Skocz do zawartości

Civic VIII po lifcie 1.8 140KM


Ariibyd

Rekomendowane odpowiedzi

Warto?

Buda 5d

Cena zabija krótko mówiąc :facepalm:, ale.... no właśnie zbiera to to dobre opinie, i silnik i samo auto.

Przebieg można powiedzieć pewny w 99%, lekko powyżej 130tyś. rocznik 2009.

W środku ładnie, czysto i nie zużyte wnętrze.

Auto od sprawdzonego "sprowadzacza" ze Szwecji (tak jak Peugeot którego kupowałem u niego), serwisowane w ASO i jakoś niedawno było na "full serwis".

Masa dokumentów/faktur (po szwedzku ;) ) weź to tłumacz, ale warto.

 

Poproszę użytkowników w/w modelu o wypowiedzi a w szczególności ustosunkowanie się do:

- zużycie paliwa, realne nie katalogowe ;)

- zawieszenie, trwałość ewentualne naprawy

- jak tam ruda, atakuje czy nie, a jeśli atakuje to jakie elementy

- rozrząd, jest łańcuch ale..... czy jest jakieś ale?

- trwałość cewek zapłonowych, a jeśli już wymieniamy to... po całości czy po jednej

- zawory, regulacja podobnie banalnie prosta i nie droga realizowana za pomocą "śrubek", interwał - w zależności od źródeł, co 40tyś, co 100tyś.... :nie_wiem:

- jak silnik znosi LPG :palacz:tak wiem, zaleciało "Januszem" ale pewnie parę kilometrów miesięcznie będzie robionych

 

Będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2019 o 20:01, Ariibyd napisał:

Poproszę użytkowników w/w modelu o wypowiedzi a w szczególności ustosunkowanie się do:

- zużycie paliwa, realne nie katalogowe ;)

- zawieszenie, trwałość ewentualne naprawy

- jak tam ruda, atakuje czy nie, a jeśli atakuje to jakie elementy

- rozrząd, jest łańcuch ale..... czy jest jakieś ale?

- trwałość cewek zapłonowych, a jeśli już wymieniamy to... po całości czy po jednej

- zawory, regulacja podobnie banalnie prosta i nie droga realizowana za pomocą "śrubek", interwał - w zależności od źródeł, co 40tyś, co 100tyś.... :nie_wiem:

- jak silnik znosi LPG :palacz:tak wiem, zaleciało "Januszem" ale pewnie parę kilometrów miesięcznie będzie robionych

 

Będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi.

 

 

 

No dobra, zlituję się i odpowiem na pytania ;). Rocznik 2009, 1.8 noPb, wersja już poliftowa, 100 tyś. przebiegu:

Ad 1. miasto miastu nierówne: ok. 8,5-9l/100km, trasa poza autostradami ok. 6,5 l/100km, wyjazd do Chorwacji z zachowaniem ograniczeń prędkości: ok. 7,4 l/100km

Ad 2. Zawieszenie jest ;), na większych nierównościach słychać podobno czasami stukające amortyzatory (?)

Ad 3. Coś tam pewnie rdzewieje od spodu jak u japończyków ;). Dla porównania w VI gen. problem był z progami - tutaj spokój.

Ad 4. Może i jest rozrząd w tym samochodzie ;)

Ad 5. Co to jest? :hehe:

Ad 6. Toż to ja dopiero silnik kończę docierać przy tym moim przebiegu więc nie wiem o co pytasz ;)

Ad 7. Nie mam gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2019 o 22:23, GoldFinger napisał:

 

No dobra, zlituję się i odpowiem na pytania ;). Rocznik 2009, 1.8 noPb, wersja już poliftowa, 100 tyś. przebiegu:

 

Dzięki ;) .

Jak już jesteś taki miłosierny to mam jeszcze jedną sprawę.

Zmiany biegów, czy R ma jakąś blokadę? Czy po prostu wchodzi max w prawo i tył?

Jak z wrzucaniem 5 i 6 biegu, bo mam wrażenie, że trzeba ich szukać i bardzo łatwo je przestrzelić i za 5 jest zaraz "puste miejsce" to na czerwono a za 6 jest wsteczny.

