Skocz do zawartości

Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce w klasie kompaktów w wieku 1-3 lata


muchenz

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, muchenz napisał:

 

Może i ciekawe, tylko dlaczego nie widziałem żadnego Tipo jeżdżąc po D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spad napisał:

 

Może i ciekawe, tylko dlaczego nie widziałem żadnego Tipo jeżdżąc po D.

 

Może to zależy od landu. U nas w różnych częściach kraju też ludzie mają różne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=134087]Maciej__[/mention] powiem ci że dobrze się to Zbiera . Ale ja traktuje to jako zabawkę. Bo te fotele Sabelt to jak dla mnie na dłuższą jazdę nie wygodne.he 
Dla mnie się tam siedzi zupełnie niesportowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bielaPL czasami Włochów sam nie rozumiem. Mieli xtra sportowego Abartha 695biposto. Niestety produkcja była limitowana na xset sztuk. (Coś Ala WRC). Zachciało się im zmian i puścili coś nowego. Szukają oszczędności tam gdzie nie trzeba. Ceny windują takie jakby odrazy chcieli się nachapać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BOGUS napisał:

Tak. Auto ma grubo pow. 2.6m rozstaw osi. Ilość miejsca w środku w żaden sposób nie pozycjonuje go w klasie b

 

rozumiem,

moja wątpliwość wynikała z tego, że Tipo zabudowane jest na płycie podłogowej SCCS wspólnej dla GP, Adam, Corsa, Linea, 500L

jakoś ja oceniam segment auta po szerokości, no ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rozumiem,

moja wątpliwość wynikała z tego, że Tipo zabudowane jest na płycie podłogowej SCCS wspólnej dla GP, Adam, Corsa, Linea, 500L

jakoś ja oceniam segment auta po szerokości, no ale ...

Chyba coś mieszasz. Płyta nie jest ta z linei ani gp a z 500x i renegate

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jqr napisał:

 

rozumiem,

moja wątpliwość wynikała z tego, że Tipo zabudowane jest na płycie podłogowej SCCS wspólnej dla GP, Adam, Corsa, Linea, 500L

jakoś ja oceniam segment auta po szerokości, no ale ...

 

Na szerokość bliżej Tipo do Passata niż do Corsy ;].

 

Na długość też. 

 

Więc jak już musisz go wciskać do innej klasy niż jest to pasuje bardziej do D ;l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, muchenz napisał:

Więc jak już musisz go wciskać do innej klasy niż jest to pasuje bardziej do D ;l.

 

jak zamienię Superb2kombi na Tipo kombi, to się wypowiem ;]

Edytowane przez jqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jqr napisał:

 

rozumiem,

moja wątpliwość wynikała z tego, że Tipo zabudowane jest na płycie podłogowej SCCS wspólnej dla GP, Adam, Corsa, Linea, 500L

jakoś ja oceniam segment auta po szerokości, no ale ...

wymiary ma podobne do bravo, z tego powodu od 12 lat kompakt fiata nie urósł nic, a konkurencja trochę podrosła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bielaPL napisał:

wymiary ma podobne do bravo, z tego powodu od 12 lat kompakt fiata nie urósł nic, a konkurencja trochę podrosła

może masz rację,

ja miałem stilo z 2004 przez 12 lat i nowe tipo wydawało mi się wąskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muchenz napisał:

 

Na szerokość bliżej Tipo do Passata niż do Corsy ;].

 

Na długość też. 

 

Więc jak już musisz go wciskać do innej klasy niż jest to pasuje bardziej do D ;l.

Moze i tak, ale jeżdżąc Astra H i przymierzając się do Tipo miałem wrażenie, że jest o rozmiar mniejszy.

Przy czym ponoc nowsze auta urosły, więc nijak mi Tipo do pełnego kompakta nie pasuje, a gdzie do klasy D.

W mojej prywatnej nomenklaturze Tipo to takie coś pomiędzy B i C, bliżej C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, muchenz napisał:

 

Rapid jest węższy nawet od Corsy i brakuje mu 9 cm do Tipo. A to już inna liga. Inne wymiary też sporo mniejsze.

 

No Tipo formalnie jest większe od Golfa. Ale nadal jakoś nijak nie pasuje do bycia pełnowartościowym kompaktem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, K3 napisał:

 

Masz stare dane, Ceed jest dłuższy...

