Skocz do zawartości

Android auto - kto używa?


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

U mnie podpięty do Media Nav Evolution zaktualizowany do najnowszej wersji. Po dniu od zainstalowania przestają działać komendy głosowe, przy uruchamianiu świateł awaryjnych ekran się rozjaśnia i przyciemnia w rytm kierunkowskazów 😁  Aplikacja wcześniej sama z siebie się wyłączała (pomogła podmiana na oryginalny kabel).

Dodam że oryginalne oprogramowanie Media Nav Evolution działa bez uwag.

 

Ktoś ma podobny problem? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał:

Uzywam od 2 lat praktycznie codziennie. Kilka razy musialem przeinstalowac bo sie przestawal laczyc z autem, ale poza tym zadnych problemow. Gdyby jeszcze sie przez BT laczyl a nie kabel to by bylo super.

 

Już wchodzi AA bezprzewodowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam przy okazji AA czy w trakcie korzystania z map Google macie na ekranie samochodu ikonkę prędkości i dostęp do zgłaszania zdarzeń.

U mnie na ekranie telefonu są te funkcje a jak wyświetlę ekran na samochodzie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rafaltd napisał:

A ja zapytam przy okazji AA czy w trakcie korzystania z map Google macie na ekranie samochodu ikonkę prędkości i dostęp do zgłaszania zdarzeń.

U mnie na ekranie telefonu są te funkcje a jak wyświetlę ekran na samochodzie tego nie ma.

 

Nie mam, podobnie jest z Yanosikiem. Na telefonie przy odpalonych GM działa w tle ikona, na ekranie w samochodzie nic się nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja namiętnie korzystam z map Googla i non-stop ze Spotify.

U mnie we Fiaciku wszystko działa bez problemu, płynnie, szybko. 

Super rozwiązanie, nie wyobrażam sobie powrotu do auta bez AA.

Potwierdzam że funkcje GM okrojone. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukass186 napisał:

Witam,

U mnie podpięty do Media Nav Evolution zaktualizowany do najnowszej wersji. Po dniu od zainstalowania przestają działać komendy głosowe, przy uruchamianiu świateł awaryjnych ekran się rozjaśnia i przyciemnia w rytm kierunkowskazów 😁  Aplikacja wcześniej sama z siebie się wyłączała (pomogła podmiana na oryginalny kabel).

Dodam że oryginalne oprogramowanie Media Nav Evolution działa bez uwag.

 

Ktoś ma podobny problem? 😉

Komendy wcięło kilka dni temu, pisałem o tym na SV.

Migania nie zauważyłem, może to problem z autem/urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam.Pociognę temat mam Oktavie 3 2018r.AA po zainstalowaniu na tel.nie za nowym bo z 5letnim asusie z androidem 6.0.1 łącznie jest działa to miarowo,ale czasami gubi sygnał gps. No i spóźnia się tzn.wskazuje z 100m do tyłu(jestem na rondzie a na.ekranie strzałka jest sporo przed...

Dotychczas podmieniałem kable usb bez zmian,zainstalowałem na tel.LG apkę ale niestety Skoda nie chce się połączyć z AA co dziwne to LG nowszy od asusa.Jakieś porady?nowy telefon?bo już myślę na jakim xiomi coś tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, robert2609 napisał:

Witam.Pociognę temat mam Oktavie 3 2018r.AA po zainstalowaniu na tel.nie za nowym bo z 5letnim asusie z androidem 6.0.1 łącznie jest działa to miarowo,ale czasami gubi sygnał gps. No i spóźnia się tzn.wskazuje z 100m do tyłu(jestem na rondzie a na.ekranie strzałka jest sporo przed...

Dotychczas podmieniałem kable usb bez zmian,zainstalowałem na tel.LG apkę ale niestety Skoda nie chce się połączyć z AA co dziwne to LG nowszy od asusa.Jakieś porady?nowy telefon?bo już myślę na jakim xiomi coś tam...

 

Chyba AA dziala od Androida 7.0, ale nie jestem pewien. W kazym razie 6.0 to na pewno juz zabytek i pewnie dlatego dziala niestabilnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Czy macie problem ze zczytywaniem ekranu dotykowego ?