Tez tak masz? 136148320_BiegiCivic.jpg.b1e9a6473b285b5b37afeb46584a6612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R się normalnie wkłada, bez niczego

Dziwne z tym 5 i 6. Skrzynia w ufo jest jedną z bardziej precyzyjnych jakiej używałem. Słychać takie klik jak zapinasz bieg.

Nie ma rdzy, rozrządu, cewek... Łączniki i amorki + dokręcanie ławy.

Spalanie jak w katalogu do osiągnięcia.

Lift ma gorsza szmate na fotelach ale ma usb i strzałki

 Jak padną ci lusterka to nie panikuj bo to pikuś... Nie pytaj ocb póki działają hehe

Akwarium w bagażniku, sprawdź czy nie musisz kupić rybek.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hefi napisał:

R się normalnie wkłada, bez niczego

Dziwne z tym 5 i 6. Skrzynia w ufo jest jedną z bardziej precyzyjnych jakiej używałem. Słychać takie klik jak zapinasz bieg.

Dopytane na innym forum, TTTM, ale po przekroczeniu jakiejś prędkości nie idzie włączyć wstecznego - blokada i znika to "puste miejsce" - zobaczymy jak się przejadę ;)

 

Cytuj

Nie ma rdzy, rozrządu, cewek... Łączniki i amorki + dokręcanie ławy.

Łączniki stabilizatora?

Dokręcenie ławy? - coś więcej

 

Cytuj

Lift ma gorsza szmate na fotelach ale ma usb i strzałki

Tapicerka w stanie bardzo dobrym, usb z jakąś przejściówką jest.

Strzałki?

 

Cytuj

 Jak padną ci lusterka to nie panikuj bo to pikuś... Nie pytaj ocb póki działają hehe

Działają - nie pytam zatem ;)

 

Cytuj

Akwarium w bagażniku, sprawdź czy nie musisz kupić rybek.

Rybek nie potrzeba, sucho jak na pustyni, kurde tylko koła zapasowego brak.... jest drugi komplet opon zimowych na amelinium 16', lato jest na 18'

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często padają łączniki.

Słychać na nierównościach głuche pukniecie, pomaga dokręcanie subframe.

Tak do usb potrzebna jest przejściówka.

Strzałki up down, "pomoc" eko bubel na górnym wyświetlaczu.

Masz kompresor+klej po prawej stronie w bagażniku

Zmieniaj olej i filtry jak bozia przykazala i będzie git. Kijowe jest podejście do filtra oleju, najlepiej kupic nasadke. Filtr tylko oem, olej najlepiej z MB approval

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hefi napisał:

Tak do usb potrzebna jest przejściówka.

Jest

 

14 godzin temu, hefi napisał:

Strzałki up down, "pomoc" eko bubel na górnym wyświetlaczu.

Coś tam jest i nawet świeci.

 

14 godzin temu, hefi napisał:

Masz kompresor+klej po prawej stronie w bagażniku

Jest, nawet nie otwarty ;)

 

14 godzin temu, hefi napisał:

Zmieniaj olej i filtry jak bozia przykazala i będzie git. Kijowe jest podejście do filtra oleju, najlepiej kupic nasadke. Filtr tylko oem, olej najlepiej z MB approval

 

Ok. Dzięki za przydatne info.

 

Jazda próbna się odbyła, skrzynia - faktycznie pracuje ładnie i to auto nawet chce jechać.....

Jak sprzedający usunie parę drobnostek (nie działa jedno sterowanie lusterek prawe na boki, góra/dół działa, wymieni żarówki z przodu i ustawi światła bo chyba ktoś źle włożył jedną żarówkę, z tyłu to samo, to pewnie dobiję targu .... ma się odezwać do poniedziałku.

Amortyzatory wszystkie po 90%, hamulce mam wrażenie, że tył słaby to się zobaczy, na drodze jest ok, nic nie stuka nic nie puka.....

Pożyjemy zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2019 o 12:16, Ariibyd napisał:

Dzięki ;) .