 

3 cm....wiec już klasa C, a Tipo B, a  stary Ceed II, to chyba A skoro 7 cm miał mniej ;l.

 

Mnie to lotto w której klasie każdy sobie samochód upatruje. BMW 3 ciaśniejsze od octavi więc może być w B ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czacha napisał:

Gdzie jest @krowka .. on wam wytlumaczy ze to segment Audi A6 😎

Co Ciebie obchodzi gdzie jestem?

Audi, buehehe 🤣 Wieś tańczy i śpiewa... Grunt to marzenie o 4 zerach...

Godzinę temu, czacha napisał:

8 lat przejzdzilem Bravo i Tipo wewnatrz wydawal sie byc autem klasy nizszej - moze to kwestia materialow? 

Takiś mądry, wyszczekany i nie wiesz dlaczego wewnątrz Tipo jest takie, a nie inne?

  • Kocham 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czacha napisał:

Jak dla mnie Tipo jest dziwnym autem. 8 lat przejzdzilem Bravo i Tipo wewnatrz wydawal sie byc autem klasy nizszej - moze to kwestia materialow?

 

Raczej tak. Bravo to było zdaje się szczytowe osiągnięcia Fiata jeśli chodzi o jakość materiałów wewnątrz. Też miałem okazję posiedzieć w Bravo i Tipo i zdecydowanie bardziej podobało mi się w tym pierwszym. Być może nieco lepiej prezentuje się wersja Tipo S-Design ale po zdjęciach sądząc oprócz foteli też bez szału. Z zewnątrz też wygrywa Bravo. Jest w nim jakaś spójność w bryle nadwozia czego zabrakło moim zdaniem w Tipo w wersji hatchback, który wygląda nieco ociężale, zwłaszcza tył.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipo o Bravo ma identyczne wymiary zewnętrzne, ale za to w środku jest zdecydowanie obszerniejszy od Bravo, zwłaszcza patrząc na miejsce na nogi z tyłu.

Materiały w środku nie są najwyższych lotów, jak i dostępne wyposażenie w niektórych obszarach nie dorównuję do teraźniejszych kompaktów. Dla mnie to taki kompakt za mniejsze pieniądze, co przekłada się na materiały w środku.

Jak kupowałem Tipo i patrzyłem też na ówczesnego Aurisa, to jeśli chodzi o przestrzenność wnętrza, to Toyota przy Fiacie była jak klasa B.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kartonik napisał:

Tipo o Bravo ma identyczne wymiary zewnętrzne, ale za to w środku jest zdecydowanie obszerniejszy od Bravo, zwłaszcza patrząc na miejsce na nogi z tyłu.

Materiały w środku nie są najwyższych lotów, jak i dostępne wyposażenie w niektórych obszarach nie dorównuję do teraźniejszych kompaktów. Dla mnie to taki kompakt za mniejsze pieniądze, co przekłada się na materiały w środku.

Jak kupowałem Tipo i patrzyłem też na ówczesnego Aurisa, to jeśli chodzi o przestrzenność wnętrza, to Toyota przy Fiacie była jak klasa B.

A jak porownaz komfort jazdy? Prowadzenie? Co lepsze? Bravo czy tipo?

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nielubiekotow napisał:

Najgorsze jest to ze oszczedzili na glowicach. Gdyby sie je gazowalo bez problemów to bylby hit w pl

 

Tutaj nie wiadomo co było przyczyną do końca. Ostatnio gdzieś czytałem na FKP że jeśli chodzi o lpg 1 1.4 95KM i padające głowice to temat ucichł,tzn. już się nie pojawiają takie awarie. Podejrzewam że instalacje Tartarini które były montowane w ASO przez podwykonawców, daleko miały do prawidłowej regulacji i montażu [czytaj autokalibracja i następny]. Pojawiły się problemy, reklamacje i itp. to zaczęli się przykładać przy montażach i poprawkach. Nie mówię że Fiat coś w głowicach nie namieszał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, steyr napisał:

 

Tutaj nie wiadomo co było przyczyną do końca. Ostatnio gdzieś czytałem na FKP że jeśli chodzi o lpg 1 1.4 95KM i padające głowice to temat ucichł,tzn. już się nie pojawiają takie awarie. Podejrzewam że instalacje Tartarini które były montowane w ASO przez podwykonawców, daleko miały do prawidłowej regulacji i montażu [czytaj autokalibracja i następny]. Pojawiły się problemy, reklamacje i itp. to zaczęli się przykładać przy montażach i poprawkach. Nie mówię że Fiat coś w głowicach nie namieszał.

problem dotyczył tez innych instalacji, nie tylko na tartarini, znam własciiela tipo z instalackja tartarini , przejechał juz na lpg 45 tys km.bez problemów.