W aucie system OEM działa super, jest responsywny i nawet przy delikatnym dotyku wszystko jest ok. Przy AA i np "telefonie" mam nie raz problem żeby przewinąć kontakty czy wybrać ten jeden z nich. Nie działa to tak jak w aucie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

BTW. Czy macie problem ze zczytywaniem ekranu dotykowego ?

W aucie system OEM działa super, jest responsywny i nawet przy delikatnym dotyku wszystko jest ok. Przy AA i np "telefonie" mam nie raz problem żeby przewinąć kontakty czy wybrać ten jeden z nich. Nie działa to tak jak w aucie :hmm:

 

To mocno zalezy od telefonu. Na starym Samsungu muli jak cholera, zacina sie, nie reaguje na dotyk, na nowym Xiaomi dziala idealnie, tak jak na systemie OEM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał:

 

To mocno zalezy od telefonu. Na starym Samsungu muli jak cholera, zacina sie, nie reaguje na dotyk, na nowym Xiaomi dziala idealnie, tak jak na systemie OEM. 

Hmm mam S10 i tel działa idealnie.

Poza tym nie chodzi tu o mulenie tylko tj ekran byl niedokładny i nie łapał za każdym razem, np wciskam kontakt a on mi przewija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

Mam, nie używam. Fabryczna nawigacja jest lepsza, nie trzeba się bawić kabelkami a sam interfejs AA jest brzydki i ograniczony.

 

ale nawigacja Ci kawałów nie poopowiada i nie przeczyta wiadomości z Whatsapp :) a kabel się przydaje jak trzeba podładować tel. No i super sprawa jest synchronizacja historii i adresów w google.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

ale nawigacja Ci kawałów nie poopowiada

 

AA opowiada kawały? 8]

 

1 minutę temu, sherif napisał:

i nie przeczyta wiadomości z Whatsapp :)

 

No fakt. Czyta tylko SMSy. Ale za to nie zna polskiego i czyta tylko po angielsku, co z powodzeniem zastępuje opowiadanie kawałów i czytanie w jednym.

;l

 

1 minutę temu, sherif napisał:

a kabel się przydaje jak trzeba podładować tel.

 

Ładuję bezprzewodowo zwykle.

 

1 minutę temu, sherif napisał:

No i super sprawa jest synchronizacja historii i adresów w google.

 

No, to jest fajne. Ale tu mam pewną protezę - Jag ma własną aplikację, w której można sobie wytyczyć trasę lub dodać cele w komputerze lub telefonie. Ona się synchronizuje z autem, więc wszystko potem już jest. Nie działa tak dobrze jak google, ale na tyle sensownie że mi aż tak mocno googla nie brakuje żeby się na AA przełączać.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ryb napisał:

AA opowiada kawały? 

w połączeniu z asystentem

 

26 minut temu, Ryb napisał:

No fakt. Czyta tylko SMSy. Ale za to nie zna polskiego i czyta tylko po angielsku, co z powodzeniem zastępuje opowiadanie kawałów i czytanie w jednym.

 

próbowałeś zmienić język :phi: ?

27 minut temu, Ryb napisał:

Ładuję bezprzewodowo zwykle.

to zazwyczaj wolne rozwiązanie

27 minut temu, Ryb napisał:

No, to jest fajne. Ale tu mam pewną protezę - Jag ma własną aplikację, w której można sobie wytyczyć trasę lub dodać cele w komputerze lub telefonie. Ona się synchronizuje z autem, więc wszystko potem już jest. Nie działa tak dobrze jak google, ale na tyle sensownie że mi aż tak mocno googla nie brakuje żeby się na AA przełączać.

Wiem, miałem to samo w poprzednim Volvo .. może w tym też to jest, użyłem może dwa razy i IMHO nie jest to wygodne (trzeba wejść w apkę /stronę podać vin/zalogować się wybrać adres na średnio intuicyjnej mapie). Wolę powiedzieć "Prowadź do .. " i tyle lub w polu szukaj odrazy pokazuje mi historię co wyszukiwałem na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ryb napisał:

Mam, nie używam. Fabryczna nawigacja jest lepsza, nie trzeba się bawić kabelkami a sam interfejs AA jest brzydki i ograniczony.

