanym wszystkim co tylko możliwe w konfiguratorze niż T-Rocka, w którym musiałbym wybierać pomiędzy opcjami

Trochę dziwne podejście, ale szanuję. Pomiędzy podobnie wyposażonym T-Crossem, a T-Rockiem nie ma dużej różnicy cenowej. Natomiast często auta z segmentu wyżej mają dostępne dodatkowe wyposażenie niedostępne w segmencie niższym i chociażby tylko dlatego można się zdecydować na większe (np. mocniejszy silnik, napęd na 4 koła, czy matrycowe adaptacyjne reflektory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janusz napisał:

Trochę dziwne podejście, ale szanuję. Pomiędzy podobnie wyposażonym T-Crossem, a T-Rockiem nie ma dużej różnicy cenowej. Natomiast często auta z segmentu wyżej mają dostępne dodatkowe wyposażenie niedostępne w segmencie niższym i chociażby tylko dlatego można się zdecydować na większe (np. mocniejszy silnik, napęd na 4 koła, czy matrycowe adaptacyjne reflektory).

jak już jesteśmy przy porównaniu tych dwóch modeli - T-Cross ma mniejsze wymiary zewnętrzne (zależało na tym osobie która będzie użytkownikiem), ale o dziwo, co potwierdzają liczni testujący, jak np Zachar, w środku miejsca jest tyle samo. Mocniejszy silnik - ten 115KM dla tej osoby to już demon prędkości ;) napęd na 4 koła - w zupełności zbędny dla crossovera, który nigdy nie zjedzie z oficjalnych dróg, a większość jego przebiegu to miasto. Matrycowe ledy - są w T-Crossie jako opcja ;) co prawda nie są to te najbardziej wypasione ledy z koncernu VW, ale są. Z wyposażenia z dziedziny komfortu i bezpieczeństwa brakować może jedynie podgrzewanej przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

 

tylko wersja bieda z D nie będzie aż taką biedą jak z segmentu B, tam nikt schowków nie zabiera :)

OK to tylko taki drastyczny przykład sprzed kilku lat ;) poza tym raczej miałem na myśli porównanie z jednym segmentem wyżej a nie dwoma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wilu_80 napisał:

jak już jesteśmy przy porównaniu tych dwóch modeli - T-Cross ma mniejsze wymiary zewnętrzne (zależało na tym osobie która będzie użytkownikiem), ale o dziwo, co potwierdzają liczni testujący, jak np Zachar, w środku miejsca jest tyle samo. Mocniejszy silnik - ten 115KM dla tej osoby to już demon prędkości ;) napęd na 4 koła - w zupełności zbędny dla crossovera, który nigdy nie zjedzie z oficjalnych dróg, a większość jego przebiegu to miasto. Matrycowe ledy - są w T-Crossie jako opcja ;) co prawda nie są to te najbardziej wypasione ledy z koncernu VW, ale są. Z wyposażenia z dziedziny komfortu i bezpieczeństwa brakować może jedynie podgrzewanej przedniej szyby.

Nie neguję tego wyboru, ale sam piszesz, że klient miał specyficzne wymagania i dla niego T-Cross był lepszym wyborem. A teraz napisz jaka byłaby cena (różnica), gdyby kupił podobnie wyposażonego T-Rocka? Gdyby jednak chciał coś mocniejszego, to już musi patrzyć klasę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chciałem zaproponować Kię, ale znalazłem coś fajnego...
 
Focus ST-Line 182KM A8 za 89400PLN... :skromny:
 
https://www.ford.pl/content/dam/guxeu/pl/pl_pl/documents/price-list/cars/PL-ford_focus_pazdziernika.pdf
My z żoną z forda wyszliśmy po 5 minutach, jak dla nas wnętrze focusa, i to nawet st line - bo taki stał w salonie, jest odrzucające

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wilu_80 napisał:

OK to tylko taki drastyczny przykład sprzed kilku lat ;) poza tym raczej miałem na myśli porównanie z jednym segmentem wyżej a nie dwoma ;)

Z tym że wypas z jednego segmentu to cena większa  niż bida w 2 razy wyższym segmencie

 

wypas B

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-st3-1-5-ecoboost-200km-panorama-pakiet-performance-wyprzedaz-ID6C1BIa.html?

