Skocz do zawartości

Absurdalnie tanie wypożyczenie auta


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości sprawdziłem na GoldCar (ale nie tylko oni to praktykują) - kompakt na 3 dni.

Cena: 3.01 PLN (słownie: trzy złote i jeden grosz).

Ktoś to praktykował? Chyba oczywiste jest, że w takim przypadku samochód ma kilka niezauważalnych uszkodzeń, które przy kontroli przy zwrocie zostaną natychmiast wykryte i pójdzie dodatkowo 800 EUR z kaucji. Czy może faktycznie za tyle da się wypożyczyć i jest OK?

W związku z obawami wyżej dochodzi przecież jeszcze możliwość ubezpieczenia third-party - wykupuję w jakimś Ryanie albo na rok za 50 GBP i oni za takie wymyślone uszkodzenia będą płacić?

Bo chyba rozwalenie systemu nie jest aż tak proste ...

 

Jest jeszcze ciekawiej - na miesiąc takie wypożyczenie kosztuje ok. 100 PLN. To jest dopiero dobra oferta najmu - niech się leasing schowa.

Edytowane przez Polarny
  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych kierunkach wypoczynkowych wynajem samochodu faktycznie potrafi być tani. Najtaniej za ile "skutecznie" wypożyczyłem samochód to Aygo za 120PLN za tydzień. Co do tanich ofert, niekoniecznie Goldcara, to szukałbym kruczków w:

- samochód bez paliwa full/full czyli konieczność zapłacenia za paliwo po zawyżonej cenie plus opłata za usługę tankowania

- wysoka kaucja powyżej 1000EUR z którą firma może zrobić co chce

- dodatkowe dopłaty za: wynajem na lotnisku, wynajem poza godzinami pracy, za podstawienie diesela, za płatność kartą, za późniejszy/wcześniejszy zwrot, za cokolwiek.

Wszystkiego dowiesz się na miejscu albo 2 tygodnie po powrocie z urlopu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mój klient mnie otrzegał przed takimi firmami - poleciał gdzieś do grecji czy hiszpanii i wynajął śmieszni tanio. Na koniec ostro go skasowali na opłatach dodatkowych - odbiór na lotnisku, odbiór po którejs tam godzinie, opłata za tankowanie, opłata za wydanie, opłata za mycie i sprzątanie, opłata formę płatności, drobiazgowo też preglądali samochód pod kątem uszkodzeń i próbowali mu wmówić, że spowodował uszkodzenia. Nie wiem jak to się skońćzyło.

Zanim się zdecydujesz przeczytaj umowę i tabelę opłat, a odbierając obfotografuj samochód bardzo dokładnie, żeby nic nie mogli Ci zarzucić.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Polarny napisał:

Z ciekawości sprawdziłem na GoldCar (ale nie tylko oni to praktykują) - kompakt na 3 dni.

Cena: 3.01 PLN (słownie: trzy złote i jeden grosz).

Ktoś to praktykował?

 

Nigdy tego nie praktykuje, bo za bardzo szanuje swój czas i pieniądze.

Najtańsze wypożyczenie jakie było mi dane zrobić to 30 zł/dzień w Hertz na Malcie. Dodatkowa polisa przez firmę zewnętrzną.

 

Ostatnio na Majorce widziałem tłumy do Goldcar, a potem oburzeni ludzie wypisują swoje historie w internecie :hehe:

 

Jak chcesz coś taniej to po prostu szukaj uczciwej ceny, promocje są bardzo często, ale z góry omijaj tego typu wytwory, które oszustwo mają wpisane w biznesplan.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Polarny napisał:

Z ciekawości sprawdziłem na GoldCar (ale nie tylko oni to praktykują) - kompakt na 3 dni.

Cena: 3.01 PLN (słownie: trzy złote i jeden grosz).

Ktoś to praktykował? Chyba oczywiste jest, że w takim przypadku samochód ma kilka niezauważalnych uszkodzeń, które przy kontroli przy zwrocie zostaną natychmiast wykryte i pójdzie dodatkowo 800 EUR z kaucji. Czy może faktycznie za tyle da się wypożyczyć i jest OK?