 

Rozumiem, ze do navi masz sima i live traffic? Jesli tak, to super i GM faktycznie moze byc zbedna.

 

W przeciwnym wypadku wszystkie te fabryczne navi sa o kant d..y rozbic bez biezacych danych o ruchu. Ja swojej ani razu nie uzylem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Rozumiem, ze do navi masz sima i live traffic? Jesli tak, to super i GM faktycznie moze byc zbedna.

 

W przeciwnym wypadku wszystkie te fabryczne navi sa o kant d..y rozbic bez biezacych danych o ruchu. Ja swojej ani razu nie uzylem.

Sim do tego nie zawsze potrzebny. W poprzednim Volvo podawało info o korkach i zaznaczało kolorami jak w GM na podstawie informacji TMC i działało to o dziwo dobrze.

W obecnym ściąga przez net, więc sim jest potrzebny lub udostępnione połączenie. BWM kilka lat temu ściągało dane z innych aut i pokazowało na tej zasadzie ruch. Także, rozwiązania są różne i mogą jedynie zbliżyć się do danych GM lub być takie same (Audi). Na trasie to jest wystarczające ale w mieście nie reaguje to tak szybko jak dane z GM.

Co do opinii @Ryb zgodzę się za to, że interfejs GM pozostawia wiele do życzenia i nie jest tak czytelny i fajny jak te (niektóre) OEM.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zinger napisał:

Rozumiem, ze do navi masz sima i live traffic? Jesli tak, to super i GM faktycznie moze byc zbedna.

 

W przeciwnym wypadku wszystkie te fabryczne navi sa o kant d..y rozbic bez biezacych danych o ruchu. Ja swojej ani razu nie uzylem.

 

Mam SIMa i pakiet usług online, z danymi o ruchu włącznie. Inaczej rzeczywiście nie byłaby to żadna konkurencja do AA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sherif napisał:

w połączeniu z asystentem

 

:ok:

 

23 godziny temu, sherif napisał:

próbowałeś zmienić język :phi: ?

 

Tak, wszystko jest po polsku ale obsługi głosowej (w obie strony) nie ma w naszym języku.

 

23 godziny temu, sherif napisał:

to zazwyczaj wolne rozwiązanie

 

Owszem, ale zwykle wystarczy a jest bardzo wygodne.

 

23 godziny temu, sherif napisał:

Wiem, miałem to samo w poprzednim Volvo .. może w tym też to jest, użyłem może dwa razy i IMHO nie jest to wygodne (trzeba wejść w apkę /stronę podać vin/zalogować się wybrać adres na średnio intuicyjnej mapie). Wolę powiedzieć "Prowadź do .. " i tyle lub w polu szukaj odrazy pokazuje mi historię co wyszukiwałem na kompie.

 

U mnie jest to dość łatwe, bo apka jest już spięta z samochodem. Sama mapa to here, więc dość intuicyjna i dokładna. Ustawiasz cel w aplikacji a w aucie on już sam się pojawia - nie trzeba nic robić. To akurat bardzo dobrze rozwiązali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze do navi masz sima i live traffic? Jesli tak, to super i GM faktycznie moze byc zbedna.
 
W przeciwnym wypadku wszystkie te fabryczne navi sa o kant d..y rozbic bez biezacych danych o ruchu. Ja swojej ani razu nie uzylem.
Tyle że ten OEM ciągnie live traffic z systemu producenta lub co najwyżej z jakiejś subskrypcji tomtoma. Tam próbka to 1/20 tego czym operuje Google Maps.

tapatalked

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ⠀ napisał:

Tyle że ten OEM ciągnie live traffic z systemu producenta lub co najwyżej z jakiejś subskrypcji tomtoma. Tam próbka to 1/20 tego czym operuje Google Maps.
 

 

Mam porównanie bo dużo jeżdżę i dość często sprawdzam różne nawigacje. I akurat IMO TomTom miażdży GM (i innych też) zarówno pod względem dokładności szacowania korków jak i jakości wytyczanych objazdów. Kiepskie ma za to wyszukiwanie i bazę POI ale my tu nie o tym.