 

bida D

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-wyprzedaz-rocznika-1-5-ecoboost-165km-okazja-ID6CtKo9.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leszcz napisał:

My z żoną z forda wyszliśmy po 5 minutach, jak dla nas wnętrze focusa, i to nawet st line - bo taki stał w salonie, jest odrzucające emoji31.png

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

niestety to prawda. Ford poszedł w jakąś dziwną stronę z wnętrzem. Nie dość, że plastik wygląda przerażająco, to jeszcze stylistyka przypomina (co już kilkukrotnie pisałem) chińskie wieże Hi-Fi produkowane w późnych latach 90-tych. Ciężko to zaakceptować.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2019 o 13:29, leszcz napisał:

My z żoną z forda wyszliśmy po 5 minutach, jak dla nas wnętrze focusa, i to nawet st line - bo taki stał w salonie, jest odrzucające emoji31.png

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

 

Obecne jest akceptowalne, poprzednik miał "wieżę HiFi JVC".... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

@camel00 I jak wyszło??

 

Przeziębienie zainteresowanej wstrzymało operację 🙃 Skoda chwilowo wstrzymana, ale nadal w czołówce. Gdybym nie chciał jej pokazać wszystkich alternatyw to pewnie byśmy zamknęli temat. Chciałbym zobaczyć jeszcze 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, camel00 napisał:

 

Przeziębienie zainteresowanej wstrzymało operację 🙃 Skoda chwilowo wstrzymana, ale nadal w czołówce. Gdybym nie chciał jej pokazać wszystkich alternatyw to pewnie byśmy zamknęli temat. Chciałbym zobaczyć jeszcze 2008.

Nowego jeszcze chyba nie ma w salonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, camel00 napisał:

 

Przeziębienie zainteresowanej wstrzymało operację 🙃 Skoda chwilowo wstrzymana, ale nadal w czołówce. Gdybym nie chciał jej pokazać wszystkich alternatyw to pewnie byśmy zamknęli temat. Chciałbym zobaczyć jeszcze 2008.

a jest już dostępny ? Jeśli tak, to daj znać jak wrażenia, bo jestem mocno ciekawy tego auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2019 o 18:29, bergerac napisał:

niestety to prawda. Ford poszedł w jakąś dziwną stronę z wnętrzem. Nie dość, że plastik wygląda przerażająco, to jeszcze stylistyka przypomina (co już kilkukrotnie pisałem) chińskie wieże Hi-Fi produkowane w późnych latach 90-tych. Ciężko to zaakceptować.

 

myślałem że ja jestem uprzedzony. Poprzedni focus miał deskę ogromną, przeładowaną i klaustrofobiczną. Obecny ma już całkiem inną, ale znowu mam wrażenie że nic tu do niczego nie pasuje, a wygląd zegarów jest po prostu okropny. Jedyne co mi się podobało to lewarek zmiany biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2019 o 22:20, gumcio napisał:

Civic 1.5T

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

To tez bylby moj wybor. Tylko bylby problem z budzetem. Sensowna moim zdaniem wersja Sport+ stoi po rabacie 107 i trzeba 2,5 dorzucic za lakier. Robi sie 110 juz po rabatach. 

Sporta imo nie warto, poza tym nie ma go z automatem. Ale jezeli ten budzet bylby do przejscia to naprawde swietne auto. 

