Skocz do zawartości

Tesla jak wrzód na dOOpie


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Pietro_M napisał:

Na przykładzie miasta Wrocławia to kompletnie nie działa, bo nikt mnie nie przekona, że MPK działa stabilnie i bez zarzutów. 🤣

 

Akurat we Wrocławiu bardzo się poprawiło i działa już całkiem fajnie. Widać jeszcze za mało żeby Cię przekonać.

MPK polepszy się jeszcze bardziej, a warunki dla aut pogorszą i może się przekonasz :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom111 napisał:

Jaki problem żeby do centrum, kina, czy do szkoły rodzina mogla pojechać komunikacją miejską.

Bo nie lubię komunikacji miejskiej? Bo nie chcę być od niej zależny? Bo komfort podróżowania jest nieporównywalny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom111 napisał:

Jest wiele opcji. Dzieci mają nogi, do tramwaju też wejdą, jak je zmotywować, to bardzo chętnie chodzą, nawet same :ok:

Zakupowych możliwości też jest dużo, auta na minuty, taxi, komunikacja miejska, rower z koszykiem, nogi i jeszcze kilka, wystarczy wyjść z samochodu i oczy otworzyć :ok: 

To moze sam dasz przykład? I zrezygnuje z auta. Po co ci ono? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, angrius napisał:

Bo nie lubię komunikacji miejskiej? Bo nie chcę być od niej zależny? Bo komfort podróżowania jest nieporównywalny? 

 

Rozumiem,  tylko bez urazy, kogo to obchodzi?

Włodarzy miejskich widać nie, bo myślą o innych tysiącach ludzi i musisz im to wybaczyć :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

 

Zreszta zakupy mozna zamowic z dostawa do domu. Po cholere jechac przez miasto (w korkach), szukac miejsca parkingowego, stac w kolejkach do kasy... Zamowic do domu i juz, jeden dostawczak obsluzy dziesiatki klientow. 

Nie mam takich problemów. Korki? U mnie są rzadko, a nawet jak są to się jedzie inną drogą. Córka mi często mowi: "tata to zawsze jakąś inną drogę znajdzie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tom111 napisał:

 

Rozumiem,  tylko bez urazy, kogo to obchodzi?

Włodarzy miejskich widać nie, bo myślą o innych tysiącach ludzi i musisz im to wybaczyć :oki:

Mnie to obchodzi. Na szczęście gdzie mieszkam żadnych obostrzeń nie przewidują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, angrius napisał:

Nie mam takich problemów. Korki? U mnie są rzadko, a nawet jak są to się jedzie inną drogą. Córka mi często mowi: "tata to zawsze jakąś inną drogę znajdzie" 

 

No mowimy o duzym miescie. W malych oraz na wsi jest inaczej.

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tom111 napisał:

Akurat we Wrocławiu bardzo się poprawiło i działa już całkiem fajnie. Widać jeszcze za mało żeby Cię przekonać.

MPK polepszy się jeszcze bardziej, a warunki dla aut pogorszą i może się przekonasz :oki:


Nie rozśmieszaj mnie nawet. 😂 Nie ma dnia, żeby żona dojeżdżająca tramwajami (ew. autobusem) nie natknęła się na jakąś wpadkę.

Np. wczoraj powrót do domu zajął godzinę zamiast 35 minut jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wladmar napisał:

 

No mowimy o duzym miescie.