ZZ drugiej strony autoryzowany zakład instalujacy LPG odmówił montazu do tipo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, nielubiekotow napisał:

problem dotyczył tez innych instalacji, nie tylko na tartarini, znam własciiela tipo z instalackja tartarini , przejechał juz na lpg 45 tys km.bez problemów.

ZZ drugiej strony autoryzowany zakład instalujacy LPG odmówił montazu do tipo

 

Dokładnie, wiele osób założyło instalacje poza ASO i niestety problem padniętej głowicy też ich dopadł. Znajomy uzytkownik Tipo mówił, ze jak był na przeglądzie to własnie robili taką sztuke. Wiec chyba troche jest takich przypadków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, norbert123 napisał:

A jak porownaz komfort jazdy? Prowadzenie? Co lepsze? Bravo czy tipo?

 

W moim odczuciu, Tipo pewniej wchodzi w zakręty, ale przy prędkościach autostradowych + jest mniej stabilny od Bravo. No i w Tipo bardziej odczuwamy (a właściwie słyszymy) zawieszenie, gdy jedziemy po np. łatanym asfalcie, o bruku nie wspominając.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nielubiekotow napisał:

problem dotyczył tez innych instalacji, nie tylko na tartarini, znam własciiela tipo z instalackja tartarini , przejechał juz na lpg 45 tys km.bez problemów.

ZZ drugiej strony autoryzowany zakład instalujacy LPG odmówił montazu do tipo

 

Nie mówię że nie, aczkolwiek druciarzy wśród monterów lpg jest wielu. Być może głowica jest z gó...litu zrobiona lub zawory, do tego nie poprawny montaż instalacji lpg i są takie kwiatki. To jest jak z Fordami i lpg, ogólnie się mówi że lipa że zawory wypala i itp a jak się poczyta to ludzie gazują i jeżdżą bez problemu robiąc po 200kkm na lpg bez problemu. Na FB na jakiejś grupie był user co pisał że w Tipo 1.4 95KM z lpg ASO Tartarini ma obecnie ~180kkm i silnik nie ruszany.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 23:43, wladmar napisał:

No Tipo formalnie jest większe od Golfa. Ale nadal jakoś nijak nie pasuje do bycia pełnowartościowym kompaktem...

 

Pytanie jakie kryteria ma spełniać pełnowartościowy kompakt. Wymiary, cena, pojemność bagażnika, miękkość deski rozdzielczej, moc silnika czy liczba opcji wyposażenia. Czego brakuje do pełnowartościowego kompakta. 

 

Dnia 10.11.2019 o 08:58, bochumil napisał:

Raczej tak. Bravo to było zdaje się szczytowe osiągnięcia Fiata jeśli chodzi o jakość materiałów wewnątrz. Też miałem okazję posiedzieć w Bravo i Tipo i zdecydowanie bardziej podobało mi się w tym pierwszym. Być może nieco lepiej prezentuje się wersja Tipo S-Design ale po zdjęciach sądząc oprócz foteli też bez szału. Z zewnątrz też wygrywa Bravo. Jest w nim jakaś spójność w bryle nadwozia czego zabrakło moim zdaniem w Tipo w wersji hatchback, który wygląda nieco ociężale, zwłaszcza tył.

 

W czasach Bravo II czy Cromy II Fiat chciał być trochę może nie premium, ale wysoko pozycjonowany pod względem jakości wykończenia i użytych materiałów. Z Tipo stwierdzili, że jeśli mają się bić o klienta, to ładnym plastikiem niekoniecznie wygrają, a dobrą ceną mogą coś zwojować. Gdyby cennik otwierała wersja nie za 45 a za 55 tysięcy, a już przyzwoicie wyposażone Tipo wołali nie 65 a 80, to klientów nie byłoby zbyt wielu, pomimo tego, że wnętrze wyściełane byłoby skórą, alcantarą czy atłasem ;)

 

Dnia 11.11.2019 o 10:10, steyr napisał:

Tutaj nie wiadomo co było przyczyną do końca. Ostatnio gdzieś czytałem na FKP że jeśli chodzi o lpg 1 1.4 95KM i padające głowice to temat ucichł,tzn. już się nie pojawiają takie awarie. Podejrzewam że instalacje Tartarini które były montowane w ASO przez podwykonawców, daleko miały do prawidłowej regulacji i montażu [czytaj autokalibracja i następny]. Pojawiły się problemy, reklamacje i itp. to zaczęli się przykładać przy montażach i poprawkach. Nie mówię że Fiat coś w głowicach nie namieszał.

