Skocz do zawartości

Łóżko jak w hotelu - jak umocować stoliki nocne


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wyposażyć sypialnię tak jak jest to często robione w pokojach hotelowych.

Tzn. za łóżkiem płyta i do niej umocowane kinkiety z lampkami do czytania - to już mam wybrane.

 

image.png.d79ebd898837c84300dd4dcde8ff5d77.png

 

Oprócz tego gniazdka elektryczne po obu stronach.

No i teraz ostatnia rzecz - stoliki nocne.

Chcę je w formie prostych półek jak na zdjęciu poniżej (z tym, że pojedyncze i węższe - ok. 40 cm)

Lozka-hotelowe-9-nc79gfj7vzocfh6cff1ld4x

 

I teraz pytanie - jak rozwiązać zamocowanie tych półek do płyty ? :hmm:

Edytowane przez Tomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Przemaz napisał:

Jak widać na foto te dolne płyty  odstają od od tylich.

Jakiś stelaż jest zrobiony .Za nim instalacja pociągnięta

A pólka nocna przymocowana od tyłu .

 

 

To, że jest przymocowana to jasne - inaczej by odpadła :hehe:

Chodzi mi właśnie jak rozwiązać kwestię tego mocowania :hmm:

Płyta też nie będzie mocowana bezpośrednio do ściany tylko w ostępie ok. 3-4 cm.

Więc mocowanie kinkietów, prowadzenie przewodów czy osadzanie gniazdek mam rozwiązane - chodzi mi tylko o jak najmniej widoczny sposób zamocowania tych półek.

W zasadzie mogą być tylko pojedyncze półki (bez dolnej półki) - kwestia tego jak to ładnie zamocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chris_666 napisał:

Dajesz konfirmaty i gotowe emoji106.png ewentualnie możesz dać grubszą płytę i konfirmaty po zygzaku. Chyba że chcesz po tym skakać emoji1787.png to coś mocniejszego trzeba dać.

konfirmaty  i kołki drewniane - niekoniecznie na klej -

Lub jeśli cienkie deseczki da pod kolor coś takiego Komandorek pojedynczy podpórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo napisał:

I teraz pytanie - jak rozwiązać zamocowanie tych półek do płyty ? :hmm:

półki czy też szafki nocne mocujesz do tej większej lub dużej płyty. Płytę mocujesz do ściany albo na listwę montażową albo na specjalną płytę przyciętą pod kątem. Dla pewności można jeszcze dokręcić w niewidocznych miejscach (np od wewnątrz ramy, tam gdzie przyjdzie wypełnienie z tapicerowanych paneli). Mam bardzo podobnie zrobione, fajna sprawa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomo napisał:

teraz pytanie - jak rozwiązać zamocowanie tych półek do płyty

To nawet nie muszą być konfirmaty. Dowolne długie wkręty z tyłu. Można dodatkowo dać klej poliuretanowy do styku i będzie można po tym skakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

półki czy też szafki nocne mocujesz do tej większej lub dużej płyty. Płytę mocujesz do ściany albo na listwę montażową albo na specjalną płytę przyciętą pod kątem. Dla pewności można jeszcze dokręcić w niewidocznych miejscach (np od wewnątrz ramy, tam gdzie przyjdzie wypełnienie z tapicerowanych paneli). Mam bardzo podobnie zrobione, fajna sprawa.

 

To w wolnej chwili wrzuć fotkę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2019 o 17:50, Tomo napisał:

 

W zasadzie mogą być tylko pojedyncze półki (bez dolnej półki) - kwestia tego jak to ładnie zamocować.

 

Wpisz w google półka ukryte mocowanie i wyskoczą Ci gotowe systemy a nie tam na jakieś wkręty.

A jeśli ma być pojedyncza półka to kupisz gotowca w Ikei, markecie budowlanym czy jakimś innym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś takiego planuję zrobić, tylko zamiast szuflad otwarte i ciut niższe.

Jak masz zamocowaną płytę do ściany ?

Jak mocowałeś te panel z alcantary ? Bo to też chcę zrobić.

 

Edytowane przez Orochimaru
Usunąłem nieregulaminowy cytat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomo napisał:

 

Właśnie coś takiego planuję zrobić, tylko zamiast szuflad otwarte i ciut niższe.

Jak masz zamocowaną płytę do ściany ?

Jak mocowałeś te panel z alcantary ? Bo to też chcę zrobić.

po lewej i po prawej stronie na ścianie są przykręcone listwy montażowe przycięte pod kątek 45 stopni i takie same są wewnątrz tej konstrukcji. Ta cała płyta jest na nich zawieszona i jeszcze przykręcona chyba za szufladami. Nie pamiętam dokładnie, bo to stolarz ogarniał. Panele były chyba montowane tylko na wcisk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.