A ile jest dużych miast w Polsce? Podpowiem

Rozkład liczby mieszkańców wszystkich miast wyraźnie pokazuje, że w Polsce dominują małe miasta o populacji nie przekraczającej 10 000 mieszkańców - takich miast jest aktualnie 537. Pozostałe przedziały kształtują się następująco:

1 miasto powyżej 1 miliona mieszkańców

4 miasta w przedziale 500 000 do 999 999 mieszkańców

11 miast w przedziale 200 000 do 499 999 mieszkańców

23 miasta w przedziale 100 000 do 199 999 mieszkańców

71 miasta w przedziale 40 000 do 99 999 mieszkańców

108 miasta w przedziale 20 000 do 39 999 mieszkańców

185 miasta w przedziale 10 000 do 19 999 mieszkańców
Więcej: http://www.polskawliczbach.pl/najwieksze_miasta_w_polsce_pod_wzgledem_liczby_ludnosci
Zatem w Polsce raczej będzie ciężko rozwinąć to o czym mówicie bo.. nie ma gdzie tego zaimplementować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pietro_M napisał:


Nie rozśmieszaj mnie nawet. 😂 Nie ma dnia, żeby żona dojeżdżająca tramwajami (ew. autobusem) nie natknęła się na jakąś wpadkę.

Np. wczoraj powrót do domu zajął godzinę zamiast 35 minut jak zwykle.

 

Powiedz to tym którzy jeżdżąc samochodami docierają do celu w godzinę zamiast w 15 minut jak zwykle, przez korki i inne wpadki. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, angrius napisał:

A ile jest dużych miast w Polsce? Podpowiem

Rozkład liczby mieszkańców wszystkich miast wyraźnie pokazuje, że w Polsce dominują małe miasta o populacji nie przekraczającej 10 000 mieszkańców - takich miast jest aktualnie 537. Pozostałe przedziały kształtują się następująco:

1 miasto powyżej 1 miliona mieszkańców

4 miasta w przedziale 500 000 do 999 999 mieszkańców

11 miast w przedziale 200 000 do 499 999 mieszkańców

23 miasta w przedziale 100 000 do 199 999 mieszkańców

71 miasta w przedziale 40 000 do 99 999 mieszkańców

108 miasta w przedziale 20 000 do 39 999 mieszkańców

185 miasta w przedziale 10 000 do 19 999 mieszkańców
Więcej: http://www.polskawliczbach.pl/najwieksze_miasta_w_polsce_pod_wzgledem_liczby_ludnosci
Zatem w Polsce raczej będzie ciężko rozwinąć to o czym mówicie bo.. nie ma gdzie tego zaimplementować 

 

Nawet jakby w Polsce było tylko jedno duże zakorkowane miasto, to mówilibyśmy tylko o tym jednym.

Możesz spać spokojnie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wladmar napisał:

 

A co mnie to obchodzi? Ja mieszkam w duzym i pisze z perspektywy mieszkanca duzego, mocno zakorkowanego i zanieczyszczonego miasta. Malo mnie obchodza problemy furmanek na wsi. 

szkoda, że w mniejszych miastach komunikacja miejska nie jest tak rozwiązana aby można było tylko na niej bazować i dlatego też taki pomysł nie przyjmie się w Polsce z pominięciem 4-5 największych ośrodków aglomeracyjnych

inna sprawa, że chciałbym móc kupić jakieś malutkie auto miejskie elektryczne z nie dużym zasięgiem bo więcej mi nie potrzebne jest nic do szczęścia ale niestety takowych w rozsądnych pieniądzach nie ma :( np. taka panda elektryczna z zasięgiem do 40km byłaby dla mnie wystarczająca

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2019 o 19:17, mrBEAN napisał:

Tu częściowa odpowiedź dlaczego branża automotive nie lubi Tesli.

Jak wygląda silnik spalinowy i skrzynia każdy mniej więcej wie.

Tu napęd elektryczny.

 

 

 

Gość piszczy jak zobaczy olej i łożyska w skrzyni biegów. Silnika za to nawet nie dotknął. Ale dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2019 o 13:10, wladmar napisał:

 

A co mnie to obchodzi? Ja mieszkam w duzym i pisze z perspektywy mieszkanca duzego, mocno zakorkowanego i zanieczyszczonego miasta. Malo mnie obchodza problemy furmanek na wsi. 

 

Kraków to nie jest duże miasto ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.