Skocz do zawartości

Uwaga na próbę naciągnięcia na mandat przez policję. Dotyczy holowania lawety na kat. B


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, K3 napisał:

 

Jak już, to popatrz na pełen tekst...

 

To jest zmiana rozporządzenia z 2017 roku...

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170001436/O/D20171436.pdf

 

no widzisz w tym co wkleiles bylo tak jak zacytowalem

czyli wrzuciles jakies nieaktualne bzdury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

 

no widzisz w tym co wkleiles bylo tak jak zacytowalem

czyli wrzuciles jakies nieaktualne bzdury :)

 

Wrzuciłem taryfikator, bo to co on cytuje jest z "Ustawy o kierujących", a nie z taryfikatora...

Rzeczywiście, w poprzedniej wersji nie było możliwości przy wyłączonej poduszce...

 

Natomiast, to co jest sednem całej dyskusji, to jest kwalifikacja jazdy jako prowadzenia bez uprawnień.

I jedyną możliwością pomyłki policjanta jest to, że uzna, że dana przyczepa wymaga B96 lub B+E.

Tyle, że w taryfikatorze nie ma żadnych rozgraniczeń, tylko od bardzo dawna jest jeden zapis cały czas: "kierowanie bez uprawnień dla danego rodzaju pojazdu"...

 

Natomiast on twierdzi, że gdzieś tam jest zapisana pozycja, że każda przyczepa nielekka nie mieści się na B.

Co jest kompletną bzdurą, bo to była jedynie błędna interpretacja przeprowadzona przed jednego, konkretnego policjanta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolisz, to ja powiem co jest sednem tematu, który założyłem, a nie to, co tobie się wydaje, że nim jest.

 

Problemem jest fakt, że policja posiada taryfikator z błędem, z którego wynika, że ciągnąc przyczepe inną niż lekka powinieneś posiadać uprawnienia B96 lub E do B, co jest nieprawdą i stoi w sprzeczności z rozporządzeniem. Na podstawie tego, co posiadają policjanci, próbują oni karać mandatem na podstawie TEGO, CO POSIADAJĄ, a nie rozporządzenia.

 

Więc przestań się wydurniać i próbować tłumaczyć coś, czego od początku nie rozumiesz, bo w prowadzasz ludzi w błąd swoimi wyimaginowanymi wywodami, które maja tyle wspólnego z tematem co nic.

Edytowane przez Zuraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zuraw napisał:

Jeśli pozwolisz, to ja powiem co jest sednem tematu, który założyłem, a nie to, co tobie się wydaje, że nim jest.

 

Problemem jest fakt, że policja posiada taryfikator z błędem, z którego wynika, że ciągnąc przyczepe inną niż lekka powinieneś posiadać uprawnienia B96 lub E do B, co jest nieprawdą i stoi w sprzeczności z rozporządzeniem. Na podstawie tego, co posiadają policjanci, próbują oni karać mandatem na podstawie TEGO, CO POSIADAJĄ, a nie rozporządzenia.

 

Więc przestań się wydurniać i próbować tłumaczyć coś, czego od początku nie rozumiesz, bo w prowadzasz ludzi w błąd swoimi wyimaginowanymi wywodami, które maja tyle wspólnego z tematem co nic.

 

Dobra, zrób zdjęcie tego taryfikatora i tego błędu.

Zdjęcie, a nie cytat, bo cały czas cytujesz inny akt prawny...

 

Bo skoro zarzucasz całej policji błąd, to na początek dobrze byłoby ten błąd udowodnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy ci, że piszę słowo w słowo to, co policja ma u siebe? Sądzisz, że mma tyle wolnego czasu, aby wymyślać sobie takie tematy i potem siedzieć i z tobą pisać? Nie - nie mam. Przekazuję to, co policja ma i na podstawie czego powstal problem oraz podaję rozwiązanie jak uniknąć mandatu, który policja stara się wystawić na podsatwie błędnego zapisu, który posiada. Rozumiem, że ty specjalnie potrzebujesz zdjęcie, bo inaczej "się nie liczy"?

Edytowane przez Zuraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zuraw napisał:

Nie wystarczy ci, że piszę słowo w słowo to, co policja ma u siebe? Sądzisz, że mma tyle wolnego czasu, aby wymyślać sobie takie tematy i potem siedzieć i z tobą pisać? Nie - nie mam. Przekazuję to, co policja ma i na podstawie czego powstal problem oraz podaję rozwiązanie jak uniknąć mandatu, który policja stara się wystawić na podsatwie błędnego zapisu, który posiada. Rozumiem, że ty specjalnie potrzebujesz zdjęcie, bo inaczej "się nie liczy"?

 

Tak, potrzebuję zdjęcie. Udowodnij, że to w tak jak twierdzisz w taryfikatorze jest ten zapis.

Bo jak twierdzę, że jest, ale innym miejscu: w "Ustawie o kierujących"...

