Skocz do zawartości

Nauka elektryki


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie, a jak podłączyć włącznik i lampę jak kable poprowadzone są pod włącznik podwójny i lampę z "kilkoma" żarówkami, a będzie lampa z jedną żarówka? 

Po prostu nie podłączam jednego przewodu we włączniku i jeden przy lampie też zostawiam luzem (tzn zakończone złączką Wago).

Włączniki i tak mam już kupione podwójne i chce je wykorzystać. Kupię tylko klawisze pojedyncze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, technix napisał:

Nie, nie kupisz klawiszy, musisz i tak cały włącznik

Czemu? "Kiedyś tak się robiło" ;]

 

edit: @technix - właśnie sprawdziłem i bez problemu można przełożyć klawisze. A kupić to też nie problem, więc absolutnie nie rozumiem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomecki napisał:

Panowie, a jak podłączyć włącznik i lampę jak kable poprowadzone są pod włącznik podwójny i lampę z "kilkoma" żarówkami, a będzie lampa z jedną żarówka? 

Po prostu nie podłączam jednego przewodu we włączniku i jeden przy lampie też zostawiam luzem (tzn zakończone złączką Wago).

Włączniki i tak mam już kupione podwójne i chce je wykorzystać. Kupię tylko klawisze pojedyncze.

Jeśli do serii wyłączników jesteś w stanie - jak piszesz - dokupić same klawisze (też się nie spotkałem z taką możliwością), to robisz jak napisałeś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie- dzisiaj podłączyłem kilka kontaktów, nawet w dodatkowych puszkach, bo na ścianie "kanapowej" w salonie nie było żadnego to kazałem majstrowi zrobić dwie puszki i kable przeciągnięte z sypialni. Ogarnąłem połączenia kostkami wago :oki:

 

Lamp jeszcze nie podłączałem, ale nie wyczuwam już dzięki Wam problemów :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomeckijak już wymienisz sam klawisz z podwójnego na pojedynczy, to pamiętaj o tym aby dwa kable które w chwili obecnej są odpowiedzialne za włączenie podłączyć wspólnie pod zacisk odpowiedzialny za włączenie lampy lub jeden z przewodów zabezpieczyć wago lub kostką elektryczną

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsumowując wątek - wczoraj skończyłem montować lampy. Wszystko wisi i się świeci :oki:

Kilka razy trafiłem wiertłem w zbrojenie, ale udało się obok wwiercić i przykryć osłoną to co nie powinno być widoczne ;]

 

Jeszcze raz dziękować ludziska za porady :cool:

 

Jeszcze tylko muszę podłączyć gniazdko z koncentrykiem. Nawet do niego nie zajrzałem, ale to chyba żadna filozofia. Wychodzi mi też ze ściany skrętka, kupiłem gniazdo, ale nie wiem czy będę podłączać (raczej będę brać Multimedię, a oni chyba z koncentryka ciągną), zobaczę - może dam zaślepkę.

 

No i jeszcze w jednym, niestety bardzo widocznym miejscu mam problem z potrójną ramką. Nijak nie mogę tego spasować. Muszę odkręcić wszystko i od nowa ogarnąć :ściana:

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomecki napisał:

Jeszcze tylko muszę podłączyć gniazdko z koncentrykiem. Nawet do niego nie zajrzałem, ale to chyba żadna filozofia. Wychodzi mi też ze ściany skrętka, kupiłem gniazdo, ale nie wiem czy będę podłączać (raczej będę brać Multimedię, a oni chyba z koncentryka ciągną), zobaczę - może dam zaślepkę.

 

Kabel zostaw luzem w puszce, bo ludzie od kablówki wolą i tak podłączać się bezpośrednio.

U mnie wywalili gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 o 14:47, rwIcIk napisał:

Kabel zostaw luzem w puszce, bo ludzie od kablówki wolą i tak podłączać się bezpośrednio.

U mnie wywalili gniazdo.

A to z jakiej racji ? Partacze... Nie wyobrażam sobie, że typ przychodzi, montuje i zostawia dziurę w ścianie z wystającym przewodem, skoro jest miejsce na gniazdo...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mayster_tcz napisał:

A to z jakiej racji ? Partacze... Nie wyobrażam sobie, że typ przychodzi, montuje i zostawia dziurę w ścianie z wystającym przewodem, skoro jest miejsce na gniazdo...

Za kredensem to nie widać ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mayster_tcz napisał:

A to z jakiej racji ? Partacze... Nie wyobrażam sobie, że typ przychodzi, montuje i zostawia dziurę w ścianie z wystającym przewodem, skoro jest miejsce na gniazdo...

 

Swego czasu (tj. 10-11 lat temu) zdejmowali u mnie oryginalne gniazdko i zakładali w to miejsce swoje (natynkowe) zawierające splitter 3xF (TV, RADIO i DATA).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎15‎.‎12‎.‎2019 o 18:48, GoldFinger napisał:

 

Swego czasu (tj. 10-11 lat temu) zdejmowali u mnie oryginalne gniazdko i zakładali w to miejsce swoje (natynkowe) zawierające splitter 3xF (TV, RADIO i DATA).

 

Dokladnie tak samo zrobili u mnie 3 miesiace temu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.