W związku z obawami wyżej dochodzi przecież jeszcze możliwość ubezpieczenia third-party - wykupuję w jakimś Ryanie albo na rok za 50 GBP i oni za takie wymyślone uszkodzenia będą płacić?

Bo chyba rozwalenie systemu nie jest aż tak proste ...

 

Jest jeszcze ciekawiej - na miesiąc takie wypożyczenie kosztuje ok. 100 PLN. To jest dopiero dobra oferta najmu - niech się leasing schowa.

 

Sprawdz sobie wszystkie opłaty dodatkowe i poczytaj to co jest drobnym drukiem...

Na pewno sporo dopłacisz za paliwo, bo pewnie będzie opcja ze bierzesz z pelnym bakiem a oddajesz z pustym.

Third Party insurance działa tak, ze najpierw Ty pokrywasz koszty a później od nich dochodzisz zwrotu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, komor napisał:

 

Nigdy tego nie praktykuje, bo za bardzo szanuje swój czas i pieniądze.

Najtańsze wypożyczenie jakie było mi dane zrobić to 30 zł/dzień w Hertz na Malcie. Dodatkowa polisa przez firmę zewnętrzną.

 

Ostatnio na Majorce widziałem tłumy do Goldcar, a potem oburzeni ludzie wypisują swoje historie w internecie :hehe:

 

Jak chcesz coś taniej to po prostu szukaj uczciwej ceny, promocje są bardzo często, ale z góry omijaj tego typu wytwory, które oszustwo mają wpisane w biznesplan.

 

Ja korzystałem 3 razy z GoldCar, ale po prostu bralem full opcje żeby nie było niespodzianek.

Poza sezonem dalo się ogarnąć klase B na tydzień za jakies 120-150 EUR.

Wszystkie nizsze taryfy/opcje miały jakies haczyki ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja korzystałem 3 razy z GoldCar, ale po prostu bralem full opcje żeby nie było niespodzianek.

Poza sezonem dalo się ogarnąć klase B na tydzień za jakies 120-150 EUR.

Wszystkie nizsze taryfy/opcje miały jakies haczyki ;]

 

 

Ja zawsze w pierwszej kolejności patrzę na czołowych graczy na światowym rynku.

Korzystałem już z wielu i nigdy nie miałem żadnych niespodzianek biorąc najtańszą opcję u nich. Warto dopłacić parę złotych żeby nie tracić x zł później.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, grogi napisał:

* kolejki po kluczyki. Często czeka się kilka godzin, a czasami okaże się że 'Pańskiego auta nie mamy'

 

To może w jakims wysokim sezonie...

Ja bralem pomiędzy listopadem i marcem i zawsze byłem praktycznie jedyny w kolejce :ok:

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, grogi napisał:

Problemy z GoldCarem są dwa:

* ich auta rysują się tylko od stania... Pełne ubezpieczenie kupione u nich jest koniecznością

Nieprawda. Pozyczalem auto w lipcu na 15dni w Sewilli. Oczywiscie usilowali mi wcisnac ich ubezpieczenie, ale spuscilem go na drzewo bo mialem juz wykupione przez booking. Tak, zablokowali kase na poczet kaucji, ale bardzo szybko odblokowali po zwrocie auta.

Przy odbiorze auto dokladnie obejrzalem, zrobilem foty i zglosilem kilka rys, ktore zostaly zareejstrowane i dostalem od razu potwierdzenie na maila.

