Skocz do zawartości

Zakup używki a ubezpieczenie


G.O.A.T.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

Tak. Jedyne co to musisz przepisać na siebie.

 

Nawet i tego nie trzeba. Obowiązek zgłoszenia sprzedaży do TU obciąża zbywcę. Jest tylko kwestia, że auto ma blachy X, a w polisie jest Y, ale od niedawna nie trzeba jej wozić i okazywać do kontroli drogowej. Istnienie i ważność polisy OC można sprawdzić na ufg.pl po nr VIN.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mie2nio napisał:

Istnienie i ważność polisy OC można sprawdzić na ufg.pl po nr VIN.

Tak, szczególnie jak poszkodowany ma tylko nr rejestracyjny. Nie wiem w czym tkwi problem aby podać ubezpieczycielowi nowy numer tym bardziej, dzisiaj takie rzeczy bez wychodzenia z domu się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, shapyr napisał:

Tak, szczególnie jak poszkodowany ma tylko nr rejestracyjny. Nie wiem w czym tkwi problem aby podać ubezpieczycielowi nowy numer tym bardziej, dzisiaj takie rzeczy bez wychodzenia z domu się robi.

Pewnie zaraz będą przeliczać stawkę i mimo maksymalnych zniżek wyjdzie, ze musisz dopłacać😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 13:59, chojny napisał:

jak to jest bo nie pamiętam. 

 

Ubezpieczenie OC przechodzi na nowego właściciela. 

 

Przerejestrowuje samochód, auto ma nowe numery a ubezpieczenie jest ważne nadal na dane auto, do czasu jej wygaśnięcia?

 

 

Zadzwonić do TU, poinformować o zakupie i dowiedzieć się, na jaki okres ubezpieczenie było opłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grogi napisał:

na jaki okres ubezpieczenie było opłacone.

Poza niewielu przypadkami ubezpieczenie OC ważne jest rok. To o czym piszesz to jest sposób w jaki polisa jest opłacona. Nie ma to wpływu na termin ważności polisy. Może skutkować jedynie koniecznością opłaty rat za okres w jakim polisa obowiązuje u nowego właściciela. Po zmianie właściciela, ze względu na różnice w wysokości zniżek i stawki bazowej  TU może przekalkulować składkę a nowy właściciela będzie czekać dopłata. Oczywiście nowemu właścicielowi przysługuje możliwość wypowiedzenia po zakupie takiej polisy i wykupienie nowej na siebie. Wtedy tak jak zostało już wspomniane wcześniej poprzedni właściciel dostanie zwrot  niewykorzystanej składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TWENTIS napisał:

A co jak poprzedni własciciel da polise powie ze nie wypowie a wypowie ja?

Czy trzeba to zapisac w umowie k/s?

 

Wypowiedzieć możesz AC, ale nie OC.

To jest na taki okres na jaki zawarłeś umowę i tyle.

Przechodzi na nowego właściciela.

 

Nie wiem tylko jak jest z ubezpieczeniem płaconym w ratach.

Ja np tak kilka lat temu kupiłem auto używane, z OC które miało być płacone w dwóch ratach. Poprzedni właściciel zapłacił jedną ratę, a jak ja miałem już to auto, to przypadał moment zapłacenia drugiej. 

Ja już nie robiłem boruty i zapłaciłem tą ratę, ale w sumie to nie wiem czy to do mnie należał ten obowiązek ;] 

A cieszyłem się niezmiernie i tak, bo auto kupowałem z Katowic, gdzie składka była sporo niższa niż w Wawie by mi przyszło zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kravitz napisał:

Wypowiedzieć możesz AC, ale nie OC.

AC wygasa samoczynnie w momencie zmiany właściciela. OC możesz po zakupie wypowiedzieć i zawrzeć nową polisę. Możesz też kupując wypowiedzieć ja od razu zostawiając byłemu właścicielowi stosownie podpisany dokument lub składając go w TU.

https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2018-473-t-j,17041156.html

a tu mamy stosowną ustawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rudobrody napisał:

AC wygasa samoczynnie w momencie zmiany właściciela. OC możesz po zakupie wypowiedzieć i zawrzeć nową polisę. Możesz też kupując wypowiedzieć ja od razu zostawiając byłemu właścicielowi stosownie podpisany dokument lub składając go w TU.

https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2018-473-t-j,17041156.html

a tu mamy stosowną ustawę


Zle napisałem. Sprzedający nie moze wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.