Skocz do zawartości

Zakup nowego auta kiedy?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najgorzej jest jest sprzedać takie auto 1-2 letnie w dobrej cenie. Bliska osoba z rodziny parę miesięcy temu sprzedawała Megane IV z 2018r, żeby sprzedać auto po 2-3 miesiącach od wystawienia musiał zejść z ceny 15kpln:no: Tak auto miało równy rok i 9kkm, bezwypadkowe pierwszy właściciel. Po prostu kupując auto za 60-70kpln sam bym się zastanowił czy lepiej nie dołożyć parę kzł i wziąść nówkę z salonu. Druga sprawa kto sprzedaje auto po roku, człowiekowi od razu załącza się taka myśl że coś z tym autem jest nie tak.

 

Zresztą sam kupowałem 1,5r Tipo pół roku temu i też go prześwietlałem w każdą możliwą stronę.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najgorzej jest jest sprzedać takie auto 1-2 letnie w dobrej cenie. Bliska osoba z rodziny parę miesięcy temu sprzedawała Megane IV z 2018r, żeby sprzedać auto po 2-3 miesiącach od wystawienia musiał zejść z ceny 15kpln:no: Tak auto miało równy rok i 9kkm, bezwypadkowe pierwszy właściciel. Po prostu kupując auto za 60-70kpln sam bym się zastanowił czy lepiej nie dołożyć parę kzł i wziąść nówkę z salonu. Druga sprawa kto sprzedaje auto po roku, człowiekowi od razu załącza się taka myśl że coś z tym autem jest nie tak.

 

Zresztą sam kupowałem 1,5r Tipo pół roku temu i też go prześwietlałem w każdą możliwą stronę.

Roczne auta sprzedaja po leasingu pracowniczym, najmach długoterminowych, ale właśnie takich na rok, po Uberach, autach zastępczych, etc.

 

Ostatnio w mojej firmie duży operator pojazdów zastępczych zamykał po roku kontrakt na 52 auta. Co ciekawe mają tak ustawione biznesy i rabaty u dealerów, że biorą na te fury pożyczki, używają rok, płacą raty na rok, choć pożyczka jest na np. 4 lata a po roku oddają auta do dealera i dealer w formie skupu splaca pożyczki.

 

Powiem tak, opcji, że auta roczne ida na handel teraz jest bardzo dużo. Dużym graczom opłaca się użytkować auto rok, dwa i sprzedawać. A potem leci to do dealerów, etc.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, steyr napisał:

Chyba najgorzej jest jest sprzedać takie auto 1-2 letnie w dobrej cenie. Bliska osoba z rodziny parę miesięcy temu sprzedawała Megane IV z 2018r, żeby sprzedać auto po 2-3 miesiącach od wystawienia musiał zejść z ceny 15kpln:no: Tak auto miało równy rok i 9kkm, bezwypadkowe pierwszy właściciel. Po prostu kupując auto za 60-70kpln sam bym się zastanowił czy lepiej nie dołożyć parę kzł i wziąść nówkę z salonu. Druga sprawa kto sprzedaje auto po roku, człowiekowi od razu załącza się taka myśl że coś z tym autem jest nie tak.

 

Zresztą sam kupowałem 1,5r Tipo pół roku temu i też go prześwietlałem w każdą możliwą stronę.

 

Swego czasu szukałem własnie takiego auta i w większości jest tak, że sprzedający te 1-2 letnie cenę to może i ma niższą, ale od tej z katalogu. A na przykładzie takiej megane od tego co masz w cenniku możesz dostać naprawdę fajny upust. Wiec dajmy na to jak wersja X kosztuje ok 80 tys, wyjeżdżasz na wyprzedaży za 74 tys. A za dwulatka ludzie wołają 70. Wiec gdzie tutaj sens.

Już bym wolał zrezygnować z jakiś gadzetów i dla tak małej różnicy kupic nowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Swego czasu szukałem własnie takiego auta i w większości jest tak, że sprzedający te 1-2 letnie cenę to może i ma niższą, ale od tej z katalogu. A na przykładzie takiej megane od tego co masz w cenniku możesz dostać naprawdę fajny upust. Wiec dajmy na to jak wersja X kosztuje ok 80 tys, wyjeżdżasz na wyprzedaży za 74 tys. A za dwulatka ludzie wołają 70. Wiec gdzie tutaj sens.

Już bym wolał zrezygnować z jakiś gadzetów i dla tak małej różnicy kupic nowy.