U mnie siedzi Here więc z livetraffic jest całkiem nieźle ale nadal nie dorównuje temu co potrafi TomTom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam porównanie bo dużo jeżdżę i dość często sprawdzam różne nawigacje. I akurat IMO TomTom miażdży GM (i innych też) zarówno pod względem dokładności szacowania korków jak i jakości wytyczanych objazdów. Kiepskie ma za to wyszukiwanie i bazę POI ale my tu nie o tym.
U mnie siedzi Here więc z livetraffic jest całkiem nieźle ale nadal nie dorównuje temu co potrafi TomTom.
No to ja mam zupełnie inne zdanie w tym temacie.

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2020 o 12:25, robert2609 napisał:

Witam.Pociognę temat mam Oktavie 3 2018r.AA po zainstalowaniu na tel.nie za nowym bo z 5letnim asusie z androidem 6.0.1 łącznie jest działa to miarowo,ale czasami gubi sygnał gps. No i spóźnia się tzn.wskazuje z 100m do tyłu(jestem na rondzie a na.ekranie strzałka jest sporo przed...

Dotychczas podmieniałem kable usb bez zmian,zainstalowałem na tel.LG apkę ale niestety Skoda nie chce się połączyć z AA co dziwne to LG nowszy od asusa.Jakieś porady?nowy telefon?bo już myślę na jakim xiomi coś tam...

5 letni smartfon to tak jakbyś jeździł Octavią I, a nie III po lifcie. Kup świeży telefon i będzie przyjemnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ryb napisał:

Tak, wszystko jest po polsku ale obsługi głosowej (w obie strony) nie ma w naszym języku.

8] nie masz obsługi polskiego w telefonie ?

5 godzin temu, Ryb napisał:

U mnie jest to dość łatwe, bo apka jest już spięta z samochodem. Sama mapa to here, więc dość intuicyjna i dokładna. Ustawiasz cel w aplikacji a w aucie on już sam się pojawia - nie trzeba nic robić. To akurat bardzo dobrze rozwiązali.

Tak u mnie też był here i też apka, ale jakieś to słabe dla mnie było i zajmowało zdecydowanie dłuzej czasu niż GM.

 

5 godzin temu, ⠀ napisał:

Tyle że ten OEM ciągnie live traffic z systemu producenta lub co najwyżej z jakiejś subskrypcji tomtoma. Tam próbka to 1/20 tego czym operuje Google Maps.

Kiedyś w BMW u szefa NL zobaczyłem jak fajnie obrazuje korki i jak dużo jest dodatkowych info w stosunku to 5ki kolegi w pl. Okazało się, że system czerpie info z poruszających się aut tego producenta, co wyjaśniało czasem praktycznie zerowe informacje (system dopiero wszedł wtedy w nowych BMW) :)

5 godzin temu, Ryb napisał:

U mnie siedzi Here więc z livetraffic jest całkiem nieźle ale nadal nie dorównuje temu co potrafi TomTom.

Im większa dynamika (duże miasta) tym ten system bardziej odbiega od rzeczywistości czy GM.

IMHO najlepiej sprawdza się Naviexpert, bo ma więcej źródeł niż GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA to chyba jedyna opcja której kupna żałuję. To jest po prostu upierdliwe. Miałem nawet plan by mieć na stałe podłączony specjalny telefon, ale odechciało mi się. Wbudowana nawi jest lepsza, nawet jeśli mniej aktualna, to wygodniejsza w użyciu (wyświetla się między zegarami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2020 o 22:30, mrBEAN napisał:

5 letni smartfon to tak jakbyś jeździł Octavią I, a nie III po lifcie. Kup świeży telefon i będzie przyjemnie ;) 

Własnie tak zrobiłem sprawiłem sobie nowy telefon :oki:w między czasie podpiąłem inny nowszy  jest ok.Czekam do wtorku na telefonik.:jem: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2019 o 17:00, Lukass186 napisał:

Witam,

U mnie podpięty do Media Nav Evolution zaktualizowany do najnowszej wersji. Po dniu od zainstalowania przestają działać komendy głosowe, przy uruchamianiu świateł awaryjnych ekran się rozjaśnia i przyciemnia w rytm kierunkowskazów 😁  Aplikacja wcześniej sama z siebie się wyłączała (pomogła podmiana na oryginalny kabel).

