Skocz do zawartości

czym kleić listwy przypodłogowe


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

muszę przykleić kilka listew 

problem polega na tym, że listwy muszę przykleić do okien (chodzi m.in. o zakrycie przestrzeni pomiędzy oknem tarasowym a podłogą)

listwy są drewniane, okna plastikowe

czym to kleić, żeby nie zniszczyć okien?

nie wiem jak taka listwa będzie wyglądać za kilka lat a po jej zdjęciu nie chciałbym mieć widoku zniszczonego okna

próbowałem taśmą dwustronną tesa, ale niestety listwy się odkleja po czasie

są jakieś specyfiki, które dadzą radę i nie uszkodzą okien?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na silikon. Zrolujesz później. Nie ma właściwości klejących ale jeśli dociśniesz na dłużej to będzie trzymać.

Można też FixAll lub Sikaflex 11FC ale wtedy małymi punktami bo to dobrze trzyma i będzie trudno rolować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie myślałem o silikonie, ale ostatnio w markecie budowlanym pani mi odradzała, że to też nie pozostanie bez wpływu na okno i doradzała taśmę, co jak widać się nie sprawdziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bb_maciek napisał:

ok. drugi głos za silikonem :ok: 

w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak spróbować

dzięki panowie :piwko:

Tylko jeśli to listwa drewniana i nie jest od środka lakierowana, dobrze byłoby pociągnąć chociaż raz jakimś lakierem itp. bo do surowego drewna silikon może średnio się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej/szczeliwo polimerowe tylko nie przesadzaj bo to trzyma bdb

tego typu używałem

https://www.bricoman.pl/farby-srodki-do-drewna/silikony-piany-akryle-i-kleje/kleje/den-braven-x-polymer-klej-uszczelniacz-80ml

 

większość klejów typu 'fix' to też polimerowe twory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bb_maciek napisał:

Czołem

muszę przykleić kilka listew 

problem polega na tym, że listwy muszę przykleić do okien (chodzi m.in. o zakrycie przestrzeni pomiędzy oknem tarasowym a podłogą)

listwy są drewniane, okna plastikowe

czym to kleić, żeby nie zniszczyć okien?

nie wiem jak taka listwa będzie wyglądać za kilka lat a po jej zdjęciu nie chciałbym mieć widoku zniszczonego okna

próbowałem taśmą dwustronną tesa, ale niestety listwy się odkleja po czasie

są jakieś specyfiki, które dadzą radę i nie uszkodzą okien?

 

i ja napisze o silikonie sanitarnym

 

kiedyś np kleiło się umywalki tylko na silikonie do ściany....i ciężko było urwać
spokojnie posmaruj siilikonem i przyklej...daj czas 24h i masz spokój

tylko żebyś nie próbował kleić Mamutem - fakt, przykleisz na 100% - tyle że nie urwiesz i zniszczysz okno

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2019 o 18:18, Joki napisał:

Tylko jeśli to listwa drewniana i nie jest od środka lakierowana, dobrze byłoby pociągnąć chociaż raz jakimś lakierem itp. bo do surowego drewna silikon może średnio się trzymać.

 

listwy są lakierowane :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.