Jump to content
Danielo

Głowice termostatyczne elektroniczne

Recommended Posts

Ktoś używa i może się pochwalić prawidłową pracą oraz marką? Iść w kierunki wifi/BT czy samo programowanie wystarczy?

Mam 10 głowic firmy Eq3.

Część działająca standalone (tańsze) a cześć spięta ze sterownikami pokojowymi (wersja Max! działająca na 868Mhz).

Ogólnie - problemów żadnych. Programowanie temp*godz/dzien/tyg się sprawdza i działa.

Trzymają temp w granicach +/- 0,3 C. Baterie 2xAA raz na dwa lata.

Edited by kamien

Głowice eQ-3 (obecnie pod nazwą eqiva). Używam z powodzeniem od 4 lat- eQ-3 model N. Model ma samo programowanie bez zdalnych bajerów- w 99% przypadków wystarczy raz zaprogramować różne scenariusze na różne dni tygodnia i zapominasz o zaworach. Baterie zmieniałem raz. Bajery typu WiFi jak dla mnie tylko do zabawy na początku a potem nie używasz. Wyjątkiem może być naprawdę nieregularny tryb życia (np. wychodzisz rano i nie wiesz czy będziesz dziś z powrotem czy za tydzień)- wtedy zgoda, może się przydać. Analogiczny system ze sterownikami pokojowymi tej samej firmy również ludzie chwalą, ale w bloku raczej bez sensu, najwyżej czujniki okienne.

Edited by Wasylek

10 minut temu, Wasylek napisał:

Analogiczny system ze sterownikami pokojowymi tej samej firmy również ludzie chwalą, ale w bloku raczej bez sensu, najwyżej czujniki okienne.

W dwóch pomieszczeniach mam system z czujnikami pokojowymi.

Jeden czujnik steruje dwoma a drugi trzema termostatami.

Zasada programowania i zarządzania temperaturami identyczna jak w przypadku samych termostatów a synchronizacja wszystkiego do kupy jeszcze bardziej banalna.

Ogólnie nie próbowałem innych marek ale eq3 moge polecic - się sprawdzają.

Od roku użytkuję EQ3. Ustawiłem raz na poszczególne dni tygodnia i zapomniałem o zabawach z przekręcaniem i przykręcaniem. A jak potrzebujesz ustawić na już ręcznie, to masz do wyboru dwie opcje, pierwsza to ustawiasz zadaną temperaturę, którą zawór trzyma do czasu najbliższej zaplanowanej zmiany temperatury. Druga wersja klikasz na pracę manualną, ustawiasz temp. i trzyma tak długo jak tego nie zmienisz.

Nie mam sterowania na wifi/BT. W sumie patrząc jak często bym to wykorzystał to tylko raz przy pierwszych ustawieniach i tutaj byłoby to ułatwieniem bo ustawiam jednocześnie kilka termostatów w jednym pokoju. Ale potem funkcja nie byłaby do wykorzystania. Więc przekalkuluj, albo 30 minut zabawy więcej przy ustawieniach, albo dopłacasz do wifi/bt.

3 godziny temu, Danielo napisał:

Ktoś używa i może się pochwalić prawidłową pracą oraz marką? Iść w kierunki wifi/BT czy samo programowanie wystarczy?

Jak mieszkałem w bloku to używałem. Wystarczą najprostsze, aczkolwiek centralnie sterowane też są fajne.

Problemem było, że przed wyjazdami musiałem ustawić tryb wyjazdu na kilku grzejnikach po kolei.

Skoro 3 osoby pozytywnie się wyraziły o EQ3 to musi być ok...i takie zakupiłem; dzięki za pomoc.

Czy istnieją takie elektroniczne głowice na zawór RTL ''podłogówka'' ?