Skocz do zawartości

Android auto - kto używa?


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, leszcz napisał:

Rozumiem że w tych dopiero wchodzących do sprzedaży?

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

Passat, Kamiq, Scala, SuperB IV itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2020 o 12:25, robert2609 napisał:

Witam.Pociognę temat mam Oktavie 3 2018r.AA po zainstalowaniu na tel.nie za nowym bo z 5letnim asusie z androidem 6.0.1 łącznie jest działa to miarowo,ale czasami gubi sygnał gps. No i spóźnia się tzn.wskazuje z 100m do tyłu(jestem na rondzie a na.ekranie strzałka jest sporo przed...

Dotychczas podmieniałem kable usb bez zmian,zainstalowałem na tel.LG apkę ale niestety Skoda nie chce się połączyć z AA co dziwne to LG nowszy od asusa.Jakieś porady?nowy telefon?bo już myślę na jakim xiomi coś tam...

A nie masz telefonu w jakimś pokrowcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Odgrzebie trochę. 

 

Czy u Was na ekranie samochodu w Google Maps widzicie zdarzenia drogowe albo możecie je dodawać jak można to robić na telefonie? 

Przydałyby się taka funkcja, chyba zostanie mi opcja Google Maps na AA a Yanosik na telefonie tylko nie wiem czy będzie działać. 

 

Minęło 4 miesiące od ostatniego wpisu o czytaniu wiadomości po angielsku i nadal się nic nie zmieniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lukass186 napisał:

Odgrzebie trochę. 

 

Czy u Was na ekranie samochodu w Google Maps widzicie zdarzenia drogowe albo możecie je dodawać jak można to robić na telefonie? 

Przydałyby się taka funkcja, chyba zostanie mi opcja Google Maps na AA a Yanosik na telefonie tylko nie wiem czy będzie działać. 

 

Minęło 4 miesiące od ostatniego wpisu o czytaniu wiadomości po angielsku i nadal się nic nie zmieniło 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukass186 napisał:

Odgrzebie trochę. 

 

Czy u Was na ekranie samochodu w Google Maps widzicie zdarzenia drogowe albo możecie je dodawać jak można to robić na telefonie? 

Przydałyby się taka funkcja, chyba zostanie mi opcja Google Maps na AA a Yanosik na telefonie tylko nie wiem czy będzie działać. 

 

Minęło 4 miesiące od ostatniego wpisu o czytaniu wiadomości po angielsku i nadal się nic nie zmieniło 

 

W Androidzie 10 nie trzeba osobno instalować Android Auto, jest od razu w pakiecie. I po polsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wladmar napisał:

 

W Androidzie 10 nie trzeba osobno instalować Android Auto, jest od razu w pakiecie. I po polsku. 

W Huaweiu  P30 musiałem doinstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie trochę. 
 
Czy u Was na ekranie samochodu w Google Maps widzicie zdarzenia drogowe albo możecie je dodawać jak można to robić na telefonie? 
Przydałyby się taka funkcja, chyba zostanie mi opcja Google Maps na AA a Yanosik na telefonie tylko nie wiem czy będzie działać. 
 
Minęło 4 miesiące od ostatniego wpisu o czytaniu wiadomości po angielsku i nadal się nic nie zmieniło 
Nie. Chyba nawet prędkości nie pokazuje.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukass186 napisał:

Czy u Was na ekranie samochodu w Google Maps 

 

Nie używam Google Maps, głównie z powodu subiektywnej jakości map. Raz chciałem dojechać do stacji benzynowej na S7. Dojechałem 50 m od niej, z tyłu, za płot. Potem musiałem zrobić jeszcze 4 km ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kiziuk napisał:

 

Nie używam Google Maps, głównie z powodu subiektywnej jakości map. Raz chciałem dojechać do stacji benzynowej na S7. Dojechałem 50 m od niej, z tyłu, za płot. Potem musiałem zrobić jeszcze 4 km ;]

Tez tak miałem :) a w zbiorniku opary.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wladmar napisał:

 

No to dziwne. Ale instalowałeś z APK, czy sam ściągnął po podłączeniu do auta? 

