Skocz do zawartości

Dylemat zakupowy (wózek)


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Zakup wózka inwalidzkiego dla dziecka wymusza na nas zmianę auta.
Do Clio IV mającego bagażnik 300l upchanie wózka jest dość trudne i jednoznaczne z brakiem miejsca na cokolwiek w bagażniku.
Nasze wymagania są następujące :
Rocznik od 2015
Diesel o mocy min 120KM - rocznie robimy 35000km tylko trasami
Co do wyposażenia to wystarczy klima i czujnik parkowania tył
Nasze typy to :
AR Giulietta - bardzo się nam podoba choć bagażnik 350l
Focus MK3 - też fajnie ale bagażnik 316l
Fiat Tipo HB 1.6 120KM - bagażnik aż 450l - byłoby najmłodsze i z najmniejszym przebiegiem
Nie chcemy kombi
Macie jakąś alternatywę lub argument za i przeciw do naszych typów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Giuliette-bagaznik raczej sredni i tak naprawde niewiele do niego wejdzie.Niby ma 350 litrow ale jak porownuje do 400l w Merivie to jest to przepasc na korzysc Merivy.Na pewno nie wybralbym jej gdybym musial wozic wozek-nawet zwykly dziecinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cypajak napisał:

Zakup wózka inwalidzkiego dla dziecka wymusza na nas zmianę auta.
Do Clio IV mającego bagażnik 300l upchanie wózka jest dość trudne i jednoznaczne z brakiem miejsca na cokolwiek w bagażniku.
Nasze wymagania są następujące :
Rocznik od 2015
Diesel o mocy min 120KM - rocznie robimy 35000km tylko trasami
Co do wyposażenia to wystarczy klima i czujnik parkowania tył
Nasze typy to :
AR Giulietta - bardzo się nam podoba choć bagażnik 350l
Focus MK3 - też fajnie ale bagażnik 316l
Fiat Tipo HB 1.6 120KM - bagażnik aż 450l - byłoby najmłodsze i z najmniejszym przebiegiem
Nie chcemy kombi
Macie jakąś alternatywę lub argument za i przeciw do naszych typów

Z tego co napisales to Tipo

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cypajak napisał:

Zakup wózka inwalidzkiego dla dziecka wymusza na nas zmianę auta.
Do Clio IV mającego bagażnik 300l upchanie wózka jest dość trudne i jednoznaczne z brakiem miejsca na cokolwiek w bagażniku.
Nasze wymagania są następujące :
Rocznik od 2015
Diesel o mocy min 120KM - rocznie robimy 35000km tylko trasami

Przy takich rocznych przebiegach szukałbym czegoś jak najmłodszego i z jak najmniejszym przebiegiem spełniającego kryterium bagażnika. Jeśli kupisz coś z przebiegiem pod 150 kkm, to auto szybko będzie miało powyżej 200 kkm i będziesz miał znowu dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycje brzmi trochę jak żart.

Zamieniać 300l na 316 czy 350l dla wózka i bagaży?

Tylko kombi lub mini van.

 

Wożę czasem wózek dorosłej osoby w Insigni kombi i miejsca za wiele nie ma. Wózek dziecięcy pewnie mniejszy, ale twierdzę, że bez kombi to lipa.

HB będą miały małe bagażniki, a do sedana lipny załadunek.

Jeżeli chodzi o wielkość auta to np. taka Fabia kombi będzie ładowna przy niedużych gabarytach.

Wspomniana wyżej Meriva, może coś podobnego, np. Venga wydaje się też dobrym kierunkiem (nie wiem jak w niej z bagaznikiem, ale wydaje sie, że ten typ nadwozia powinien spełniać zalozenia).

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ZUBERTO napisał:

 

Wspomniana wyżej Meriva, może coś podobnego, np. Venga wydaje się też dobrym kierunkiem (nie wiem jak w niej z bagaznikiem, ale wydaje sie, że ten typ nadwozia powinien spełniać zalozenia).

Ja nie chcialem proponowac Merivy bo widzialem warunek-"nie kombi" wiec tym bardziej pewnie nie minivan.A Venga ma [przynajmniej na papierze]  wiekszy bagaznik od Merivy.