Jak już jesteś taki miłosierny to mam jeszcze jedną sprawę.

Zmiany biegów, czy R ma jakąś blokadę? Czy po prostu wchodzi max w prawo i tył?

Jak z wrzucaniem 5 i 6 biegu, bo mam wrażenie, że trzeba ich szukać i bardzo łatwo je przestrzelić i za 5 jest zaraz "puste miejsce" to na czerwono a za 6 jest wsteczny.

Tez tak masz? 136148320_BiegiCivic.jpg.b1e9a6473b285b5b37afeb46584a6612.jpg

 

Po 1 primo :) nawet na postoju lewarek chodzi inaczej w obszarze między biegami do jazdy do przodu, a do wejscia s strefe wstecznego potrzeba nieco więcej siły.

Po 2 primo - w trakcie jazdy uruchamia się blokada i jakbyś mocno nie pchał to się nie uda wejść dalej niż pozycja, w której ruch w górę lub dół to będzie 5 i 6. W trakcie jazdy nie uda Ci się znaleźć w miejscu, w którym chciałbyś wbijać tam gdzie zaznaczyłeś na czerwono.

Po 3 promo - ultimo - skrzynia w ufo pracuje bardzo precyzyjnie, a po dołożeniu shortshiftera to wręcz joystick :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2019 o 22:24, Ariibyd napisał:

No i ciup....

teraz będę musiał z nią żyć.... :facepalm:

oby było tak pięknie jak mówicie.... ;]

 

 

h01.jpg

 

Gratulacje ;) 

Jaka wersja? Bo spryski w skandynawii sa w kazdej ;) wiec ciezko rozpoznac. Ale pare dodatków widzę, fele z FN2 też na pokładzie więc wygląda na fajny egzemplarz. I kolor praktyczny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2019 o 21:12, hefi napisał:

Zmieniaj olej i filtry jak bozia przykazala i będzie git. Kijowe jest podejście do filtra oleju, najlepiej kupic nasadke. Filtr tylko oem, olej najlepiej z MB approval

 

ten olej z MB approval - coś więcej? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Gratulacje ;) 

To się zobaczy ;) , na razie jestem mile rozczarowany.... ale wszystko przede mną ....

 

10 godzin temu, Filipfm napisał:

Jaka wersja? Bo spryski w skandynawii sa w kazdej ;) wiec ciezko rozpoznac. Ale pare dodatków widzę, fele z FN2 też na pokładzie więc wygląda na fajny egzemplarz. I kolor praktyczny ;) 

A skąd mam wiedzieć.... Szwedzi dziwni są bo potrafią mieć fajnie skonfigurowane auta, ale już np kiera plastic.... :pad: nie oszczędzają z reguły na wyposażeniu, ale bywają odstępstwa.

To co kupiłem, to ma silnik 1,8 przebieg 134tyś po lifcie czyli 2009r. (masa faktur i rachunków nawet ze stacji diagnostycznych), dwa komplety kół (opony jeszcze przejadą zimę ale już widzę, że bieżnik ok ale rok 2011 już je powoli do grobu wysyła),

Na lato jest to co widać na zdjęciu.

Zydle grzane.

W środku jak na 10 lat..... super (jak dla mnie) zawsze znajdziesz jakieś mankamenty, ale cóż, nie stać człowieka na nowe auto to....

Światła... oni (skandynawowie) mają tę przypadłość, że tam jeżdżą ciągle na włączonych więc tu tak jest, jest funkcja "auto" ale to tylko podświetlenie deski rozdzielczej zmienia ;) .

Praca skrzyni biegów..... jak dla mnie super, trzeba przywyknąć do chyba takiego trybu włączania biegów "na klik", ale fajne to jest ;) .

Parę mankamentów już oczywiście wyszło, ale.... cóż, wiek robi swoje.... trochę popierdółek ale pochylić się trzeba nad zawieszeniem, pożyjemy zobaczymy :skromny:.

No i dla mnie najważniejsze..... poczekam na spalanie tego "ufoka", bardzo mocno nastawiony jestem ażeby go "zatruć", trochę jeżdżone będzie, iw mieście i poza....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.