Skocz do zawartości

V60 T8


HelixSv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dziś miałem przyjemność przetestowania V60 T8 (plug-in hybrid) na dystansie 300 km.

Spostrzeżenia:

- oczywiście jakość wykonania

- wysoki komfort

- dużo miejsca

- mocy za dużo

- realny zasięg elektryczny 40 km, ale nie można zupełnie wymusić pracy na prądzie. Znaczy trzeba ustawić "mode" w "pure" i baaardzo delikatnie operować pedałem przyspieszenia, minimalne mocniejsze wciśnięcie załącza silnik spalinowy (niestety ten fakt kłóci się z moimi wymaganiami).

- cała bateria ukryta jest w tunelu środkowym, dzięki czemu nie cierpi przestrzeń bagażnika i bak na paliwo, ale schowek pomiędzy przednimi siedzeniami ma głębokość 1,5 cm (dosłownie).

- baaaardzo dobre nagłośnienie (potem dowiedziałem się że to jest opcjonalne i kosztuje 40000 sek. 😁 )

- bardzo wygodny fotel kierowcy, wiele możliwości regulacji i funkcja masażu (bardzo przyjemna). Wiele regulacji i masaż są płatne, nawet nie pytałem, ile.

 

Sumując, auto prawie idealne.

Niestety brak skutecznej możliwości wymuszenia pracy na prądzie w połączeniu z dość wysokim kosztem leasingu dyskwalifikuje ten model w moich oczach.

 

Acha, spalanie na dystansie 300 km z pełną bateria na starcie i pustą na mecie - 5.5 l/100km. Jazda bardzo spokojna, między 70 a 100 km/h.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ⠀ napisał:

Dziwne, z tego co pamiętam@Florydziak_Florydziak_Flor mówił że może jeździć tylko na prądzie w T8

tapatalked
 

 

Może jest delikatnym człowiekiem. ;]

 

W pluginach Passat i Mini żeby w trybie elektrycznym wymusić załączenie silnika spalinowego trzeba mocno docisnąć gaz. Tak z 80% skoku w Mini i 90% w Pasku. W V60T8 to jest jakieś 40%.

Pewnie kwestia wprawy, bo nie sądzę, abym coś przeoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 20:33, Cezh napisał:

 

Może jest delikatnym człowiekiem. ;]

 

Pewnie kwestia wprawy, bo nie sądzę, abym coś przeoczył.

zgadza się, kwestia wprawy

ja jeżdże na samym prądzie bez problemu, w miare dynamicznie

żonie bardzo często załącza się spalinowy. rozmowy, tłumaczenie, pokazywanie nie pomaga  ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ppmarian napisał:

Najnowszy outlander 2.4 phev ma wymuszenie trybu EV.

Trzeba wcisnąć gaz w podłogę żeby zmusić ICE do pracy

Wysłane z tel.
 

no właśnie zastanawiałem sie, dla czego w Volvo nie stworzyli dodatkowy tryb only EV

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dziś jazda z jednego od drugiego domu - 29 kilometrów, 6 kWh. Klima włączona, ale jechałem spokojnie. Po dotarciu zostało jeszcze prądu na kilka mil. u nas prąd po 12 centów za kWh = 72 centy = 3 złote czyli mniej więcej na prądzie 10 groszy za kilometr. 

Edytowane przez Florydziak_Florydziak_Flor
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 10:22, ⠀ napisał:

Dziwne, z tego co pamiętam@Florydziak_Florydziak_Flor mówił że może jeździć tylko na prądzie w T8

tapatalked
 


Jak włączysz w tryb „Pure” to trzeba porządnie naprawdę wcisnąć gaz żeby się włączył spalinowy. W trybie hybrydowym trzeba być dość delikatnym. 

Edytowane przez Florydziak_Florydziak_Flor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

Dziś jazda z jednego od drugiego domu - 29 kilometrów, 6 kWh. Klima włączona, ale jechałem spokojnie. Po dotarciu zostało jeszcze prądu na kilka mil. u nas prąd po 12 centów za kWh = 72 centy = 3 złote czyli mniej więcej na prądzie 10 groszy za kilometr. 

Napisz cos wiecej o samym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


Jak włączysz w tryb „Pure” to trzeba porządnie naprawdę wcisnąć gaz żeby się włączył spalinowy. W trybie hybrydowym trzeba być dość delikatnym. 

 

W V60 T8 w Pure musiałem bardzo uważać, żeby nie zacząć palić benzyny. Normalnie jakby się miało jajko pod stopą.

W pluginach - Passacie i Mini w w podobnych trybach trzeba wcisnąć "gaz" konkretnie, żeby załączyć spalinę.

 

Możliwe, że XC60 ma to inaczej skalibrowane niż V60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.