Majac wybor w tym konkretnym przypadku Tipo-Giulietta/Focus nawet pol sekundy bym sie nie zastanawial.A  gdyby mozna bylo inne wybralbym jakiegos minivana typu Meriva/Venga/Cmax.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Ewentualnie C-max, c4 Picasso czy Touran.
Chociaż ja bym rozwazyl Partnera lub Berlingo w wersji osobowej :ok:

To tez.

I jak, dojechaliscie do NS?

Ja dzisaj do poludnia jechalem, na autostradzie tlok i miejscowe korki, od Brzeska w miare luzno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:
To tez.
I jak, dojechaliscie do NS?
Ja dzisaj do poludnia jechalem, na autostradzie tlok i miejscowe korki, od Brzeska w miare luzno.

 


Dojechalismy juz wczoraj, bez problemu :ok:
Przez Limanowa mnie navi poprowadzila do Piwnicznej ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wlad napisał:

Mam Giuliette-bagaznik raczej sredni i tak naprawde niewiele do niego wejdzie.Niby ma 350 litrow ale jak porownuje do 400l w Merivie to jest to przepasc na korzysc Merivy.Na pewno nie wybralbym jej gdybym musial wozic wozek-nawet zwykly dziecinny.

 

Te 400 litrów jest w jakim położeniu tylnej kanapy i czy przy normalnym kole zapasowym (butli w przypadku wersji z LPG) ?

 

10 godzin temu, cypajak napisał:

Fiat Tipo HB 1.6 120KM - bagażnik aż 450l - byłoby najmłodsze i z najmniejszym przebiegiem

 

W przypadku Tipo, 440 litrów jest gdy w aucie jest zestaw naprawczy bądź koło dojazdowe, w momencie gdy pod podłogą jest normalne koło zapasowe bądź butla LPG, podłoga jest wyżej i jest 360 czy 380 litrów.

 

W przypadku wózka inwalidzkiego, poza samą pojemnością, chyba ważne będą też wymiary - lepszy bardziej płaski niż krótszy a wyższy. Rozważasz hatchbacka a nie kombi czy sedana ze względu na to, że nie chcecie  zbyt dużego (długiego) auta? Może rzeczywiście coś pokroju Merivy B nie byłoby głupią propozycją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cypajak napisał:

Macie jakąś alternatywę lub argument za i przeciw do naszych typów

hmm to albo wygląd albo praktyczność, przy takich kryteriach budżetowo celowałbym w Lodgy 1.5 dci 110ps - miejsca w środku multum i spory bagażnik. Nie doczytałem jaki budżet, co jest złego w kombi?

 

Może Clio Grandrour? Nie chciałbym nowych Dacii sugerować ale proponuję zastanowić się na jakimś dużym liftbackiem, a najlepiej Van/ Suv/ kombi. Z używek jeszcze Renault Fluence ma spory bagażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cypajak napisał:


Macie jakąś alternatywę lub argument za i przeciw do naszych typów

może leon 3 2.0 tdi 150km -> 380L bagażnika i dobre osiągi. Na minus dość sztywne zawieszenie, które nie każdy lubi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Te 400 litrów jest w jakim położeniu tylnej kanapy i czy przy normalnym kole zapasowym (butli w przypadku wersji z LPG) ?

 

Nie mam pojecia.Ja mam pelnowymiarowe kolo zapasowe i na codzien jezdze z fotelami zsunietymi do srodka[2+2] co wymusza okreslona pozycje tych foteli-nieco odsunietych od tylu.I do takiego bagaznika mam porownanie z Giulietta.Podejrzewam ze przy fotelach zsunietych na maxa do przodu i zestawie naprawczym bagaznik ma ok.500 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, technix napisał:

A ja mówię o rozwiązaniach, jakie istnieją

 

Równie dobrze może TIRa kupić, jakby chciał przewieźć 40 palet wózków...

 

Autor wyraźnie się określił, co do potrzeb, więc nie ma sensu proponować "na wyrost".

Szczególnie, że raczej jest zorientowany w możliwościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2019 o 11:08, cypajak napisał:

Macie jakąś alternatywę lub argument za i przeciw do naszych typów

Przeciw, będziesz się męczył w każdym z nich.

Popatrz na Merive, B-MAX, C-MAX, Zafira.

Nie pisałeś o najważniejszym - budżecie. Bez tego ciężko doradzić.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, K3 napisał:

Szczególnie, że raczej jest zorientowany w możliwościach...