Drugi aspekt to Honda jest kiepska w ofercie finansowej wiec pewnie VAG albo Toyota spokojnie ja przebija oferta leasingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2019 o 15:39, maro_t napisał:

 

myślałem że ja jestem uprzedzony. Poprzedni focus miał deskę ogromną, przeładowaną i klaustrofobiczną. Obecny ma już całkiem inną, ale znowu mam wrażenie że nic tu do niczego nie pasuje, a wygląd zegarów jest po prostu okropny. Jedyne co mi się podobało to lewarek zmiany biegów

Oglądam wersję st - line i wnętrze jakoś mnie nie odrzuca. Jest na tyle w miarę, że chodzi mi po głowie taka wersja w kombi z silnikiem 1.5. Kobieta nie chce jednak o nim słyszeć i woli jeździć 159. 
W każdym razie auto mnie zaciekawiło czym sam siebie zaskoczyłem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2019 o 13:51, bergerac napisał:

a jest już dostępny ? Jeśli tak, to daj znać jak wrażenia, bo jestem mocno ciekawy tego auta. 

 

Nowe 2008 będzie w przyszłym roku.

Muszę przyznać, że Peugeoty są bardzo przyjemne w środku. 508 zrobiło na mnie mega wrażenie👌 Szkoda, że sprzedawca wyskoczył z leasingiem 112,5% czym w zasadzie rozwiał jakąkolwiek szansę na dobicie targu. 

Z innych - Focus - tandetny; Toyota - nic w budżecie się nie znajdzie.

 

Wszystko wskazuje na to, że koło zostało zatoczone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 11:45, kravitz napisał:

Swoją drogą jestem ciekawy, czy komornik moze windykować np mieszkanie jednego z małżonków, które to mieszkanie małżonek nabył przed ślubem, jak drugi z małżonków coś nawywija i trzeba spłacać ;]

 

Zależy który komornik.

:hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 18:14, wilu_80 napisał:

pewnie są takie kobitki - samochodziary co je rajcuje wgniot w fotel, ale.... ja takich nie znam :) te które znam to wystarczy im silnik w okolicach 1.0 - 1.2, jakieś 80 - 100 kucy i automat.

 

Niech pojeżdżą czymś mocniejszym a potem każ im się przesiąść z powrotem w te 1.0 i zobaczymy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

Niech pojeżdżą czymś mocniejszym a potem każ im się przesiąść z powrotem w te 1.0 i zobaczymy.

 

na początku zawsze jest och i ach, ale później zawsze jest zejście z chmur na ziemię i realne stąpanie po ziemi. i taka kobietka wybierze zamiast 2.0 TSI 240KM silnik 1.0 TSI 115KM, ale za to wybierze masę praktycznych dodatków (lub mniej praktycznych ale akurat jej pasujących). większość kobiet nie potrzebuje, tak jak facet, potwierdzenia swego ego przewymiarowanym silnikiem, woli praktyczne i przytulne wozidło na zakupy, do przewożenia dzieci czy okazyjnego wypadu za miasto. oczywiście, tak jak zaznaczyłem wcześniej, są samochodziary z benzyną we krwi, które upajają się KM pod maską, ale te można na palcach rąk policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wilu_80 napisał:

na początku zawsze jest och i ach, ale później zawsze jest zejście z chmur na ziemię i realne stąpanie po ziemi. i taka kobietka wybierze zamiast 2.0 TSI 240KM silnik 1.0 TSI 115KM, ale za to wybierze masę praktycznych dodatków (lub mniej praktycznych ale akurat jej pasujących).

 

Jeśli każemy im wybierać silnik vs. dodatki to zapewne tak będzie. Ale w sytuacji gdy nie trzeba wybierać bo można mieć jedno i drugie to nawet kobiety nie zdecydują się na słaby silnik tylko dlatego, że im mocny niepotrzebny.

 

6 minut temu, wilu_80 napisał:

większość kobiet nie potrzebuje, tak jak facet, potwierdzenia swego ego przewymiarowanym silnikiem, woli praktyczne i przytulne wozidło na zakupy, do przewożenia dzieci czy okazyjnego wypadu za miasto. oczywiście, tak jak zaznaczyłem wcześniej, są samochodziary z benzyną we krwi, które upajają się KM pod maską, ale te można na palcach rąk policzyć.

