Skocz do zawartości

Czy ktoś budował dom szkieletowy?


zoolw

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, potwierdzam - słychać jak chodzi się na piętrze. Nie przeszkadza nam to. Ogrzewanie gazowe - na dole podłogówka w anhydrycie, na gorze podłogowka w styro. Kominek. Mieszkam 2 lata, trwałość OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam ponad rok w szkieletowym, same plusy, minusów na razie nie ma a największym plusem są koszty ogrzewania. Na dole trochę słychać jak na górze dzieci skakają, normalnego chodzenia nie słychać. Wcześniej mieszkałem w tradycyjnym domu i każdy kolejny jeśli bym budował to by był szkieletowy

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja mechaniczna - tylko i wyłącznie. Gaz, jeśli nie ma możłiwości to pompa ciepła - jeśli budujesz świeżo to fotowoltaika.
Ogrzewanie - na parterze podłogówka - polecam podłogówkę na piętrze (http://almarsystem.pl/ogrzewanie-podlogowe/) Oczywiście jest to rozwiązanie droższe niż tradycyjne kaloryferki, ale moim zdaniem warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2019 o 21:26, zoolw napisał:

 

Czy ktoś budował dom szkieletowy? Jakie plusy i minusy, czy drugi raz wybralibyscie tą technologię czy jednak tradycyjny?

 

trudniej sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to nazwał małą świadomością społeczeństwa o budownictwie drewnianym
Może i tak, sam podchodzę do tego sceptycznie ale szukam informacji. Faktem jest że większość podchodzi do tej technologii negatywnie bo jej nie zna i nie ma tradycji takiego budownictwa w pl.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danielsz77 napisał:

Ja bym to nazwał małą świadomością społeczeństwa o budownictwie drewnianym 😎

 

To nawet nie o to chodzi, niedawno zakończyłem budowę standardowego domu tradycyjnego, też się zastanawiałem nad szkieletami/kanadyjczykami/modułowymi problem był w kosztach, wszystko to były fajne firmy od A do Z które robią w miarę szybko, ale kosztorys był podobny co budowa systemem gospodarczym tradycyjnego. Dużo trudniej znaleźć z dwóch typów co postawi szkielet (i kupić materiał w pobliskim składzie budowlanym) niż murarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bielaPL napisał:

 

To nawet nie o to chodzi, niedawno zakończyłem budowę standardowego domu tradycyjnego, też się zastanawiałem nad szkieletami/kanadyjczykami/modułowymi problem był w kosztach, wszystko to były fajne firmy od A do Z które robią w miarę szybko, ale kosztorys był podobny co budowa systemem gospodarczym tradycyjnego. Dużo trudniej znaleźć z dwóch typów co postawi szkielet (i kupić materiał w pobliskim składzie budowlanym) niż murarzy.

Czyli jest nisza na rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem, że po doświadczeniach z pomieszkiwania w takich domach w Norwegii, nie chciałbym ich dla siebie. Powody mam następujące:

1. Te domy pracują. O wiele bardziej czuć jakieś wibracje, ruchy konstrukcji. Trzaśnięcie drzwiami powoduje, że pół chaty się porusza. To samo jak zbiegasz ze schodów. Przez to pewnie o wiele łatwiej o pęknięcia na ścianach w miejscach łączeń paneli. Popularna jest tam tapeta typu raufaza.

2. Przenoszenie hałasów - brak masy w materiałach by mogły je tłumić

3. Zabezpieczenie przed wilgocią - dokładność wykonania.

4. Wada lub zaleta, zależy jakie ogrzewanie wybieramy i jak chcemy je eksploatować to mała pojemność cieplna konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalezy Ci na szybkości budowy, to szkieletowy wygrywa. Nie do końca zgodzę się z wyższymi kosztami budowy - wszystko zalezy od tego jaki dom chcesz postawić - w szkieletówkach , przynajmniej w POlsce liczy się kształt domu - w sensie prostota kształtu. 
Wiele rzeczy można zrobić samemu - o ile ma sie o tym pojęcie oczywiście.
Pozatym dom murowany tez powinien być zrobiony porządnie, przez ludzi którzy się na tym znają - wiele razy widziałem jak ponoć doskonała ekipa robiła coś, co wychodziło np po 2 latach (pęknięcia itp).
No ale każdy ma wybór i nikt nikogo nie powienien przekonywać, namawiać lub zmuszać do czegokolwiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty w ostatnich latach się wyrównały - w sensie koszt budowy tradycyjnej bardzo wzrósł.

Jak dla mnie główną zaletą jest czas i fakt, że nie bujasz się Januszami budownictwa "będzie pan zadowolony"...i 'znikającymi' ekipami.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zoolw napisał:

Czyli po samych pozytywnych opiniach teraz doszły negatywne. Koszt budowy będę porównywał ale myślałem że to główny plus. Jeśli jest wyższy niż murowanego to chyba faktycznie bez sensu...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

jak analizowałem 3 lata temu to koszta były porównywalne, z tym że szkielet robiła firma od A do Z, a murowany ja załatwiałem wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słychać jedynie skakanie dzieci po podłodze na piętrze, normalnego chodzenia nie słychać, pomiędzy pokojami też nie słyszę różnicy w murowanym a u siebie, w stropie i wszystkich ścianach wełna jako wyciszenie i wg mnie się sprawdza. Co do sztywności to też nie ma różnicy, mam wszędzie gładzie i nie ma ani jednego pęknięcia. Co do wilgoci się nie wypowiem bo jak na razie to sucho i nic się nie dzieje. Najważniejsze żeby było zrobione z dobrego i wysuszonego drzewa. Akurat u mnie się udało że od pierwszego dnia roboty do zamknięcia budynku nie spadła ani jedna kropla deszczu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi ogolnie czy podoba sie czy nie,a drozszy jest ze 3x
To ty będziesz w nim mieszkał :) na ładnej działce i terenie to tak ale w podmiejskim wetkany między zwykle domy to dziwnie wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w tych drewnianych-ostrożnie z ogniem i żeby jakieś robale nie zaczęły konsumpcji
W każdym z ogniem trzeba uważać. Ostatnio u znajomka w bloku świeczkę na noc zostawili i całe mieszkanie spalone...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.