Jump to content
Sign in to follow this  
gruber99

Adapter bitów - 3/8 Yato

Recommended Posts

Witam. Mam zestaw Yato 38841, który zakupiłem w sierpniu i w sumie wcześniej nie zwracałem uwagi na to, bo nie używałem tego adapteru na 3/8 do grzechotki. I mam pytanie, bo wypadają mi z niego bity, czy on ma w środku jakąś blaszkę tak jak ma 1/2, albo taką jak by wyglądem zszywkę od spinacza jak w 1/4? Bo u mnie tego nie ma, a na internetach na zdjęciu nie widać bo nie ma w tym profilu zdjęcia co widać. Może ktoś powiedzieć czy coś tam jest w środku i czym to zastąpić by nie wypadały? Pozdrawiam serdecznie.

IMG_20191105_110943.jpg

Mały magnes neodymowy na dno. Btw. to raczej nie jest post na MK.

Jeżeli masz blisko Castoramę to możesz tam zaglądnąć powinni mieć adapter Yato na 3/8 bedziesz wiedział czy jest taki sam

Musi być jakiś element sprężynujący, żeby bity nie wypadały.

Jeśli dział zły, to poproszę przenieść. No najbliższa castorama około 30 km ode mnie, wiec no nie mam potrzeby tam na razie jechać. A w okolicznych sklepach brak tych zestawów, tylko na zamówienie. Pokombinuję coś z magnesem skoro on będzie trzymał, albo nauczę się by zwracać uwagę, by nie wypadały. Dziękuje za pomoc. Tego elementu  u mnie nie było jak kupywałem ten zestaw, oszczędność...

Dnia 5.11.2019 o 19:37, gruber99 napisał:

Witam. Mam zestaw Yato 38841, który zakupiłem w sierpniu i w sumie wcześniej nie zwracałem uwagi na to, bo nie używałem tego adapteru na 3/8 do grzechotki. I mam pytanie, bo wypadają mi z niego bity, czy on ma w środku jakąś blaszkę tak jak ma 1/2, albo taką jak by wyglądem zszywkę od spinacza jak w 1/4? Bo u mnie tego nie ma, a na internetach na zdjęciu nie widać bo nie ma w tym profilu zdjęcia co widać. Może ktoś powiedzieć czy coś tam jest w środku i czym to zastąpić by nie wypadały? Pozdrawiam serdecznie.

IMG_20191105_110943.jpg

Mam 38841, przeszedłem się do garażu i co mogę napisać to to, że w 3/8 powinna być podobna blaszka jak w połówce. Niestety ona nie trzyma się solidnie, lubi wypadać. Spróbuję wstawić zdjęcie to zobaczysz jak to wygląda

IMG_20191109_003228.jpg

Edited by Igorek

magnes ciężko będzie dobrać odpowiedniej wielkości i mocy,ciężko go włożyć, ciężko wkleić go tak aby nie wychodził razem z bitem,i nieraz niemożność wyjęcia ręką bita bo magnes okazuje się za silny, ale kombinuj ;]

Ooo, dziękuje kolego za zdjęcie. Czyli u mnie tego brak, pokombinuje coś z magnesem, albo jakąś blaszkę dorobie. Być może miałem to, ale gdzieś wyleciało pewno.