Skocz do zawartości

Regeneracja- malowanie stalowych felg


sowik85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Wytargałem z piwnicy moje zimowe koła celem przekładki. Felgi są już dość mocno skorodowane więc pomyślałem o regeneracji- piaskowaniu + malowaniu. Taka usługa to max 450zł z wyważeniem kół, lakier proszkowy.

Robił ktoś taki zabieg? Jak z trwałością takiego lakieru? Felgi z foto mają już 10 zim za sobą, powietrze trzymają, felgi proste.

20191117_140208.jpg

20191117_140231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sowik85 sprawdź cenę nowej felgi czasem może być taniej niż zabieg renowacji felgi. Dodatkowo niektórzy wulkanizatorzy sprzedają już felgi po takim zabiegu . Kiedyś załatwiałem kumplowi regenerowane felgi po 100zl sztuka ale zdając komplet starych do regeneracji odliczył 160zl. Od ceny 400. Porozglądaj się w okolicy

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sowik85 napisał:

Cześć, 

 

Wytargałem z piwnicy moje zimowe koła celem przekładki. Felgi są już dość mocno skorodowane więc pomyślałem o regeneracji- piaskowaniu + malowaniu. Taka usługa to max 450zł z wyważeniem kół, lakier proszkowy.

Robił ktoś taki zabieg? Jak z trwałością takiego lakieru? Felgi z foto mają już 10 zim za sobą, powietrze trzymają, felgi proste.

20191117_140208.jpg

20191117_140231.jpg

 

Zobacz ceny nowych - możliwe że kupisz w podobnej cenie ... a sprzedając te zgnitki możliwe że wyjdzie taniej niż to malowanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Przy tej cenie regeneracji kupiłbym kolejne i się nie bawił.

Chyba, że to jakiś unikat.

Felgi za 400zł da radę kupić- dokładnie takie jak moje tylko już po regeneracji ;]

Rozejrzę się w tygodniu po necie co mają, może faktycznie wezmę już zrobione a te moje uda się zostawić w rozliczeniu. 

Jakoś latem szukałem stalówek 16 cali do Renault i oryginalne używki w pierwszym lakierze w bdb stanie chodziły po 400-450 zł.

Więc z tymi nowymi za 400zł jak koledzy wyżej pisali to bym się nie rozpędzał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej niż 600 zł za nowe będzie ciężko i będą to felgi chińskiego producenta, które za 2-3 lata zaczną gnić. Porządne np. Kronprinz, czy KFZ będą kosztować bliżej 800 zł. Jedź do serwisu opon, poproś o rozebranie kół, poszukaj zakładu, który piaskuje i maluje proszkowo, zleć usługę i z powrotem do serwisu na montaż opon. Zamkniesz się ze wszystkim w kwocie 300-350 zł.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz regenerować, to tylko piaskowanie i najlepiej proszek. Samemu nawet się nie baw, szkoda czasu - mówię ja, gość który czyścił felgi już 2 razy i mimo że wydawało mi się że zrobiłem to dokładnie to i tak ruda wyszła po roku, a lakierowałem podkładem, lakierem srebrnym i później bezbarwnym (aerozol motipa). Druga sprawa jak kupisz najtańsze felgi nowe to zazwyczaj są one tak marnie lakierowane że rdza wylezie szybciutko - kupiłem felgi Magnetto na zimówki do Pandy i po 5 latach wyglądają jakby ze śmietnika wyciągane a oryginały letnie wyglądają elegancko.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sowik85 napisał:

Felgi za 400zł da radę kupić- dokładnie takie jak moje tylko już po regeneracji ;]

Rozejrzę się w tygodniu po necie co mają, może faktycznie wezmę już zrobione a te moje uda się zostawić w rozliczeniu. 

Jakoś latem szukałem stalówek 16 cali do Renault i oryginalne używki w pierwszym lakierze w bdb stanie chodziły po 400-450 zł.

Więc z tymi nowymi za 400zł jak koledzy wyżej pisali to bym się nie rozpędzał ;) 

Nie znam cen do renault, do opla zarówno stalówki jak i alu kupowałem "za grosze".

Nie wydaje mi się by renault  temacie felg białym krukiem był, chyba że u nich stal 16" niepopularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steyr napisał:

W tej cenie to poszukałbym używek alu, tym bardziej jak to jest rozmiar 5x98 r16 to z Alfy? Jeśli tak to masz tego do wyboru z kilka wzorów w tym rozmiarze.

To jest 5x 112, 6x16. Typówka pod VAG, na rynku tego sporo. Jednak sensownych stalówek używanych poniżej 400zl się nie znajdzie. Zregeneruję więc moje, doczytałem że regeneracja w jednym z zakładów w sąsiedztwie to 300zł/kpl  +koszt założenia/zdjęcia opon. Piaskowanie + lakierowanie proszkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sowik85 napisał:

To jest 5x 112, 6x16. Typówka pod VAG, na rynku tego sporo. Jednak sensownych stalówek używanych poniżej 400zl się nie znajdzie. Zregeneruję więc moje, doczytałem że regeneracja w jednym z zakładów w sąsiedztwie to 300zł/kpl  +koszt założenia/zdjęcia opon. Piaskowanie + lakierowanie proszkowe.

 

Znajomy z pracy dopiero co kupił takie po 60zł/szt. Gościu chyba kompletuje felgi z zapasów, bo wyglądają jak nowe oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sowik85 napisał:

doczytałem że regeneracja w jednym z zakładów w sąsiedztwie to 300zł/kpl  +koszt założenia/zdjęcia opon. Piaskowanie + lakierowanie proszkowe.

Szczotka druciana, benzyna, neutralizator rdzy + farba w sprayu do felg. Koszt 50 zł. Trochę pracy i na jakiś czas starczy. Ja tak zrobiłem komplet felg (trochę w lepszym stanie niż Twoje) i  od dwóch lat nie rdzewieją. Efekt nie jest oczywiście taki, jak po piaskowaniu i malowaniu proszkowym ale dla mnie zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sowik85 napisał:

Cześć, 

 

Wytargałem z piwnicy moje zimowe koła celem przekładki. Felgi są już dość mocno skorodowane więc pomyślałem o regeneracji- piaskowaniu + malowaniu. Taka usługa to max 450zł z wyważeniem kół, lakier proszkowy.

Robił ktoś taki zabieg? Jak z trwałością takiego lakieru? Felgi z foto mają już 10 zim za sobą, powietrze trzymają, felgi proste.

20191117_140208.jpg

20191117_140231.jpg

 

Ponad rok temu 4 stalówki odnowiłem za 320zł, malowanie proszkowe wyszło idealnie ;)

 

Felgi miałem proste więc oponki przyjęły bezproblemowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.