Nawet nie próbowałem podłączyc przed instalacją. Ściągnołem apk, zainstalowałem i dopiero podłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gilbert3 napisał:

Fajnie, tylko waze korzysta z subiektywnej jakości map Google

 

Waze korzysta z subiektywnej jakości map, które ktoś narysował w oparciu o jakiś podkład lub z natury - to już sprawa drugorzędna. Ale nie korzysta bezpośrednio z map Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Waze korzysta z subiektywnej jakości map, które ktoś narysował w oparciu o jakiś podkład lub z natury - to już sprawa drugorzędna. Ale nie korzysta bezpośrednio z map Google.
Dziwne, mnie prowadzi zawsze identycznie jak gm. Stąd prosty wniosek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gilbert3 napisał:

Dziwne, mnie prowadzi zawsze identycznie jak gm.

 

A jak ma prowadzić, skoro generalnie siatka dróg jest jedna? Różnice tkwią w szczegółach.

 

23 minuty temu, jakubek napisał:

Brak asystenta pasa i bardzo słaby Traffic - mało użytkowników.

 

Użytkowników jest faktycznie niewiele w porównaniu z takim Yanosikiem :phi: ale ja akurat preferuję w stosunku do GM.

Asystent pasa ruchu albo już jest, albo za chwilę będzie - w edytorze od kilku tygodni jest możliwość edycji tych danych. Więc może przy kolejnej aktualizacji stabilnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lukass186 napisał:

Odgrzebie trochę. 

 

Czy u Was na ekranie samochodu w Google Maps widzicie zdarzenia drogowe albo możecie je dodawać jak można to robić na telefonie? 

Przydałyby się taka funkcja, chyba zostanie mi opcja Google Maps na AA a Yanosik na telefonie tylko nie wiem czy będzie działać. 

 

Minęło 4 miesiące od ostatniego wpisu o czytaniu wiadomości po angielsku i nadal się nic nie zmieniło 

Tak, pokazuje i informuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kiziuk napisał:

Asystent pasa ruchu albo już jest, albo za chwilę będzie - w edytorze od kilku tygodni jest możliwość edycji tych danych. Więc może przy kolejnej aktualizacji stabilnej wersji.

 

Gdzie - oprócz wgrania i sprawdzenia "na żywo " znaleźć info czy jest już w wersji stabilnej czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jakubek napisał:

Gdzie - oprócz wgrania i sprawdzenia "na żywo " znaleźć info czy jest już w wersji stabilnej czy nie ?

 

Z tym jest różnie. Teoretycznie w sklepie Play przy danej wersji. Ale developerzy zamiast listy poprawek często wrzucają tam jakieś durne teksty marketingowe ;) 

Ewentualnie na forum Waze, ale dawno tam nie zaglądałem :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gilbert3 napisał:
2 godziny temu, kiziuk napisał:
 
Waze korzysta z subiektywnej jakości map, które ktoś narysował w oparciu o jakiś podkład lub z natury - to już sprawa drugorzędna. Ale nie korzysta bezpośrednio z map Google.

Dziwne, mnie prowadzi zawsze identycznie jak gm. Stąd prosty wniosek...

 

Waze ma inne algorytmy wyznaczania tras niż GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.06.2020 o 17:56, K3 napisał:

 

Czy ta wersja pokazuje na ekranie komunikaty messengera tak, że można je przeczytać i uruchamia automatycznie Yanosika pokazując go na ekranie? I czy nawigacja na ekranie wyświetla prędkość, z którą się poruszamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już wątek rozpoczęty to zapytam; aplikacja w telefonie Spotify wyświetla na ekranie samochodu Okravia 3 lecz nie chce się uruchomić dlaczego? druga sprawa to WhatsApp daję w ustawieniach AU aby był widoczny na ekranie wyświetlacza a nie jest też nie wiem dlaczego? ma ktoś wiedzę jak to uruchomić by zadziałało? z góry dziękuję👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2020 o 23:08, Zuraw napisał:

 

Czy ta wersja pokazuje na ekranie komunikaty messengera tak, że można je przeczytać i uruchamia automatycznie Yanosika pokazując go na ekranie? I czy nawigacja na ekranie wyświetla prędkość, z którą się poruszamy?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zuraw napisał:

Nie na które pytanie? Bo przez chwilę na ekranie pokazywało mi komunikaty meseengera tak, że ożna było je przeczytać.