 

Chcę po prostu zobaczyć to, co twierdzisz, że kolega widział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2019 o 17:42, K3 napisał:

 

Jakby się zmieścił, to raczej nie byłoby wątku...

 

Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze sie nie zmieścił, woźnica miał tylko B, a teraz ból dupy bo Żuraw znalazł jakieś "ą" lub "ę" w paragrafach, które według niego (i tylko niego) nagle powoduje, ze jakims cudem można jeździć nadal na B...

 

A jeśli całość poniżej 3,5T, to po prostu nie przyjmuje się mandatu...

 

No o tym przecież cały wątek - taryfikator ma wpis, za który mandatu powinno nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał:

To jak dzialaja amerykanskie przyczepy??? 

To ja zadałem pytanie. Dlaczego ode mnie wymagasz odpowiedzi?.
Przeczytaj całość na spokojnie  i jeszcze raz napisz dlaczego ja mam napisać odpowiedź.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grogi napisał:

 

No o tym przecież cały wątek - taryfikator ma wpis, za który mandatu powinno nie być.

 

Widziałeś ten wpis ? 

Bo jak na razie ktos coś usłyszał i dostał mandat

A @Zuraw wrzuca cytat z innego dokumentu, twierdząc że to z taryfikatora.

IMO @K3 ma rację, bo w taryfikatorze nie ma zapisów co wolno, a tylko jaka kara należy się za wykroczenie

 

Mamy tu policjantów, szkoda że nie potwierdzą albo zaprzeczą rewelacją Kolegi 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Koonrad napisał:

 

Widziałeś ten wpis ? 

Bo jak na razie ktos coś usłyszał i dostał mandat

A @Zuraw wrzuca cytat z innego dokumentu, twierdząc że to z taryfikatora.

IMO @K3 ma rację, bo w taryfikatorze nie ma zapisów co wolno, a tylko jaka kara należy się za wykroczenie

 

Mamy tu policjantów, szkoda że nie potwierdzą albo zaprzeczą rewelacją Kolegi 

 

Jak należy wam napisać, żebyscie zrozumieli, że to, co mają policjanci to skrócona wersja  wyciąg / wersja uproszczona (wymyślcie sobie inna nazwę) tyfikatora, który czytacie w necie? I w tej skróconej wersji błędny zapis! Przytaczanie tutaj taryfikatora nie ma najmniejszego sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2019 o 22:08, Danielpoz. napisał:

Mam nawet regulacje w aucie siły hamowania przyczepy( chodzi tonaż) . przyczepa to podłodziowa 2 osiówka oczywiście też z usa.


Czy jest spełniony warunek - siła hamowania kół przyczepy zależna od ciśnienia w układzie hamulcowym pojazdu ciągnącego - tak jak to jest w samochodach ciężarowych z pneumatycznymi (lub mieszanymi) układami hamulcowymi?

Innymi słowy - wjeżdżamy na rolki na SKP i da się siłę hamowania przyczepy dozować płynnie pedałem hamulca w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2019 o 19:56, Zuraw napisał:

 

Jak należy wam napisać, żebyscie zrozumieli, że to, co mają policjanci to skrócona wersja  wyciąg / wersja uproszczona (wymyślcie sobie inna nazwę) tyfikatora, który czytacie w necie? I w tej skróconej wersji błędny zapis! Przytaczanie tutaj taryfikatora nie ma najmniejszego sensu...

 

Wcześniej twierdziłeś, że to jest w taryfikatorze. Teraz wymyśliłeś "wersję skróconą" taryfikatora... ;l

Weź się zdecyduj...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2019 o 21:51, Chooper napisał:

 

ja mam DMC pojazdu 3150kg + 3500kg na haku, ale jak rozumiem, na B chyba nawet małej dwukółki nie mogę podpiąć.

 

BTW jak rozumiem B96 też mi niewiele pomoże gdybym chciał coś zaczepić na hak bo wtedy nie mogę wyjść poza 4200kg? 

Na kat B mozesz prowadzic zestaw zlozony z holownika ktorego max DMC nie przekracza 3500kg + przyczepa lekka (750kg), lekka mozesz prowadzic zawsze.

 

Art. 6.

1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:

[…]

6) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,

b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,

 

Czyli jedziesz sobie busem DMC 3490kg i holujesz przyczepke lekka (max 750kg) na PJ kat. B

Edytowane przez Lcf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2019 o 19:56, Zuraw napisał:

 

Jak należy wam napisać, żebyscie zrozumieli, że to, co mają policjanci to skrócona wersja  wyciąg / wersja uproszczona (wymyślcie sobie inna nazwę) tyfikatora, który czytacie w necie? I w tej skróconej wersji błędny zapis! Przytaczanie tutaj taryfikatora nie ma najmniejszego sensu...

