Skocz do zawartości

nokian wr d4 głosny rezonans


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

nowe nokiany wr d4, przebieg kilka km, nowe felgi,  wywazone. nowe auto
przy 95-100km/h wpadaja w rezonans, sa głosne w tym zakresie predkosci.
brak wibracji, brak drgan, auto jezdzie prosto. Ponizej i powyzej tej predkosci jest cicho.
Gdzie jest przyczyna? TTTM?
Albo źle wyważone albo krzywe.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam Klebery i przy 90 a potem 100 km /h mam efekt buczenia i rezonansu. Opony przejechały już około 8kkm, są drugi raz na felgach założone i efekt ten sam. Obecnie nie pora na reklamacje ale żałuję że nie zrobiłem tego na wiosnę. Miałem nadzieję że może po powtórnym założeniu im przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Właśnie nosiłem się zamiarem zapytania czy ktoś ma to samo z Nokianami :) 225/45/17 i przy V~130 km/h buczą jak najęte. Zero bicia, rezonsansów, drgań itp.  Gumiarz (a nie "gumiarz") posprawdzał mi wszystko do spodu - wszystko proste itp. itd. Chyba trza chyba poczekać na większy przebieg na nich. Cale szczęście że 90% przebiegu robię po mieście bo na autostradzie czy cuś to by mnie chyba szlag trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 23.02.2020 o 12:21, PAFcioKRAK napisał:

Właśnie nosiłem się zamiarem zapytania czy ktoś ma to samo z Nokianami :) 225/45/17 i przy V~130 km/h buczą jak najęte. Zero bicia, rezonsansów, drgań itp.  Gumiarz (a nie "gumiarz") posprawdzał mi wszystko do spodu - wszystko proste itp. itd. Chyba trza chyba poczekać na większy przebieg na nich. Cale szczęście że 90% przebiegu robię po mieście bo na autostradzie czy cuś to by mnie chyba szlag trafił.

 

Jak miałem (poprzedni model WR) miałem tak samo. Buczenie od około 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dokładnie tak. Miałem Dębice opony zimowe. Była cisza ale były do wymiany. Kupiłem Nokiany SP. Przy 95km/h na 18 calach wpadają w rezonans. Chałas objawia się buczeniem. Które narasta od 90km/h, max 95, 100km/h już milkną. Buczenie będzie się objawiać u was w różnych zakresach prędkości w zależności od wielkości felgi, jej szerokości, ciśnienia w oponie i wagi auta. Nic z tym nie zrobicie. Jeździć albo zmienić na inny bieżnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.