SMS i whatsapp odczyta głosowo wiadomość, choć od pół roku po aktualizacji w jakimś dziwnym języku, nie mogą tego naprawić :ogien:

Janosik nie działa, prędkości nie wyświetla... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

Yanosik zasadniczo chyba się kończy. Apka na iOS też już coraz gorzej działa.

Android Auto też podobno się kończy. Podobno jest jakaś aktualizacja google map jest teraz na android auto ale jeszcze nie oglądałem.

Przerzuciłem się na fabrycznego tomtoma. Tylko niestety nie ostrzega o przekroczeniach prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 5.07.2020 o 11:48, sdss napisał:

Nie.

 

A jednak tak. Nie rozumiem tylko na jakiej zasadzie się łączy, ale wtedy, gdy pokazuje treść komunikatów nie działa system start@stop - chodzi o to uruchomienie silnika, po kolejnym działa start@stop, le nei czyta komunikatów. Nie wiem jeszcze od czego to zależy, ale pewnie siedzi gdzieś w ustawieniach. Poniżej przykład tej samej wiadomości z messengera i smsa (inne ikonki przy zdjęciu)

 

116434293_323388532149642_1891298869699189437_n.jpg.d9356cb8f880646afb456a52aa2d132b.jpg

 

116722119_3471244782906512_1957025670686510626_n.jpg.3150f48c7290b28bdf90c0894b6c6e99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wujek napisał:

@Zuraw Musi cos byc popsute. Najpierw restet ustawien w aucie, poznie w telefonie. Podlaczyc i sprawdzic. Na konie sprawdzic z innym telefonem.

 

Jeszcze tego nie rozgryzłem, ale zauważyłem, że w moim Partnerze od kolejności uruchomienia zapłonu, silnika, zapięcia pasów zależy czy działa start@stop. Na pewno nie działa, jeśli ruszy się zanim zgaśnie kontrolka silnika, ale wtedy wciąż nie czyta komunikatów. Muszę znależć w końcu tę kombinację i sprawdzić czy jest ona powtarzalna, bo już drugi czy trzeci raz zdarzyła mi się powyższa sytuacja, ale nie pamiętam po jakiej kombinacji wystąpiła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Lagunie będę chciał aktywować AA i Car Play, bo można.

 

Koszt 100zł, albo samodzielna robota, trzeba lekko zmodyfikować interfejs, żeby zagrał z CAN-Multimedia.

 

Renault niestety sobie liczy 50Euro rocznie za dostęp do sieci (w telematyce jest karta SIM), do tego mapa 70 Euro. To trochę drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, analyzer64 napisał:

Ja w Lagunie będę chciał aktywować AA i Car Play, bo można.

 

Koszt 100zł, albo samodzielna robota, trzeba lekko zmodyfikować interfejs, żeby zagrał z CAN-Multimedia.

 

Renault niestety sobie liczy 50Euro rocznie za dostęp do sieci (w telematyce jest karta SIM), do tego mapa 70 Euro. To trochę drogo.

Niezle ciagna kase. Mowisz ze da się ominąć system w L3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

Niezle ciagna kase. Mowisz ze da się ominąć system w L3?

 

Tak (omijać nie ma co, bo ta funkcja jest fabrycznie, ale zwyczajnie zablokowana), ogarniesz to DDT4ALL, to dosłownie kilka kliknięć, ale potrzeba przerobić łącznik obd między interfejsem a złączem auta. (zamienić 4 piny jak pamiętam).

 

Takie coś potrzeba i w tym zamieniasz przewody:

HTB1AF3CQXXXXXcSXXXXq6xXFXXXM.jpg

 

 

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.