 

Problemem jest to, że nie rozumiesz tego co pisze do CIebie @K3 bo zafiksowałeś się.

Tłumaczy dokładnie, że w taryfikatorze nie ma zapisu o którym piszesz. Tam jest tylko tabela wykroczeń, punkty karne i kwota mandatu.

Mylisz taryfikator z ustawą o kierujących. 

Dlatego @K3 prosi o zdjęcie tego taryfikatora, który rzekomo widziałeś, bo wie że nie jesteś w stanie dostarczyć takiego zdjęcia, bo po prostu nie ma tam takiego zapisu.

 

Robisz gówno burzę ze swojej błędnej interpretacji.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2019 o 14:01, Dembu napisał:

 

Problemem jest to, że nie rozumiesz tego co pisze do CIebie @K3 bo zafiksowałeś się.

Tłumaczy dokładnie, że w taryfikatorze nie ma zapisu o którym piszesz. Tam jest tylko tabela wykroczeń, punkty karne i kwota mandatu.

Mylisz taryfikator z ustawą o kierujących. 

Dlatego @K3 prosi o zdjęcie tego taryfikatora, który rzekomo widziałeś, bo wie że nie jesteś w stanie dostarczyć takiego zdjęcia, bo po prostu nie ma tam takiego zapisu.

 

Robisz gówno burzę ze swojej błędnej interpretacji.

 

Następny.... :facepalm: Weźże chłopie przeczytaj na spokojnie co dokładnie napisałem, bo naprawdę nie chce mi się tłumaczyć tego raz jeszce specjalnie dla ciebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2019 o 23:18, Zuraw napisał:

Czy już pisałem, że nie rozumiesz absolutnie nic z tego, co czytasz?

Ty nie rozumiesz tego co piszesz. Wstaw foto tego rzekomego taryfikatora i sprawa będzie jasna. Dopóki go nie wstawisz to robisz z siebie [...]

Edytowane przez AkuQ
proszę o zachowanie kultury wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2019 o 23:21, Dembu napisał:

Ty nie rozumiesz tego co piszesz. Wstaw foto tego rzekomego taryfikatora i sprawa będzie jasna. Dopóki go nie wstawisz to robisz z siebie [...]

Czy ty myślisz, że policjanci czekają na mnie tuż po wyjściu z domu, żeby mi pokazać co mają? Ja nie mam czasu SPECJALNIE do nich jeździć. Nawinie się jakiś to zagadam. [...] Nie wierzysz? Podjedź do policji to ci pokaże ci jak to wygląda. Czy to za trudne dla ciebie?

Edytowane przez AkuQ
proszę o zachowanie kultury wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lcf napisał:

@K3

i po co to dalej ciagniesz, badzze tym madrzejszym i ustap🙏🙏, bo chyba widzisz co jest grane

 

Wiesz, gdyby to padło podczas prywatnej rozmowy lub gdzieś indziej, to można olać, skoro rozmówca jest niereformowalny...

Jednakże jesteśmy na dość popularnym forum, ludzie czytają, Google indeksuje...

W takim przypadku lepiej, aby bzdury zostały wyjaśnione i sprostowane, aby potem jeden Janusz z drugim, czytając internet nie nabyli bzdurnego przekonania o prawdzie takich słów...

Nie rozpowszechniajmy "fake news"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuraw oto chodzi w tym taryfikatorze?

Wykroczenie Kwalifikacja prawna wg. kodeksu wykroczeń Naruszone przepisy ruchu drogowego Grzywna w zł Punkty karne
Umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób zasłaniający światła lub urządzenia sygnalizacyjne  art. 97  art. 61 ust. 2 pkt 4  200  0
Umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób zasłaniający tablice rejestracyjne lub inne tablice albo znaki, w które pojazd jest wyposażony  art. 97  art. 61 ust. 2 pkt 4  100  0
Przewożenie ładunku nieoznaczonego lub oznaczonego w niewłaściwy sposób  art. 97  art. 61 ust. 8 w zw. z ust. 9  150  0
Przewożenie ładunku o odrażającym wyglądzie lub wydzielającego odrażającą woń – bez odpowiedniego zabezpieczenia  art. 97  art. 61 ust. 3  20-500  0
Niezabezpieczenie urządzeń służących do mocowania ładunku przed rozluźnieniem się, swobodnym zwisaniem lub spadnięciem podczas jazdy  art. 97  art. 61 ust. 4  200  0
Niezabezpieczenie ładunku umieszczonego na pojeździe przed zmianą położenia lub wywołaniem nadmiernego hałasu  art. 97  art. 61 ust. 3  20-500  0
Naruszenie przepisów o przewozie ładunków sypkich  art. 97  art. 61 ust. 5  150  0
Ciągnięcie przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej większej niż dopuszczalna w odniesieniu do określonego rodzaju pojazdu ciągnącego  art. 97  art. 62 ust. 1  100 - 300  0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.