 

Dokładnie, tutaj był ten sam problem. Źla napisałem w poprzednim poście, żeby auto sprzedać musiał zejść z ceny 15kpln z ceny katalogowej za która zapłacił za auto w chwili zakupu z salonu. Jeszcze i tak miał problemy, bo auto miało tak zwane przypadki "TTTM" a potencjalni kupujący wykrywali te szczegóły i od razu mówili że auto ma wadę.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steyr napisał:

 

Dokładnie, tutaj był ten sam problem. Źla napisałem w poprzednim poście, żeby auto sprzedać musiał zejść z ceny 15kpln z ceny katalogowej za która zapłacił za auto w chwili zakupu z salonu. Jeszcze i tak miał problemy, bo auto miało tak zwane przypadki "TTTM" a potencjalni kupujący wykrywali te szczegóły i od razu mówili że auto ma wadę.

Sztuką to jest sprzedawać roczne auto z wadami, nawet tymi TTTM i dziwić się, że kupującym zapala się czerwona lampka w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Sztuką to jest sprzedawać roczne auto z wadami, nawet tymi TTTM i dziwić się, że kupującym zapala się czerwona lampka w głowie.

 

Nie były to wady które skreślały samochód od razu zużytkowania. Znajomy obszedł to w inny sposób, pojechał do ASO i zażądał pisma że auto nie ma wad ukrytych i że po prostu jak to się mówi TTTM albo niech naprawiają bo on i tak im to zgłaszał zaraz po odbiorze auta z salonu. Wtedy go zbyli że TTTM. I dostał takie pismo od ASO:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę.
No to dzisiaj zrobiliśmy rajd po dilerach. I tak:
Eco Sport u Forda...albo wersja bieda albo drogo się robi do tego jazda mozliwa tylko mocniejszą wersją albo słabszą... fiestą. Do tego te drzwi...
Captur- żony faworyt... był. 90KM odpada 130 limited robi się drogawo do tego ciasny jakiś taki.
Citroen C3 aircros fajny na zdjęciach ale w środku coś nie teges.
Opel crossland bardzo duży w środku 110 KM w sumie fajny. Trochę plastiki takie oplowe ale nie jest źle.
No i drugie nasze podejście do vitary i jak sprzedam Tipo to mam fajną ofertę. teges

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze Renegade. U mnie było prawie identycznie. Najpierw na tapecie była Vitara - ale coś nie spasowało żonie , potem Captur który prawie był zaklepany.Rzutem na taśmę poszliśmy do salonu Jeepa i tak już zostało.
Tym razem musi się podobać żonie. Renegade podchodziłem dwa razy nie i już nic nie zrobisz. Ale dzięki.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździłem Vitara 1.0 111KM i crosslandem x 1.2 110 KM. I nie wiem co zdecydować. Vitara z zewnątrz ładniejsza w jeździe bardziej zwarta słabsze na oko zabezpieczenie antykorozyjne.
Crossland większy w środku, lepiej wyposażony lepiej ciągnie silnik i ma 6 biegów. Cena taka samą ( +- 1kpln).
I nie wiem co dalej.
Silnik Suzuki nie ma złych opinii. A co z tym pur tech od żabojadów? 1.2 , 3 gary na łańcuszku. Ma jakiś wady?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BOGUS napisał:

Dziś jeździłem Vitara 1.0 111KM i crosslandem x 1.2 110 KM. I nie wiem co zdecydować. Vitara z zewnątrz ładniejsza w jeździe bardziej zwarta słabsze na oko zabezpieczenie antykorozyjne.
Crossland większy w środku, lepiej wyposażony lepiej ciągnie silnik i ma 6 biegów. Cena taka samą ( +- 1kpln).
I nie wiem co dalej.
Silnik Suzuki nie ma złych opinii. A co z tym pur tech od żabojadów? 1.2 , 3 gary na łańcuszku. Ma jakiś wady?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

A Aronę testowałeś - trzy tygodnie temu rodzice mieli identyczne dylematy, te same auta były rozpatrywane i po jeździe próbnej Aroną nie było już dylematów. W garażu stoi Arona Xcellence Auto bardzo przejrzyste, wygodne i świetnie jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A Aronę testowałeś - trzy tygodnie temu rodzice mieli identyczne dylematy, te same auta były rozpatrywane i po jeździe próbnej Aroną nie było już dylematów. W garażu stoi Arona Xcellence Auto bardzo przejrzyste, wygodne i świetnie jeździ. 
Subiektywnie najmniejsza z nich. Była faworytem ale od środy czekam na ofertę... W oplu i japoncu mnie mocno pilnują.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BOGUS napisał:

Subiektywnie najmniejsza z nich. Była faworytem ale od środy czekam na ofertę... W oplu i japoncu mnie mocno pilnują.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Szczerze polecam. Byliśmy prawie zdecydowani na Croslanda, fajne auto. Ale warto było iść do Seata, dla mnie jest to auto o klasę lepsze :) 

Edytowane przez dzidzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Szczerze polecam. Byliśmy prawie zdecydowani na Croslanda, fajne auto. Ale warto było iść do Seata, dla mnie jest to auto o klasę lepsze  
Ok. Jednak stosunek ceny do tego co otrzymujemy lepszy u konkurencji...
Tu żeby jakoś się zbliżyć do konkurencji seat nie zrobił nic.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BOGUS napisał:

Ok. Jednak stosunek ceny do tego co otrzymujemy lepszy u konkurencji...
Tu żeby jakoś się zbliżyć do konkurencji seat nie zrobił nic.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie wiem jaką ofertę ty dostałeś, ale my lekko ponad 70k za Xcellence z klimatronikiem, Full led i lakierem metalik. Fakt silnik 95km, ale zbiera się bardzo fajnie. Dopłata do 115km 3 tyś. Rocznik 2019. Opel wychodził drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem jaką ofertę ty dostałeś, ale my lekko ponad 70k za Xcellence z klimatronikiem, Full led i lakierem metalik. Fakt silnik 95km, ale zbiera się bardzo fajnie. Dopłata do 115km 3 tyś. Rocznik 2019. Opel wychodził drożej.
68500 za zwykły lakier full LED klima auto alufelgi 95 KM po zniżce na emeryta . Chcieliśmy 115 KM ale słabsze wyposażenie i cisza zaległa.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BOGUS napisał:

68500 za zwykły lakier full LED klima auto alufelgi 95 KM po zniżce na emeryta . Chcieliśmy 115 KM ale słabsze wyposażenie i cisza zaległa.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

No to podobnie, też zniżka na emeryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUS napisał:

Dziś jeździłem Vitara 1.0 111KM i crosslandem x 1.2 110 KM. I nie wiem co zdecydować. Vitara z zewnątrz ładniejsza w jeździe bardziej zwarta słabsze na oko zabezpieczenie antykorozyjne.
Crossland większy w środku, lepiej wyposażony lepiej ciągnie silnik i ma 6 biegów. Cena taka samą ( +- 1kpln).
I nie wiem co dalej.
Silnik Suzuki nie ma złych opinii. A co z tym pur tech od żabojadów? 1.2 , 3 gary na łańcuszku. Ma jakiś wady?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

ja bym brał Crossland :ok: Bardzo ładne auto, platforma OK. Silnik bez problemów :ok: Automat czy manual ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzidzia napisał:

 

A Aronę testowałeś - trzy tygodnie temu rodzice mieli identyczne dylematy, te same auta były rozpatrywane i po jeździe próbnej Aroną nie było już dylematów. W garażu stoi Arona Xcellence Auto bardzo przejrzyste, wygodne i świetnie jeździ. 

Auto Za 70tyś, które nie ma lampki z tylu i w schowku :) kessy w jednej klamce.

Poza tym ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzisiaj umówiony na oglądanie jednego auta i premierę drugiego w innym miejscu, będzie chwila pogadać z ludźmi to się podpytam, bo sam jestem ciekaw czy kupować w tym czy ze spokojem wyczekać i kupować w przyszłym. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2019 o 19:35, BOGUS napisał:

A co z tym pur tech od żabojadów? 1.2 , 3 gary na łańcuszku. Ma jakiś wady?

Miał i podobno już nie ma. :) Aktualnie jeżdżę Cactusem z tym silnikiem. W tej budzie żwawy w crosslandzie też powinien sobie dać radę.

Zrobiłem nim ponad 52 000 km w ciągu niecałego półtora roku i nie ma żadnych objawów uszkodzenia silnika. Natomiast ma skrócony interwał wymiany oleju do 15 kkm i taki bym zalecał jak już kupisz samochód z tym silnikiem. Tam jest pasek a nie łańcuch i to pasek zanurzony w oleju i pierwsze wersje miały problem z łuszczeniem się tego paska i zatykaniem smoka pompy w konsekwencji następowało uszkodzenie silnika.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał i podobno już nie ma. :) Aktualnie jeżdżę Cactusem z tym silnikiem. W tej budzie żwawy w crosslandzie też powinien sobie dać radę.
Zrobiłem nim ponad 52 000 km w ciągu niecałego półtora roku i nie ma żadnych objawów uszkodzenia silnika. Natomiast ma skrócony interwał wymiany oleju do 15 kkm i taki bym zalecał jak już kupisz samochód z tym silnikiem. Tam jest pasek a nie łańcuch i to pasek zanurzony w oleju i pierwsze wersje miały problem z łuszczeniem się tego paska i zatykaniem smoka pompy w konsekwencji następowało uszkodzenie silnika.
 
