Jump to content
Sign in to follow this  
mrBEAN

Skoda Vision IV 2020 r.

Recommended Posts

Tymczasem w Austrii ruszyły zapisy na miejsce w kolejce.

Pewnie zaś nie będzie chętnych, bo to się nie opłaca :phi:

Szacunkowo pojemność baterii ok. 80 kWh

Zasięg szacowany: ok. 400-450 km

Moc ok. 300 KM

0-100 km/h: ok. 6s

Vmax: ok. 180 km/h

Planowane dostawy na koniec 2020 ale tu może być różnie ;]

https://www.skoda.at/d/300-porsche-asten/rund-um-skoda/emobilitaet/prebooking-e-familienauto?fbclid=IwAR3I4ueJ7OERxSXWy99Z-LTsjU5SD8cWPDIBqkv73zgQLzMXALmhsUmxdD0

Koncepcik:

vision1.jpg

viison2.jpg

viosin3.jpg

Edited by mrBEAN

To juz zaczyna zakrawac na jakis absurd z tymi EV. Oglaszaja jakis model, ze niby bedzie za rok i otwieraja zapisy. W przypadku Tesli jeszcze moge zrozumiec bo to byly poczatki EV, ale teraz? Niech w koncu najpierw zaczna cos masowo produkowac a nie dupe zawracac.

• Like 5
  • Haha 1

8 godzin temu, zinger napisał:

To juz zaczyna zakrawac na jakis absurd z tymi EV. Oglaszaja jakis model, ze niby bedzie za rok i otwieraja zapisy. W przypadku Tesli jeszcze moge zrozumiec bo to byly poczatki EV, ale teraz? Niech w koncu najpierw zaczna cos masowo produkowac a nie dupe zawracac.

Co się dziwisz, trzeba kreować rynek. Ludzi trzeba przekonać do EV, a takie akcje działają na wyobraźnię i chęć posiadania. :oki:

To raczej wynika z tego że producent nie ma skąd wziąć informacji o popycie. Budując nową Octavię ma bardzo precyzyjne dane ile może się spodziewać zamówień i jest się w stanie dobrze zestockować. W przypadku elektryków sprawa jest dość skomplikowana.

tapatalked

• Like 1

9 minut temu, tom111 napisał:

Co się dziwisz, trzeba kreować rynek. Ludzi trzeba przekonać do EV, a takie akcje działają na wyobraźnię i chęć posiadania. :oki:

Co za duzo to niezdrowo. Pompuja ten balonik a g... w zamian daja, poki co. Mnie na ten przyklad zaczyna to juz irytowac i nastawiac negatywnie, a od poczatku bylem fanem ev.

6 minut temu, ⠀ napisał:

To raczej wynika z tego że producent nie ma skąd wziąć informacji o popycie. Budując nową Octavię ma bardzo precyzyjne dane ile może się spodziewać zamówień i jest się w stanie dobrze zestockować. W przypadku elektryków sprawa jest dość skomplikowana.

tapatalked

To niech OBOP wynajma ;)

• Like 1

1 minutę temu, zinger napisał:

Co za duzo to niezdrowo. Pompuja ten balonik a g... w zamian daja, poki co. Mnie na ten przyklad zaczyna to juz irytowac i nastawiac negatywnie, a od poczatku bylem fanem ev.

Eee tam i tak kupisz jak będziesz miał okazję, a tu trzeba przekonywać masy, a na masy takie techniki działają zdumiewająco dobrze  :oki:

5 minut temu, zinger napisał:

Pompują bo muszą. Tesla za szybko odjeżdża. I muszą krzyczeć, my też, my też mamy! Tzn. zaraz będziemy mieć, 2-3 lata szybko Wam zleci, poczekaaaajcie 😄 

• Like 1

2 minuty temu, mrBEAN napisał:

Pompują bo muszą. Tesla za szybko odjeżdża. I muszą krzyczeć, my też, my też mamy! Tzn. zaraz będziemy mieć, 2-3 lata szybko Wam zleci, poczekaaaajcie 😄 

VW tyle wpakował kasy w rozwój swoich EV, że teraz musi u ludzi wzbudzić nieodpartą chęć ich posiadania. Za może 10 lat inwestycja zacznie się powoli im zwracać, o ile Chińczycy nie zrobią im "niezdrowej" konkurencji :oki:

15 minut temu, tom111 napisał:

VW tyle wpakował kasy w rozwój swoich EV, że teraz musi u ludzi wzbudzić nieodpartą chęć ich posiadania. Za może 10 lat inwestycja zacznie się powoli im zwracać, o ile Chińczycy nie zrobią im "niezdrowej" konkurencji :oki:

Niech działają, z pożytkiem dla nas.

Daję im 2-3 lata i ciekaw jestem jak będą siły rozłożone.

Bo za 2 lata już na pewno będzie mnie dOOpa świeżbić, żeby auto zmienić :hehe:

15 minut temu, mrBEAN napisał:

Bo za 2 lata już na pewno będzie mnie dOOpa świeżbić, żeby auto zmienić 

Kto raz wdepnął w EV, to już się z tego nie wygrzebie :oki:

• Like 1

20 minut temu, tom111 napisał:

Kto raz wdepnął w EV, to już się z tego nie wygrzebie :oki:

Niestety, czasami żałuję zakupu Leafa na próbę ;l :hehe:

Dnia 11.11.2019 o 21:30, mrBEAN napisał:

Niestety, czasami żałuję zakupu Leafa na próbę ;l :hehe:

To teraz wiesz czym to grozi i okazując dobroduszność powinieneś przestrzegać przed tym błędem innych. :oki:

Dnia 11.11.2019 o 20:12, tom111 napisał:

hej Tom, mam chec posiadania ino 200k zl mi brakuje na luzne wydatki:)