Skocz do zawartości

Opel z Landi Renzo


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Potrzebuję ogarniętego gazownika do Opla Merivy z 2017 r 1,4 T instalacja fabryczna Landi Renzo , ASO sobie nie radzą, ponoć instalacja poblokowana i z poza ASO nie można się z nią uporać, ale ile w tym prawdy nie wiem. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym tematem? Z góry dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Potrzebuję ogarniętego gazownika do Opla Merivy z 2017 r 1,4 T instalacja fabryczna Landi Renzo , ASO sobie nie radzą, ponoć instalacja poblokowana i z poza ASO nie można się z nią uporać, ale ile w tym prawdy nie wiem. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym tematem? Z góry dziękuję 

 

Coraz częściej słychać, że ludzie wywalają fabryczne sterowniki i zakładają ogólnie dostępne i ogarnięte.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pepcio napisał:

ASO sobie nie radzą, ponoć instalacja poblokowana i z poza ASO nie można się z nią uporać

 

To jest cały i dokładny opis tej instalacji. Dodatkowo są tam zastosowane wtryskiwacze MED, które nie są już tak trwałe, jak kiedyś a kosztują sporo.

 

Najlepszym wyjściem jest wywalenie i zastąpienie całości czymś polskim i serwisowalnym w większości warsztatów. Koszt porównywalny z wymianą listwy wtryskowej MED w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 21:53, Pepcio napisał:

Potrzebuję ogarniętego gazownika do Opla Merivy z 2017 r 1,4 T instalacja fabryczna Landi Renz

opel mucha w mikołowie

co do blokowania to tak jak każde inne "fabryczne" sterowniki - współpracują z tylko z oprogramowaniem aso

przejechałem ok 150 tys km taką merivą więc jak masz pytanie to pytaj.

 

ps teraz mam mokke też z gazem więc silnikowo dużo się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ghost2255 napisał:

Dodatkowo są tam zastosowane wtryskiwacze MED, które nie są już tak trwałe, jak kiedyś a kosztują sporo.

 

a kiedyś ile wytrzymywały??

każdy producent ma swoje graty do instalacji a czy są tanie czy drogie to kwestia względna...prins ma droższe instalacje :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotr1982 napisał:

 

a kiedyś ile wytrzymywały??

 

 

 

Potrafiły paść po 20-30 tyś km.

Swojego czasu wprowadzili zmianę softu w LR -  dotrysk benzyny w zależności od prędkości obrotowej silnika. I wychodziło że powyżej 4 tyś auto jechało tylko na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 51cent napisał:

Potrafiły paść po 20-30 tyś km.

w myśl zasady jak dbasz tak masz... a bardziej jak serwis dba (się zna) tak klient ma

w oplu mm cars w katowicach uparcie twierdzili że filtr gazu jest jeden..... a popatrz u muchy wymieniali 2 (bo były dwa) - później się nie ma co dziwić że padają

5 godzin temu, 51cent napisał:

Swojego czasu wprowadzili zmianę softu w LR -  dotrysk benzyny w zależności od prędkości obrotowej silnika. I wychodziło że powyżej 4 tyś auto jechało tylko na benzynie.

skoda... a piszemy o oplach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ghost2255 napisał:

Np. 100 000km. Slynely z trwalosci. 

Dzisiaj nie dotrzymuja konca gwarancji. Czesto 30-40 000km to dla nich koniec. 

 

5lat i dokładnie 146tys km wytrzymały oryginały (do momentu sprzedaży)

ale jak serwis (w tym aso) nie ma pojęcia że są filtry do wymiany i kierowca jeździ do oporu to i wtryski padają po takim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotr1982 napisał:

5lat i dokładnie 146tys km wytrzymały oryginały

A wiele innych nie wytrzymało 40 000km i czego to dowodzi?

 

Statystyka jest niekorzystna dla tych wtrysków, nawet przy wymianach filtrów. To nie mój wymysł, tylko doświadczenie moje i wielu ludzi z branży LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piotr1982 napisał:

opel mucha w mikołowie

co do blokowania to tak jak każde inne "fabryczne" sterowniki - współpracują z tylko z oprogramowaniem aso

przejechałem ok 150 tys km taką merivą więc jak masz pytanie to pytaj.

 

ps teraz mam mokke też z gazem więc silnikowo dużo się nie zmieniło

Jakieś ASO z Tarnowskich Góry stwierdziło , że wtryskiwacze do wymiany, koszt ...1800 zł , znalazłem nowe Med-y po około 170 zł szt , a wymiana to żaden problem, pytanie tylko czy te fabryczne instalacje są ,,regulowalne'' czy pracują w jakimś systemie samoregulacji, ASO stwierdziło, że wymiana wtrysków, a jesli nie pomoże to wymiana reduktora, a jeśli ....nie pomoże to dalej. Czyste paproki, zdaje się, nie ogarniają tematu. Ps. Samochód mojego znajomego, przebieg coś 65 tys, błąd wywala ,,Za bogata mieszanka'' oczywiście na LPG, na PB samochód śmiga jak należy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pepcio napisał:

Jakieś ASO z Tarnowskich Góry stwierdziło

 

 

 

Zerknij na ten temat:

 

https://astraklub.pl/viewtopic.php?t=844396

Edytowane przez 51cent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 30.10.2019 o 21:33, Pepcio napisał:

Jakieś ASO z Tarnowskich Góry stwierdziło , że wtryskiwacze do wymiany, koszt ...1800 zł , znalazłem nowe Med-y po około 170 zł szt , a wymiana to żaden problem, pytanie tylko czy te fabryczne instalacje są ,,regulowalne'' czy pracują w jakimś systemie samoregulacji, ASO stwierdziło, że wymiana wtrysków, a jesli nie pomoże to wymiana reduktora, a jeśli ....nie pomoże to dalej. Czyste paproki, zdaje się, nie ogarniają tematu. Ps. Samochód mojego znajomego, przebieg coś 65 tys, błąd wywala ,,Za bogata mieszanka'' oczywiście na LPG, na PB samochód śmiga jak należy. 

 

Jak auto po gwarancji, to znaleźć dobry warsztat LPG. Wymienić to co konieczne w przodzie montując coś popularnego na rynku i serwisowalnego wszędzie.

Cena też pewnie wyższa nie będzie.

Biedziłem się tak kiedyś z serwisem instalki w aucie z Holandii. W moim regionie tylko ASO Opla to ogarniało i każdy serwis (filtry + podpięcie do kompa) kosztował w 2010r ok 400zł.

Po jakimś czasie plułem se w brodę, że od razu na Staga nie wymieniłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.