Dodam że oryginalne oprogramowanie Media Nav Evolution działa bez uwag.

 

Ktoś ma podobny problem? 😉

Ja mam inny. Niestety AA nie ogarnia dualsima w związku z czym połączenia zawsze trzeba wywoływać z poziomu telefonu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lupus napisał:

Ja mam inny. Niestety AA nie ogarnia dualsima w związku z czym połączenia zawsze trzeba wywoływać z poziomu telefonu.

Zainstaluj aplikację DUAL SIM SELECTOR i tam możesz sobie ustawić do jakich numerów (grup), z jakiej karty, przez bluetooth czy bez ma wybierać dana kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

BMW nie przewidzialo, ze user moze miec androida i mi nie dziala :facepalm: Podobno nowe wersje juz to beda obslugiwac. Apple car play dziala dobrze. Choc z tego co czytalem android ma wieksza funkcjonalnosc.

Dlatego m.in zrezygnowałem z BMW. W 3GT system multimedialny obsługiwał tylko Car audio :facepalm:, tak było w 2019r.

Chociaż z drugiej strony ostatnio widziałem w markecie Car Play, może da sie to zainstalować na Androidzie :hmm:

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Dlatego m.in zrezygnowałem z BMW. W 3GT system multimedialny obsługiwał tylko Car audio :facepalm:, tak było w 2019r.

Chociaż z drugiej strony ostatnio widziałem w markecie Car Play, może da sie to zainstalować na Androidzie :hmm:

W nowych modelach podobno jest ja mam poprzednia 3ke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2020 o 11:52, wujek napisał:

BMW nie przewidzialo, ze user moze miec androida i mi nie dziala :facepalm: Podobno nowe wersje juz to beda obslugiwac. Apple car play dziala dobrze. Choc z tego co czytalem android ma wieksza funkcjonalnosc.

 

Przewidziało. Otwieranie drzwi przez NFC działa tylko z Androidem. Za to jak już wsiądziesz to multimedia pracują tylko z ajfonem. I słusznie bo jak kogoś stać na BMW to stać go też na dwa telefony przecież.

;l

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Przewidziało. Otwieranie drzwi przez NFC działa tylko z Androidem. Za to jak już wsiądziesz to multimedia pracują tylko z ajfonem. I słusznie bo jak kogoś stać na BMW to stać go też na dwa telefony przecież.

;l

W nowym ios będzie dostępne otwieranie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w każdej aktualizacji AA coś spitolą. A to komendy nie działają, a to czyta po angielsku, to znowu spotify się nie odpala ;)

Ale generalnie nie wyobrażam sobie już auta bez tej funkcji. Nawet telefon ładuję co parę dni bo mi się 2 razy dziennie podładowuje na kablu w aucie ;)

Używam Waze z racji społeczności i ostrzeżeń, a także informacjach o ograniczeniach prędkości na ekranie, ale całkowicie zgadzam się z formatem że w porównaniu z GM wyniki wyszukiwania czasami bywają totalnie z tyłka, z opóźnieniem reaguje na zmianę warunków na drodze i baza adresów jakby mniejsza. Jest to o tyle niepojęte że waze jest własnością google i powinny jechać na tym samym silniku i danych...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaruga napisał:

Jest to o tyle niepojęte że waze jest własnością google i powinny jechać na tym samym silniku i danych...

 

Własnością Google to zostało żeby nie zostać czyjąś inną własnością ;) - na przykład cukierberga.

I Google raczej importuje dane i inne pomysły, niż je eksportuje, bo ma - jak by nie było - własną, konkurencyjną nawigację :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyta po angielsku i komendy głosowe raz działają raz nie a czasem połowicznie. Klikasz przycisk komend, mówisz co chcesz zrobić on mieli przez 10 sekund i cisza. Albo napisze głosowo sms, daje komendę głosową "wyślij" i cisza, nic się nie wysłało 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.