Przy zwrocie gosc wzial klucze i jak zapytalem czy sprawdzi, to pokazal i pek kluczy sajac do zrozumienia, ze nie ma czasu i kazl isc. Ale zaraz jakis inny podszedl, obejrzal, powiedzial, ze ok (a ja go nagralem tak na wszelki wypadek :hehe:)

47 minut temu, grogi napisał:

kolejki po kluczyki. Często czeka się kilka godzin, a czasami okaże się że 'Pańskiego auta nie mamy'

 

Tez nic takiego nie zaobserwowalem. Odbieralem auto w godzinach popoludniowych na lotnisku. Dostalem niewiele jezdzona Kone zamiast Mokki, ale ogolnie bylo ok. Wiecej czasu trwalo wytlumaczenie gosciowi, ze nie wezme od niego niczego, bo wszystko czego potrzebowalem juz mialem wykupione, niz reszta formalnosci. 

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ja korzystałem 3 razy z GoldCar, ale po prostu bralem full opcje żeby nie było niespodzianek.

Poza sezonem dalo się ogarnąć klase B na tydzień za jakies 120-150 EUR.

Wszystkie nizsze taryfy/opcje miały jakies haczyki ;]

 

Pozyczalem Kone na 15dni, pierwsze 2 tyg lipca w Hiszpanii - 1100 z pelnym ubezpieczeniem, opcja pelny bak, z lotniska - czyli ok 120EUR/tydz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Polarny napisał:

Z ciekawości sprawdziłem na GoldCar (ale nie tylko oni to praktykują) - kompakt na 3 dni.

Cena: 3.01 PLN (słownie: trzy złote i jeden grosz).

Ktoś to praktykował? Chyba oczywiste jest, że w takim przypadku samochód ma kilka niezauważalnych uszkodzeń, które przy kontroli przy zwrocie zostaną natychmiast wykryte i pójdzie dodatkowo 800 EUR z kaucji. Czy może faktycznie za tyle da się wypożyczyć i jest OK?

W związku z obawami wyżej dochodzi przecież jeszcze możliwość ubezpieczenia third-party - wykupuję w jakimś Ryanie albo na rok za 50 GBP i oni za takie wymyślone uszkodzenia będą płacić?

Bo chyba rozwalenie systemu nie jest aż tak proste ...

 

Jest jeszcze ciekawiej - na miesiąc takie wypożyczenie kosztuje ok. 100 PLN. To jest dopiero dobra oferta najmu - niech się leasing schowa.

Tak, praktykowałem.

Goldcar sobie odpuściłem z racji opinii, "dołozyłem" i wypożyczyłem w polecanym Wiber rent a car za niecałem 5E/dzień, klasa kompakt premium (BWM 1).

Haczyków nie było, zrobili blokadę 70E na paliwo + 1000E jako kaucja, ponieważ nie chciałem ich ubezpieczenia (miałem swoje). Zrobiłem dokładne fotki auta, przy odbiorze auto było sprawdzane z protokołem. Zapytali się o jedną ryskę ale pokazałem im zdjęcie, że była wcześniej. Zdjeli kaucje i finalnie zapłaciłem rachunek niecałe 30E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grogi napisał:

Problemy z GoldCarem są dwa:

* ich auta rysują się tylko od stania... Pełne ubezpieczenie kupione u nich jest koniecznością

* kolejki po kluczyki. Często czeka się kilka godzin, a czasami okaże się że 'Pańskiego auta nie mamy'

 

 

Ubezpieczenia są dobrowolne.

Tak jest tylko w sezonie, że są kolejki. Niektóre wypożyczalnie mają dodatkowo płatne priority.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sherif napisał:

Ubezpieczenia są dobrowolne.

Tak jest tylko w sezonie, że są kolejki. Niektóre wypożyczalnie mają dodatkowo płatne priority.

 

U nich z tą dobrowolnością jest tak jak z opłatami za ochronę w "firmach" z Pruszkowa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grogi napisał:

 

U nich z tą dobrowolnością jest tak jak z opłatami za ochronę w "firmach" z Pruszkowa... 

Juz pisalem, namawiaja, naciskaja ale jak powiesz nie to nie. Przeciez cie nie zmusza na sile. Przyznam ze jest to mocno wnerwiajace ale trzeba byc staniwczym i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Juz pisalem, namawiaja, naciskaja ale jak powiesz nie to nie. Przeciez cie nie zmusza na sile. Przyznam ze jest to mocno wnerwiajace ale trzeba byc staniwczym i tyle.

