Skocz do zawartości

Głowice termostatyczne elektroniczne


Danielo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 10 głowic firmy Eq3.

Część działająca standalone (tańsze) a cześć spięta ze sterownikami pokojowymi (wersja Max! działająca na 868Mhz).

Ogólnie - problemów żadnych. Programowanie temp*godz/dzien/tyg się sprawdza i działa.

Trzymają temp w granicach +/- 0,3 C. Baterie 2xAA raz na dwa lata.

 

Edytowane przez kamien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice eQ-3 (obecnie pod nazwą eqiva). Używam z powodzeniem od 4 lat- eQ-3 model N. Model ma samo programowanie bez zdalnych bajerów- w 99% przypadków wystarczy raz zaprogramować różne scenariusze na różne dni tygodnia i zapominasz o zaworach. Baterie zmieniałem raz. Bajery typu WiFi jak dla mnie tylko do zabawy na początku a potem nie używasz. Wyjątkiem może być naprawdę nieregularny tryb życia (np. wychodzisz rano i nie wiesz czy będziesz dziś z powrotem czy za tydzień)- wtedy zgoda, może się przydać. Analogiczny system ze sterownikami pokojowymi tej samej firmy również ludzie chwalą, ale w bloku raczej bez sensu, najwyżej czujniki okienne.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wasylek napisał:

Analogiczny system ze sterownikami pokojowymi tej samej firmy również ludzie chwalą, ale w bloku raczej bez sensu, najwyżej czujniki okienne.

 

W dwóch pomieszczeniach mam system z czujnikami pokojowymi.

Jeden czujnik steruje dwoma a drugi trzema termostatami.

Zasada programowania i zarządzania temperaturami identyczna jak w przypadku samych termostatów a synchronizacja wszystkiego do kupy jeszcze bardziej banalna.

Ogólnie nie próbowałem innych marek ale eq3 moge polecic - się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku użytkuję EQ3. Ustawiłem raz na poszczególne dni tygodnia i zapomniałem o zabawach z przekręcaniem i przykręcaniem. A jak potrzebujesz ustawić na już ręcznie, to masz do wyboru dwie opcje, pierwsza to ustawiasz zadaną temperaturę, którą zawór trzyma do czasu najbliższej zaplanowanej zmiany temperatury. Druga wersja klikasz na pracę manualną, ustawiasz temp. i trzyma tak długo jak tego nie zmienisz.

Nie mam sterowania na wifi/BT. W sumie patrząc jak często bym to wykorzystał to tylko raz przy pierwszych ustawieniach i tutaj byłoby to ułatwieniem bo ustawiam jednocześnie kilka termostatów w jednym pokoju. Ale potem funkcja nie byłaby do wykorzystania. Więc przekalkuluj, albo 30 minut zabawy więcej przy ustawieniach, albo dopłacasz do wifi/bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danielo napisał:

Ktoś używa i może się pochwalić prawidłową pracą oraz marką? Iść w kierunki wifi/BT czy samo programowanie wystarczy?

 

Jak mieszkałem w bloku to używałem. Wystarczą najprostsze, aczkolwiek centralnie sterowane też są fajne.

Problemem było, że przed wyjazdami musiałem ustawić tryb wyjazdu na kilku grzejnikach po kolei.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2019 o 16:24, greko napisał:

Czy istnieją takie elektroniczne głowice na zawór RTL ''podłogówka'' ?

 

Znajomy ma oparta sterowanie bezprzewodowe podlogowka na ponizszym danfossie:

 

https://www.ogrzewanie-elektryczne.pl/system-devilink-c-46.html

 

Działa od kilku lat bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 31.10.2019 o 08:04, Danielo napisał:

Ktoś używa i może się pochwalić prawidłową pracą oraz marką? Iść w kierunki wifi/BT czy samo programowanie wystarczy?

 

Właśnie po kilku latach eksploatacji kończę się ich pozbywać ;] Z czterech założonych na próbę została jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Danielo napisał:

bo?