No wlasnie wygląda, że nie jest (nie tyle możliwościach co nawet potrzebach), pisze że 300l za mało a chce to na 316-350 wymieniać.

TIR to przesada, ale praktyczność wybranych zastosowań powinna być najważniejsza w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2019 o 09:30, K3 napisał:

 

Równie dobrze może TIRa kupić, jakby chciał przewieźć 40 palet wózków...

 

Autor wyraźnie się określił, co do potrzeb, więc nie ma sensu proponować "na wyrost".

Szczególnie, że raczej jest zorientowany w możliwościach...

No no, to pewnie najlepsze auto na świecie, to Twoja kiła 👎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

No wlasnie wygląda, że nie jest (nie tyle możliwościach co nawet potrzebach), pisze że 300l za mało a chce to na 316-350 wymieniać.

TIR to przesada, ale praktyczność wybranych zastosowań powinna być najważniejsza w tym przypadku.

Chce nowe auto, jakoś trzeba zrobić exploit domowego firewalla 😁😂🤣🤣😂😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sdss napisał:

Kolega chce większe auto ale nie koniecznie z dużo większym bagaznikiem. 

No właśnie z opisu kolegi to niekoniecznie wynika. Potrzebuje trochę większego bagażnika, ale wg mnie to przy jego wymaganiach (wózek) powinien się koniecznie przymierzyć z tym wózkiem przed zakupem, czy ilość miejsca jest akceptowalna. Napisał tylko, że nie chce kombi, ale nie podał powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wózek spacerowy zajmuje nam 40% bagażnika (jest na max z prawej strony bagażnika) i ogółem się mieścimy nawet na wakacje.
Teraz chcemy aby wózek inwalidzki można było "przykleić" do oparcia tylnych siedzeń i mieć do dyspozycji cały front kufra.
Nie chcemy kombi bo
a) mnie się nie podoba
b) żona ma ciężko z parkowaniem w Clio 4 a co dopiero z większym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cypajak napisał:

Aktualnie wózek spacerowy zajmuje nam 40% bagażnika (jest na max z prawej strony bagażnika) i ogółem się mieścimy nawet na wakacje.
Teraz chcemy aby wózek inwalidzki można było "przykleić" do oparcia tylnych siedzeń i mieć do dyspozycji cały front kufra.
Nie chcemy kombi bo
a) mnie się nie podoba
b) żona ma ciężko z parkowaniem w Clio 4 a co dopiero z większym

Sprawdź B-MAX ta sama długość, Ale przestrzeni więcej do tego odsuwane tylne drzwi i brak słupka b.

Meriva B to 4.28 drzwi też inne, mają swoje zalety i wady.

Albo C-MAX 4.33 bo Zafira C to już 4.66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Courier. Nagrzewnica elektryczna, przesuwane drzwi, foremny bagażnik i kilka innych dodatków. Brakuje kamery cofania, ale nie problem dołożyć.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-courier-ford-tourneo-courier-1-0-ecoboost-100-km-trend-ID6Cdwyg.html#f1d0c872fa

 

A jeśli typowa osobówka, to tylko Octavia mi przychodzi do głowy. Ale chyba będzie za duża, jeśli wielkość Clio kombi to maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cypajak napisał:

Aktualnie wózek spacerowy zajmuje nam 40% bagażnika (jest na max z prawej strony bagażnika) i ogółem się mieścimy nawet na wakacje.
Teraz chcemy aby wózek inwalidzki można było "przykleić" do oparcia tylnych siedzeń i mieć do dyspozycji cały front kufra.
Nie chcemy kombi bo
a) mnie się nie podoba
b) żona ma ciężko z parkowaniem w Clio 4 a co dopiero z większym

 

Czyli szukasz minivana ;)

Scenic, Idea, Meriva, 500L, Venga, ix20, B-Max.

Ewentualnie kompakta ze stosunkowo dużym kuferem - Tipo, Scala, Civic.

Patrz na wygodę w codziennym użytkowaniu, te dwa razy w roku na wakacje, to zawsze można założyć boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Idea od 2015 roku? :totalszok:

 

No dobra, zagalopowałem się, ale akurat Ideę często ostatnio widuję i wrzuciłem ją po prostu jako przykład minivana.

