Jump to content
Sign in to follow this  
mrBEAN

Łódź, qrła!

Recommended Posts

@iwik

Info dla Ciebie, bo martwiłeś się, że ni mo gdzie ładować. 
Coś będzie niedługo, oprócz tego co już jest. Deklaracja, do końca 2020. 

65300F5B-0294-4ABF-8BD1-DBF98CD7AA8A.jpeg.be8a7bd50d2bbfaac9e942b50c57cb9d.jpegF7752E9C-797C-4306-82BD-AD6F2AC2E2E4.jpeg.30df92765f87f1152e73d583a8931600.jpeg

Edited by mrBEAN
  • Like 1

Godzinę temu, mrBEAN napisał:

Deklaracja, do końca 2020

Już czytałem :ok:

Pozostaje jeszcze kwestia cen, bo to ładowarki komercyjne. Ale dobrze, że jakieś będą - u mnie na osiedlu aż jedna ;]

Edited by iwik

Firmy energetyczne podniosą najprawdopodobniej ceny prądu dla firm i instytucji w 2020. Ciekaw jestem przełożenia tego na ceny na słupkach. Mówi się o ok 30%...

53 minuty temu, iwik napisał:

Firmy energetyczne podniosą najprawdopodobniej ceny prądu dla firm i instytucji w 2020. Ciekaw jestem przełożenia tego na ceny na słupkach. Mówi się o ok 30%...

Te Wasze miejskie początkowo raczej będą bezpłatne.

W przyszłości powinna powstać osobna taryfa dla ładowarek/słupków.

Ale ogólnie faktycznie jest bardzo ciekawe, jak to się będzie rozwijać.

Teoretycznie pewnie skończy się na tym, że koszt z publicznych ładowarek będzie zbliżonym kosztem do użytkowania spalinowego.

Tak naprawdę opcji rozwoju jest bardzo dużo i ciężko przewidzieć scenariusz. Tak czy inaczej jest to temat na najbliższe 20 lat, więc nie ma się czym podniecać.

Oby EV na ulicach jak najmniej przybywało ;] przy jednoczesnym szybkim eliminowaniu capiących diesli :P

Jedynie te dopłaty jeśli faktycznie wejdą, to trochę mogą namieszać. A tak to na razie, będzie sobie to powolutku rosło i oby infrastruktura nadążała, szczególnie ta w trasach.

Bo największym problemem jest stawianie pojedynczych stacji ładowania na lokalizację. I to jest temat, który mnie najbardziej interesuje i jak się będzie rozwijał.

Oby jakiś Orlen się w końcu ogarnął i zaczął to robić konkretnie, bo inaczej tu będzie buba ;) 

Teoretycznie pewnie skończy się na tym, że koszt z publicznych ładowarek będzie zbliżonym kosztem do użytkowania spalinowego.

To by wymuszało jakieś 2.5pln za kWh czyli jakieś 1000% marży w nocy. No nie wiem...

tapatalked

1 minutę temu, ⠀ napisał:

To by wymuszało jakieś 2.5pln za kWh czyli jakieś 1000% marży w nocy. No nie wiem...

tapatalked

Wybiegłem 20 lat do przodu jak już będzie się to musiało kalkulować wszystkim ;)

Cicho, nie rób kreciej roboty! :phi:

• Like 1