Skocz do zawartości

Astra J warto?


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

Astra j  sedan 1.4T 140 km. nowa z salonu , rok 2018.
Czy warto taką kupić? Mamy jzu koniec 2019. auto bedzie dwuletnie, to znaczy stało 2 lata na placu dealera pod chmurka.
Do tego dochodzi skrzynia M32.
 
PLus to niska cena
Jak dobra cena to warto. Zakładam, że auto Ci się podoba i akceptujesz wyposażenie. Teraz Opel daje 4 lata gwarancji, upewnić się, że na Astre też da i cieszyć się jazda. A skrzynie to poprawili chyba z piec lat temu.
Ja smigam Astra z tym silnikiem i lpg od 2016 roku, dobijam już do 100 kkm. Osobiście polecam.
Jak w okolicy pięciu dych jest do kupienia to warto. Bo za 59kpn to K na wyprzedaży Opel reklamuje.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nielubiekotow napisał:

Astra j  sedan 1.4T 140 km. nowa z salonu , rok 2018.

Czy warto taką kupić? Mamy jzu koniec 2019. auto bedzie dwuletnie, to znaczy stało 2 lata na placu dealera pod chmurka.

Do tego dochodzi skrzynia M32.

 

PLus to niska cena

 

Juz chyba z 5 razy pytales o ta Astre :facepalm:

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiada Tobie fakt ze jest to sedan, poprzedniej generacji tego modelu z wg mnie małą ilością miejsca z tylu, ale za to dobrym silnikiem za tą cenę (zapewne gdzieś w okolicy 55tys.zł) to brać nie "paczeć"😁 Za 59900 jest Astra K ale za to z mocarnym 1.0 105KMi zapewne w podstawowej podstawie. Notabene ostatnio podróżowałem J-ką w sedanie przez ok.500km. Ogólnie, dla mnie (ok185cm wzrostu) mało miejsca z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem J przez 3.5 roku, też 1.4T, ale że skrzynią AT. Fajne auto, ludzie piszą, że ciasne, ale ja tam tej ciasnoty nie odczułem. Nic się przez 3.5 roku nie zepsuło poza jakimś kabelkiem co się przetarł i jakieś kontrolki się na desce pozapalały.

Za okolice 55 kpln to moim zdaniem mocny kandydat do zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nielubiekotow napisał:

Astra j  sedan 1.4T 140 km. nowa z salonu , rok 2018.

Czy warto taką kupić? Mamy jzu koniec 2019. auto bedzie dwuletnie, to znaczy stało 2 lata na placu dealera pod chmurka.

Do tego dochodzi skrzynia M32.

 

PLus to niska cena

CCC = warto.

Ile?

W tym momencie M32 bym się przejmował jak zeszłorocznym śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, nielubiekotow napisał:

50
I plan taki, zeby zamontować lpg (poza aso) na gwarancji. Dlatego pytanie o skrzynie, zeby sie nie rozleciala bo nie będzie gwarancji.

 

 

Cena super.

Jeżeli bym miał kupować za gotówkę / kredyt to bym bardzo mocno to rozważał.

Leasing by zatarł trochę tę różnicę w cenie i bym się mocniej zastanawiał.

 

Co do gwarancji, to nie jest tak, że ewentualna jej utrata dotyczyłaby tylko silnika? Skrzynia chyba raczej nie ma żadnego związku z tym, czy latasz na noPb czy LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nielubiekotow napisał:

50
I plan taki, zeby zamontować lpg (poza aso) na gwarancji. Dlatego pytanie o skrzynie, zeby sie nie rozleciala bo nie będzie gwarancji.

 

Jak to nie będzie?

Co ma LPG do skrzyni?

Rób przeglądy w ASO i nie martw się na potem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nielubiekotow napisał:

50
I plan taki, zeby zamontować lpg (poza aso) na gwarancji. Dlatego pytanie o skrzynie, zeby sie nie rozleciala bo nie będzie gwarancji.

 

 

Gwarancji nie będzie na silnik a nie na całe auto. A jak chcesz to za ok. 1000 zł kupisz ubezpieczenie silnika na 30 kPLN na trzy lata. Ubezpieczenie w firmie Wagas, specjalizują się w takich polisach. Popytaj u gazownika czy ma w ofercie.

 

Tak to wygląda: http://autogazaries.pl/brc-do-nowych-aut-wagas,427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lukaszek1207 napisał:

Jeśli odpowiada Tobie fakt ze jest to sedan, poprzedniej generacji tego modelu z wg mnie małą ilością miejsca z tylu, ale za to dobrym silnikiem za tą cenę (zapewne gdzieś w okolicy 55tys.zł) to brać nie "paczeć"😁 Za 59900 jest Astra K ale za to z mocarnym 1.0 105KMi zapewne w podstawowej podstawie

 

W necie są oferty na Astrę J za okolice 57k (z metalikiem) vs 60k za Astrę K 1.0. I nie jest to "podstawowa podstawa" tej K, tylko Enjoy, już w normalnym systemem multimedialnym skórzaną kierą etc. Nie jeździłem tym 1.0, ale jeśli to jeździ porównywalnie to 1.0t z VW, to przy takiej różnicy w cenie wziąłym K, nawet z tym małym silnikiem.

