Jump to content
bolekatepl

Reklamacja aktualizacji Mapamap

Recommended Posts

Witam

Skusiłem sie i kupiłem najnowsza aktualizacje Mapamap na swoją nawigacje i jestem bardzo rozczarowany. W porównaniu do Automapy to totalna porażka. Brakuje ulicy które powstały ponad 2 lata temu i są np na Automapie. Brakuje dokładnych numeracji przy ulicach. Sprawdziłem tylko kilka adresów w swojej okolicy a boje sie pomyślec  ilu adresów nie ma w innych miastach do których wybieram sie w niedalekiej przyszłości. Nie wspominając już o funkcjonalności samego programu nawigacyjnego.

Czy ktoś reklamował tą mape na stronie producenta i z jakim efektem? Napisałem do nich ale od 2 dni brak odzewu. Dzis ponowiłem zapytanie i powołałem sie na ustawe o odstąpieniu od umowy z uwagi na niezgodnośc towaru z opisem. Bede wdzięczny za wszelkie wskazówki w tej kwestii.

Wiem że 36 pln to nie sa duże pieniądze ale dlaczego ktos ma oszukiwac innych i naciagac na niby najnowsze mapy.

Bo to są ich najnowsze mapy a nie najnowsze w ogóle. Cienko widzę taką reklamację. Odstąpienie od umowy to inna bajka.

Też tak mysle ze chyba gra nie warta świeczki :beksa:

Na przyszłość będziesz już wiedział jakiej nawigacji nie kupować i gdzie nie warto przedłużać licencji. 

Przed takim zakupem (jak przed większością) warto poczytać, popytać co warto kupić i czy w ogóle warto płacić. 

W dobie google maps, czy darmowego Waze, o ile masz telefon z Androidem lub iPhone - jak można skusić się na płatne mapy ?

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

A normalnie... 

Jeśli naprawdę Ci zależy na aktualności map i potrzebujesz korzystać z nowootwartych odcinków dróg zaraz po ich udostępnieniu (a nie po miesiącu lub jeszcze później). Jeśli chcesz mieć dodatkowe funkcje, których darmowe aplikacje nie mają to niestety darmowymi aplikacjami tego nie osiągniesz. 

3 minuty temu, ochkarol napisał:

A normalnie... 

Jeśli naprawdę Ci zależy na aktualności map i potrzebujesz korzystać z nowootwartych odcinków dróg zaraz po ich udostępnieniu (a nie po miesiącu lub jeszcze później). Jeśli chcesz mieć dodatkowe funkcje, których darmowe aplikacje nie mają to niestety darmowymi aplikacjami tego nie osiągniesz. 

keeeee

Co do pierwszej części twojej wypowiedzi to wierutne bzdury, a co do drugiej, to poproszę jakie to funkcje nie maja darmowe aplikacje ? 

Jakie bzdury? GM aktualizuje mapy po około miesiącu a zdarza się i gorzej. O innych, darmowych z mapami offline już nie wspomnę. 

W AM czy NE masz drogi otwierane na bieżąco. 

Funkcje? 

Masz w GM Asystenta Pasa Ruchu? Wytyczenie objazdu trzema prostymi kliknięciami (nie zawsze taffik działa)?

Ograniczenia dla ciężarówek? Autosortowanie punktów VIA (rozwiązanie problemu komiwojażera)? 

Pikietaż? 

Edited by ochkarol

2 lata wstecz jak wyjeżdżałem na wczasy do Bułgarii też postanowiłem że kupię navi. Wypróbowałem chyba z 4 nawigację, i na tej 4 pojechałem w siną dal [jakiś TomTom za 600zł]. Wracać już wracałem na GM na telefonie. Po powrocie postąpiłem jak "prawdziwy Janusz" czyli wykorzystałem możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Navi nie miała np. naniesionej obwodnicy Debreczyna w Węgrzech, w ten sposób zwiedziłem ścisłe prawie centrum tego miasta z Tomtomem. Wracałem z powrotem już tą obwodnicą, wcale na taką nową nie wyglądała. Pomijam fakt że adresy poza wiekszymi aglomeracjami były poza zasięgiem tej navi nawet w PL. Być może za mało wydałem, niewidziałem sensu inwestowania większych $$$. W obecnym aucie mam org. Tomtom-a fabrycznego, aktualizuje zawsze jak tylko pojawi się aktualizacja [do 3 lat za free] i też jadąc w tym roku do Chorwacji i Albanii miała poważne braki zwłaszcza w Macedonii i w Serbii w autostradach. A w Serbii główna autostrada od Węgier do Macedonii to już ma dobrych parę lat, widać po stanie drogi jaki i infrastrukturze. I w ten sposób korzystam znów korzystam z GM z tym że wygodniej bo przez AA w samochodzie. W GM asystent pasa ruchu jest. pozdrawiam

Myślę, że pora na EOT, bo zrobił się OT. 

Jak się któryś z modów zlituje to przeniesie tę dyskusję do osobnego wątku i będzie można z czystym sumieniem pisać 😉

Edited by ochkarol

Dnia 10.11.2019 o 22:44, ochkarol napisał:

Myślę, że pora na EOT, bo zrobił się OT. 

Jak się któryś z modów zlituje to przeniesie tę dyskusję do osobnego wątku i będzie można z czystym sumieniem pisać 😉

można tutaj dalej prowadzić rozmowę jeśli jest o czym ...

No to wróćmy do częstości aktualizacji map.

Czy wyobrażasz sobie napisać do google albo mapa map, że otworzyli drogę po remoncie ?

W sumie, możesz, tylko jako to ta efekt?

Z Ważę jest to możliwe, bo to nawigacja społecznościowa, i możesz cieszyć się aktualną mapą chwilę po otwarciu drogi :

https://www.facebook.com/groups/WazePolska/permalink/2373010896160570/

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

7 godzin temu, Raku napisał:

Czy wyobrażasz sobie napisać do google

Ale przecież GM jest także redagowane online, i możesz narysować drogę...

Podobnie a aAM i NE. Klikasz na mapie, stawiasz odpowiedni pukt z listy i po robocie. Nowej drogi nie narysujesz co prawda ale zgłosisz otwarcie zamkniętej a nawet zmienisz tymczasową kierunkowość odcinka.