 

Mocniejszy silnik to też komfort, nie tylko upajanie się.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

Jeśli każemy im wybierać silnik vs. dodatki to zapewne tak będzie. Ale w sytuacji gdy nie trzeba wybierać bo można mieć jedno i drugie to nawet kobiety nie zdecydują się na słaby silnik tylko dlatego, że im mocny niepotrzebny.

 

To zależy, moja zone interesowal jedynie fakt, ze ma być Fiat 500 w kolorze biala perla i nic więcej ;]

Silnik, wersja czy wyposażenie to pewnie do tej pory nie wie jakie jest a jeździ już ponad 2 lata :hehe:

Tzn wie, ze ma radio i klimatyzacje bo nic wiecj pewnie nie używa ;)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

To zależy, moja zone interesowal jedynie fakt, ze ma być Fiat 500 w kolorze biala perla i nic więcej ;]

Silnik, wersja czy wyposażenie to pewnie do tej pory nie wie jakie jest a jeździ już ponad 2 lata :hehe:

Tzn wie, ze ma radio i klimatyzacje bo nic wiecj pewnie nie używa ;)

dokładnie to mam na myśli. nawet jak w tej 500-tce będzie najbardziej dychawiczny silnik to żona i tak będzie zadowolona i wniebowzięta, bo to co ją najbardziej interesuje to niebanalna karoseria, ładny kolor i pare dodatków podnoszących komfort o ogólny odbiór samochodu (czyli klima, radio, ładna tapicerka, jakieś dodatkowe schowki czy siatki w bagażniku). tylko samce najpierw patrzą na silnik (eeeeeee panie, te 1.0 115KM to nie ma prawa jechać w ogóle, dusi się już na jałowym). prawko mam już 22 lata, ale jeszcze nigdy nie widziałem kobiet ścigających się spod świateł. facetów za to, którzy muszą sobie w ten sposób udowodnić nie wiadomo co, praktycznie codziennie :drive:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wilu_80 napisał:

dokładnie to mam na myśli. nawet jak w tej 500-tce będzie najbardziej dychawiczny silnik to żona i tak będzie zadowolona i wniebowzięta, bo to co ją najbardziej interesuje to niebanalna karoseria, ładny kolor i pare dodatków podnoszących komfort o ogólny odbiór samochodu (czyli klima, radio, ładna tapicerka, jakieś dodatkowe schowki czy siatki w bagażniku). tylko samce najpierw patrzą na silnik (eeeeeee panie, te 1.0 115KM to nie ma prawa jechać w ogóle, dusi się już na jałowym). prawko mam już 22 lata, ale jeszcze nigdy nie widziałem kobiet ścigających się spod świateł. facetów za to, którzy muszą sobie w ten sposób udowodnić nie wiadomo co, praktycznie codziennie :drive:

 

A moja właśnie wypełnia zamówienie na auto co ma 200KM.

:nie_wiem:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wilu_80 napisał:

dokładnie to mam na myśli. nawet jak w tej 500-tce będzie najbardziej dychawiczny silnik to żona i tak będzie zadowolona i wniebowzięta, 

Nie :) 
 

Moja smigala 500tka z najslabszym silnikiem  przez 4 lata, to bylo jej pierwsze auto i o ile pierwszy rok to zachwyty to pozniej z biegem czasu bylo tylko gorzej. Nagle zaczal byc ciasnawy, bez bagaznika, nie przyspieszal, telepalo na wybojach i strach tiry wyprzedzac w trasie.. lista robila sie dluga.
 

Po 4 latach przesiadla sie na nowego Quashquaia z tez najslabszym silnkiem w ofercie (1.2 turbo 110 czy tam 115KM). Od pierwszych dni po przesiadce mowila ze nie wie jak mogla jezdzic 500tka, ze tylko za kare by wsiadla ponownie do malego Fiata.

 

Nissana ma juz 2 lata i wciaz jest zadowolona jak w pierwszych dniach, nie ma tendencji spadkowej jak to mialo miejsce z Fiatem 500. Czasem tylko wspomni ze Nissan nie przyspiesza tak jak moj Jeep, ale i tak woli Nissana ;) 

Edytowane przez czacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.