Skocz do zawartości

Gdzie zamontowalibyście kamerę cofania?


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie Meriva A jak na poniższym zdjęciu. Gdzie zamontowalibyście w nim kamerę cofania? Ramka tablicy rejestracyjnej odpada, bo jest za nisko, a do tego w samochodzie jest hak holowniczy. Przydałoby się wyżej, ale gdzie? Może znacie jakieś niestandardowe rozwiązania? (zdjęcie pożyczone z netu)

 

924124034_;slot=5;filename=eyJmbiI6ImxyeGY1emMzdmYxNTMtT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwNnkxZi1PVE9NT1RPUEwiLCJzIjoiMTYiLCJwIjoiMTAsLTEwIiwiYSI6IjAifV19.W0Zv7C6KyjQ4v7irDZr7AwdNNWIbCDzRDvYLtgywbTQ_rev001.jpg

Edytowane przez Zuraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ZUBERTO napisał:

Jesteś w stanie gdzie indziej ją zamontować niż ramka tablicy rejestracyjnej "żeby w miarę ręce i nogi to miało"?

Przyklejania jest, przykręcana?

Jak nie ramka to chyba pozostaje tylko klamka lub 3-ci stop.

 

Jeszcze nie mam kamery, bo właśnie zastanawiam się jaką kupić pod kątem jej zamocowania. Klamka odpada, a trzeci stop w akim sensie - wkleic ją w plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś element klapy jest plastikowy? Bo jak tak to nawiercić otworek i montować.

Ewentualnie jakiegoś magika, który skróciłby listwę świetlną ze światłem stop i zrobiłby miejsce w tym czerwonym stopie środkowym na wstawienie kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

Czy jakiś element klapy jest plastikowy? Bo jak tak to nawiercić otworek i montować.

Ewentualnie jakiegoś magika, który skróciłby listwę świetlną ze światłem stop i zrobiłby miejsce w tym czerwonym stopie środkowym na wstawienie kamerki.

 

Niestety cała z blachy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zuraw napisał:

 

Niestety cała z blachy jest.

 

No to przerabiałbym trzecie światło stop. Czyli nawiercić mały otworek w kloszu lampy i przerobić listwę w środku tak żeby się zmieściła kamera.

Albo zamontować w środku możliwie najbliżej szyby. Kwestia tylko jak z jakością takiego obrazu.

Edytowane przez spad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Azbest napisał:

trzecie swiatło stop

.... ew można zamontować pod wycieraczką, ale tam nie będzie jak sensownie przeprowadzić przewodu. 

 

To rzeczywiście może się udać :hmm: Z jednej strony jest spryskiwacz, z drugiej można byłoby doprowadzić przewody do kamerki i ja wkleić, przykręcić do plastiku.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania meriva a swiatlo stop

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuraw napisał:

Gdzie zamontowalibyście w nim kamerę cofania?

 

Tak wysoko, żeby patrząc w dół widziała całą szerokość zderzaka.

A jak wysoko? To zależy od kąta widzenia kamery. Zapewne albo pod szybą, albo nad.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 101 napraw na TVN turbo ostatnio Duda montował kamerę właśnie w trzecim świetle stop w jakimś dostawczaku. Wyciął otwór, osadził kamerę na kleju na gorąco a  potem objechał sylikonem. 

Albo takie coś w oświetleniu tablicy

kamera-cofania-dedykowana-do-opel-corsa-astra-meriva-vectra-insignia-zafira.jpg

Edytowane przez Lukass186
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2019 o 20:06, Lukass186 napisał:

W 101 napraw na TVN turbo ostatnio Duda montował kamerę właśnie w trzecim świetle stop w jakimś dostawczaku. Wyciął otwór, osadził kamerę na kleju na gorąco a  potem objechał sylikonem. 

Albo takie coś w oświetleniu tablicy

kamera-cofania-dedykowana-do-opel-corsa-astra-meriva-vectra-insignia-zafira.jpg

 

Tablica jest w porządku, ale nie w przypadku Merivy. Ta rejestrację ma w zderzaku, do tego jest jeszcze hak, ktory zasłaniałby widok z kamery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2019 o 18:26, Zuraw napisał:

Za wąska jest - ręka obejmuje niemal całą jej szerokość. Zdecydowanie odpada.

A moze lepiej zdjac/odkrecic hak jesli sie nie korzysta?

Ja zonie  nad ramka zamontowalem.

