Skocz do zawartości

Zakup nowego auta kiedy?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zakupem nowego auta. Wszyscy straszą dużymi podwyżkami po nowym roku w związku z opłatami za emisję CO2. W grę wchodzą auta małe: Vitara, Arona, captur- tego typu. Czy jest sens się spieszyć? Czy dobrze rozumiem że jak podrożeją nowe to i stare? Nie ukrywam że ma to być nastepca Tipo więc będę go sprzedawał pod zakup nowego. Co Wy na to?

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BOGUS napisał:

 

Noszę się z zakupem nowego auta. Wszyscy straszą dużymi podwyżkami po nowym roku w związku z opłatami za emisję CO2. W grę wchodzą auta małe: Vitara, Arona, captur- tego typu. Czy jest sens się spieszyć? Czy dobrze rozumiem że jak podrożeją nowe to i stare? Nie ukrywam że ma to być nastepca Tipo więc będę go sprzedawał pod zakup nowego. Co Wy na to?

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

Kup auto wtedy kiedy będziesz miał na to ochotę. Może najpierw zapytaj w dwóch, trzech salonach jak z dostępnością modeli, co jest na placu, etc. Bo może się okazać, że ty czekasz na promocje a one nie nadchodzą bo wszystko sprzedają na pniu. W sumie chyba teraz najlepiej w związku z końcem roku.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BOGUS napisał:

Wolałbym w pierwszym kwartale przyszłego roku bo tak mi bardziej finansowo pasuje ale jakby to miało być znacznie drożej to przełknę i w tym roku.
 

Przejdź się po salonach, jak radzi wujek.

Dowiesz się, co jest dostępne i na kiedy.

Niektóre auta mogą być na placu, na inne trzeba czekać pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nikt tu szklanej kuli nie ma i nie wie, co sie stanie z cenami po nowym roku. Ale, jak to zwykle pod koniec roku bywa, mozna sie spodziewac promocji na koncowki rocznika. W Seacie oglaszaja sie w mediach, ze daja rabaty, na Arone 5k chyba. Jak pisza koledzy, zrob wycieczke po salonach to bedziesz mial info z pierwszej reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nikt tu szklanej kuli nie ma i nie wie, co sie stanie z cenami po nowym roku. Ale, jak to zwykle pod koniec roku bywa, mozna sie spodziewac promocji na koncowki rocznika. W Seacie oglaszaja sie w mediach, ze daja rabaty, na Arone 5k chyba. Jak pisza koledzy, zrob wycieczke po salonach to bedziesz mial info z pierwszej reki.
Właśnie. Byłem w Suzuki byłem w Seacie rozmawiałem z Renault i wszędzie duża presja kupować już teraz i ceny całkiem ok. Zastanawiam się co zrobią po nowym roku? Zamkną interes? Auta które mnie interesują jak nie w Rzeszowie to gdzie indziej są na placu. Jak nie sprzedadzą to co?
Może jest tu ktoś z branży i rozjaśni? No i kiedy sprzedać Tipo? Teraz? Jak się sprzedają używki końcem roku?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BOGUS napisał:

Właśnie. Byłem w Suzuki byłem w Seacie rozmawiałem z Renault i wszędzie duża presja kupować już teraz i ceny całkiem ok. Zastanawiam się co zrobią po nowym roku? Zamkną interes? Auta które mnie interesują jak nie w Rzeszowie to gdzie indziej są na placu. Jak nie sprzedadzą to co?
Może jest tu ktoś z branży i rozjaśni? No i kiedy sprzedać Tipo? Teraz? Jak się sprzedają używki końcem roku?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Cisna bo pewnie musza plany wyrobic. Tylko plus dla Ciebie, bo skoro im zalezy, to powinni byc bardziej chetni do negocjacji.

