Skocz do zawartości

Dopłaty do EV


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

https://spidersweb.pl/autoblog/samochody-elektryczne-doplaty-2019/

Niby dopłaty są a tak naprawdę nie ma wyboru i tak jakby ich nie było. Póki co nadal kupno EV jest wg mnie mało ekonomiczne. Stosunek ceny do jakości i tego co oferują auta jest niekorzystny. 

No to wrzuciłem kij w mrowisko to teraz możecie się szarpac😁

Edytowane przez angrius
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, angrius napisał:

https://spidersweb.pl/autoblog/samochody-elektryczne-doplaty-2019/

Niby dopłaty są a tak naprawdę nie ma wyboru i tak jakby ich nie było. Póki co nadal kupno EV jest wg mnie mało ekonomiczne. Stosunek ceny do jakości i tego co oferują auta jest niekorzystny. 

No to wrzuciłem kij w mrowisko to teraz możecie się szarpac😁

Co tu szarpać, elektryki sa dla ludzi z fantazją. Ekonomicznie żaden sens.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Niby tak, ale taka skoda po doplacie wychodzi 51k. Jak ktos szuka nowego, miejskiego auta, to moim zdaniem opcja warta rozwazenia.

Być może tak, jeżeli chcesz auto tylko do miasta i robisz duże przebiegi po tym mieście.

p.s. gdzie znalazłeś cene skody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Niby tak, ale taka skoda po doplacie wychodzi 51k. 

Nie ma cenników na citigo jeszcze, a skoro już uchwalili dopłaty to pewnie teraz skoda da cenę niewiele niższą niż za VW up!

eUP nawet po dopłacie wychodzi drożej od UP'a GTI, także ten... już pędzę do salonu 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Niby tak, ale taka skoda po doplacie wychodzi 51k. Jak ktos szuka nowego, miejskiego auta, to moim zdaniem opcja warta rozwazenia.

 

Tych Skod za 51kPLN to będzie 10 na krzyz pewnie ;]

Nie ma zbytniu sensu patrzeć na jakies promocyjne cenniki z okazji wprowadzenia modelu na rynek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tych Skod za 51kPLN to będzie 10 na krzyz pewnie ;]

Nie ma zbytniu sensu patrzeć na jakies promocyjne cenniki z okazji wprowadzenia modelu na rynek...

Ja juz prawie kurtke ubieralem, jak sobie na szybko policzylem ile to moze kosztowac po doplacie, ale szybko sie okazalo, ze moje obliczenia byly bledne :facepalm: :mlot:

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, angrius napisał:

https://spidersweb.pl/autoblog/samochody-elektryczne-doplaty-2019/

Niby dopłaty są a tak naprawdę nie ma wyboru i tak jakby ich nie było. Póki co nadal kupno EV jest wg mnie mało ekonomiczne. Stosunek ceny do jakości i tego co oferują auta jest niekorzystny. 

No to wrzuciłem kij w mrowisko to teraz możecie się szarpac😁

 

warto za to sie przyjrzec wlasnie podpisanej  lex Lexus.... -znizki na auta hybrydowe...

 konkretne doplaty ponad 10k  dla aut hybrydowych z silnikami od 2,5 L w gore...

 

takie Audi A6 w 3.0 TDI mozna 40k PLN taniej dzieki doplacie z rzadu 🤣

 

akcyza_samochody_hybrydowe_ev_phev_ceny.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Tych Skod za 51kPLN to będzie 10 na krzyz pewnie ;]

Nie ma zbytniu sensu patrzeć na jakies promocyjne cenniki z okazji wprowadzenia modelu na rynek...

 

To raz, a dwa to chyba ta pula dopłat jest ograniczona.

Znając terminy dostaw skody może się okazać, że jak już łaskawie poł roku po zamówieniu zobaczysz ją u dilera to dopłaty będą już pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To nie sa dopłaty, tylko ulgi akcyzowe.

 

no tak...z mojego (konsumenta) punktu to bez znaczenia ...wazne ze za auto w okolicach 130k pln place mniej o 12-15k pln...

 

z punktu podatnika tez nieciekawie ...co za roznica czy panstwo doplaci Kowalskiemu 40 tys pln do Audi TDI ...czy nie zarobi na akcyzie 40kpln....budzet i tak tyle w plecy bedzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qrak napisał:

z punktu podatnika tez nieciekawie ...co za roznica czy panstwo doplaci Kowalskiemu 40 tys pln do Audi TDI ...czy nie zarobi na akcyzie 40kpln....budzet i tak tyle w plecy bedzie... 

 

Niekoniecznie, bo gdyby nie ulga to Kowalski moglby tego Audi TDI np nie kupic...

Weź pod uwagę, ze największe ulgi sa na auta o pojemności >2l, gdzie akcyza obecnie wynosi absurdalne 19 czy 20%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Niekoniecznie, bo gdyby nie ulga to Kowalski moglby tego Audi TDI np nie kupic...

Weź pod uwagę, ze największe ulgi sa na auta o pojemności >2l, gdzie akcyza obecnie wynosi absurdalne 19 czy 20%...

 

ojj..nie wiem czy to tak dziala patrzac statystycznie...

bo idac ta sciezka mozna powiedziec ze jak obnizymy VAT z 23% na np 18% to budzet zarobi wiecej bo wiecej Kowalskich bedize kupowac auta..... - a jednak nikt z rzadzacych tego nie robi wrecz przeciwnie..kazdy woli dokrecic srube zeby zarobic wiecej  :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Tych Skod za 51kPLN to będzie 10 na krzyz pewnie ;]

Nie ma zbytniu sensu patrzeć na jakies promocyjne cenniki z okazji wprowadzenia modelu na rynek...