 

Oczywiście, że można odmówić (nigdy nie kupiłem dodatkowego ubezpieczenia przy biurku). Tyle że w GoldCar konsekwencje przychodzą później...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zinger napisał:

Tzn? Bo nie doswiadczylem. 

Czytałem opowiastkę kogoś, kto zwrócił auto bez ryski, pracownik pokiwał głową, gdzieś zadzwonił, coś zanotował, po czym podszedł do samochodu i szmatką wyczyścił jakieś miejsce w rogu szyby (gdzie wycieraczki nie dochodzą), pokazując mikroskopijny odprysk. 800 EUR chyba poszło.

Znamienne jest, że zwykły śmiertelnik nie byłby w stanie tego zauważyć, a ten od razu z góry wiedział, gdzie tego szukać. Czyli mieli takie "dyżurne uszkodzenie"  na krnąbrnych klientów.

Że nie doświadczyłeś - aż dziwne.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze to tzw urban legend. Jak odbieralem auto, ogladnalem dokladnie, obfocilem i poszedlem po pracownika wypozyczalni zeby zglosic mu kilka rys. Jedna olal a jak mu zwrocilem uwage to pokazal przyrzad do mierzenia dajac do zrozumienia, ze za mala i sie nie liczy. Wiec ta historyjke z mikroskopijnym odpryskiem to raczej miedzy bajki mozna wlozyc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zinger napisał:

Obawiam sie ze to tzw urban legend. Jak odbieralem auto, ogladnalem dokladnie, obfocilem i poszedlem po pracownika wypozyczalni zeby zglosic mu kilka rys. Jedna olal a jak mu zwrocilem uwage to pokazal przyrzad do mierzenia dajac do zrozumienia, ze za mala i sie nie liczy. Wiec ta historyjke z mikroskopijnym odpryskiem to raczej miedzy bajki mozna wlozyc.

 

Z tym to różnie może być i zależy od gorliwości tegoż pracownika.

Chodzi o inna wypozyczalnie niz w watku, ale mi gość zakomunikował, że auto ma odprysk i rysę (były takiej wielkości że rysy nie mogliśmy znaleźć, coś tam pod kątem może i było widac). Śmial się, że ktoś był nadgorliwy.

Oddając na zderzaku był odprysk 5x większy niż ten stary i tylko machnął ręką mówiąc, że poniżej 2cm2 nic nie notuje.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał:

Obawiam sie ze to tzw urban legend. Jak odbieralem auto, ogladnalem dokladnie, obfocilem i poszedlem po pracownika wypozyczalni zeby zglosic mu kilka rys. Jedna olal a jak mu zwrocilem uwage to pokazal przyrzad do mierzenia dajac do zrozumienia, ze za mala i sie nie liczy. Wiec ta historyjke z mikroskopijnym odpryskiem to raczej miedzy bajki mozna wlozyc.

Nawet pozew zbiorowy mają robić. Jest mnóstwo historii o GoldCar - jest to wręcz anegdotyczna wypożyczalnia:

https://www.facebook.com/groups/308035616427810/

https://pl.trustpilot.com/review/goldcar.es

Z grubsza jest u nich chyba tak, że liczy się konkretne miejsce - w jednym nie ma problemów, w innym to norma.

Już tu kiedyś opisywałem, że przy próbie płatności z góry próbowali ode mnie ściągnąć z karty prawie 2x tyle ... już wtedy. Nie uwierzyłbym, gdybym sam tego nie doświadczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet pozew zbiorowy mają robić. Jest mnóstwo historii o GoldCar - jest to wręcz anegdotyczna wypożyczalnia:
https://www.facebook.com/groups/308035616427810/
https://pl.trustpilot.com/review/goldcar.es
Z grubsza jest u nich chyba tak, że liczy się konkretne miejsce - w jednym nie ma problemów, w innym to norma.
Już tu kiedyś opisywałem, że przy próbie płatności z góry próbowali ode mnie ściągnąć z karty prawie 2x tyle ... już wtedy. Nie uwierzyłbym, gdybym sam tego nie doświadczył.
To po co w ogóle zakładałes ten wątek? :facepalm :
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zinger napisał:

Obawiam sie ze to tzw urban legend. Jak odbieralem auto, ogladnalem dokladnie, obfocilem i poszedlem po pracownika wypozyczalni zeby zglosic mu kilka rys. Jedna olal a jak mu zwrocilem uwage to pokazal przyrzad do mierzenia dajac do zrozumienia, ze za mala i sie nie liczy. Wiec ta historyjke z mikroskopijnym odpryskiem to raczej miedzy bajki mozna wlozyc.

 

Nie, to nie jest urban legend. Po osobistych przejściach z tą wypożyczalnią bez problemu w takie historie wierzę. Jeśli ktoś problemów z GC nie miał, to tylko winszować szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał:

To po co w ogóle zakładałes ten wątek?

Żeby się zorientować, czy poza GoldCarem takie wypożyczenia mają sens. Wydawało mi się to oczywiste, ale na przyszłość postaram się od razu łopatologicznie to wyjaśniać od samego początku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Polarny napisał:

Żeby się zorientować, czy poza GoldCarem takie wypożyczenia mają sens. Wydawało mi się to oczywiste, ale na przyszłość postaram się od razu łopatologicznie to wyjaśniać od samego początku.

 

W Hiszpanii brałem auto w Firefly i Centauro też za śmieszne pieniądze (120-150 PLN za 11-12 dni w opcji full-full) i nie było żadnych problemów. Na wszelki wypadek miałem ubezpieczenie w firmie zewnętrznej, ale nie było potrzeby korzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinur napisał:

W Hiszpanii brałem auto w Firefly i Centauro też za śmieszne pieniądze (120-150 PLN za 11-12 dni w opcji full-full) i nie było żadnych problemów. Na wszelki wypadek miałem ubezpieczenie w firmie zewnętrznej, ale nie było potrzeby korzystać. 

Czyli żadnych dodatkowych opłat lotniskowych, za płatność kartą, za cokolwiek?

No proszę ...

Zapytam jeszcze, co to za firma zewnętrzna i czy kiedykolwiek korzystałeś z jej usług (w sensie wypłaty, nie tylko samego ubezpieczenia). A jeżeli korzystałeś, to czy się wywiązali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Polarny napisał:

Czyli żadnych dodatkowych opłat lotniskowych, za płatność kartą, za cokolwiek?

No proszę ...

Zapytam jeszcze, co to za firma zewnętrzna i czy kiedykolwiek korzystałeś z jej usług (w sensie wypłaty, nie tylko samego ubezpieczenia). A jeżeli korzystałeś, to czy się wywiązali.

Kompletnie nic nie dopłaciłem. Oczywiście w obu wypożyczalniach próbowali mi sprzedać dodatkowe ubezpieczenie, ale byłem wystarczająco asertywny :)

Sprawdziłem dokładnie i konkretnie to wypożyczałem:

- Majorka - przełom czerwca i lipca 2018r. - Centauro - 10 dni, Seat Ibiza, bez limitu kilometrów, full-full - 108,36 PLN

- Madryt - przełom czerwca i lipca 2019r. - Firefly - 12 dni, Opel Mokka, bez limitu kilometrów, full-full - coś ok 160 PLN.

Aaaaaaa i dodam, że na Majorce braliśmy z ekipą łącznie 3 auta a w Madrycie 2. Jedyne co, to w Madrycie szwagier sam znalazł 2 niewyszczególnione w protokole rysy i trzeba było poprosić ich o uzupełnienie. 

 

Ubezpieczenie za każdym razem biorę tutaj. Na szczęście nie miałem potrzeby skorzystać ale opinie na forach mają dobre. Jak masz czas to poczytaj tutaj .

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.