Chociaż w Brazylii tłukli ją do 2017 ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Majkiel napisał:

 

No dobra, zagalopowałem się, ale akurat Ideę często ostatnio widuję i wrzuciłem ją po prostu jako przykład minivana.

Chociaż w Brazylii tłukli ją do 2017 ;) 

 

I to nawet z silnikiem benzynowym 1.8 i napędem na cztery koła.

 

https://d3lp4xedbqa8a5.cloudfront.net/imagegen/max/658/-/s3/digital-cougar-assets/Motoring/2014/01/17/21291/15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cypajak napisał:

Póki co najciekawsze ogłoszenie to :
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-1-6-120km-diesel-i-wlasciciel-serwis-aso-bezwypadkowy-gwarancja-ID6C2KAZ.html?

Czy z fotek / opisu można coś wywnioskować ?
Oto jego VIN : ZFA35600006F50392

 

Auto jest jeszcze prawie rok na gwarancji, wiec jak ci się podoba to sprawdziłbym przede wszystkim pod katem ewentualnych napraw lakierniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kartonik napisał:

Tak dla informacji, ta wersja Tipo ma bagażnik 360l (nie 440 l).

 

Ten, jak słusznie zauważyłeś ma 360 l.

Jak pisałem kilka postów wyżej, 360 w wersji z pełnym kołem zapasowym albo zbiornikiem LPG, natomiast z dojazdówką albo zestawem naprawczym jest 440.

Jak jest pełne koło, to podłoga jest wyżej.

Z resztą, w wielu autach tak jest - Focus z kołem ma bagażnik jak klasa B, Astra K też ma bagażnik bodaj o 60 litrów mniejszy

Edytowane przez Majkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cypajak napisał:

Póki co najciekawsze ogłoszenie to :
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-1-6-120km-diesel-i-wlasciciel-serwis-aso-bezwypadkowy-gwarancja-ID6C2KAZ.html?

Czy z fotek / opisu można coś wywnioskować ?
Oto jego VIN : ZFA35600006F50392

 

Zadzwoń do ASO Fiata, jak kupowałem pół roku temu Tipo to zadzwoniłem i podali mi przez telefon informacje które mieli w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2019 o 11:08, cypajak napisał:

Zakup wózka inwalidzkiego dla dziecka wymusza na nas zmianę auta.
Do Clio IV mającego bagażnik 300l upchanie wózka jest dość trudne i jednoznaczne z brakiem miejsca na cokolwiek w bagażniku.
Nasze wymagania są następujące :
Rocznik od 2015
Diesel o mocy min 120KM - rocznie robimy 35000km tylko trasami
Co do wyposażenia to wystarczy klima i czujnik parkowania tył
Nasze typy to :
AR Giulietta - bardzo się nam podoba choć bagażnik 350l
Focus MK3 - też fajnie ale bagażnik 316l
Fiat Tipo HB 1.6 120KM - bagażnik aż 450l - byłoby najmłodsze i z najmniejszym przebiegiem
Nie chcemy kombi
Macie jakąś alternatywę lub argument za i przeciw do naszych typów

ford B/C max 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś były przymiarki
1. Alfa - odpada stanowczo za mały
2. Focus - za mały
3. Tipo HB - za mały
4. Tipo sedan - niby wszedł ale miejsca już bardzo mało zostało
4. Captur - za mało miejsca
5. Megane 4 HB - wszedł miejsca mało i miejsca na tylnej kanapie Lenka ma za mało na nogi
6. MONDEO MK5 SEDAN - AUTO IDEALNE. Spokojnie wejdą 4 wózki. Ogrom miejsca w bagażniku i we wnętrzu.
Zatem poszukiwania rozpoczęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cypajak napisał:

Dziś były przymiarki
1. Alfa - odpada stanowczo za mały
2. Focus - za mały
3. Tipo HB - za mały
4. Tipo sedan - niby wszedł ale miejsca już bardzo mało zostało
4. Captur - za mało miejsca
5. Megane 4 HB - wszedł miejsca mało i miejsca na tylnej kanapie Lenka ma za mało na nogi
6. MONDEO MK5 SEDAN - AUTO IDEALNE. Spokojnie wejdą 4 wózki. Ogrom miejsca w bagażniku i we wnętrzu.
Zatem poszukiwania rozpoczęte.

No to się przekonałeś o tym co Ci ludzie tu od dawna pisali.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.