 

Mogli coś namieszać. W starszych fiatach, nie było problemów z głowicami 1.4 16V oraz współpracą z LPG. W Tipo musieli spełnić ostrzejsze normy emisji spalin, więc coś "poprawili", przy okazji psując inną. Fajnie byłoby wiedzieć, czy rzeczywiście w silnikach np od 2018 jest coś zmienione, czy to kwestia po prostu tego, że trzeba ten silnik gazować trochę inaczej niż starsze 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Majkiel napisał:

Pytanie jakie kryteria ma spełniać pełnowartościowy kompakt. Wymiary, cena, pojemność bagażnika, miękkość deski rozdzielczej, moc silnika czy liczba opcji wyposażenia. Czego brakuje do pełnowartościowego kompakta. 

 

 

Formalnie - tylko wymiary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipo o Bravo ma identyczne wymiary zewnętrzne, ale za to w środku jest zdecydowanie obszerniejszy od Bravo, zwłaszcza patrząc na miejsce na nogi z tyłu.
Materiały w środku nie są najwyższych lotów, jak i dostępne wyposażenie w niektórych obszarach nie dorównuję do teraźniejszych kompaktów. Dla mnie to taki kompakt za mniejsze pieniądze, co przekłada się na materiały w środku.
Jak kupowałem Tipo i patrzyłem też na ówczesnego Aurisa, to jeśli chodzi o przestrzenność wnętrza, to Toyota przy Fiacie była jak klasa B.
A jak Ci się sprawuje? Jakieś usterki są?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Majkiel napisał:

Gdyby cennik otwierała wersja nie za 45 a za 55 tysięcy, a już przyzwoicie wyposażone Tipo wołali nie 65 a 80, to klientów nie byłoby zbyt wielu, pomimo tego, że wnętrze wyściełane byłoby skórą, alcantarą czy atłasem

Tu masz rację.

Szkoda tylko, że w 2017 jak szukałem auta to wcale nie tak bogate kombi wychodziło mi 76 tysięcy. Zainteresowanie klientem nikłe.

O jeździe próbnej w rozsądnym czasie  zapomnij (nie wina salonu, a natłoku chętnych), a wycenę dostałem po 3 tygodniach jak już coś innego kupiłem (tu raczej salon dał ciała).

W salonie byłem w dniu lub dzień przed zmianą cennika i nikt nie znał nowych cen.

To co zapadło mi w pamięć to beznadziejnie pokompletowane pakiety wyposażenia dodatkowego.

Oczywiście dotyczyło to moich wymagań ale wychodziło tak, że chcąc 3-4 podstawowe dla mnie dodatki musiałem wykupić praktycznie wszystkie jakie oferowali, albo pojedynczo za te 3-4 zapłacić tyle co za te pakiety.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rado_ napisał:
Dnia 10.11.2019 o 10:21, kartonik napisał:
Tipo o Bravo ma identyczne wymiary zewnętrzne, ale za to w środku jest zdecydowanie obszerniejszy od Bravo, zwłaszcza patrząc na miejsce na nogi z tyłu.
Materiały w środku nie są najwyższych lotów, jak i dostępne wyposażenie w niektórych obszarach nie dorównuję do teraźniejszych kompaktów. Dla mnie to taki kompakt za mniejsze pieniądze, co przekłada się na materiały w środku.
Jak kupowałem Tipo i patrzyłem też na ówczesnego Aurisa, to jeśli chodzi o przestrzenność wnętrza, to Toyota przy Fiacie była jak klasa B.

Pokaż więcej  

A jak Ci się sprawuje? Jakieś usterki są?

 

Szału nie ma, ale wstydu też nie.

Z usterek, to były jakieś drobne rzeczy robione na gwarancji i jakby kto był ciekawy, to alternator mam jeszcze niewymieniany :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.