Skocz do zawartości

Jest jakiś "gumiarz" na sali?


K3

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, K3 napisał:

 

Do odczytu parametrów, sprawdzania i co najważniejsze, do klonowania czujników TPMS...

Zmieniam same opony, więc nie potrzebuję.

Gdy zużyję te, założę całoroczne i zapomnę o problemie.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

EU sie powinna za to wziac i wymusic latwe programowanie.

Po co? Przecież ktoś musi sprzedawać te skanery do tpms. Na szczęście w BMW auto samo mi programuje czujniki z drugiego kompletu. Nie jestem pewien, ale chyba w Suzuki, Kia/Hyundai też powinny tak robić, bo tam siedzą dokładnie te same czujniki, co w f20 i f30.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

Ale to jest sztuczna ekonomia, generowanie potrzeb, których wcale nie powinno być. Takie skanery nie dodają żadnej wartości, a ich producenci i sprzedawcy powinni się zająć czymś potrzebnym

 

Problem został wygenerowany przez producentów aut, bo nie wdrażają TPMS jako uniwersalnego standardu, tylko stosują często własne implementacje, ograniczając listę możliwych do zastosowania czujników.

Jeśli auto wymaga programowania w serwisie, to rozwiązaniem jest uniwersalny sensor z skopiowanym numerem ID z oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, K3 napisał:

 

Problem został wygenerowany przez producentów aut, bo nie wdrażają TPMS jako uniwersalnego standardu, tylko stosują często własne implementacje, ograniczając listę możliwych do zastosowania czujników.

Jeśli auto wymaga programowania w serwisie, to rozwiązaniem jest uniwersalny sensor z skopiowanym numerem ID z oryginalnego.

 

I właśnie dlatego powinny być regulacje, które taką manianę ukrócą.

 

@kaczorek79 martwi się natomiast, że takie regulacja spowodują utratę miejsc pracy - osoby które takie programatory teraz produkują i sprzedają nie będą miały co robić. Niech się wtedy zajmą czymś, co nie będzie odpowiedzią na sztucznie wygenerowane potrzeby. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kaczorek79 napisał:

 Nie jestem pewien, ale chyba w Suzuki, Kia/Hyundai też powinny tak robić, bo tam siedzą dokładnie te same czujniki, co w f20 i f30.

Hyundai sam rozpoznaje oryginały. Klony różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DamU napisał:

@K3

Pół roku temu takie urządzenia były dość drogie. Klonowanie 1 czujnika to ok 20 zł. Czujnik powinien działać ok 5 lat.

Poza osobami zajmującymi się tym usługowo, kupowanie zdaje się nie ma sensu?

 

Obecnie 140 euro na Amazon. Dla jednej zmiany nie ma sensu, ale może mi się przydać...

Inna kwestia, że tu za klonowanie czujnika krzyczą sobie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grogi napisał:

 

@kaczorek79 martwi się natomiast, że takie regulacja spowodują utratę miejsc pracy - osoby które takie programatory teraz produkują i sprzedają nie będą miały co robić. Niech się wtedy zajmą czymś, co nie będzie odpowiedzią na sztucznie wygenerowane potrzeby. 

To nie jest moje zmartwienie. Nie obchodzi mnie Chińczyk produkujący 99% tego typu urządzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, K3 napisał:

 

Obecnie 140 euro na Amazon. Dla jednej zmiany nie ma sensu, ale może mi się przydać...

Inna kwestia, że tu za klonowanie czujnika krzyczą sobie więcej...

Ja zmieniam w ASO co sezon opony na oryginalnych felgach z czujnikami - liczą sobie 159 zł.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ja zmieniam w ASO co sezon opony na oryginalnych felgach z czujnikami - liczą sobie 159 zł.

Wolałbym kupić 2 komplet felg z czujnikami, albo na wielosezon przejść.

Wiem, że to nie Wa-wa ale 40 płacę za przerzutkę kół (jak mam  wenę na fizyczną robotę to sam przerzucę).

Za alumy 17" z czujnikami dałem 1200, auto samo łapie czujniki.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, delco napisał:

Ew kupujesz auto bez czujników....

 

TMPS TPMS jest zdaje sie obowiazkowy w nowych autach, ale moze byc realizowany za pomoca czujnikow ABS wtedy w oponie nie ma zadnych sprzetow

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=149005]r1sender[/mention] te czujniki to jednorazówka? Czy wystarczy wymiana baterii ? 
Z założenia do wymiany czujnik, lecz da się go rozciac i wymienić baterie.

Suzuki też z automatu dopisuje drugi komplet, zamienniki i oryginały

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

@r1sender te czujniki to jednorazówka? Czy wystarczy wymiana baterii ? 

nie mam pojęcia. Mój "gumiarz" twierdzi, że nie ma problemów z dedykowanymi czujnikami. Wszelkie uniwersalne są źródłem błędów mimo, że były programowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, rwIcIk napisał:

Tanio.