 

Jeśli natomiast ta astra J jest za równe 50k jak tu kolega napisał, no to nie ma się co zastanawiać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nielubiekotow napisał:

Co do gwarancji to blacha odpada bo zrobione nawierty. Elektryka tez odpada. Silnik i uklad paliwowy rowniez odpada

 

Blacha - jak Ci zardzewieje w miejscu wierceń to oczywiście, że gwarant się wypnie, natomiast przecież nie stracisz gwarancji na dach czy drzwi z powodu wiercenia dziury w podłodze.

Silnik i elektryka silnika silnika - jasna sprawa, że tracisz gwarancję.

 

Ale może ASO zamontuje LPG do tego auta. Teść zakładał BRC w ASO do swojej astry H za jakieś rozsądne pieniadze (2800 chyba...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

Ale może ASO zamontuje LPG do tego auta. Teść zakładał BRC w ASO do swojej astry H za jakieś rozsądne pieniadze (2800 chyba...)

W czasach astry h u mnie zakładali, potem przestali.

Co więcej 1 salon sam proponował, drugi straszył wymianą silnika po 50kkm.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, nielubiekotow napisał:

50
I plan taki, zeby zamontować lpg (poza aso) na gwarancji. Dlatego pytanie o skrzynie, zeby sie nie rozleciala bo nie będzie gwarancji.

 

Nie bądź miękka faja :gay:.

Założyłem LPG poza ASO, gwarancję olałem totalnie, łącznie z tą na blachy (nauczyło mnie doświadczenie z astra h, że niewiele jest warta).

Do sedna sprawy, 77kkm, skrzynia żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

W Żarach astry h u mnie zakładali, potem przestali.

Co więcej 1 salon sam proponował, drugi straszył wymianą silnika po 50kkm.

Tam silniki nie nadawały się do gazu. Pewnie chodzi o 1,6.

Ten 1,4t dobrze znosi gaz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

 

Blacha - jak Ci zardzewieje w miejscu wierceń to oczywiście, że gwarant się wypnie, natomiast przecież nie stracisz gwarancji na dach czy drzwi z powodu wiercenia dziury w podłodze.

Silnik i elektryka silnika silnika - jasna sprawa, że tracisz gwarancję.

 

Ale może ASO zamontuje LPG do tego auta. Teść zakładał BRC w ASO do swojej astry H za jakieś rozsądne pieniadze (2800 chyba...)

Monztaz w ASO to lipa. Moj znajomy montuje LPG i sie zna na tym. Dostane rabat na instalacje, poza tym sam sie  grzebie  w onstalacji LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nielubiekotow napisał:

Monztaz w ASO to lipa. Moj znajomy montuje LPG i sie zna na tym. Dostane rabat na instalacje, poza tym sam sie  grzebie  w onstalacji LPG

 

Jeżeli ten Twój znajomy to rzeczywiście fachowiec od gazu i do tego masz taką cenę za nowe auto, to nawet się nie zastanawiaj.

Kolega ma Astrę J 1.4 T z LPG, tyle że fabrycznym i  sobie chwali.

Auto jak auto - nie słychać żeby psuło się na potęgę ani nie widać żeby rdzewiało w oczach. A w takiej cenie, to nie kupisz nic innego nowego, chyba że Dacię, albo fiata z 1.4 95KM.

Tylko nie zakładaj LPG od razu, jeśli nie musisz, a pojeździj ze 2-3 miesiące - jakby coś wyszło, to jeszcze na gwarancji zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2019 o 11:45, nielubiekotow napisał:

Astra j  sedan 1.4T 140 km. nowa z salonu , rok 2018.

Czy warto taką kupić? Mamy jzu koniec 2019. auto bedzie dwuletnie, to znaczy stało 2 lata na placu dealera pod chmurka.

Do tego dochodzi skrzynia M32.

 

PLus to niska cena

 

I co kupujesz czy juz moze nastepny w kolejce moze brac ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Astrę J 1,4 100KM 8 lat, dobiłem nią do 142 tyś km. Jeśli nie przeszkadza ci mała ilość miejsca w środku to warto - bardzo mało awaryjne auto i wytrzymałe zawieszenie na naszych drogach. Lpg dokładałem po 2 latach po zakończeniu gwarancji przy przebiegu 35 kkm

Edytowane przez robciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rwIcIk napisał:

To ja wiem :ok:

Ale kolega podobno zęby zjadł, więc dopytuję ;]

 

Z oplowskich silnikow mialem / mam w LPG tylko f14d (chevi), z14xep, a16xer, b14net. ;]

Zapomniałem jeszcze o Lanosie 1,4.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Z oplowskich silnikow mialem / mam w LPG tylko f14d (chevi), z14xep, a16xer, b14net. ;]

Zapomniałem jeszcze o Lanosie 1,4.

 

Ja jestem mocnym teoretykiem, ale z tego co wiem, to wiele moich aut zastali zagazowanych u kolejnych właścicieli ;]

Ja czekałem aż gwarancja się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.