 

 

Upierdliwość. Baterie wysiadają w najgorszym momencie, nie ma znaczenia czy raz do roku, częściej czy rzadziej. głowice firmy na H mają debilny montaż, wystarczy taką tknąć podchodząc do parapetu, tudzież skok kota działa jeszczelepiej, i już przestaje działać, wchodząc w błąd albo z pełnym otwarciem albo pełnym zamknięciem, zależnie od humoru. Jedna mi umarła, bo przy uchylonym oknie zawiało na nią trochę deszczu, a nie wpadli na to, żeby panel klawiszy zrobić membranowy i szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2019 o 14:08, kamien napisał:

 

Znajomy ma oparta sterowanie bezprzewodowe podlogowka na ponizszym danfossie:

 

https://www.ogrzewanie-elektryczne.pl/system-devilink-c-46.html

 

Działa od kilku lat bez problemowo.

Tylko tam nie bardzo widać żeby był RTL. Chyba, że pod innym określeniem ukryty.

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Joki napisał:

Tylko tam nie bardzo widać żeby był RTL. Chyba, że pod innym określeniem ukryty.

:hmm:

 

A tego już nie wiem.

U kumpla nie ma RTL, jest tylko prosty rozdzielacz.

Temperaturę zasilania i powrotu reguluje 4 drożny z krokowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lucyfer napisał:

 

Upierdliwość. Baterie wysiadają w najgorszym momencie, nie ma znaczenia czy raz do roku, częściej czy rzadziej. głowice firmy na H mają debilny montaż, wystarczy taką tknąć...

Mam nieodparte wrażenie, że pechowo wdepnąłeś po prostu w nieudany model/ markę/ konstrukcję głowicy (cena nie ma tu znaczenia)... Z eQ-3 nie mam ŻADNYCH problemów- po prostu raz zamontowane działają i robią swoje. Baterie wymieniłem (po 3 latach) jak zauważyłem ostrzeżenie na wyświetlaczu a wyświetlało się ono wiele tygodni przed zdechnięciem zasilania (tego nie doczekałem). Mocowanie nakrętką- można się na tym wieszać. Ale Ci wierzę- kupiłem kiedyś najpierw inną głowicę w sklepie na "L" i to nie była udana konstrukcja- tylko dwie temperatury do ustawienia (typu dzień i noc) i mocowanie na kretyński plastikowy zatrzask, który wypinał się czasem sam a przy potrąceniu głowicy zawsze. Zamieniłem na eQ-3 i zaraz dokupiłem na wszystkie grzejniki w mieszkaniu. A więc generalizować nie można.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wasylek napisał:

Mam nieodparte wrażenie, że pechowo wdepnąłeś po prostu w nieudany model/ markę/ konstrukcję głowicy (cena nie ma tu znaczenia)... Z eQ-3 nie mam ŻADNYCH problemów- po prostu raz zamontowane działają i robią swoje. Baterie wymieniłem (po 3 latach) jak zauważyłem ostrzeżenie na wyświetlaczu a wyświetlało się ono wiele tygodni przed zdechnięciem zasilania (tego nie doczekałem). Mocowanie nakrętką- można się na tym wieszać. Ale Ci wierzę- kupiłem kiedyś najpierw inną głowicę w sklepie na "L" i to nie była udana konstrukcja- tylko dwie temperatury do ustawienia (typu dzień i noc) i mocowanie na kretyński plastikowy zatrzask, który wypinał się czasem sam a przy potrąceniu głowicy zawsze. Zamieniłem na eQ-3 i zaraz dokupiłem na wszystkie grzejniki w mieszkaniu. A więc generalizować nie można.

Mogę się pod powyższym dwoma rękoma podpisać.

Odnośnie zasilania w eQ-3 to powiadomienie o konieczności zmiany baterii pojawia się na 2-3 miesiące przed zdechnięciem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
18 godzin temu, Elephant napisał:

Odświeżę wątek.

