Skocz do zawartości

Honda FRV Opinie


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Brat poszukuje "autobusu" i jednym z obiektów stała się Honda FRV. Co szanowne grono powie o tym samochodzie?

Chodzi mi głowinie o silnik 1.7 bo pozostałe dwa to nawet znam. I jak z dostępnością cześć typu zawieszenia ITD?

Roczniki około 2007

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Brat poszukuje "autobusu" i jednym z obiektów stała się Honda FRV. Co szanowne grono powie o tym samochodzie?
Chodzi mi głowinie o silnik 1.7 bo pozostałe dwa to nawet znam. I jak z dostępnością cześć typu zawieszenia ITD?
Roczniki około 2007
 
Super auto do kręcenia się po mieście. Niestety są szanse, że będzie już powoli chrupać blachy ruda. Ceny o dostępności części nie znam, bo... nigdy awarii nie miałem :)

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, AxiT napisał:

Witam

Brat poszukuje "autobusu" i jednym z obiektów stała się Honda FRV. Co szanowne grono powie o tym samochodzie?

Chodzi mi głowinie o silnik 1.7 bo pozostałe dwa to nawet znam. I jak z dostępnością cześć typu zawieszenia ITD?

Roczniki około 2007

 

 

Ten 1.7 to jest silnik Isuzu, dość powszechnie stosowany w Oplach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 6 lat temu wersję 2.0. Mogę pisać (co wielokrotne robiłem) w samych superlatywach :ok:

Ciekawostka - gdybym trzymał ten samochód do dzisiaj, sprzedałbym go teraz za więcej niż w 2014 :bzik:

 

Minusy na siłę:

Ze słyszenia - podobno grubasy się nie mieszczą w fotel kierowcy - jest przesunięty na drzwi, żeby zmieścić środkowy.

Z autopsji - kiepsko radzi sobie w błocie (np. wyjazd z pola w deszczu, pod górę ;] ale mam umiarkowane doświadczenie w fwd, może wszystkie są kiepskie) i niektóre elementy wnętrza, niedostępne poza aso i występujące tylko w tym modelu, były drogie (ale wówczas to było egzotyczne auto, teraz może spowszedniało).

 

Generalnie - nie wiem jak 1.7, ale ogólnie to brać 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AxiT napisał:

Witam

Brat poszukuje "autobusu" i jednym z obiektów stała się Honda FRV. Co szanowne grono powie o tym samochodzie?

Chodzi mi głowinie o silnik 1.7 bo pozostałe dwa to nawet znam. I jak z dostępnością cześć typu zawieszenia ITD?

Roczniki około 2007

 

 

Jest pare na Civicklubie.

Troche rude chrupie. 1.7 montowane w coupe lubiły się bawić w puk puk.  kto tam? Panewka. Tylko nie pamietam jaki tam był dokładnie silnik, ale z tabelek na wiki wychodzi, ze jednak inny. 

 

Co do eksploatacji - silnikowo - podejrzewam ze filtry itp to to samo co w Civicu. Z zawiasem moze byc drozej i mniejsza dostepnosc. Hamulce pewnie jak w Civicu. 

Trzeba sie przejechac bo sie dziwnie siedzi - tak mocno na drzwiach :) 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Upss, myslalem ze chodzi o ten 1.7 co był montowany w Civicu ;]

 

Był montowany ;) np w Coupe. 

Ale wiem, chodzi o gruźlika 1.7 z 7generacji. I tu tez poprawka - on sie mocno rozni od Oplowskich. Honda kupiła od Isuzu większość ale sama też tam coś pomodziła w osprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięty w stronę drzwi fotel kierowcy, natomiast kierownica nie aż tak bardzo, położenie trochę takie, jakby fotel kierowcy miał być nieco bardziej w prawo. Ja kiedyś na etapie poszukiwania autobusu siadłem, i nie dość że siedziałem na drzwiach, to to przesunięcie osi fotela kierowcy względem osi kierownicy i pedałów oraz osi jezdni jakiś dyskomfort mi sprawiało, może da się przywyknąć, ale ja odpuściłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięty w stronę drzwi fotel kierowcy, natomiast kierownica nie aż tak bardzo, położenie trochę takie, jakby fotel kierowcy miał być nieco bardziej w prawo. Ja kiedyś na etapie poszukiwania autobusu siadłem, i nie dość że siedziałem na drzwiach, to to przesunięcie osi fotela kierowcy względem osi kierownicy i pedałów oraz osi jezdni jakiś dyskomfort mi sprawiało, może da się przywyknąć, ale ja odpuściłem.
Dokładnie miałem takie same wrażenia, czar fajnego auta z zewnątrz prysł jak bańka mydlana po przyklejeniu się do drzwi. To już siedząc w Multipli jest bardziej normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to są opinie na jakie czekałem. Bede wiedział na co faktycznie zwracać uwagę jak będziemy oglądać. Co do rudej cóż której Hondy nie zjada - albo innej marki. Co do silników 2.0 to znam bo dopiero co rozstałem się  CRV.

Są tam jeszcze 1.8 ponoć najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te 1.7 benzynowe nie są dobre, bo często lubiły olej brać i panewki siadały.

W przypadku zakupu 1.7 i jego późniejszego remontu, lepiej zmienić ten silnik na D16V1 i tylko wałek podmienić.

 

Najlepszym wyborem jest jednak K20 i diesel 2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem takie same wrażenia, czar fajnego auta z zewnątrz prysł jak bańka mydlana po przyklejeniu się do drzwi. To już siedząc w Multipli jest bardziej normalnie.
Mnie to nie przeszkadzało, ale ja z tych szczupłych jestem. Mogę sobie wyobrazić, że szersze osoby ode mnie odczuwają dyskomfort.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.