Ktoś podał cenę po odjęciu dopłaty i cena przy niewielkiej korekcie jest realna. Nawet jak będzie to 60kzł to będzie git.

Fakt, faktem, że zobaczymy czy Skoda da radę produkować owe auta, które dalej zależą mocno do podwykonawców :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qrak napisał:

 

no tak...z mojego (konsumenta) punktu to bez znaczenia ...wazne ze za auto w okolicach 130k pln place mniej o 12-15k pln...

 

z punktu podatnika tez nieciekawie ...co za roznica czy panstwo doplaci Kowalskiemu 40 tys pln do Audi TDI ...czy nie zarobi na akcyzie 40kpln....budzet i tak tyle w plecy bedzie... 

Kto Ci powiedział, że ta ulga przełoży się bezpośrednio na Ciebie czyli cenę auta?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sherif napisał:

Ktoś podał cenę po odjęciu dopłaty i cena przy niewielkiej korekcie jest realna. Nawet jak będzie to 60kzł to będzie git

 

No i ciekawe na ile starczy tych dopłat ;]

jak popyt będzie za dużo, to pewnie dopłaty się proporcjonalnie zmniejsza ;)

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

No i ciekawe na ile starczy tych dopłat ;]

jak popyt będzie za dużo, to pewnie dopłaty się proporcjonalnie zmniejsza ;)

 

 

Ty, bym się nie martwił jak się będzie czekać rok na taką Skodę i dopłaty tak szybko się nie skończą :phi:.

Jeszcze poza Upem chyba nic się nie mieści w limicie na dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ty, bym się nie martwił jak się będzie czekać rok na taką Skodę i dopłaty tak szybko się nie skończą :phi:.
Jeszcze poza Upem chyba nic się nie mieści w limicie na dopłaty.
Naaah, Zoe się mieści, Corsa, która na papierze wygląda super duper.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko samochody się łapią czy np skutery też?

 

edit

Dopłata dotyczy wyłącznie:

  • samochodów elektrycznych (BEV),
  • lub samochodów na wodór (FCEV),
  • osób fizycznych.

Rozporządzenie nie dotyczy więc:

  • firm,
  • jednoosobowych działalności gospodarczych,
  • samochodów na gaz ziemny,
  • hybryd plug-in,
  • autobusów elektrycznych,
  • motocykli elektrycznych.
Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do salonu Skody. Na razie nic nie wiedzą, żadna informacja dot. dopłaty nie została przekazana do sprzedawców. Ale z tego co wie sprzedawca to cena nie będzie obniżana o dopłatę, po prostu kupujesz elektryka a potem wnioskujesz do urzędu o dopłatę. W sumie szkoda, bo przy zakupie kredytem jest to mniej opłacalne, szczególnie w finansowaniu w VW Bank.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, spad napisał:

Dzwoniłem do salonu Skody. Na razie nic nie wiedzą, żadna informacja dot. dopłaty nie została przekazana do sprzedawców. Ale z tego co wie sprzedawca to cena nie będzie obniżana o dopłatę, po prostu kupujesz elektryka a potem wnioskujesz do urzędu o dopłatę. W sumie szkoda, bo przy zakupie kredytem jest to mniej opłacalne, szczególnie w finansowaniu w VW Bank.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

i ta niepewność.... dostanę dofinansowanie czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

Dzwoniłem do salonu Skody. Na razie nic nie wiedzą, żadna informacja dot. dopłaty nie została przekazana do sprzedawców. Ale z tego co wie sprzedawca to cena nie będzie obniżana o dopłatę, po prostu kupujesz elektryka a potem wnioskujesz do urzędu o dopłatę. W sumie szkoda, bo przy zakupie kredytem jest to mniej opłacalne, szczególnie w finansowaniu w VW Bank.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Troche bez sensu, to sie powinno przy zakupie przez salon zalatwiac a nie ze trzeba cala kase wylozyc a potem dopiero sie we wnioski bawic.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Do wniosku musisz dołączyć fakturę zakupu. Generalnie z jakimkolwiek dopłatami tak jest. Najpierw ty wkładasz a potem starasz się o zwrot. Przy czym ja np zwrot za wymianę pieca dostałem po roku od kupna. A ile papierów trzeba skompletować to głowa mała. Podejrzewam że tu będzie podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, angrius napisał:

Tak ma być. Do wniosku musisz dołączyć fakturę zakupu. Generalnie z jakimkolwiek dopłatami tak jest. Najpierw ty wkładasz a potem starasz się o zwrot. Przy czym ja np zwrot za wymianę pieca dostałem po roku od kupna. A ile papierów trzeba skompletować to głowa mała. Podejrzewam że tu będzie podobnie. 

Czyli kupujesz z faktura na fizycznego wysylasz wniosek i w ciagu 7 dni zeby ci z faktury fizycznego wystawili na firme :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ta niepewność.... dostanę dofinansowanie czy nie

Dokładnie. To jak z dofinansowaniem do fotowoltaniki. Podobno 30% wniosków dostało zwrot, reszta buja się w spełnianiu formalności i liczy, że przejdzie.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.