Coś się zmieniło czy nadal eq-3 polecane?

Które należy zakupić aby mieć możliwość sterowania przez aplikację, a najlepiej przez internet?

Popatrz sobie na homematic IP. Ale drogie badziewie...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 08:13, krawiec napisał:

Popatrz sobie na homematic IP. Ale drogie badziewie...

 

Krawiec

No drogie trochę ☹️

Dlaczego nie mogę znaleźć eq3 max czyli opcja z dostepem do netu? Wycofali to z oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Miałem latem przeczucie, że przyjdzie jesień i sobie w lipcu czy sierpniu wylicytowałem na różnych aukcjach 5 głowic, jeden termostat i jeden mostek internetowy od tado. Z tak zwanych zwrotów, ale w większości nawet blokada z baterii nie była zdjęta. Całość wyszła mnie ok. 700 pln, gdzie nowa taka głowica kosztuje chyba 300. Najtaniej udało mi się głowicę wylicytować za 56 zł.

 

Polecam taki sposób zakupu jak i system. Odpaliłem już (trochę dla zabawy) to wszystko i działa, oczywiście sterować można zdalnie, ręcznie, termostatem zbiorczo dla wybranych grzejników itd. Temperatura, wilgotność, możliwość programowania, funkcja "poza domem" na gps z komórki, trochę tych bajerów i możliwości ustawień jest. Aplikacja czy dostęp przez www po zalogowaniu na konto. 

 

Jakbym miał wydać tyle co w sklepie to pewnie nie, bo by pewnie ponad 2k wyszło za to, ale licytując- polecam.

https://www.tado.com/pl-en/

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 17:45, Elephant napisał:

No drogie trochę ☹️

Dlaczego nie mogę znaleźć eq3 max czyli opcja z dostepem do netu? Wycofali to z oferty?

 

Tak jak Krawiec napisał wyżej, teraz to się nazywa: Homematic IP

Edytowane przez kamien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 17:45, Elephant napisał:

No drogie trochę ☹️

Dlaczego nie mogę znaleźć eq3 max czyli opcja z dostepem do netu? Wycofali to z oferty?

Tak- eq-3 weszło w markę Eqiva i system MAX zniknął z oferty. Pewnie żeby w ramach jednej marki nie konkurować z systemem HomeMatic- też spod Eqiva:

KLIK

Ja niezmiennie polecam głowice "indywidualne" eQ-3 serii N- przez kolejny rok nic się nie zmieniło- wszystkie u mnie pomału zaczęły sezon i działają bez zarzutu.

A to już będzie chyba 5 sezon. Baterie zmieniane jeden raz 😀

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Danielo napisał:

To ja cos dopowiem....po roku uzytkowania glowice mam juz na stale podkrecone na maxa, wszelkie programy i kombinacje temp nie zdaly egzaminu; takze podzielam zdanie ze to zbedny wydatek.

A to dlaczego? Grzejesz na max cały czas?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie EQ3 model N, póki co skręcone na 15 stopni, bo w mieszkaniu praktycznie się nie grzeje ;]

 

Co mi by się przydało to ten wyższy model MAX! ale to dlatego że jest obsługa czujników otwarcia okien i możliwość montażu naściennego panelu sterowania.

 

Także EQ3 N są, działają dobrze, plany są spoko ale jak dla mnie konfiguracja na głowicy jest upierdliwa, wiem że wystarczy raz poświęcić chwilę, ale jeśli o sam proces chodzi to mi to nie pasowało, więc używam w manualu.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 17:45, Elephant napisał:

No drogie trochę ☹️

Dlaczego nie mogę znaleźć eq3 max czyli opcja z dostepem do netu? Wycofali to z oferty?

 

Tak, ja w zeszłym roku dobierałem już brakujące elementy systemu z allegro / olx. I właściwie wciąż da się to jeszcze tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.