Skocz do zawartości

prąd "miga" w bloku


Jerzyk_

Rekomendowane odpowiedzi

stan instalacji nie za bardzo znany, ale miedziana

 

co jakiś czas "mrygną" żarówki w całym mieszkaniu, rzadziej, raz na kilka dni" na kilkadziesiąt sekund się wszystko wyłącza a potem działa jakby nigdy nic

nie ma na to wpływu ilość podłączonych urządzeń ani ich prądożerność

po kolei odłączałem mikrofalę, kuchenkę, lodówkę - i co jakiś czas żarówki migną

bezpieczniki sprawdziłem, poruszałem nimi i niby nic się nie dzieje

 

zacznę od zgłoszenia w spóldzielni wymianę bezpiecznika od mieszkania, ale nie wiem czy to pomoże

 

moja wiedza na temat elektryki jest jak na amatora przyzwoita czyli jak znajdę usterkę to bez problemu usunę

 

tylko nie bardzo wiem jak zacząć szukać, bo proste tematy wyeliminowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem coś takiego w bloku, siedziałem z miernikiem i szukałem. Jak już udało się stwierdzić, że to poza moim mieszkaniem to ściągnąłem ze wspólnoty elektryka i szukaliśmy razem (jakieś tam podstawy podstaw z elektryki mam). Okazało się, że w klatce obok (dwie klatki na segment, rozdzielnica tylko w jednej) na wyłączniku głównym iskrzyło na połączeniach. Co najlepsze - dyskotekę miał każdy na tym pionie w obu klatkach, nikt nie zgłosił, a mogło się skończyć pożarem.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, alvin napisał:

Okazało się, że w klatce obok (dwie klatki na segment, rozdzielnica tylko w jednej) na wyłączniku głównym iskrzyło na połączeniach.

 

tu okazalo się to samo, wypaliło się gniazdo bezpiecznika w rozdzielni w piwnicy

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Przerabiałem coś takiego w bloku, siedziałem z miernikiem i szukałem. Jak już udało się stwierdzić, że to poza moim mieszkaniem to ściągnąłem ze wspólnoty elektryka i szukaliśmy razem (jakieś tam podstawy podstaw z elektryki mam). Okazało się, że w klatce obok (dwie klatki na segment, rozdzielnica tylko w jednej) na wyłączniku głównym iskrzyło na połączeniach. Co najlepsze - dyskotekę miał każdy na tym pionie w obu klatkach, nikt nie zgłosił, a mogło się skończyć pożarem.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


u mnie było podobnie w nowym mieszkaniu... na klatce przy moim głównym bezpieczniku kabel się ruszał i nie stykal idealnie. Spółdzielnia po zgłoszeniu poprawiła

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.