A Tipo mlodsze nie bedzie, ja bym sprzedawal w tym samym czasie co kupowal nowe.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BOGUS napisał:

 

Noszę się z zakupem nowego auta. Wszyscy straszą dużymi podwyżkami po nowym roku w związku z opłatami za emisję CO2. W grę wchodzą auta małe: Vitara, Arona, captur- tego typu. Czy jest sens się spieszyć? Czy dobrze rozumiem że jak podrożeją nowe to i stare? Nie ukrywam że ma to być nastepca Tipo więc będę go sprzedawał pod zakup nowego. Co Wy na to?

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Straszą podwyżkami i od kilku lat je jakby bardziej widać...

10% jest więc raczej pewne głównie ze względu na normy unijne :( 

W związku z tym wielkich wyprzedaży może nie być.

 

Bierz skonfiguruj sobie samochody, silnik, skrzynia obowiązkowe wyposażenie i pisz  do wszystkich salonów w PL czy mają coś takiego na placu i za ile.

Proponowałbym dopisać, że interesują Cię samochody już zarejestrowane... (za co z miejsca można dostać nawet 10%) Nowe bez przebiegu. 

Chyba, że nie boisz się demonstracyjnych ale ja bym takiego nie chciał

Kilka minut roboty a wiesz na czym stoisz, czego możesz się spodziewać

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły i uniwersalnej odpowiedzi "kiedy najlepiej"

Jedne marki zaczynają wyprzedawać na jesień i wtedy jest najlepszy wybór, inne dopiero na przełomie roku mają promocje 'rocznikowe'.

A zawsze na największe upusty można liczyć w momencie zmiany modelu, na auta ze stocku, zwłaszcza te, które diler musi zaraz zarejestrować, albo już zarejestrował na siebie.

 

Ja swojego kupiłem w maju, auto diler musiał zarejestrować na siebie do końca kwietnia, bo producent kończył kampanię wyprzedażową konkretnej wersji silnikowej (1.2TSI) 30.04.

 

Parę m-cy temu widziałem masę renówek porejestrowanych na dilerów, bo kończyła się chyba homologacja na konkretne silniki bez filtrów.

Teraz np. były fajne upusty na jeepy renegade.

itd...

 

Trzeba sprawdzić konkretne modele i wersje, które wchodzą w grę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał:

No i kiedy sprzedać Tipo? Teraz? Jak się sprzedają używki końcem roku?

Jeśli jesteś pierwszym właścicielem i kupiłeś w salonie w PL. to sprzedawaj kiedy chcesz. I tak będziesz miał kolejkę chętnych. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pierwszym właścicielem i kupiłeś w salonie w PL. to sprzedawaj kiedy chcesz. I tak będziesz miał kolejkę chętnych. 
Jestem pierwszym właścicielem ASO pl bezwypadkowy.
Ale... Auto kupiłem zarejestrowane na dilera bez przebiegu- wpisane na rachunku. Coś to zmienia? Ludzie się już oswoili z tym?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUS napisał:

Jestem pierwszym właścicielem ASO pl bezwypadkowy.
Ale... Auto kupiłem zarejestrowane na dilera bez przebiegu- wpisane na rachunku. Coś to zmienia? Ludzie się już oswoili z tym?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Nie pisalbym o tym fakcie... Dopiero przy ogledzinach pokazalbym papiery, że tylko zarejestrowany na dilera 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

u. W sumie chyba teraz najlepiej w związku z końcem roku.

oczywiscie w sumie nie zawsze musi być tak samo i w każdej marce... ale jak uczy doświadczenie rabat pod koniec roku zazwyczaj jest najwyższy i nawet wyprzedaż rocznika w styczniu często nie dorównuje atrakcyjności....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BOGUS napisał:

Jestem pierwszym właścicielem ASO pl bezwypadkowy.
Ale... Auto kupiłem zarejestrowane na dilera bez przebiegu- wpisane na rachunku. Coś to zmienia? Ludzie się już oswoili z tym?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Mam tak samo, z dopiskiem auto nowe. Bardziej się przejmuję niszowością modelu niż tym faktem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BOGUS napisał:

 

Noszę się z zakupem nowego auta. Wszyscy straszą dużymi podwyżkami po nowym roku w związku z opłatami za emisję CO2. W grę wchodzą auta małe: Vitara, Arona, captur- tego typu. Czy jest sens się spieszyć? Czy dobrze rozumiem że jak podrożeją nowe to i stare? Nie ukrywam że ma to być nastepca Tipo więc będę go sprzedawał pod zakup nowego. Co Wy na to?

