Skocz do zawartości

Brak ogrzewania w Golfie, błąd P171900


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, swienty napisał:

Pomogło na jakiś miesiąc. Niedawno znowu się zatkało, totalny brak przepływu przez nagrzewnicę.

 

Tydzień przepłukaliśmy znowu układ, tym razem dość mocno i... Po 200km znowu zabiło nagrzewnicę, tym razem w drodze do Niemiec, wczoraj wróciłem. ;(

Problem jest cały czas ten sam, coś zapycha nagrzewnicę. 

Już rozważam montaż jakiegoś filterka na przewodach. ;l 

WTF ?!

jeszcze raz przeczytaj mój post z 27 listopada;], wymieniaj a nie płucz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam chciałem zapytać co wkoncu się udało zrobić że pomogło? Zakupiłem golfa 7 1.6 105km clha 2014r i mam dokładnie ten sam problem błąd na kompie to p171900 a ogrzewania brak, płyn chlodniczy wymieniony bo stary dziwnie śmierdział i auto odpowietrzone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Norbi98 napisał:

A wymieniałeś może nagrzewnice? Bo będę się za to brał bo nie widzi mi się zima bez ogrzewania, u mnie wgl go nie ma, zastanawia mnie to że robiłem rozrząd wymieniłem pkyn na świeży zrobiłem 2 tys i pkyn znowu tak dziwnie śmierdzi 

 

To nie ma żadnego znaczenia że płyn jest świeży, skoro nagrzewnica może być zapchana. Odepnij 2 weżę która wchodzą do kabiny, zrób sobie jakąś przedłużkę i spróbuj dmuchnąć - na bank nie ma przepływu.

 

U siebie podpinałem kompresor (tylko nie dmuchałem na maxa, nie wiadomo ile nagrzewnica wytrzyma), a za drugim razem płukałem ze 2 godziny wężem ogrodowym cały układ, najpierw samą nagrzewnicę, później resztę układu. Pomogło na 100km (sto!!!!). Wymieniacze w ASO mają zalecenie płukanie układu, możliwe że mają specyfik który rozpuszcza te dziadostwo. :nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 10.08.2020 o 20:18, swienty napisał(a):

 

To nie ma żadnego znaczenia że płyn jest świeży, skoro nagrzewnica może być zapchana. Odepnij 2 weżę która wchodzą do kabiny, zrób sobie jakąś przedłużkę i spróbuj dmuchnąć - na bank nie ma przepływu.

 

U siebie podpinałem kompresor (tylko nie dmuchałem na maxa, nie wiadomo ile nagrzewnica wytrzyma), a za drugim razem płukałem ze 2 godziny wężem ogrodowym cały układ, najpierw samą nagrzewnicę, później resztę układu. Pomogło na 100km (sto!!!!). Wymieniacze w ASO mają zalecenie płukanie układu, możliwe że mają specyfik który rozpuszcza te dziadostwo. :nie_wiem: 

 

 

Witam!

Po takim czasie udało się już rozwiązac ten problem czy nadal tak jezdzisz i płukasz to co jakis czas ? U mnie w Seacie Leonie 3 niestety ten sam problem z tym,ze pasażer jakies lekkie ogrzewanie ma,ale niema szału.. powiedz mi jak rozpina się te obejmy weży do nagrzewnicy,bo chciałem sprobówac to przedmuchac.. chodzi o te w komorze silnika prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ariel napisał(a):

 

 

Witam!

Po takim czasie udało się już rozwiązac ten problem czy nadal tak jezdzisz i płukasz to co jakis czas ? U mnie w Seacie Leonie 3 niestety ten sam problem z tym,ze pasażer jakies lekkie ogrzewanie ma,ale niema szału.. powiedz mi jak rozpina się te obejmy weży do nagrzewnicy,bo chciałem sprobówac to przedmuchac.. chodzi o te w komorze silnika prawda ?

 

Nie mam już tego auta ale pomogła wymiana nagrzewnicy, robota to jakieś 1h, w Golfie pojawiają się sprzeczne informacje ale wyjmuje się ją od strony kierowcy. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.11.2022 o 00:23, swienty napisał(a):

 

Nie mam już tego auta ale pomogła wymiana nagrzewnicy, robota to jakieś 1h, w Golfie pojawiają się sprzeczne informacje ale wyjmuje się ją od strony kierowcy. :idea:

 

Ja zmieniłem nagrzewnice i teraz się role odwróciły, od strony kierowcy mam żar z nawiewów, a od strony pasażera szału niema.. normalnie cuda.. może też sprawdze tą kabinówke,bo widziałem że ktoś tu miał taki przypadek.. już zgłupiałem co to może być... silniczki itd działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 10:07, iwik napisał(a):

Te woreczki z siliką to są w każdym vag'u na MQB, czy może w którymś momencie zrezygnowali z tego przezajebistego rozwiązania? 

 

Nie mam, t roc 2019,1.5tsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2022 o 19:49, Ariel napisał(a):

 

Ja zmieniłem nagrzewnice i teraz się role odwróciły, od strony kierowcy mam żar z nawiewów, a od strony pasażera szału niema.. normalnie cuda.. może też sprawdze tą kabinówke,bo widziałem że ktoś tu miał taki przypadek.. już zgłupiałem co to może być... silniczki itd działają 

 

Płakałeś cały układ? Bo zaraz się okaże że zmieniłeś nagrzewnice na nową a ta jest już zapchana. Masz jeszcze starą, żeby rozciąć i zobaczyć co jest w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 11:42, swienty napisał(a):

 

Płakałeś cały układ? Bo zaraz się okaże że zmieniłeś nagrzewnice na nową a ta jest już zapchana. Masz jeszcze starą, żeby rozciąć i zobaczyć co jest w środku?

Właśnie nie wypłukałem, ale u mnie ten zbiornik z silikatem wymieniłem juz wcześniej i wyciąłem ten woreczek i był cały na szczęście. A miałeś np tak że traciłeś ogrzewanie na stronie pasażera czy na dwóch stronach odrazu nie było?? 

Chociaż dziś zaglądam do zbiorniczka, a tu taki jakiś dziwny piasek na dnie.. dużo tego niema

inbound2513218369781249840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.