Skocz do zawartości

Astra F... Zagwozdka z hamulcami


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma problem z autem i prosił mnie abym zerknął...zrobilem krótki test i objawy bynajmniej dziwne... 

Kontrolka ABS gaśnie prawidłowo.. Po rozpedzeniu samochodu do prędkości ok 40km/h i gwałtownym wdepnięciu na hamulec zaczyna on pulsować choćby w przypadku włączenia ABS... Kontrolka z ABS nadal się nie oświeca. Lecz nie dochodzi do sytuacji graniczacej z blokowaniem kół.... Rozumiem działanie ABS przy próbie zablokowania kół ale w tym przypadku daleko jest do takiej sytuacji... 

Zerknąłem pod spód i z przodu poza przyrdzewiałymi kołami impulsowymi nic innego nie widać... 

 

Ktoś coś na ten temat może powiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, czachabrava napisał:

Sprawdź, czy koronka abs piasty jest cała. Ja miałem podobnie jak pekła w jednym miejscu.

Koło impulsowe jest zardzewiałe i chyba jeszcze oryginał bo wygląda katastrofalnie ale czy wtedy nie powinien walnąć błędem? Bo wątpię aby na 4 kołach ten problem występuje... Myślę jeszcze nad pompa ABS czy ona przypadkiem już nie dogorywa. 

A jak w tym cudzie techniki wymienia się koło impulsowe? Czytałem że jest zintegrowane... Ale z czym? Z piastą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, 4tyelement napisał:

Koło impulsowe jest zardzewiałe i chyba jeszcze oryginał bo wygląda katastrofalnie ale czy wtedy nie powinien walnąć błędem? Bo wątpię aby na 4 kołach ten problem występuje... Myślę jeszcze nad pompa ABS czy ona przypadkiem już nie dogorywa. 

A jak w tym cudzie techniki wymienia się koło impulsowe? Czytałem że jest zintegrowane... Ale z czym? Z piastą? 

Nie zawsze wali bledem, jak jest tylko peknieta, czy uszczypana. A jeszcze nie odpadla cala. Jedynie wtedy przeklamuje czujnik. Tak jak kolega napisal najlepiej podczas jazdy sprawdzic na kompie. 

Koronke idzie sama dokupic, a zaklada sie na przegub. Dosyc prosta robota z wymiana. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2019 o 14:15, 4tyelement napisał:

Ktoś coś na ten temat może powiedzieć? 

A czy na pewno koła przedniej i tylnej osi mają tę samą średnicę?

Miałem tak kiedyś w Mondeo i ABS głupiał myśląc że dochodzi do poślizgu kół.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartłomiej napisał:

A czy na pewno koła przedniej i tylnej osi mają tę samą średnicę?

Miałem tak kiedyś w Mondeo i ABS głupiał myśląc że dochodzi do poślizgu kół.

Na to uwagi nie zwróciłem...przygladne się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.