 

Mnie ciekawi, czy od 2020 będzie ten obowiązkowy system ograniczający prędkość do dozwolonej na danym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu sprzedajesz? Pamiętam jak nówkę kupiłeś .
 
Bo jest po gwarancji i chcę sprzedać póki stosunkowo mało stracił na wartości, póki jest bezawaryjny. Do tego auto wozi głównie powietrze i wychodzi że na codzienne jazdy plus 2 razy w roku gdzieś dalej lepsze będzie auto pokoju Vitara Arona captur 2008 czy crossland zwłaszcza że coraz mniej zabieramy ze sobą na wakacje bo dzieci podrosły.
A przede wszystkim chcę czegoś innego.
Pozdrawiam


Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BOGUS napisał:

Bo jest po gwarancji i chcę sprzedać póki stosunkowo mało stracił na wartości, póki jest bezawaryjny. Do tego auto wozi głównie powietrze i wychodzi że na codzienne jazdy plus 2 razy w roku gdzieś dalej lepsze będzie auto pokoju Vitara Arona captur 2008 czy crossland zwłaszcza że coraz mniej zabieramy ze sobą na wakacje bo dzieci podrosły.
A przede wszystkim chcę czegoś innego.
Pozdrawiam


Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

A z ciekawości, co Ci doskwiera w Tipo (nie mówię o wożeniu powietrza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości, co Ci doskwiera w Tipo (nie mówię o wożeniu powietrza)?
W sumie z irytujących rzeczy? A trudno powiedzieć. Może trochę przejadł mi się sedan? W sumie dalej uważam że stosunek ceny do tego co to auto oferuje i do jego jakości jest chyba najlepszy obecnie na rynku jeśli mówimy o niskich wersjach bo doposażone mają ceny jednak zbyt wygórowane a Fiat w powszechnym odbiorze ma być tani i prosty.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BOGUS napisał:

W sumie z irytujących rzeczy? A trudno powiedzieć. Może trochę przejadł mi się sedan? W sumie dalej uważam że stosunek ceny do tego co to auto oferuje i do jego jakości jest chyba najlepszy obecnie na rynku jeśli mówimy o niskich wersjach bo doposażone mają ceny jednak zbyt wygórowane a Fiat w powszechnym odbiorze ma być tani i prosty.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

masz popa? Za ile będziesz wystawiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał:

Rok 2016 koniec roku a rej. 2017 myślałem o 38kpln i schodzić w dół...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Jak ktoś będzie chciał kupić, to zaraz się zlecą kącikowi eksperci i będą przekonywać do nowej Daćki. ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2019 o 12:23, BOGUS napisał:

Właśnie. Byłem w Suzuki byłem w Seacie rozmawiałem z Renault i wszędzie duża presja kupować już teraz i ceny całkiem ok. Zastanawiam się co zrobią po nowym roku? Zamkną interes?

 

A to nie wiesz, że jak pytasz w salonie o auto czy lepiej teraz się rozglądać czy odwlec decyzję do przeszłego roku to każdy powie: TERAZ!

Każdy handlowiec chce zarobić jak najszybciej i sprzedać Ci auto niż powiedzieć: dużo się nie zmieni, wsio mi to ryba kiedy pan kupisz;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pietro_M napisał:

Jak ktoś będzie chciał kupić, to zaraz się zlecą kącikowi eksperci i będą przekonywać do nowej Daćki. ;]

Bo jest na topie wśród klientów indywidualnych na prywatny użytek w rankingu od początku br.:

1. Dacia Duster: 8112 egzemplarzy
2. Toyota Yaris: 5408
3. Skoda Fabia: 4587
4. Toyota Corolla: 4386
5. Fiat Tipo: 3800
6. Skoda Octavia: 3199
7. Hyundai Tucson: 3177
8. Toyota Auris: 2868
9. Kia Sportage: 2818
10. Dacia Sandero: 2775
11. Opel Corsa: 2141
12. Skoda Rapid: 2129
13. Toyota C-HR: 2069
14. Opel Astra: 2033
15. Toyota Aygo: 2007
16. Hyundai i20: 1986
17. Suzuki Vitara: 1967
18. Skoda Karoq: 1807
19. Mazda CX-3: 1781
20. Toyota RAV4: 1761
21. Kia Stonic: 1736
22. Mitsubishi ASX: 1712
23. Renault Clio: 1703
24. Nissan Qashqai: 1619
25. Volkswagen Tiguan: 1533
26. Renault Captur: 1478
27. Kia Ceed: 1471
28. Volkswagen Golf: 1380
29. Volkswagen T-Roc: 1306
30. Honda HR-V: 1278

 

https://www.samar.pl/__/3/3.a/105757/Ranking-TOP30-modeli-dla-Kowalskiego--Duster-nie-jest-liderem-października.html?locale=pl_PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, BOGUS napisał:

Mam ofertę odkupu plus rabat 2kpln więc albo sprzedam go sam albo zostawię dilerowi i niech się buja

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

za ile diler chce łyknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BOGUS napisał:

Jak nie sprzedam za 34-35 to bierze diler

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

to fakt nie ma sie co bawic w jakies 36-37 jak upust jeszcze 2 klocki będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2019 o 12:23, BOGUS napisał:

Właśnie. Byłem w Suzuki byłem w Seacie rozmawiałem z Renault i wszędzie duża presja kupować już teraz i ceny całkiem ok. Zastanawiam się co zrobią po nowym roku? Zamkną interes? Auta które mnie interesują jak nie w Rzeszowie to gdzie indziej są na placu. Jak nie sprzedadzą to co?
Może jest tu ktoś z branży i rozjaśni? No i kiedy sprzedać Tipo? Teraz? Jak się sprzedają używki końcem roku?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Ja kupowalem Renegade’a na przelomie roku i z kazdym dniem ubywalo tych ktore sa dostepne na placykach. Stracilem szanse na ezgemplarz ktory mnie najbardziej interesowal, ktos wplacil zaliczke 2h wczesniej. Im dluzej odczekasz w czasie tym mniejszy wybor bedziesz mial.

 

Dealer sciagnal mi samochod z Lodzi, bo u siebie nie mieli takiej wersji. Wiec nie wiem co za roznica gdzie takie auto maja? Ostatecznie to nie drugi kontynent ze nie mozesz sie przejechac na 1-2 dni zeby kupic takie auto jak chcesz. Gdyby nie dowiezli mi tego Jeepa to sam bym pojechal do Lodzi. Tamtejszy salon oferowal zalatwienie wszystkiego zdalnie lacznie z przeslaniem dokumentow do rejestracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czacha napisał:

Ja kupowalem Renegade’a na przelomie roku i z kazdym dniem ubywalo tych ktore sa dostepne na placykach. Stracilem szanse na ezgemplarz ktory mnie najbardziej interesowal, ktos wplacil zaliczke 2h wczesniej. Im dluzej odczekasz w czasie tym mniejszy wybor bedziesz mial.

 

Dealer sciagnal mi samochod z Lodzi, bo u siebie nie mieli takiej wersji. Wiec nie wiem co za roznica gdzie takie auto maja? Ostatecznie to nie drugi kontynent ze nie mozesz sie przejechac na 1-2 dni zeby kupic takie auto jak chcesz. Gdyby nie dowiezli mi tego Jeepa to sam bym pojechal do Lodzi. Tamtejszy salon oferowal zalatwienie wszystkiego zdalnie lacznie z przeslaniem dokumentow do rejestracji. 

 

 

Tak kupilem citroena 300km dalej. Wszystko mail lacznie z leasingiem. Tylko w pendolino wsiadlem i po odbior pojechalem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.