Niestety kamerka dosc spora by druciarstwo odwalac w klamce czy stopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To wygląda fatalnie. Taki montaż na odpierdziel żeby był. Mimo wszystko musi to jakoś wyglądać.
pokazałem tylko rodzaj - w sensie że można za tylna szyba zamontować - nie koniecznie musi być ten model kamery i w tym miejscu montowany

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2019 o 21:30, DZIDA napisał:

rzeczywiście macie problemy:

zamontowana03.jpg

 

 

 

Taki sposób montażu kamery cofania jest bezsensowny. To się może sprawdzać jedynie jako dodatkowy tylny rejestrator.

 

Chodzi o to żeby kamera widziała końcówkę zderzaka i "patrzyła w dół" ogarniając jezdnię za samochodem

Druga sprawa że kamery cofania zazwyczaj w nocy doświetlają sobie teren diodami IR - w tym przypadku w nocy zobaczysz wielką białą plamę, bo diody odbiją się w szybie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Azbest napisał:

 

Taki sposób montażu kamery cofania jest bezsensowny. To się może sprawdzać jedynie jako dodatkowy tylny rejestrator.

też

Cytuj

 

Chodzi o to żeby kamera widziała końcówkę zderzaka i "patrzyła w dół" ogarniając jezdnię za samochodem

niekoniecznie:

u mnie kamera widzi krawędz zderzaka, ale po około sekundzie od włączenia wstecznego pojawia sie na dole czarna ramka z ostrzeżeniem, żeby cofać ostrożnie (czy coś w ten deseń) i zasłania zderzak, ale sprawdziłem ile mam miejsca gdy przeszkoda będzie na styku z krawędzią tej ramki i to mi wystarczy - nie muszę widzieć zderzaka - podobnie i tu - trzeba by było sprawdzić po zamontowaniu ile miejsca jest do przeszkody, gdy będzie ona przy krawędzi ekranu - może akurat będzie w sam raz...

 

Cytuj

Druga sprawa że kamery cofania zazwyczaj w nocy doświetlają sobie teren diodami IR - w tym przypadku w nocy zobaczysz wielką białą plamę, bo diody odbiją się w szybie. 

a z tym to różnie - są i takie z IR a są i bez IR

do wyboru do koloru

 

zresztą dla autora watku już tu wszystkie opcje przedstawiono:

od P&P: w ramkę rejestracji, w podświetlenie rejestracji i za tylną szybę

po mniejsze lub większe cięcie: np: w STOP

 

teraz niech on sobie wybiera co mu pasuje 

Edytowane przez DZIDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg allegro kamerka do Merivy jest taka sama jak do innych opli - np astry czy vectry

Kosztuje na allegro ok 60zl. U Chinczyka 7$. Z tą zaletą, ze w PL drozej ale jak masz smarta to zwrocisz za free.

Innego miejsca niz rejestracja nie widze. I o ile w ramce bedzie patrzyla wprost na hak, to ta w lampce jest z boku wiec cos tam bedzie widac, te kamerki maja szeroki kąt widzenia.

 

He3a84d66072f4745a697fed7dce28befE.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2019 o 18:02, Zuraw napisał:

est sobie Meriva A jak na poniższym zdjęciu.

 

To Opel. Nie ma już gotowej jakiejś dziury z rdzy, przygotowaną na tą kamerę? :);]

Edytowane przez kravitz
  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Schowaj to ty takie glupie pomysly do kieszeni. Od samego trzasniecia klapa ta kamerka odpadnie.
ta... z całą szybą pewnie i połowa klapy oraz 2 tylnymi błotnikami

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 17:54, Filipfm napisał:

Wg allegro kamerka do Merivy jest taka sama jak do innych opli - np astry czy vectry

Kosztuje na allegro ok 60zl. U Chinczyka 7$. Z tą zaletą, ze w PL drozej ale jak masz smarta to zwrocisz za free.

Innego miejsca niz rejestracja nie widze. I o ile w ramce bedzie patrzyla wprost na hak, to ta w lampce jest z boku wiec cos tam bedzie widac, te kamerki maja szeroki kąt widzenia.

 

He3a84d66072f4745a697fed7dce28befE.jpg

 

 

 

 

Cholera wie co to fizycznie za kamera i co ona sobą reprezentuje. Trochę strach brać tak w ciemno :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.11.2019 o 18:30, Zuraw napisał:

 

Niestety cała z blachy jest.

 

W blasze się także doskonale wierci, co nie raz praktykowałem (choć raczej na dachu pod anteny CB)

A co do kamerki, to nie można jej jakoś przykleić do szyby od środka?

 

... a jak strach wiercić, to zapewne są i tak dziurki pod plastikowe "chromowane" emblematy OPEL MERIVA

Edytowane przez wald0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.