Do mojego jeden czujnik kosztuje 180 zł.

Do mojego też (a u chińczyka komplet za tyle) co nie zmienia faktu, że gumiarz opylił mi wszystko za tyle ile napisałem z faktura (felgi to żadne wydumki, ale mi się podobają).

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia do wymiany czujnik, lecz da się go rozciac i wymienić baterie.

Suzuki też z automatu dopisuje drugi komplet, zamienniki i oryginały

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



W 12 letnim Citroenie C4 czyjniki nadal mialy fabryczne baterie jak go sprzedawalem...
Szkoda sobie tym glowe zawracac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2019 o 08:40, K3 napisał:

 

Obecnie 140 euro na Amazon. Dla jednej zmiany nie ma sensu, ale może mi się przydać...

Inna kwestia, że tu za klonowanie czujnika krzyczą sobie więcej...

ja kupiłem programator za 6$ na ali

22 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Wolałbym kupić 2 komplet felg z czujnikami, albo na wielosezon przejść.

Wiem, że to nie Wa-wa ale 40 płacę za przerzutkę kół (jak mam  wenę na fizyczną robotę to sam przerzucę).

Za alumy 17" z czujnikami dałem 1200, auto samo łapie czujniki.

nowe alufelgi? gdzie tak tanio?

Dnia 1.11.2019 o 20:25, rwIcIk napisał:

Ja zmieniam w ASO co sezon opony na oryginalnych felgach z czujnikami - liczą sobie 159 zł.

 

masakra...

12 godzin temu, r1sender napisał:

kupujesz dedykowane i po problemie. 

 

8 godzin temu, rwIcIk napisał:

Tanio.

Do mojego jeden czujnik kosztuje 180 zł.

300zł za sztukę chce ASO

7 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Do mojego też (a u chińczyka komplet za tyle) co nie zmienia faktu, że gumiarz opylił mi wszystko za tyle ile napisałem z faktura (felgi to żadne wydumki, ale mi się podobają).

kupiłem u chinczyka za 130 kpl

 

do tego mam klucz pneumatyczny i sam se zmieniam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2019 o 20:22, kaczorek79 napisał:

Nie jestem pewien, ale chyba w Suzuki, Kia/Hyundai też powinny tak robić, bo tam siedzą dokładnie te same czujniki, co w f20 i f30.

W takim np. i30 od 2015r. czujniki są niemal bezobsługowe. Ostatnio po wymianie opon na zimowe, nic nie musiałem robić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nabite dobrym ciśnieniem do nic się nie adaptuje oraz nie dopisuje. Sam pisałeś zmiana opon a nie kół. Jeśli zmiana kół to system przyjmuje min dwa komplety czujników, jeśli nie dodawanie nowego czujnika lub kopiowanie starych. Lecz nie ma to znaczenia przy zwykłej wymianie gumy. Niektórzy gumiarze myślą że muszą felge wstawić w to samo miejsce, default_smile.gif

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, K3 napisał:

 

Nie wiem czemu, ale Hyundai ma droższe czujniki niż Kia...

Zestaw do Ceed 627PLN, i30 to 1169PLN...

Zestaw do BMW f20 i f30 1280zł i mówimy o tych samych czujnikach. Marża Panie. 

55 minut temu, akir napisał:

Niektórzy gumiarze myślą że muszą felge wstawić w to samo miejsce, default_smile.gif

 

 

 

 

 

Bo czasami tak jest. Są systemy, które drogą radiową komunikują czujniki z jedną centralką i wtedy nie można zamienić miejsca felg. Są systemy, jak wiemy już w BMW, Kia, Hyundai, Suzuki i tam można do woli zmieniać czujniki, bo centralka  jest przy każdym kole osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pietro_M napisał:

W takim np. i30 od 2015r. czujniki są niemal bezobsługowe. Ostatnio po wymianie opon na zimowe, nic nie musiałem robić.

 

Jak zmieniasz tylko opony, ale felgi i czujniki zostaja te same to zasadniczo nigdy nic nie trzeba robic ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak kształtują się ceny za przekładke opon w waszym mieście? U mnie aso 158zl, średnia cena w innych warsztatach 140zl.
Okolice bielska 5km warsztat 2 stanowiskowy 80zl. Kolejka z tych najmniejszych była w zeszły czwartek 21samochodow7380f5201837a6d460c7acb113e7e8fe.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Przy takiej cenie przekładki to masz co 3-4 lata nowe opony całoroczne ;]

Auto wyjechało na letnich i dostałem wtedy zimowe za pół ceny.

Więc przekładam aż się skończą ;]

Wtedy kupię całoroczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, akir napisał:

Dobra jak kształtują się ceny za przekładke opon w waszym mieście? 

U osiedlowego wulkanizatora przekładka na stalówkach 70zł, z czujnikami 80zł.
Nie czekałem w ogóle w kolejce, tylko dzień wcześniej umówiłem się na wybrany termin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.