Witaj
Decyzja zapadła. Będzie TSI 1.0
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BOGUS napisał:

W sumie ładnie dorzuca.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Tipo idzie w rozliczeniu z ciekawości? Jak wrażenia z jazdy? Nie ukrywam, że w miejsce Logana powoli szukam czegoś wyższego:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipo idzie w rozliczeniu z ciekawości? Jak wrażenia z jazdy? Nie ukrywam, że w miejsce Logana powoli szukam czegoś wyższego:-) 
Tipo idzie w rozliczenie nowego. Wrażenia z jazdy Arona bardzo pozytywne. Chyba że pytasz o Fiata to tu też nie mam nic do zarzucenia...3 lata niecałe 40kkm absolutnie nic się nie popsuło. Fotel kierowcy czasem skrzypi ale ponoć słyszę to tylko ja więc? Reszta jak w dniu zakupu.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BOGUS napisał:

Tipo idzie w rozliczenie nowego. Wrażenia z jazdy Arona bardzo pozytywne. Chyba że pytasz o Fiata to tu też nie mam nic do zarzucenia...3 lata niecałe 40kkm absolutnie nic się nie popsuło. Fotel kierowcy czasem skrzypi ale ponoć słyszę to tylko ja więc? Reszta jak w dniu zakupu.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

pytam o Aronę:-) ja też już nie chcę tzw. sedana:-) Jak tam z miejscem w tej Aronie? Powiedzmy, że w porównaniu do Tipo. Aha - jeżeli to nie tajemnica jak to kasowo wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacob24 napisał:

pytam o Aronę:-) ja też już nie chcę tzw. sedana:-) Jak tam z miejscem w tej Aronie? Powiedzmy, że w porównaniu do Tipo. Aha - jeżeli to nie tajemnica jak to kasowo wygląda?

Bieda 60 , coś więcej 70+.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sdss napisał:

Bieda 60 , coś więcej 70+.

Doposażyłem praktycznie na max najwyższą wersję Duster`a, w tym ładny kolor 🙂 i wychodzi cennikowo właśnie 70 tys. z silnikiem Tce 130 ps. Ehh chyba znowu Daćki nic nie przebije:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam o Aronę:-) ja też już nie chcę tzw. sedana:-) Jak tam z miejscem w tej Aronie? Powiedzmy, że w porównaniu do Tipo. Aha - jeżeli to nie tajemnica jak to kasowo wygląda?
Miejsca mniej ale wystarczająco. Mam 179 cm i za sobą siadam wygodnie i zostaje jeszcze miejsca. Właśnie też już nie chcę sedana. Niby fajnie ale wożę głównie powietrze. Arona jest bardziej sprężysta i zwarta. Tipo to bardzo poprawny samochód a psioczenie że słabo wypada przy kompaktach za 20kpln droższych jest niepoważne.


Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacob24 napisał:

Doposażyłem praktycznie na max najwyższą wersję Duster`a, w tym ładny kolor 🙂 i wychodzi cennikowo właśnie 70 tys. z silnikiem Tce 130 ps. Ehh chyba znowu Daćki nic nie przebije:-)

Bujajacego sie fotela kierowcy w nowym aucie tez nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujajacego sie fotela kierowcy w nowym aucie tez nie... 
Podeszliśmy 2 tygodnie temu do nowego Dustera po raz drugi i jednak dalej nas nie przekonał. Mimo że za 69900 miał i 130KM i prawie max wypas i 5 lat wydłużonej gwarancji i koła zimowe ale jakoś nie. Nawet nie wiem co mi w nim nie pasuje.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BOGUS napisał:

Podeszliśmy 2 tygodnie temu do nowego Dustera po raz drugi i jednak dalej nas nie przekonał. Mimo że za 69900 miał i 130KM i prawie max wypas i 5 lat wydłużonej gwarancji i koła zimowe ale jakoś nie. Nawet nie wiem co mi w nim nie pasuje.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Mnie przerazil fotel kierowcy ktory sie „rusza” gdy sie mocniej zaprzec.. od razu wyobrazilem sobie jak pieknie sie urywa przy masie ciala powyzej 100kg w momencie kraksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2019 o 09:11, chojny napisał:

Jestem dzisiaj umówiony na oglądanie jednego auta i premierę drugiego w innym miejscu, będzie chwila pogadać z ludźmi to się podpytam, bo sam jestem ciekaw czy kupować w tym czy ze spokojem wyczekać i kupować w przyszłym. 

 

No to będzie... lepiej, gorzej albo tak jak teraz. 

 

Nikt nic nie wie, albo wie ale nie chce powiedzieć, każdy chce sprzedać tu i teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

No to będzie... lepiej, gorzej albo tak jak teraz. 

 

Nikt nic nie wie, albo wie ale nie chce powiedzieć, każdy chce sprzedać tu i teraz. 

Szwagier, inżynier w Wolfsburgu twierdzi, że będzie drożej. Nie ma bata. Producenci będą musieli wydać konkretną kasę za kary emisyjne. Finansować będą je z takich źródeł jak: oszczędności własne (zwalniają, tną modele i oszczędności w infrastrukturze, etc), na początku z mniejszych marży, z klienta podnosząc mu ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.